פורום תוכיפדיה
שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו (/showthread.php?tid=862)

שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - EldarLevy - 12-16-2018

שלום לכולם, 
בעבר גידלתי דררה ועכשיו אני רוצה להגשים חלום ילדות ולרכוש ג'אקו (גוזל גמול) 
קראתי פה בפורום על הגידול עצמו, תזונה, תשומת לב וכו' וכמובן שיש הרבה דעות בכל ענין וענין.
לאחרונה אני שואל את עצמי מה לגבי תקופות שהמשפחה נוסעת לחול לחופש של שבוע? מה עושים במצב כזה על מנת לוודא שהתוכי לא ייכנס לדיכאון ויחווה את החופשה הזו בצורה הטובה ביותר? 
כמו כן, מה מידת תשומת הלב הדרושה על מנת להעניק לו חיי אושר :-) 
אנחנו מגיעים הביתה כל יום בסביבות השעה 17:00 (הילד הגדול מגיע בצהריים מבית הספר, אך בשלב זה אני עדיין לא "בונה"עליו בטיפול, אלא רק בתשובת הלב ובתהליך החיברות למשפחה) 
כמובן שיש ענין של חוגים וכו' (מגיעים הביתה ויצאים שוב וכ'..) 
אני רוצה להיות רגוע בכך שנוכל לתת לתוכי את כל מה שדרוש לו. 
תודה רבה מראש לעונים.

RE: שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - צבי דגן - 12-16-2018

(12-16-2018, 12:12 PM)EldarLevy כתב: שלום לכולם, 
בעבר גידלתי דררה ועכשיו אני רוצה להגשים חלום ילדות ולרכוש ג'אקו (גוזל גמול) 
זו התקדמות רצינית מכל הבחינות
קראתי פה בפורום על הגידול עצמו, תזונה, תשומת לב וכו' וכמובן שיש הרבה דעות בכל ענין וענין.
האמת שזה לא בדיוק כך, בסופו של דבר, כל הדעות מתנקזות ומתאחדות.
מי שיביע בפניך דעה קיצונית מהמקבל הוא כנראה טועה.

לאחרונה אני שואל את עצמי מה לגבי תקופות שהמשפחה נוסעת לחול לחופש של שבוע?
מה עושים במצב כזה על מנת לוודא שהתוכי לא ייכנס לדיכאון ויחווה את החופשה הזו בצורה הטובה ביותר? 
הטוב ביותר הוא לקחת אותו אתך לחופשה, אם מדובר בבית מלון, עליך לוודא שהמלון מסכים לשכן זמנית את התוכי, (יש כאלה שמסכימים ויש - שלא), בדיוק כפי שהיית נוהג עם תינוק שיש בקשותך.
כמו כן, מה מידת תשומת הלב הדרושה על מנת להעניק לו חיי אושר  מגלגל עיניים
לשאלה זו אין תשובה חד משמעית ומה שאני בכל זאת יכול להגיד לך הוא שלתשומת לב אין גבולות, ותחשוב שמדובר בתיק, האם ניתן להגדיר את מידת תשומת הלב שהוא זקוק?
אנחנו מגיעים הביתה כל יום בסביבות השעה 17:00 (הילד הגדול מגיע בצהריים מבית הספר, אך בשלב זה אני עדיין לא "בונה"עליו בטיפול, אלא רק בתשומת הלב ובתהליך החיברות למשפחה) 
כמובן שיש עניין של חוגים וכו' (מגיעים הביתה ויוצאים שוב וכ'..) 
אני רוצה להיות רגוע בכך שנוכל לתת לתוכי את כל מה שדרוש לו. 
אם התוכי מחוברת ברמה גבוהה, אם הוא נמצא אצלך במשך זמן מספיק ארוך והתפתחו בניכם יחסי ידידות טובים, אז שבוע ימים, לא אמור להיות בעיה גדולה.
ניתן להסתפק באדם, שהתוכי רגיל אליו, שיכנס וייתן לו אוכן ומים וקצת ישחק איתו, פעם אחת או - פעמיים ביום, במשך עשר דקות.

תודה רבה מראש לעונים.
[Image: dmBIhFZ.gif]

RE: שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - yinon236 - 12-16-2018

לפי דעתי אם מתייחסים רק לתשומת לב עד הצהריים שהתוכי לבד, צריך לגוון לו המון משחקים וגם אפשר לשים לו טלוויזיה שלא יתבודד.

RE: שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - צבי דגן - 12-16-2018

• אני מבין שעדיין לא קנית את הג'אקו, נכון?
  • אם כך, לדעתי הקדמת לשאול את המאוחר.
    לפני שאתה מתעניין לגבי ה"תקופות שהמשפחה נוסעת לחו"ל לחופש של שבוע", אתה צריך לדעת איך קונים תוכי חדש, מאיפה קונים אותו, על מה צריך לשים לב בזמן הקנייה, על מה אתה יכול להתפשר ועל מה אסור לך, בשום אופן לוותר.
  •  אני ממליץ לך לפתוח אשכול חדש ובו תשאל את כל מה שאתה רוצה לדעת לפני שאתה קונה תוכי חדש, על מה לשים לב במן הקנייה ואיך להתייחס לתוכי בימיו הראשונים בביתו החדש.
  • מזעור הטעויות בתקופה זו, יחסכו לך הרבה צרות בעתיד.

RE: שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - EldarLevy - 12-17-2018

תודה רבה צבי.
אעשה גם את זה חייכן 
כל פיסת מידע חיונית. 

תודה רבה

RE: שאלה בנוגע לגידול תוכי ג'אקו - צבי דגן - 12-17-2018

[Image: u1YUS06.gif]