פורום תוכיפדיה
לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר (/showthread.php?tid=4375)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - jhony_bravo - 10-09-2023

לצערי זו ההודעה הראשונה שלי לאחר הרבה זמן
מדובר בהערכה שלי והערכה שלי בלבד על סמך מקורות גלויים והתלבטתי אם לפרסם כדי לא ליצור לחץ מיותר, לכל תושבי הצפון ובמיוחד לתושבים של ישובים צמודי גדר.
ככל הנראה האיראנים החליטו לנסות להציל את החמאס על ידי הכנסת החיזבאללה למשוואה כנראה בזמן הקרוב.
במהלך היום החיזבאללה התחיל להטריד את הכוחות בגבול לבנון עם ירי למוצבי הר דב וחדירות.
להערכתי מדובר בניסיון לבדוק את ערנות הכוחות ואולי אפילו להתיש אותם לאט לאט כך שיהיו ערים כמה שיותר זמן.
אני מעריך שהיום בערב או מחר בשעות הבוקר המוקדמות סיכוי טוב שחיזבאללה ומסונפיו ינסו ליצור חדירה רחבת היקף לאורך כל גבול הצפון ויכול להיות שגם לאורך גבול הגולן.
יש סיכוי שהם ינסו למשוך את זה יותר זמן אולי אפילו למשך 48 שעות כדי להתיש את הכוחות בצפון ולוודא שחלק מהכוחות בדרום כבר יהיו שחוקים יותר.
מי שיכול לקחת את המשפחה שלו ולרדת דרומה לאזור העמקים או המרכז לפחות ל-48 השעות הקרובות אני אישית ממליץ לו לעשות זאת (מדובר בהמלצה אישית שלי בלבד), מי שלא כדאי שימצא כל דרך להגן עליו ועל משפחתו ככל שיוכל.
  1.  לוודא שהדלת הראשית בבית נעולה תמיד.
  2.  אם חס וחלילה נכנסים לממ"ד ונכנסים מחבלים לבית חייבים לזכור שיש להחזיק את ידית הממ"ד כדי שלא יוכלו להיכנס כנ"ל גם מקלט אפשר לשים מוט או כיסא או משהו חזק וקשיח.
  3.  מצאו כל דרך להגן על עצמכם ועל משפחתכם במידת האפשר נשק חם, מצ'טות סכיני מטבח גדולים אפילו לום או צינור ברזל באורך מטר יכולים לאפשר לכם להתגונן ואולי להציל את המשפחה שלכם. אפשר לשים קצת איזולירבנד כדי להפוך אותו ליותר יעיל.
תוודאו שיש לכם מים, אוכל ואפילו תיק עם ציוד חיוני ובגדים ל-72 שעות כדי שתוכלו להתפנות במהירות אם חס וחלילה יהיה הצורך
אני מאוד מקווה שאני טועה ולא מטעה ואני מתנצל מראש אם אני מלחיץ מישהו.

בנוסף לזה אני רוצה לאחל את תנחומיי  למשפחות הנרצחים והנופלים הי"ד
את תפילותיי למשפחות החטופים ואת איחוליי שיחזרו בריאים בקרוב 
והחלמה מלאה מהירה וקלה לכל הפצועים
ואת תנחומי הכנים לאלו ששרדו ונאלצו לחזות בתופת הזו

הצליחו לגרום לנו נזק כואב וקשה מאוד אבל אנחנו ננצח בעז"ה 
שאלוהים ישמור את חיילי צה"ל כוחות הביטחון וההצלה ואת כל המתנדבים שנמצאים בעוטף ובצפון ובכל גזרה שעלולה עוד להתווסף בעתיד

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - רוני - 10-09-2023

טוב לראות משתמשים וותיקים בפורום!
נשמח שתחזור לפעילות שיגרתית.

