פורום תוכיפדיה
מאזניים (משקל) מדוייק - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: מאזניים (משקל) מדוייק (/showthread.php?tid=1048)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

RE: מאזניים (משקל) מדוייק - אהבת חיות - 08-28-2019

(08-28-2019, 07:18 PM)צבי דגן כתב: נכון שאם הדיוק הוא 0.01 גרם הוא מסוגל גם לשקול אבל שים לב שמדובר בגרמים ובאנליטית מדובר במיליגרמים.
מאזניים אנליטיות, מסוגלות לשקול מסות של חלקי אלפיות הגרם (מיליגרם) ובדיוק של  0.1 מיליגרם עד 0.01 מיליגרם ויותר.
למשל 0.1 מיליגרם = 0.0001 גרם.
או 0.001 מיליגרם = 0.000001 גרם
מאזניים אלקטרוניות רגילות יכולות לשקול רק עשיריות או מאיות גרם.

אוקיי הבנתי,ובמקרה של תוכים ברור שלא צריך דבר כזה.

RE: מאזניים (משקל) מדוייק - צבי דגן - 08-28-2019

נכון מאוד.
ואם נחזור למאזניים שמתאימים לתוכים, אילו הייתי במקומך הייתי קונה את המאזניים האלקטרוניות שיכולת השקילה שלו הוא עד 2 ק"ג עם דיוק של 0.1 גרם ועולה 200 ₪.
[Image: Xplinp8.jpg]

RE: מאזניים (משקל) מדוייק - yinon236 - 08-28-2019

אני עדיין חושב שאתה צריך לקנות מחו"ל אני השתמשתי, וזה מדויק.

(08-21-2019, 08:54 PM)yinon236 כתב:
(08-18-2019, 07:59 AM)yinon236 כתב: אם תראה כאן: מאזניים אלקטרונית דיוק של 0.01/0.1 גרם 
https://s.click.aliexpress.com/e/gEZvdf2 יש לך משקלים לבחירה, יש מ 0.01 גרם עד 500 גרם
0.1 גרם עד קילו
0.1 גרם עד 2 קילו
0.1 גרם עד 3 קילו וכל זה לא יותר מ 30 שקל, יש שם גם משקלים קטנים כמו ששלחת אז
שים לב, מעל 800 קונים ושים לב לדירוג של הקונים (255 דירגו) וסך הכל מהדירוג זה 4.9 כוכבים מתוך 5
נראה שהמידות שם קטנות מידי
למשל המאזניים האלה הם במידות  127X106X20mm

[Image: 1-2-3kg-0-01-0-1g-LCD.jpg] 

צבי: לאורך כל הדיון הזה כתבת שמדידת תוכי צריכה להיות בדיוק 0.01 ועכשיו אתה אומר בדיוק הפוך.
האם הדיוק של 0.01 באמת כלכך חשוב בתחילת דרכם של הגוזלים? כמו שכתבתי לא פעם בדיון הזה אני בתחילת הדרך ומנסה להבין.
אם הדיוק הזה כלכך חשוב בתחילת דרכו של הגוזל ובהמשך פחות אני מוכן אפילו לקנות את 2 המאזניים (גם את ה0.01 500 גרם וגם את ה0.1 2 קילו) ואפילו את היקר אבל אני באמת מנסה להבין את רמת חשיבות הדיוק כי כל פעם אני קורא משהו אחר לגמרי.

ינון: לא קניתי מימיי באינטרנט ויש לי בעיה שאם קיימת בעיה אין כלכך אבא למוצר שלא לדבר על דואר ישראל שהוא מאוד בעייתי ועלול להגיע מוצר שבור.
בנוסף לכך אני לא מצליח להבין את הפרשי המחירים הכל-כך גדולים בין מה שנמכר בארץ לבין האינטרנט, הפרשים כאלה תמיד גורמים לי לחשוד.

