פורום תוכיפדיה
בעיה/דיון/ייעוץ - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: בעיה/דיון/ייעוץ (/showthread.php?tid=1452)

עמודים: 1 2

בעיה/דיון/ייעוץ - macaw_life - 11-13-2019

אז מסתבר שהארה שקניתי היא ככל הנראה לא בוליביאנית (הוא אפילו ממש קטן ביחס לבלו & גולד) 
ומחיפושים נרחבים באינטרנט מצאתי שהוא כנראה "CATABLU" הכלאה של קטלינה עם בלו אנד גולד.
לכן הוא 75% בלו אנד גולד ו25% סקארלט אני כרגע ממש מתלבט אם להחזיר אותו למוכר ולדרוש את כספי בחזרה.
שהרי יש סיכויים די גבוהים שהוא עקר (הבאתי זכר בכוונה מכיוון שיש לי נקבה של B&G)
בכל מקרה יום לאחר שרכשתי אותו הלכתי לווטרינר לבצע בדיקות מין , כלמידיה, מקור ונוצות ופוליומה. 
התוצאות עדיין לא הגיעו.
אני מתלבט אם לחכות לתוצאות הבדיקות ובמידה והכל תקין להשאירו למרות שיש סיכוי סביר שהוא עקר (בכל זאת דור 2)
או אם להחזיר אותו למוכר אפילו בלי לחכות לתוצאות הבדיקות.
(אם משהו בבדיקות יהיה לא תקין לא יהיה ספק בכלל שאחזיר אותו)
אשמח לשמוע את דעתכם בעניין חייכן ואולי אני טועה וזה באמת גוונים של בלו & גולד

תמונה מהאינטרנט של CATABLU :
[Image: bUi7m3b.jpg]
תמונות של התוכי שלי :
[Image: TfLeKiQ.jpg][Image: xeNHI64.jpg][Image: PmtJZrn.jpg][Image: BRCObjE.jpg][Image: JoYCT92.jpg][Image: 38CEt30.jpg]
התמונות שהוא נראה יותר כתום הן עם פלאש אבל בכל מקרה אין ספק שהוא יותר כתום מהנקבה שלי.

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - yinon236 - 11-13-2019

התמונה מהרשת יותר כתומה
איך הגעת לאחוזים?
אין איזו אפשרות שתראה את ההורים?

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - macaw_life - 11-13-2019

(11-13-2019, 01:46 PM)yinon236 כתב: התמונה מהרשת יותר כתומה
איך הגעת לאחוזים?
אין איזו אפשרות שתראה את ההורים?

אם זה באמת catablu אז פשוט מאד
לפני הכלאה דור ראשון
קטלינה = סקארלט + בלו אנד גולד =50/50
Catablu =
קטלינה + בלו אנד גולד =
מהורה אחד 50 אחוז בלו אנד גולד מההורה השני 25 בלו אנד גולד ו25 סקארלט .
באינטרנט הוא באמת נראה קצת יותר כתום אבל לא הצלחתי למצוא שום הסבר אחר לירוק על הכנפיים.
ולבקש מהמגדל לראות את ההורים כלל לא יעזור כי אם הוא באמת חירטט ככה פשוט ישלח לי תמונות של זוג אחר שיש לו..

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - yinon236 - 11-13-2019

אוקיי נראה מה צבי יגיד על זה

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - macaw_life - 11-13-2019

Image | 1 | 2 |

1 | I have three pairs of Catablue Macaws (Catalina macaw x blue and gold macaw). I love the personality, the devotion and temper of a blue and gold combined with a little spunk and color of a catalina. They are very trainable, because of the blue and gold this gives a very stable bird. They have a wowing color effect when seen face to face. The one baby I have kept is now going on two years old. She has a an orangish belly, flowing green to blue back, and where a catalina has a red forhead, she is developing a gold forhead. She also has a small level of white in her beak but this varies from a little to medium level. The Catablues vary between the blue and gold size and the catalina size which makes them a large (full size) macaw. With 75% blue and gold and 25% scarlet in there make up, you come up with a unique, spunky, beautiful bird. Good for both first time macaw owners to experienced macaw owners." Submitted courtesy Gary Totty
2 Images | Generated by Jalbum 8.2 & Animal-World.com | Help

מצאתי גם את זה.

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - צבי דגן - 11-14-2019

ננסה לתרגם את עיקרי הדברים שנכתבו לעיל:
יש לי שלושה זוגות של ארות Catablue (ארה קטאלינה משולב עם ארה B&G). 
אני אוהבת את האופי, את המסירות ואת המזג של הארה ארה B&G בשילוב צבעים של ארה קטלינה.
הם מאוד ניתנים לחברות ואילוף, בגלל הארה B&G  מקבלים תוכי יציב מאוד.
יש להן אפקט צבעוני כאשר הם נראים בחזית. 
הגוזל היחיד ששמרתי הוא עכשיו בן שנתיים. 
יש לה בטן כתומה, מעורבת בירוק עם גב כחול, ובמקום בו יש לקטלינה מצח אדום, היא מפתחת מצח זהוב.
יש לה גם מעט לבן במקור אך זה משתנה ממעט עד בינוני. 
ממדיהם של ארות Catablue משתנים בין גודל של הארה B&G לבין הגודל של ארה הקטלינה. 
מבחינת הצבעים הם ירשו כ- 75% מהארה B&G  ו -25% מארה סקרלט.

רז, אם יש טעויות בתרגום, אנא - תקן אותי.

