פורום תוכיפדיה
כמה אינטליגנציה יש לתוכי הזה?! - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: כמה אינטליגנציה יש לתוכי הזה?! (/showthread.php?tid=641)

עמודים: 1 2

כמה אינטליגנציה יש לתוכי הזה?! - צבי דגן - 09-12-2018

RE: כמה אינטליגנציה יש לתוכי הזה?! - אהבת חיות - 09-15-2018

התוכי הזה מדהים.
אני מנסה כבר תקופה ארוכה להבין האם זו דרך מסויימת שהבעלים הצליח ללמד את התוכי או רצונו של התוכי.
במקרה של התוכית שלי כשאני שואל אותה מהן קולות של חיות מסוימות והיא יודעת להגיד את הקולות, האם זה אומר שרמת האינטליגנציה שלה גבוהה?
אם כן איך אני ממשיך ללמד אותה? כי נתקעתי.

RE: כמה אינטליגנציה יש לתוכי הזה?! - צבי דגן - 09-15-2018

תאר בדיוק, מה עשית עד היום.
עדיף שתצרף גם סרטון.
יש לנו באתר המון מאמרים שעוסקים באילוף תוכים, תקרא לפחות את חלקם (תבחר במאמרים שמתאימים לך):
  1. תתחיל עם המאמר הזה: פקודת "עלה" או "בוא" 
  2. צעדים ראשונים באילוף תוכים - חלק א'
  3. צעדים ראשונים באילוף תוכים - חלק ב'
  4. צעדים ראשונים באילוף תוכים - חלק ג'
  5. התנסות ראשונה באילוף התוכי
  6. אילוף וחברות התוכי - לשם מה?
  7. תרגילי אילוף מתקדמים
  8.  אילוף תוכים - פשוט יותר ממה שנדמה
  9. אילוף תוכי, למה ולשם מה?
  10. אילוף תוכים - איך עושים זאת?
  11. אילוף תוכים לעשיית צרכים
  12. המדריך המלא לאילוף תוכים /  יובל רעי קור (reikoren) - כולל, 15 תרגילים מעניינים שמלווים בתמונות וסרטונים
  13. אילוף בעלי-חיים בעזרת קליקר 
  14. אשכול האילוף הגדול / mike4747
  15. מדריך לאילוף התוכי שלך סיבוב, סלטה, פריפלייט (תעופה חופשית), להביא כדור, קליעה לסל, לשחק בבאולינג, הכנסת מטבע לקופה, לעשות שלום

התכוונתי יותר מבחינת דיבור,אבל גם מבחינת אימונים אחרים קצת נתקעתי.
אם אשאל אותה למשל איך קוראת חיה מסויימת היא תדע לענות לי,אבל הרצון שלי להגיע לרמות של התוכי בסרטון,אני מאמין שהיא מסוגלת אבל כנראה שאני לא יודע איך לאמן אותה נכון,כרגע היא דיי נתקעה על שלוש חיות שהיא יודעת ולהגיד קוקו (והיא אוספת צלילים כל הזמן) כך שאני מאמין שיכולת הדיבור שלה קיימת ברמה גבוהה,אבל אני מחפש את דרך המלך להמשך הדרך.

(09-15-2018, 06:45 AM)אהבת חיות כתב: אם אשאל אותה למשל איך קוראת חיה מסוימת היא תדע לענות לי? ברור שלא
אני מאמין שהיא מסוגלת אבל כנראה שאני לא יודע איך לאמן אותה נכון. אתה צודק
אני מחפש את דרך המלך להמשך הדרך. הדרך היא - אימונים ומתן גמולים!
אתה לא שואל את התוכי שאלות, הוא לא יבין את המשפטים שלך, שהרי לא למדת אותו.
אתה צריך להשמיע את המילה או את הקול שעושה החיה ולקוות שהתוכי יחקה אותך.
על כל חיקוי, אפילו אם הוא לא מדויק, אפילו אם הוא משמיע רק ברמז, עליך לתגמל אותו.
תתחיל עם מילים פשוטות, תתחיל עם מילה אחת קצרה ורק כאשר הוא ילמד אותה היטב, תוכל להתקדם וללמד אותו מילה נוספת וכל הזמן לתרגל את המילה הקודמת.
צריך לתרגל 4-5 פעמים ביום למשך כ- 10-15 דקות בכל אימון וכאשר אתה מבחין שנמאס לו, תעשה הפסקה.
כי אם תמשיך להכריח אותו והתוכי לא ייהנה מהתרגולים, אתה עלול לקבל תוצאות הפוכות ממה שאתה מקווה.
ועדיין אני ממתין שתפרט איך ומה עשית עד עכשיו - רצוי מאוד לצרף סרטון.
רק כך אוכל לראות את השגיאות שלך, לתקן אותן ולהתקדם.