מה שכתבתי, אני יודע, אין צורך להזכיר לי.
ברור שעדיף דיוק גדול ככל האפשר, במיוחד כשמדובר בתוכים ובגוזלים קטנים.
אבל, אתה מעוניין להגיע לשקילה של מעבר ל-1.5 ק"ג ובמחיר שפוי, לכן תצטרך להתפשר.
הדיוק של 0.01 חשוב יותר כשהגוזל קטן, בימיו הראשונים, אבל גם דיוק של 0.1 גרם (עשירית הגרם) יהיה מספיק טוב (בהתחשב בפשרות).
הרעיון של קניית שתי מאזניים יכול להיות טוב (לא חשבתי על זה), אם הם יהיו זולים יותר מהיקר.
ואם יש לך את האמצעים, תקנה את היקר.
האמת שברוב המקרים מספיק דיוק של 0.1 גרם, אבל יש מקרים (כפי שהיה לנו כאן), כאשר ההתפתחות לא מתקדמת כמצופה ואז חשוב שהמאזניים יהיו מדויקות יותר.

RE: מאזניים (משקל) מדוייק - yinon236 - 08-28-2019

(08-28-2019, 08:46 PM)צבי דגן כתב:
(08-21-2019, 08:54 PM)yinon236 כתב:
(08-18-2019, 07:59 AM)yinon236 כתב: אם תראה כאן: מאזניים אלקטרונית דיוק של 0.01/0.1 גרם 
https://s.click.aliexpress.com/e/gEZvdf2 יש לך משקלים לבחירה, יש מ 0.01 גרם עד 500 גרם
0.1 גרם עד קילו
0.1 גרם עד 2 קילו
0.1 גרם עד 3 קילו וכל זה לא יותר מ 30 שקל, יש שם גם משקלים קטנים כמו ששלחת אז
שים לב, מעל 800 קונים ושים לב לדירוג של הקונים (255 דירגו) וסך הכל מהדירוג זה 4.9 כוכבים מתוך 5
נראה שהמידות שם קטנות מידי
למשל המאזניים האלה הם במידות  127X106X20mm

[Image: 1-2-3kg-0-01-0-1g-LCD.jpg] 

אפשר לשים על המאזניים כלי גדול יותר עם הגוזל ואז להתחיל לשקול.

(08-28-2019, 08:58 PM)אהבת חיות כתב: צבי: לאורך כל הדיון הזה כתבת שמדידת תוכי צריכה להיות בדיוק 0.01 ועכשיו אתה אומר בדיוק הפוך.
האם הדיוק של 0.01 באמת כלכך חשוב בתחילת דרכם של הגוזלים? כמו שכתבתי לא פעם בדיון הזה אני בתחילת הדרך ומנסה להבין.
אם הדיוק הזה כלכך חשוב בתחילת דרכו של הגוזל ובהמשך פחות אני מוכן אפילו לקנות את 2 המאזניים (גם את ה0.01 500 גרם וגם את ה0.1 2 קילו) ואפילו את היקר אבל אני באמת מנסה להבין את רמת חשיבות הדיוק כי כל פעם אני קורא משהו אחר לגמרי.

ינון: לא קניתי מימיי באינטרנט ויש לי בעיה שאם קיימת בעיה אין כלכך אבא למוצר שלא לדבר על דואר ישראל שהוא מאוד בעייתי ועלול להגיע מוצר שבור.
בנוסף לכך אני לא מצליח להבין את הפרשי המחירים הכל-כך גדולים בין מה שנמכר בארץ לבין האינטרנט, הפרשים כאלה תמיד גורמים לי לחשוד.

אני קונה לא מעט מחו"ל ומקבל את הדברים במצב טוב.

(08-28-2019, 09:09 PM)צבי דגן כתב: מה שכתבתי, אני יודע, אין צורך להזכיר לי.
ברור שעדיף דיוק גדול ככל האפשר, במיוחד כשמדובר בתוכים ובגוזלים קטנים.
אבל, אתה מעוניין להגיע לשקילה של מעבר ל-1.5 ק"ג ובמחיר שפוי, לכן תצטרך להתפשר.
אמרתי שאני רוצה לגדל מתוכים קטנים עד גדולים,כך שלהבנתי צריך משקל תואם.
הדיוק של 0.01 חשוב יותר כשהגוזל קטן, בימיו הראשונים, אבל גם דיוק של 0.1 גרם (עשירית הגרם) יהיה מספיק טוב (בהתחשב בפשרות).
הרעיון של קניית שתי מאזניים יכול להיות טוב (לא חשבתי על זה), אם הם יהיו זולים יותר מהיקר.
ואם יש לך את האמצעים, תקנה את היקר.
האמת שברוב המקרים מספיק דיוק של 0.1 גרם, אבל יש מקרים (כפי שהיה לנו כאן), כאשר ההתפתחות לא מתקדמת כמצופה ואז חשוב שהמאזניים יהיו מדויקות יותר.
קראתי את השרשור הזה, וזו אחת הסיבות שאני מחפש "להוריד ממני אחריות" מכל מה שלא בשליטתי ולהיות בטוח בדיוק מקסימלי באבזור שאני משתמש (אם זו האומנת ואם אלה המאזניים, ואם זה אפילו מודד החום לדייסה).ברגע שאני בטוח שהציוד מדויק אני יכול לזהות בעיה ביתר קלות, ואם הבעיה בגורם האנושי אפשר לשנות מבלי לבדוק ולבזבז זמן יקר.