מכיוון שאינני מכיר את הארה Catablue, קשה לי להביע דעה בנושא.
מה שאני כן יכול להגיד הוא שעניין האחוזים זה לא למריי מדויק משום שצריך לדעת מי הם ההורים ואיזה הורה היה הזכר.
משום שאצל הארות, הזכר נושא את הגן הדומיננטי והוא אשר משפיע יותר על התכונות של הצאצא וגם כאן זה לא ממש פשוט.
הינה מה שכתוב כאן: ארות היברידיות
  • הזכר נושא את הגן הדומיננטי, לכן בד"כ הוא ישפיע על במופע של הצאצאים.
    למרות זאת, יש הגורסים שהצבע תלוי גם במינו של הצאצא.
    הצאצא הזכר נוטה לרשת את הצבעים של ההורה הנקבי, בעוד שהנקבה נוטה לרשת את מאפייני הצבע של ההורה הזכר (מעין הצלבה).

• אחד האתגרים בהכלאה הוא ערבוב מגמתי של הצבעים.
    זה נמצא לראשונה בכמה פרטים מהדור השלישי, עם הכלאות מסודרות ומאורגנות יותר.
    מאפייני האופי של הצאצא וההתנהגות שלו אינם ידועים מראש.
    נראה שהיברידיים יורשים מאפיינים אלה משני ההורים, למרות שלרוב בצורה חזקה יותר מאחד מההורים.

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - macaw_life - 11-14-2019

(11-14-2019, 10:05 AM)צבי דגן כתב: מכיוון שאינני מכיר את הארה Catablue, קשה לי להביע דעה בנושא.
מה שאני כן יכול להגיד הוא שעניין האחוזים זה לא למריי מדויק משום שצריך לדעת מי הם ההורים ואיזה הורה היה הזכר.
משום שאצל הארות, הזכר נושא את הגן הדומיננטי והוא אשר משפיע יותר על התכונות של הצאצא וגם כאן זה לא ממש פשוט.
הינה מה שכתוב כאן: ארות היברידיות
  • הזכר נושא את הגן הדומיננטי, לכן בד"כ הוא ישפיע על במופע של הצאצאים.
    למרות זאת, יש הגורסים שהצבע תלוי גם במינו של הצאצא.
    הצאצא הזכר נוטה לרשת את הצבעים של ההורה הנקבי, בעוד שהנקבה נוטה לרשת את מאפייני הצבע של ההורה הזכר (מעין הצלבה).

• אחד האתגרים בהכלאה הוא ערבוב מגמתי של הצבעים.
    זה נמצא לראשונה בכמה פרטים מהדור השלישי, עם הכלאות מסודרות ומאורגנות יותר.
    מאפייני האופי של הצאצא וההתנהגות שלו אינם ידועים מראש.
    נראה שהיברידיים יורשים מאפיינים אלה משני ההורים, למרות שלרוב בצורה חזקה יותר מאחד מההורים.

את זה אני זוכר שתרגמתי , אך גם אם אשאל את המוכר לגבי ההורים הוא יכול לשקר ולהגיד ששניהם בכלל בלו אנד גולד 
השאלה האמיתית פה היא האם לפי התמונות לדעתך הוא בוודאות היברידי כלשהו ?
או שמא קיים בלו אנד גולד עם גוונים כאלו (קצת יותר כתום בחזה ונוצות ירוקות באיזור הצוואר)

חלק גדול מהארות בלו&גולד הן לא ממש נקיות גזע.
גם הארה שהייתה לי לא הייתה ממש נקייה למרות שקניתי אותה ממגדל מקצועי ומנוסה שהיו לו שני זוגות של ארות שהתרבו.
אתה יכול לראות כאן: הארה והכלב (קייסהונד) שלי
וכאן תוכל לראות  מוטציות של ארה כחולה צהובה
בדומה לתוכים אחרים שגודלו בשבי, להערכתי, קיימות ארות עם צבעים מעט שונים מאלה שנמצאות בטבע.
אני לא מסוגל לזהות רק לפי המראה החיצוני שנראה התמונה.
מלבד זאת עניין הצבעים (צהוב או נוטה לכתום) בתמונות, תלוי מאוד באיכות התאורה ובכיוון שלה.

RE: בעיה/דיון/ייעוץ - macaw_life - 11-14-2019

(11-14-2019, 11:51 AM)צבי דגן כתב: חלק גדול מהארות בלו&גולד הן לא ממש נקיות גזע.
גם הארה שהייתה לי לא הייתה ממש נקייה למרות שקניתי אותה ממגדל מקצועי ומנוסה שהיו לו שני זוגות של ארות שהתרבו.
אתה יכול לראות כאן: הארה והכלב (קייסהונד) שלי
וכאן תוכל לראות  מוטציות של ארה כחולה צהובה
בדומה לתוכים אחרים שגודלו בשבי, להערכתי, קיימות ארות עם צבעים מעט שונים מאלה שנמצאות בטבע.
אני לא מסוגל לזהות רק לפי המראה החיצוני שנראה התמונה.
מלבד זאת עניין הצבעים (צהוב או נוטה לכתום) בתמונות, תלוי מאוד באיכות התאורה ובכיוון שלה.

אעבור על האשכולות הללו בקפידה.
למיטב ידיעתי יש גם המון גרין ווינג שהם לא נקיים לגמרי.
ובקשר לצהוב / כתום אצלם ליד הנקבה כך שזו תהיה אותה תאורה ואותה זווית
אבל רק לאחר שיגיעו הבדיקות.

עברתי על אשכול המוטציות . הרוב שם זה קטלינה.
זו לא מוטציה אלא הכלאה..