גם אני מקווה שאתה טועה.
בעזרת השם ננצח את המלחמה ואת הטרור, אין צורך לפחד, הפחד כאן לא יועיל צריך להילחם בטרור חזק! גם בטרור התודעתי!
הטרוריסטים רוצים שנפחד ואנחנו לא ניתן להם את זה!!
אל תצפו בסרטונים מהמלחמה שגורמים לכם ללחץ מיותר ואל תהיו כל היום אחרי החדשות! (כמובן שכן להתעדכן כמה פעמים ביום אבל לא יותר מזה)
עכשיו זה זמן טוב לבלות קצת עם בעלי החיים שלכם בעלי החיים הם טרפיה ורפואה לנפש האדם, ביומיים האחרונים הייתי עם התוכים שלי יותר מבדרך כלל וזה עזר לי להירגע וכמובן שגם התוכים נהנו מאוד. 
אם אתם כל היום בבית צופים בחדשות או סתם משתעממים כדאי לכם לפנות כמה שעות בשביל חיות המחמד שלכם, אתם יכולים לאלף/ לשחק / ללטף/ לנקות ולשדרג כלובים / לבנות צעצועים לבע"ח, ולבלות זמן איכות עם בעלי החיים שלכם זה זמן מצויין לזה בעלי החיים יכולים לעזור לכם מאוד!!

אגב,  jhony_bravo  יש לך עוד מקורות לדבריך מלבד השערות אישיות?

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - jhony_bravo - 10-09-2023

לנצח אנחנו ננצח ובזאת אין לי ספק את האויב נשמיד אבל חשוב גם לעשות כמיטב יכולתנו למנוע אבדות נוספות ככל הניתן
בלי הגנה יעילה על אזרחים בעיקר נשים וילדים התקפה יעילה תהיה קשה שבעתיים ראינו זאת בדרום
משום מה לקחו נשקים ארוכים מכיתות כוננות (רק אחרי הטבח נזכרו להחזיר אותם) ומי שקצת יחפור בעניין יש מספיק מידע ברשת
ואני לא מדבר על רשתות חברתיות אלא על דיונים בוועדות הכנסת שבהם משקרים ואומרים שנותנים בצורה "דיפרנציאלית"
את האזהרות של יצחק בריק כל אחד יכול לקרוא כנ"ל בפורום הקודם כשעוד היה ניתן לדבר על פוליטיקה
לצערי הרב אני לא מדבר על פוליטיקה או פוליטיקאים שלהם אני בז כנ"ל גם כאלו שלא מתמודדים בבחירות אלא על חיי אדם

כרגע יש איומים על חיי החטופים מבכירי ארגון החמאס במידה ולא תיעצר התקפת הנגד של צה"ל
בכירים בממשלה חייבים כרגע לצאת לתקשורת ולהבהיר שבמידה וירצחו חטופים תהיה תגובה שלא נראתה מאז מלחמת העולם הראשונה
על כל חטוף שירצח יוצאו להורג 100 מחבלי חמאס שבויים בשידור חי ועדיף שיהיה בצורה בהם מבינים כמו הצתה לא כדור לראש
לאחר מכן מדינת ישראל תזהה כל מי שהיה מעורב בטבח שהתרחש ותצוד אותו ואת כל משפחתו ללא יוצאים מהכלל
שרים בממשלה חייבים להבהיר שבמידה וירצחו חטופים החוטפים ישחטו כנ"ל כל זכר במשפחתם 
ואת הנשים ימכרו בשוקי העבדים שעדיין קיימים באפריקה 
הגיע הזמן שבממשלה ילמדו לדבר איתם בשפה שהם מבינים ולוודא שאנחנו יודעים מה הסיוטים שלהם ואיך להגשים אפילו גרועים מהם
למי שחושב שמדובר בהצעה חמומת מוח אני ממליץ ללכת לעשות חיפוש על מה שעשו בסרפאנד (צריפין) במלחמת העולם הראשונה ומה קרה אז

בנוסף לכך חשוב מאוד שח"כים יגישו את חוק יסוד משוריין חוק יסוד נקמת דם גם למצב הנוכחי וגם לעתיד שידע כל צורר
מי שיפגע בישראלים בארץ או בעולם ישירות או בעקיפין הוא ומשפחתו יושמדו זו הדרך היחידה לחסל סופית את הטרור

