פורום תוכיפדיה
מזעזע - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מזעזע (/showthread.php?tid=4208)

עמודים: 1 2 3

RE: מזעזע - רוני - 08-31-2023

צבי, תסביר לי בבקשה מה הבעיה לדעתך בגידול בע"ח שהוא יליד שבי??? (מידה ואני נותן לו את כל התנאים שהוא זקוק להם?)
לדעתי אפילו בהרבה מקרים ילידי שבי חיים טוב יותר מבע"ח שגדלים בטבע.
ובוודאי שבע"ח שהוא יליד שבי יחיה טוב יותר בשבי מאשר בטבע, אם בכלל בטבע הוא ישרוד... (לפחות ברוב המוחלט של המקרים זה ככה, לא כולל מקרים של גידול שבי שמיוד לשחרור, כששם מרגילים אותם לתנאי טבע בהדרגה)

אתה בעצמך לא היית מגדל תוכים???

RE: מזעזע - צבי דגן - 09-01-2023

בילידי שבי, אין לי בעיה ולכן אמרתי שיש טעם בטענותיך.
הבעיה מתחילה ומתקיימת במיוחד כאשר מייבאים את בעלי-החיים כולל - תוכים, זוחלים, יונקים ועוד ובד"כ - מבריחים אותם בתנאים בלתי אנושיים.

ראה את המאמר הזה: מבריחים אכזריים דוחפים את תוכי הקקדו לתוך בקבוקי פלסטיק ריקים. 40 אחוזים מהם מתים בשל התנאים הקשים.
[Image: iFBEUxS.jpg][Image: kspuvBG.jpg]
רובינו מכירים את הנמר של כושי רימון, בק"מ ה-101, ראה כאן: פקחי רשות הטבע והגנים פשטו על הפונדק המוכר שעל כביש הערבה ופינו את פינת החי שבמשך שנים הייתה אחת האטרקציות הוותיקות בדרך לאילת וממנה,
וגם לאחרונה שמענו על "אבו מאלכ" - גור האריה שהוברח לארץ והוחזק בתנאים גרועים:

לפרטים נוספים, כאן: גור האריות "אבו מאלכ" יעבור שיקום: "נקרע מאמו בגיל צעיר"
[Image: U2MCnEe.jpg]

RE: מזעזע - רוני - 09-07-2023

לא דיברתי על הברחות. ודאי שאני נגד הברחות אבל לא נגד גידול, ואם יהיה יותר גידול מפוקח ופחות איסורים מוחלטים לגדל אז ממילא גם כמות ההברחות תקטן כי מי שירצה לגדל לא יצטרך להבריח אלא יוכל לגדל באופן חוקי תחת פיקוח. ( כמובן שיש מינים מסויימים שאיסור הגידול שלהם מוצדק, אבל יש גם כאלה שלא.)

RE: מזעזע - צבי דגן - 09-07-2023

(09-07-2023, 01:16 PM)רוני כתב: לא דיברתי על הברחות. ודאי שאני נגד הברחות אבל לא נגד גידול,
לצערנו, במקרים רבים מידי, תאוות האדם עוברות את גבולות המותר, מה שמוליך אותם לעבר ההברחות.
ואם יהיה יותר גידול מפוקח ופחות איסורים מוחלטים לגדל אז ממילא גם כמות ההברחות תקטן כי מי שירצה לגדל לא יצטרך להבריח אלא יוכל לגדל באופן חוקי תחת פיקוח. ( כמובן שיש מינים מסויימים שאיסור הגידול שלהם מוצדק, אבל יש גם כאלה שלא.)
תאורטית, אתה צודק, מעשית - לא ניתן לביצוע באמצעים שקיימים היום (דרוש לכך תקציב גבוה).
קיימים יתרונות אחרים וחשובים יותר שמצדיקים את הגידול בשבי. ראה כאן: גידול בעלי חיים בבית - יתרונות וחסרונות

RE: מזעזע - פינקים - 09-09-2023

איזה אכזריים! (התמונה עם הבקבוק)

אך, האוגר הסורי גם הובא בארץ בצורה כזו, ראה ערך ישראל אהרוני
שהביא את האוגרים למקומות שונים על ידי הברחה ב... כיסים שלו

RE: מזעזע - amsh - 09-09-2023

אבל כל הסיפורים כאן באמת מזעזעים, ואני בהחלט בעד חוקים יותר נוקשים בנוגע להחזקת בע"ח
רק  שמחיפוש אחד ברשת תוכלו למצוא סרטונים כאלו ואפילו מזעזעים יותר על בני אדם... לכן קצת קשה לי להבין את המשאבים שאנשים משקיעים בכל זה במקום לעזור לאנשים במצוקה. 
מתנצל על ההטפה...

RE: מזעזע - צבי דגן - 09-09-2023

amshאנא הבא דוגמאות לביסוס דבריך.

RE: מזעזע - amsh - 09-09-2023

לא חסרים מקומות שהאנשים בהם סובלים ממלחמות/עוני/מחלות, ויש גם דרכים לעזור להם,
וגם פנימי יותר ארגונים לחולים, לנשים ואנשים שעברו התעללות, יש מזה די הרבה בימנו...

RE: מזעזע - צבי דגן - 09-09-2023

בגדול, אתה צודק.
אבל, האם זה סותר את הדאגה לבעלי החיים?
האם אי אפשר לדאוג לשניהם?

RE: מזעזע - יוסף !!! - 09-09-2023

בגדול אני חושב שאפשר יהיה לגדל בעלי חיים אך ורק ילידי שבי ובתנאים שמתאימים.
ושהיה דבר כזה שיהיה אפשר לקנות בעלי חיים אך ורק מחנות שיש לה תעודות מרשות הטבע והגנים.