פורום תוכיפדיה
צורת גידול אידאלית של זוג ארות - תעופה חופשית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: צורת גידול אידאלית של זוג ארות - תעופה חופשית (/showthread.php?tid=946)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: צורת גידול אידאלית של זוג ארות - תעופה חופשית - צבי דגן - 01-23-2019

יש לי להגיד לך מספר דברים:
  1. האימונים בבית צריכים להיות אינטנסיביים עד שתרגיש שהתוכי בוטח בך לגמרי והוא חוזר אליך בכל מצב.
  2. לפני שאתה יוצא החוצה, כדאי לך להגדיל בהדרגה את המרחק בינך לבינו ואם אין לך מרחב מספיק גדול, לפחות תשתמש בחדרים השונים שיש בבית (התוכי יהיה בחדר אחד ואתה תקרא לו מחדר אחר).
  3. אל תנסה לעשות לו תעופה חופשית בחוץ לפני שהתוכי מכיר היטב את הסביבה שבו אתה משחרר אותו.
  4. יש מגדלים שבונים, למטרה זו כלוב ארוך, הן כדי לאמן את התוכי ובמיוחד כדי שהתוכי יכיר את הסביבה שלו.
    משהו דומה לכלוב הזה:
    [Image: XZSxQ7t.jpg]

נ"ב,
אם אין לך אפשרות לבנות כלוב דומה להנ"ל, לפחות צא איתו לטייל עם רתמה.
או עם חליפת טיסה

RE: צורת גידול אידאלית של זוג ארות - תעופה חופשית - אהבת חיות - 01-23-2019

(01-23-2019, 09:11 PM)צבי דגן כתב: יש לי להגיד לך מספר דברים:
  1. האימונים בבית צריכים להיות אינטנסיביים עד שתרגיש שהתוכית בוטחת בך לגמרי והיא חוזרת אליך בכל מצב.
    ברור לי שזה מה שצריך להיות, אבל לחזור אליי בכל מצב זה צריך להיות שאני קורא לה גם בלי צ'ופר וזה כרגע לא קורה
  2. לפני שאתה יוצא החוצה, כדאי לך להגדיל את המרחק בינך לבינו בהדרגה ואם אין לך מרחב מספיק גדול, לפחות תשתמש בחדרים השונים שיש בבית (התוכי יהיה בחדר אחד ואתה תקרא לו מחדר אחר).
    אין ספק שהגדלת המרחק חייבת להיות השאלה אם אני קורא לה כשאין קשר עין האם היא תבוא?
  3. אל תנסה לעשות לה תעופה חופשית בחוץ לפני שהתוכית מכירה היטב את הסביבה שבו אתה משחרר אותה.
    התוכית יוצאת איתי לא מעט החוצה ועדיין עד שהיא לא תתעופף בחוץ לא נראה לי שהיא תכיר את הסביבה, אבל זה צריך להיות עם רתמה וחוט מספיק ארוך שהיא תרגיש חופשיה להתעופף מספיק רחוק ועדיין יהיה מקדם ביטחון.
    אני באופן אישי לא מכיר רתמה עם חוט כזה ולעשות משהו מאולתר קצת מפחיד שזה לא ישתחרר פתאום.

4. יש מגדלים שבונים, למטרה זו כלוב ארוך, הן כדי לאמן את התוכי ובמיוחד כדי שהתוכי יכיר את הסביבה שלו.
    משהו דומה לכלוב הזה:
    [Image: XZSxQ7t.jpg]
הלוואי והיה לי את המקום לעשות כזה כלוב זה היה מקל עליי מאוד.
אם הייתי מכיר מישהו שיש לו חממה ארוכה זה היה יכול להיות פתרון לא רע אבל לצערי אין לי מקום ואני לא מכיר מישהו שיש לו מקום דומה לדבר כזה.
השאלה איך אפשר לעשות את זה בצורה בטוחה כדי שהיא תכיר את הסביבה בתור התחלה לאימונים עם מקדם ביטחון (שגם את זה אני צריך למצוא) ובהמשך לתעופה חופשית אמיתית
אין ספק שזה חלומי לראות תעופה חופשית ויש לי רצון אמיתי ליישם אותו בצורה הטובה ביותר שגם התוכית שלי תהנה מתעופה חופשית וגם אני אהנה לראות אותה מרחפת וחוזרת אליי.

1. היא תחזור אליך גם ללא הצ'ופר, אבל תיתן לה את הצ'ופר כדי שגם בפעם הבאה היא תחזור אליך.
    אם לא תיתן לה את הצ'ופר, אז, במשך הזמן, היא תבין שאין לה סיבה טובה לבוא אליך.
    כפי שנאמר " הנתיב הבטוח ללבו של התוכי הוא דרך המזון שאהוב עליו".
  2. בהתחלה חייב להיות קשר עין, בהמשך, כשהיא תכיר את הקול שלך היא תבוא אליך גם בלי לראות אותך.
    כדי שזה יקרה, אתה צריך, במשך האימונים, להשמיע את הקריאה אליה פעמים רבות.
  3. ניתן להשיג חוטים קלים וחזקים מאוד, למשל:
    ווינדיגו טל: 054-7799246
    בויום-ג'אג טל: 052-2694087
    * עפיפונים - ועוד
  4. אתה צריך למצוא מקום פתוח, שדה רחב ללא עצים כדי שהתוכי לא יתיישב על עץ ולא ירצה לרדת ממנו.
    זה יכול להיות גם חוף ים טבעי (לא חוף רחצה עם מבנים ובני אדם).