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - צבי דגן - 10-09-2023

(10-09-2023, 07:46 PM)רוני כתב: טוב לראות משתמשים וותיקים בפורום!
נשמח שתחזור לפעילות שגרתית.
אני מצטרף לברכה ולתקווה.
ולעניינינו, אני לא יכול שלא להיזכר במה שקרה לנו לפני 50 שנה (מלחמת יו"כ 1973). כמו היום, גם אז הפתיעו אותנו בגלל הקונספציה השגויה.
כמו אז, גם היום היו לנו התראות ברורות, אבל בגלל הקונספציה של הממשלה ובמיוחד של העומד בראשה - צה"ל הופתע ולא עמד בייעודו.
למרות שניסו להזהיר את נתניהו, ניסו להסביר לו שהמדינה נמצאת בסכנה, אבל הוא בשלו - לא רצה לשמוע! היו לו דברים חשובים יותר! כּוֹעֵס
זהו כשל ענק שעוד ידובר עליו רבות, זהו כשל קולוסאלי שאין עליו כפרה, שום תירוץ לא יעזור.
גולדה ובגין התפטרו מסיבות דומות ופחות קריטיות.
מה הייתה הקונספציה ומה היו השגיאות? 
  • האינטרס הכלכלי, שביבי טען שגובר בשיקולי חמאס התבררה כשגויה.
  • המכשול שבנתה ישראל במיליארדי שקלים קרס.
  • ביבי, בהשפעת ראשי המפלגות הדתיות - (סְמוֹטְרִיץ' ובן גביר) חיזק את החמס והחליש הרשות הפלסטינאית.
  • קיצוץ מתקציב הביטחון לטובת החרדים.
  • נאשם בפלילים לא יכול לנהל מדינה.
  • עיסוק בדברים פחות חשובים כמו חקיקת חוקים לשינוי הסדרי השלטון (המהפכה המשפטית או המפכה המשטרית) במקום לעסוק בהגנה על המדינה ותושביה.
  • העברת כספים לחמס והגדלת מספר הפועלים שהורשו להיכנס לארץ, כך ביבי חשב שהוא ירגיע את חמס (אבל בעצם הוא שיחק לידיהם של החמס).
  • במשך שנים נתניהו חיזק את חמאס, עכשיו זה התפוצץ לכולנו בפרצוף.
כמו בשנת 1973, כך גם כיום, החמס "עבד" על צה"ל וסובב אותנו בכחש (הם לא טיפשים כפי שחלקינו חושבים).
חמס, תכנן את המבצע שלו במשך חודשים רבים: מידי פעם ערך הפגנות על הגדר ובינתיים הטמינו מטענים ב-20 נקודות, שאותם פוצצו וכך נפערו פרצות בגדר.
מחבלים, מחופשים לחקלאים, עבדו את האדמות קרוב מאוד לגדר ובכך הטעו את התצפיתניות (אלה היו המחבלים שהרגו את החיילות בתצפית).
כבר בהתחלה, פוצצו את מגדל התצפית מהאוויר (נזרקו מטענים מרחפנים) ובכך עיוורו את עיני צה"ל.
המחבלים כבשו את מפקדת החטיבה ובכך שיתקו את הקשר עם יתר הצבא ובמיוחד - עם חיל האוויר.
יותר מ-1000 מחבלים חדרו לארץ על אופנועים וטנדרים (טויוטה), גלשני אוויר וברגל עם נשקים אוטומטיים, מטולי RPG, מטענים ואמל"ח נוסף, כולל מזון ואמצעים לשהייה ארוכה בארץ.
ואולי השגיאה החמורה ביותר של ביבי הייתה שהוא בנה לעצמו ממשלה של ריקנים ופוחזים שאין להם מושג בניהול מדינה על מגוון משרדיה.
וכל זה נובע מתפיסה, ומחשבה שגוייה של ביבי, שהיה עסוק בדברים שאינם ממש צורכי המדינה.
אזהרת אמ"ן לנתניהו: האויבים מזהים נקודות חולשה היסטוריות.
 כל ראשי מערכת הביטחון: צה"ל, שב"כ, משטרה, וגופי המודיעין מזהירים את הממשלה ואת הקבינט מהתלקחות אלימה, אבל בן גביר, סמוטריץ' ונתניהו מתעלמים פעם אחר פעם מהמלצת גורמי הביטחון לפעול באופן זהיר ואחראי".
מדובר בכשל של ראש הממשלה וצה"ל שתיעדפו את הגנת יהודה ושומרון בגלל גחמות של קיצוניים משיחיים.
מי ייתן את הדין על כל זה?