RE: מאזניים (משקל) מדוייק - צבי דגן - 08-29-2019

ציטוט:קראתי את השרשור הזה, וזו אחת הסיבות שאני מחפש "להוריד ממני אחריות" מכל מה שלא בשליטתי ולהיות בטוח בדיוק מקסימלי באבזור שאני משתמש (אם זו האומנת ואם אלה המאזניים, ואם זה אפילו מודד החום לדייסה).ברגע שאני בטוח שהציוד מדויק אני יכול לזהות בעיה ביתר קלות, ואם הבעיה בגורם האנושי אפשר לשנות מבלי לבדוק ולבזבז זמן יקר.
בגדול, אני מסכים איתך, המצב האידאלי, מצריך משאבים ולפעמים, מרוב שאיפה לשלמות, יש לנו נטייה להגזים.
כידוע לך שלמצב האידאלי אין גבולות וצריך להחליט איפה אתה מתפשר.
אם תחליט שלא להתפשר, זה יעלה לך הרבה כסף וייתכן שבפועל לא תזדקק לאיכויות הגבוהות האלה.
רוב המגדלים מסתפקים במאזניים בדיוק של 0.1 גרם.

RE: מאזניים (משקל) מדוייק - אהבת חיות - 08-30-2019

(08-29-2019, 08:29 AM)צבי דגן כתב:
ציטוט:קראתי את השרשור הזה, וזו אחת הסיבות שאני מחפש "להוריד ממני אחריות" מכל מה שלא בשליטתי ולהיות בטוח בדיוק מקסימלי באבזור שאני משתמש (אם זו האומנת ואם אלה המאזניים, ואם זה אפילו מודד החום לדייסה).ברגע שאני בטוח שהציוד מדויק אני יכול לזהות בעיה ביתר קלות, ואם הבעיה בגורם האנושי אפשר לשנות מבלי לבדוק ולבזבז זמן יקר.
בגדול, אני מסכים איתך, המצב האידאלי, מצריך משאבים ולפעמים, מרוב שאיפה לשלמות, יש לנו נטייה להגזים.
כידוע לך שלמצב האידאלי אין גבולות וצריך להחליט איפה אתה מתפשר.
אם תחליט שלא להתפשר, זה יעלה לך הרבה כסף וייתכן שבפועל לא תזדקק לאיכויות הגבוהות האלה.
רוב המגדלים מסתפקים במאזניים בדיוק של 0.1 גרם.

השאיפה לשלמות לא בהכרח קשורה למשאבים כלכליים ואין רצון להגזים (לפחות לא מבחינתי), אלא הרצון להתאים בצורה הנכונה לסיטואציה, זאת אומרת לדוגמא מן הסתם לא קונים מאזניים אנליטיות לגידול תוכים כי לא צריך, זו הגזמה שאין לה קשר למציאות, אבל ביחד עם זאת, מקרים כמו שקרו עם הסוורה שהיה צריך לקנות מספר לא מבוטל של מודדי חום כי לא היה בטוח מה החום, ואם אני זוכר נכון גם נאמר לגבי המאזניים שלא בטוח שהם מצליחים לדעת מה המשקל המדויק.
אז אחרי שמתפשרים וצריכים לקנות אביזרים נוספים כדי להיות בטוחים זה כבר מייקר את העלויות ולפעמים עולה על המחיר המקורי אם היו קונים משהו שהיו בטוחים באיכות שלו.