(01-23-2019, 09:41 PM)צבי דגן כתב: נ"ב,
אם אין לך אפשרות לבנות כלוב דומה להנ"ל, לפחות צא איתה לטייל עם רתמה.
או עם חליפת טיסה

אני יוצא איתה לא מעט

(01-23-2019, 10:15 PM)צבי דגן כתב:  
  1. היא תחזור אליך גם ללא הצ'ופר, אבל תיתן לה את הצ'ופר כדי שגם בפעם הבאה היא תחזור אליך.
    אם לא תיתן לה את הצ'ופר, אז, במשך הזמן, היא תבין שאין לה סיבה טובה לבוא אליך.
    כפי שנאמר " הנתיב הבטוח ללבו של התוכי הוא דרך המזון שאהוב עליו".
    וכמו שכתבתי באחת התגובות הקודמות המטרה בסופו של דבר להגיע למצב שהתעופה החופשית תהיה ללא צ'ופר,לא?
  2. בהתחלה חייב להיות קשר עין, בהמשך, כשהיא תכיר את הקול שלך היא תבוא אליך גם בלי לראות אותך.
    כדי שזה יקרה, אתה צריך, במשך האימונים, להשמיע את הקריאה אליה פעמים רבות.
    היא מכירה את הקול שלי, ומגיבה לו כשאני קורא לה אבל עדיין אני מרגיש שהיא צריכה לוודא שיש אצלי צ'ופר, ולא לבוא סתם מהחדר השני.
  3. ניתן להשיג חוטים קלים וחזקים מאוד, למשל:
    ווינדיגו טל: 054-7799246
    בויום-ג'אג טל: 052-2694087
    * עפיפונים - ועוד
    כל החוטים הם בעצם חוטי דייג שאם מתאמנים איתה על תעופה חופשית בחוץ זה יכול להיות מאוד מסוכן לסובבים, לדעתי עדיף לחבר חוט ארוך כמו שיש לריתמה שבצילום בתגובה הקודמת אבל החשש שלי שלא משנה כמה חזק זה יחובר זה עלול להשתחרר מהרתמה, קצת מפחיד... לֹא הֶחלֵטִי
  4. אתה צריך למצוא מקום פתוח, שדה רחב ללא עצים כדי שהתוכי לא יתיישב על עץ ולא ירצה לרדת ממנו.
    זה יכול להיות גם חוף ים טבעי (לא חוף רחצה עם מבנים ובני אדם).

1. אתה לא יכול להגיע למצב של "ללא צ'ופר" בכלל, בעניין הזה, תוכי לא דומה לכלב.
    אתה יכול לעשות את זה מספר פעמים בודדות אבל לא לאורך זמן.
    לכן תמיד אתה צריך שתהיה לך שקית קטנה עם המזון שאהוב עליה, כדי שיהיה לה מוטיבציה לחזור אליך גם בפעמים הבאות.
  2. מבחינתה, היא צודקת.
    אני יכול להבין אותה שהיא צריכה את המזון הזה.
    בשונה מכלבים ש"נאמנים" לבעלים, התוכים קצת פחות נאמנים ואם הם יבינו שאין מזון, לא תהיה להם סיבה טובה לבוא אליך.
    אין מה לעשות, זהו טבעם של התוכים.
  3. אתה טועה, חוטי דייג לא מתאימים לעפיפונים מקצועיים.
    ישנם חוטים אחרים, חלקם עשויים מכותנה ואחרים - סינתטיים, הם מאוד חזקים ובעלי משקל נמוך.
    נכון שצריך לדעת איך לקשור את החוט באופן שלא ישתחרר.
    ישנן קשירות מיוחדות, תבקש מהמוכר שילמד אותך או תחפש ברשת.

תראה כאן תמונות של חוטים איכותיים מסוגים שונים: חוטים לעפיפון

בסופו של דבר האם הסירטונים שרואים שהתוכי מעופף וחוזר ללא תמורה זו פיקציה?
באחת התגובות הקודמות כתבת שזה כן אפשרי בשלב מתקדם,אז האם זה אפשרי או לא?

תצפה בסרטונים האלה:

ראה גם כאן: כיצד לקשור את החוט
וגם כאן: How to tie a string to a kite

גם הסרטון הזה ימחיש לך איך לקשור חוט אחד לחוט אחר גם אם הם בעובי שונה זה מזה.