תעזבו הכל, ותקשיבו למה שאמר אלוף במילואים יצחק בריק לפני שלושה חודשים.
[Image: Gn1cXFc.jpg]

"ידענו תמיד מי זה החמאס? במו פיך אמרת שצריך לחזק את החמאס": אמנון אברמוביץ׳ מדבר מדם ליבו
ציטוט מדבריו של אמנון אברמוביץ כתגובה על ההצהרה של נתניהו: במו פיך אמרת שצריך לחזק את החמס כדי לא לשאת ולתת עם הרשות הפלסטינאית.
נדב ארגמן אמר לך "זה האוייב"! אמרת "לא!" עזוב את זה, עכשיו לא מתאים, שם לא מתאים.
אתה לא ידעת מי זה החמס? - הרי אתה בנית אותו, ביודעין ובכוונת מכוון.
יצרת אחדות בעם? - הרי זה המפלג הגדול ביותר של עם ישראל.
עכשיו נתון הסטורי: בגין נכנס לממשלה ב-67 עם אדם הגון - לוי אשכול, הוא לא נכנס ב-73, הוא אמר שממשלת 73 צריכה לעבור מן העולם.
עכשיו מילה אחרונה: לא האמנתי שיום יבוא ואני יגן על גולדה מאיר ומשה דיין, את גולדה מאיר לא הזהירו, במשך חודשים שהיא מחריבה את החוסן הלאומי, שהיא יוצרת חולשה הסטורית שתזמין מלחמה.
גולדה מאיר, על-פי השמועה, רצתה לשלוח יד בנפשה שלה ולא בנפשה של המדינה.
משה דיין התמוטט כי הוא היה חרד שהסורים הגיעו לטבריה והמצרים מגיעים לאשקלון.
הוא לא התמוטט ולא חרד ולא הטווה את כל מדיניותו כי הוא פחד משלושה חודשים במעשיהו.
[Image: yGdWivC.jpg]