(09-15-2018, 07:21 AM)צבי דגן כתב: [quote="אהבת חיות" pid='3791' dateline='1536993916']אם אשאל אותה למשל איך קוראת חיה מסוימת היא תדע לענות לי? ברור שלא
אני לא שאלתי אם היא יכולה לענות לי,ציינתי עובדה שהיא עושה את זה,אני שואל והיא עונה.

אני לא עשיתי אימונים מסודרים של דיבור היא פשוט קלטה אחרי פעמים מעטות שאני עשיתי את צלילי הקולות.
עפ"י תחושתי, קשה לה להוציא מילה להבדיל מצליל שיחסית קל לה, למרות שקצת מוזר לי כי יש צלילי חיות שדיי קשה להגיד אותן והיא אומרת את זה בצורה מושלמת

ציטוט:אני לא שאלתי אם היא יכולה לענות לי, ציינתי עובדה שהיא עושה את זה,אני שואל והיא עונה.
אם כך, זו התקדמות יפה.
אימונים מסורים, יקלו על המלאכה.

(09-15-2018, 07:45 AM)צבי דגן כתב:
ציטוט:אני לא שאלתי אם היא יכולה לענות לי, ציינתי עובדה שהיא עושה את זה,אני שואל והיא עונה.
אם כך, זו התקדמות יפה.
אימונים מסורים, יקלו על המלאכה.

זה בדיוק העניין שאני לא ממש יודע איך להתקדם,זה נראה שבמה שהיא יודעת היא נתקעה,ואני עדיין לא מצאתי את דרך המלך ללמד אותה בדרך שמתאימה לה.
היא למעלה משנתיים.
השאלה שלי אם היא יודעת לענות על שאלות כמו שתיארתי האם הפוטנציאל קיים וצריך לחפש את דרך המלך שמתאימה לה או שלהבין שזה המקסימום שהיא מסוגלת (משהו שלדעתי לא נכון)?

ציטוט:השאלה שלי אם היא יודעת לענות על שאלות כמו שתיארתי האם הפוטנציאל קיים וצריך לחפש את דרך המלך שמתאימה לה או שלהבין שזה המקסימום שהיא מסוגלת (משהו שלדעתי לא נכון)?
  • מצד אחד, זה לא המקסימום.
    ומצד שני למידה של דבר אחד לא בהכרח אומר שהיא תבין גם משהו אחר.
  • תבין שבשונה מילד קטן, התוכי לא מבין את המשפט שאתה אומר ולכן הוא לא יכול ליישם אותו למשהו אחר.
    צריך להיזהר מהאנשה.
    תוכים מבינים בעיקר את טון הדיבור, הצליל, ההטעמה, אופי וסגנון הדיבור וכדומה, אבל לא ממש מבינים את המילים.

• המסקנה היא שכל למידה של משהו חדש, לא יכולה להסתמך על הלמידה שהייתה בעבר.
    יש להתייחס לכל תרגיל (או מילה) כאילו שזה היה הדבר הראשון שהתוכי לומד.

• ולמרות האמור לעיל, תוכים שלמדו את עקרון החיקוי, יהיה קל יותר ללמד אותם דברים חדשים.

מצד אחד אני מסכים איתך שצריך להיזהר מהאנשה, אבל מצד שני אם אני מסתכל על המקרה שקיים אצלי מהר מאוד היא קלטה את ההקשר של המשפט לצליל שאני מבקש ממנה.
אם מה שהיה זה עניין של חיקוי בלבד היא הייתה מזמן מחקה אותי אומר את המשפט