פורום תוכיפדיה
דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? (/showthread.php?tid=2164)

עמודים: 1 2

דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - SHILO - 12-08-2020

מה אני עושה? לוקח לוטרינר מיד?

מה אני עושה עכשיו???????

RE: דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - מוריה1609 - 12-08-2020

מה זה אומר?
על רצפת הכלוב ?
נראה מנופח ?
ישנוני ?
משהו חריג בהתנהגות, מראה ?

צריך לקחת לוטנרינר לתוכים.
בנוסף אתה צריך להחליף לו לכופתיות.. הוא לא מקבל את התזונה השלמה שהוא צריך.

מחר תיקח אותו.
תנסה לקבוע תור, אם לא תצליח אז תלך בלי תור.
תחליף לו למים נקיים ותנסה לתת לו מהאוכל שלו וירקות, ביצה קשה.

אני חושבת שהוא צריך להיות בטמפרטומה מחוממת, לפחות 27 מעלות נראה לי, תברר..

RE: דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - צבי דגן - 12-09-2020

מכיוון שאתה לא מראה תמונות, קשה לנו להתרשם.
אז, ליתר ביטחון, קח אותו לווטרינר.
ובינתיים שים אותו במקום חם (27 - 28 מעלות צלזיוס).

RE: דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - SHILO - 12-09-2020

שמתי לידו מפזר חום אבל ראיתי שהוא לא מצליח להירדם אז כיביתי אותו. וחוץ מזה אני לא ממש בטוח שהוא חולה כי כשאני שם אותו בחדר לבד בלי אנשים שמפחידים אותו אז הוא עולה למקל. ושמישהו נכנס, הוא יורד לרצפה  עָצוּב.
והוא לא מנפח נוצות וכל זה.

והוא גם שקט מדי.

RE: דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - צבי דגן - 12-09-2020

אם אתה מחמם עם מפזר חום, תדאג שהאוויר/הרוח לא תנשוב ישירות על התוכי.

RE: דחוף!!!!! התוכי התחיל להיות כל הזמן בפינת הכלוב. לקחת אותו בדחיפות לוטרינר? - SHILO - 12-09-2020

זה היה ממרחק מה

גם ממרחק, אם הרוח החמה נושבת על התוכי, הוא לא יסבול את זה.
צריך להפנות את הרוח לכיוון אחר לגמרי.
והכי חשוב הוא לקחת אותו לווטרינר, מהר ככל האפשר.

אין בעיה אני אשתדל. אבל היום בבוקר הוא לא היה על הרצפה ועכשיו הוא חזר לרבוץ שם לֹא הֶחלֵטִי

אני מציע שלא להתגרות בגורל, אל תמתין עד לרגע האחרון, זה עלול להיות מאוחר מידי.
כידוע לך שתוכים מעמידים פנים כאילו הכל בסדר, גם כשהתוכי מרגיש רע מאד הוא ממשיך לאכול, או לפחות מנקר באוכל ועושה עצמו אוכל ומנסה להתנהג כרגיל, הוא "משחק אותה" כאילו הוא בריא.
מכאן - גם כשהתוכי אוכל זה לא אומר שהוא בריא. 
יש תוכים שאוכלים ולאחר כמחצית השעה, מתים!

להלן מספר סימנים למצב של מחלה ו/או תרום מחלה: 
  1. - התוכי שקט מהרגיל.
  2. - התוכי קולני מהרגיל.
  3. - התוכי לא מתנהג כתמול שלשום, כלומר - כל דבר שונה מההתנהגות הרגילה שלו צריך לעורר אצלך חשד.
  4. - התוכי צרוד! (בתוכים, בניגוד לבני האדם, צרידות היא מאד משמעותית ועלולה להתפתח למחלה מסוכנת).
  5. - לתוכי יש נזלת.
  6. - התוכי משתעל, שיעול היא תופעה נדירה בתוכים.
  7. - שינוי בהפרשות שלו, פחות צואה מהרגיל או יותר.
  8. - שינוי בצבע ההפרשות ובמידת המוצקות (שלשול).
  9. - נוצות מלוכלכות, בעיקר מסביב לנחיריים או באזור הביב (ה"טוסיק").
  10. - עייפות באמצע היום.
  11. - התנשפות לאחר מאמץ.
  12. - חוסר יציבות, איבוד שיווי משקל.
  13. - תוכי בריא לא ישן באמצע היום על רצפת הכלוב כשנוצותיו נפוחות!
  14. - תוכי יכול לרדת לרצפת הכלוב אם יש לו "סידורים" - צעצוע, אוכל שנפל לשם, וכדומה, אבל הוא לא יישאר על הרצפה, לזמן ממושך, בלי לזוז.
    אם זה מה שהוא עושה - יש לך תוכי חולה. (בטבע, אם הוא יורד לקרקע וישן מישהו כבר ידאג להרוג אותו - בני הלהקה שלו או טורף כלשהו) תוכי חולה לא תמיד ירד לרצפת הכלוב, לפעמים הוא יישן על המוט למעלה, אבל בשעות לא מקובלות (כלומר באמצע היום) וכשנוצותיו נפוחות.
    - לעומת זאת, לא כל תוכי שישן באמצע היום הוא חולה - יש כאלה שרק תופסים תנומה קלה - בשעות קבועות, וללא נוצות נפוחות, כשהנוצות נפוחות - זה לא סימן טוב.
  15. - כשתוכי חולה, טמפרטורת הגוף שלו יורדת (בניגוד לבני-האדם - אצלנו בדרך כלל הטמפרטורה עולה).
    - כשהתוכי חש שטמפרטורת גופו יורדת, הוא מנפח/פותח את נוצות הגוף וכולא ביניהן אוויר. האוויר מבודד את גופו ומונע בריחת חום הגוף אל הסביבה. התוכי נראה אז גדול מהרגיל.
  16. - יש להסתכל בפתח ההפרשות (ביב) שלא יהיה רטוב כיוון שזה מעיד על תוכי חולה או שהוא משלשל.
  17. - להסתכל על התוכי ולראות שאין לו צואה על גופו כיוון שזה מראה על תוכי חלש!!!
מה לעשות אם זה קורה?
עזרה ראשונה: כפי שציינתי לעיל, לחמם את התוכי - להוסיף מנורה או מפזר - חום ליד הכלוב.
יש לדאוג שהאוויר החם לא יגיע ישירות אל התוכי.
- טמפרטורת הסביבה צריכה להיות 27 - 28 מעלות צלזיוס.
- קח את התוכי בהקדם לווטרינר שיש לו ניסיון עם תוכים.