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - amsh - 10-10-2023

לא ברור בכלל שהמצרים הזהירו את נתניהו, המדווחת בעצמה חזרה בה ואמרה שהזהירו את אחד מהבכירים ואח"כ טענה שהזהירו את בכירי הצבא...
"
  • "האינטרס הכלכלי, שביבי טען שגובר בשיקולי חמאס התבררה כשגויה." לא בהכרח קשור לנתניהו, זאת טעות גדולה שטעו בה כל הדרג המדיני והצבאי הבכיר, בלי קשר לראש ממשלה כזה או אחר...
  • "קיצוץ מתקציב הביטחון לטובת החרדים."  גם אם העובדה עצמה נכונה, לא קיצצו מתקציב הביטחון כדי לממן לכל החרדים שבוע 
  • "ביבי, בהשפעת ראשי המפלגות הדתיות - (סְמוֹטְרִיץ' ובן גביר) חיזק החמס והחליש הרשות הפלסטינאית." גם אם נתניהו העדיף לחזק את החמאס לא מדובר על השנים האחרונות בהם כולם הבינו שהחמס הוא צרה גדולה בהרבה מהרש"פ, כך שאין לזה שום קשר לסמוטריץ' ובן גביר, ודרך אגב מי שמנע בהמשך להקות קשות בחמס הם הרבה גורמים בשמאל(אולי אפילו בג"ץ) שהתלוננו על הפרת זכויות אדם מול כל פעולה משמעותית שהעיזו לנקוט מול החמס.
  • "קיצוץ מתקציב הביטחון לטובת החרדים."??? גם העובדה כשלעצמה נכונה, הרי לא קיצצו מתקציב הביטחון כדי לממן לכל החרדים חופשה מפנקת בחו"ל (למיטב ידיעתי, יהיה עצוב מאוד לשמוע שפספסתי תקציב כזה) , מדובר על תקצוב בסיסי שגם אם אתה חושב שהוא לא מגיע לחרדים הקואליציה הנוכחית ועוד הרבה חושבים שהוא כן מגיע להם, ואם כבר מדברים על תקצוב מיותר יאמרו החרדים שכל מיליארדי השקלים שהמדינה מוציאה על תרבות (לא נראה לי שיש צורך לפרט) מיותרים לחלוטין... (כמובן שהם לא מיותרים, רוב העם דורש וצורך את כל זה, אבל אם כבר מדברים על תקצוב חרדים).
  • "יצרת אחדות בעם? - הרי זה המפלג הגדול ביותר של עם ישראל." ערוצי הטלוויזיה הם כמובן הדבר המאחד ביותר בעם...

משום מה התעלמת לחלוטין מכך שהם אמרו בפירוש שההפגנות במדינה עודדו אותם, ומכך שסרבני המילואים עודדו אותם...
אבל הלקח שנראה שחלקינו לא הפנמנו עדיין -השנאה הורגת!!!  כשאנחנו שונאים ומסיתים,(מימין או משמאל) אויבינו תוקפים, כך היה בהיסטוריה והוכח שוב פעם היום, וכן, אני מודה, גם אני שנאתי, הרגשתי מול הרבה בשמאל בדיוק את מה שאתה מרגיש כלפי נתניהו, אבל חלאס'!! התפקחנו והבנו שזה לא הזמן לשנוא בחודשים הקרובים ודאי ואפילו לעולם לא! 
אני חושב שהמסר הזה הדהד כמעט לכולנו וטוב שכך (מהתקשורת כבר התייאשתי...).
ואני רוצה להדגיש הגיוני מאוד שנתניהו אשם! אם כך נעיף אותו כולנו לכל הרוחות. יהיה לנו עוד הרבה זמן לעריפת ראשים, אבל זה לא מרגיש לי כמו הזמן הנכון לזה...
 לֵב

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - צבי דגן - 10-10-2023

(10-10-2023, 01:55 PM)amsh כתב: לא ברור בכלל שהמצרים הזהירו את נתניהו, המדווחת בעצמה חזרה בה ואמרה שהזהירו את אחד מהבכירים ואח"כ טענה שהזהירו את בכירי הצבא..."
כנראה שהמצרים לא היו בקשר עם נתניהו, אבל קציני הצבא ניסו להזהיר את נתניהו, ניסו להסביר לו שהמדינה נמצאת בסכנה, אבל הוא בשלו - לא רצה לשמוע!
כל ראשי מערכת הביטחון: צה"ל, שב"כ, משטרה, וגופי המודיעין הזהירו את הממשלה ואת הקבינט מהתלקחות אלימה, אבל בן גביר, סמוטריץ' ונתניהו התעלמו פעם אחר פעם מהמלצת גורמי הביטחון לפעול באופן זהיר ואחראי.
תקשיב לדבריו של
האלוף יצחק בריק ולדבריו של אמנון אברמוביץ'.
  • "האינטרס הכלכלי, שביבי טען שגובר בשיקולי חמאס התבררה כשגויה.
    "לא בהכרח קשור לנתניהו, זאת טעות גדולה שטעו בה כל הדרג המדיני והצבאי הבכיר, בלי קשר לראש ממשלה כזה או אחר.
    בהחלט קשור לנתניהו ולו רק משום שהוא ראש הממשלה והוא הנושא באחריות מיניסטריאלית.
  • "קיצוץ מתקציב הביטחון לטובת החרדים." גם אם העובדה עצמה נכונה, לא קיצצו מתקציב הביטחון כדי לממן לכל החרדים שבוע 
    אתה טועה/שוגה וגם מטעה. שר האוצר בהחלט קיצץ מתקציב הביטחון והעביר את הכספים אל הביס שלו (ישיבות, התנחלויות וכדומה).
  • "ביבי, בהשפעת ראשי המפלגות הדתיות - (סְמוֹטְרִיץ' ובן גביר) חיזק את החמס והחליש הרשות הפלסטינאית.
    "גם אם נתניהו העדיף לחזק את החמאס לא מדובר על השנים האחרונות בהם כולם הבינו שהחמס הוא צרה גדולה בהרבה מהרש"פ, כך שאין לזה שום קשר לסמוטריץ' ובן גביר, ודרך אגב מי שמנע בהמשך להקות קשות בחמס הם הרבה גורמים בשמאל (אולי אפילו בג"ץ) שהתלוננו על הפרת זכויות אדם מול כל פעולה משמעותית שהעזו לנקוט מול החמס.
    שוב אתה טועה, שהרי ביב היה זה שפתח את מסלול העברת הכספים לחמס וגם הגדיל את כניסת הפועלים מעזה לרץ, מתוך מחשבה שכך הוא ירגיע אותם.
  • "קיצוץ מתקציב הביטחון לטובת החרדים.
    "??? גם העובדה כשלעצמה נכונה, הרי לא קיצצו מתקציב הביטחון כדי לממן לכל החרדים חופשה מפנקת בחו"ל (למיטב ידיעתי, יהיה עצוב מאוד לשמוע שפספסתי תקציב כזה), מדובר על תקצוב בסיסי שגם אם אתה חושב שהוא לא מגיע לחרדים הקואליציה הנוכחית ועוד הרבה חושבים שהוא כן מגיע להם, ואם כבר מדברים על תקצוב מיותר יאמרו החרדים שכל מיליארדי השקלים שהמדינה מוציאה על תרבות (לא נראה לי שיש צורך לפרט) מיותרים לחלוטין... (כמובן שהם לא מיותרים, רוב העם דורש וצורך את כל זה, אבל אם כבר מדברים על תקצוב חרדים).
    לא אמרתי שלחרדים לא מגיע תקציב, אבל למה על חשבון הביטחון?
    ובהזדמנות זו אומר לך שהייתי שמח יותר אם החרדים היו ממלאים את חובתם למדינה וגם הם היו נושאים בעול.
    למה שרק החילונים ימותו במלחמות ואילו החרדים ישבו בבתי המדרש וילמדו גמרא?

• "יצרת אחדות בעם? - הרי זה המפלג הגדול ביותר של עם ישראל." ערוצי הטלוויזיה הם כמובן הדבר המאחד ביותר בעם...
    אל תהיה דמגוג, לא מדובר ב"ערוצי הטלוויזיה" בלבד אלא - בעובדות שאין לערער עליהן.
    נתניהו מכפיש קבוצות אוכלוסייה שלמות, משסה ציבור בציבור, משווה בין עובדים למחבלים.
    במשך כשלושים שנה ביבי הוביל את המרד הגדול נגד ממסד עוצמתי (אמיתי או מדומיין), שלפחות מחצית מהישראלים מאסו בו.
    זאת הסיבה לכך שנתניהו תמיד היה מנהיג מפלג. זאת הסיבה לכך שהפוליטיקה שלו תמיד הייתה פוליטיקה של "הפרד ומשול". כי באמת, באמת הוא תמיד היה לגמרי בודד וזר ואחר. לא היו לו חברים, לא הייתה לו משפחה פוליטית, לא היה לו בית רעיוני שהוא מחויב אליו ושואב ממנו את כוחו. 
    נתניהו הסיט נגד המשטרה, נגד הבג"ץ, נגד היועמ"ש, נגד העיתונאים ונגד הטלוויזיה ובעצם - נגד כל התקשורת.
    נתניהו נקט במדיניות של שקרים, ראה כאן:

[Image: GG3pabc.jpg]
    משום מה התעלמת לחלוטין מכך שהם אמרו בפירוש שההפגנות במדינה עודדו אותם, ומכך שסרבני המילואים עודדו אותם...
    שוב אתה משתמש בדמגוגיה זולה ומבלבל בין הסיבה (הגורם והמניע הראשוני) לבין המסובב (התוצאה שנתקבלה).
    אני מניח שאתה מכיר את הכלל שאומר "לעולם אין ללמוד מן המסובב, משמע מן התוצאה, על הסיבה, כלומר על הגורם שחולל אותה".

אבל הלקח שנראה שחלקינו לא הפנמנו עדיין -השנאה הורגת!!!  כשאנחנו שונאים ומסיתים, (מימין או משמאל) אויבינו תוקפים, כך היה בהיסטוריה והוכח שוב פעם היום, וכן, אני מודה, גם אני שנאתי, הרגשתי מול הרבה בשמאל בדיוק את מה שאתה מרגיש כלפי נתניהו, אבל חלאס'!! התפקחנו והבנו שזה לא הזמן לשנוא בחודשים הקרובים ודאי ואפילו לעולם לא! 
    כאן אני בהחלט מסכים איתך אבל אל תשכל "מי התחיל" (כפי שהילדים אומרים).
    אני חושב שהמסר הזה הדהד כמעט לכולנו וטוב שכך (מהתקשורת כבר התייאשתי...).
    חבל מאוד, האם בגלל שהתקשורת משקפת לך את האמת בפרצוף?
    ואני רוצה להדגיש הגיוני מאוד שנתניהו אשם! אם כך נעיף אותו כולנו לכל הרוחות. יהיה לנו עוד הרבה זמן לעריפת ראשים, אבל זה לא מרגיש לי כמו הזמן הנכון לזה...
    גם כאן אני נוטה להסכים.
     לֵב

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - amsh - 10-10-2023

יכול לכתוב עכשיו תגובה נוספת ולהיגרר לוויכוח איתך.
"כאן אני בהחלט מסכים איתך אבל אל תשכל "מי התחיל" (כפי שהילדים אומרים)." 
נראה לי ששתינו מסכימים שאסור לנו להמשיך באותה בדרך שנהגנו בעבר, גם הוויכוחים שעוד יגיעו (ובגדול) מקווה שיהיו ברוח אחרת לגמרי.
ונקווה כולנו לעתיד טוב וורוד יותר?

RE: לתושבי הצפון ובמיוחד לתושבי הישובים צמודי הגדר - רוני - 10-10-2023

הי amsh יפה לראות פה משתמשים ישנים...

הייתי מצטרף לדיון אבל אני גם חושב שהוא חסר תועלת כרגע והדבר הנכון לעשות הוא לשמור על אחדות ולזכור שכולנו בני עם אחד! יש לנו גורל משותף ורוצים להשמיד אותנו רק בגלל שאנחנו יהודים...
ממליץ מאוד לכל אחד שיחשוב כיצד הוא יכול לעזור לעם ישראל, גם אם אתם לא נלחמים יש דרכים נוספות לעזור לעם ישראל במצב, אפשר להכין אוכל ומשלוחים של מצרכים ולשלוח לכוחות הביטחון, להתפלל עליהם שיחזרו בשלום הביתה ושינצחו את אויבינו, לשוחח ולהרגיע אנשים שנמצאים בהתקפי חרדה וכדומה, אם אתם גרים באזורים יותר רגועים אפשר לארח אנשים מהדרום, ויש עוד הרבה דרכים! שכל אחד ימצא את הדרך שלו לעזור...
עם ישראל חי! נצח ישראל לא ישקר!!
ושנתבשר כולנו בבשורות טובות אמן!!