פורום תוכיפדיה
תוכים בעלי זנב קצר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שונות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=8)
+--- פורום: פטפטת (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=11)
+--- אשכול: תוכים בעלי זנב קצר (/showthread.php?tid=839)

עמודים: 1 2

תוכים בעלי זנב קצר - קוקטייל שלג - 12-07-2018

שמתי לב שיש תוכים כמו סנגל למשל שיש להם זנב קצר זה תוכים שמשתייכים לזן מסויים שבו לתוכים יש זנב קצר? כמו למשל שלקקדו יש כרבולת?

RE: תוכים בעלי זנב קצר - yinon236 - 12-08-2018

לא (עד כמה שידוע לי) אין משפחה כזו שהם בעלי זנב קצר.
אולי אני טועה מסמִיק
כזכור לי שג'אקו מאותה המשפחה כמו סנגל (אפריקה)
אבל זה לדעתי צירוף מקרים שלשניהם יש זנב קצר.

RE: תוכים בעלי זנב קצר - צבי דגן - 12-11-2018

בגדול, זנב ארוך אמור להכביד על התנועה של הציפור.
הזנב של הציפור משמש לו כהגה כיוון (בדומה להגה כיוון של מטוס).
תוכים שחיים ביערות, בין עצים זקוקים לזנב ארוך יותר כדי לתמרן בין העצים באופן יעיל.
תוכים שסביבת החיים שלהם הוא בנוף פתוח לא נזקקים לזנב ארוך ולכן אין טעם שיגדלו אותו, הוא רק יכביד אליהם.
לפעמים, זנב ארוך, משמש לחיזור (לפי עקרון  ההכבדה).

RE: תוכים בעלי זנב קצר - yinon236 - 12-12-2018

תודה על חידוש המידע.
תוכים מאריכים את זנבם בהתאם לסביבה?
לא יצא לי לראות ג'אקו עם זנב ארוך לפי סרטונים שהם בטבע.

RE: תוכים בעלי זנב קצר - קוקטייל שלג - 12-12-2018

נשמע מאוד הגיוני וגם נכון שאני חושב על זה ככה
וינון לגאקו אין זנב ארוך כי הוא יותר נמצא בשטח בפתוח בסוואנה באפריקה ואוכל על הקרקע לעומת למשל קוניורים או ארות שנמצאים ביערות הגשם אוכלים על העצים ולכן יש להם זנב ארוך יותר
ואני פחות אוהב את המושג "מאריכים את זנבם בהתאם לסביבה" כי התוכים לא באמת מאריכים אותו הוא מתארך באופן אוטומטי כאשר הפרטים בעלי הזנב הארוך יותר שורדים בצורה יותר טובה בהתאם לשינויים בסביבה זה האבולוציה בעצם ואצל תוכים בעלי זנב קצר כנראה אין לחץ סביבתי לפתח זנב ארוך או שלהפך תוכים בעלי זנב קצר בסביבה שבה גקואים נמצאים למשל בעלי סיכוי יותר טוב לשרוד מאשר תוכים עם זנב ארוך וכך לדוגמא אם פתאום תתפתח מוטציה של גאקו עם זנב ארוך היא לא אמורה לשרוד תלוי בלחץ הסביבתי

RE: תוכים בעלי זנב קצר - yinon236 - 12-12-2018

צבי כתב בתגובה מספר 3 "ולכן אין טעם שיגדלו אותו" לכן שאלתי "מאריכים את זנבם"

גם הג'אקו אוכל מהעצים ועף במשך היום וכמובן ישן על העצים. 

ובכללי גם הוא בתעופה.

לדעתי אורך הזנב הוא בהתאם לסוג הבעל כנף.

כמו שיש סוגי תוכים גדולים וסוגי תוכים קטנים, זה פשוט סוגם.

RE: תוכים בעלי זנב קצר - צבי דגן - 12-12-2018

(12-12-2018, 09:43 AM)yinon236 כתב: תודה על חידוש המידע.
תוכים מאריכים את זנבם בהתאם לסביבה?
בגדול - כן, אבל רק במהלך האבולוציה ולפי מידת התאמתם לסביבה.
לא יצא לי לראות ג'אקו עם זנב ארוך לפי סרטונים שהם בטבע.
ברור שלא!
וזאת משום שהם חיים בסביבה נטולת צמחייה צפופה.
ברור שאם תשים אותם ביערות צפופים הם לא יתחילו לגדל זנב ארוך.
משום שדרושים לכך שנים רבות ומוטציות, כפי שזה נעשה בכל בעלי החיים שהתאימו את עצמם אל הסביבה.
(כפי שגם כתב 
קוקטייל שלג לעיל)
אם אתה מבין את עניין "התפתחות בעלי החיים והתאמתם לסביבה (אבולוציה)" אתה אמור לבין גם את זה.
אם משהו לא ברור לך, תשאל ואשמח לענות ולהבהיר את הנושא.

RE: תוכים בעלי זנב קצר - צבי דגן - 12-12-2018

(12-12-2018, 11:18 AM)קוקטייל שלג כתב: נשמע מאוד הגיוני וגם נכון שאני חושב על זה ככה
וינון לגאקו אין זנב ארוך כי הוא יותר נמצא בשטח בפתוח בסוואנה באפריקה ואוכל על הקרקע לעומת למשל קוניורים או ארות שנמצאים ביערות הגשם אוכלים על העצים ולכן יש להם זנב ארוך יותר
ואני פחות אוהב את המושג "מאריכים את זנבם בהתאם לסביבה" כי התוכים לא באמת מאריכים אותו הוא מתארך באופן אוטומטי כאשר הפרטים בעלי הזנב הארוך יותר שורדים בצורה יותר טובה בהתאם לשינויים בסביבה זה האבולוציה בעצם ואצל תוכים בעלי זנב קצר כנראה אין לחץ סביבתי לפתח זנב ארוך או שלהפך תוכים בעלי זנב קצר בסביבה שבה גקואים נמצאים למשל בעלי סיכוי יותר טוב לשרוד מאשר תוכים עם זנב ארוך וכך לדוגמא אם פתאום תתפתח מוטציה של גאקו עם זנב ארוך היא לא אמורה לשרוד תלוי בלחץ הסביבתי
היטבת להסביר - יפה מאוד.
[Image: pwUWQYM.gif]

RE: תוכים בעלי זנב קצר - צבי דגן - 12-13-2018

(12-12-2018, 10:11 PM)yinon236 כתב: גם הג'אקו אוכל מהעצים ועף במשך היום וכמובן ישן על העצים. 
ובכללי גם הוא בתעופה.
זה נכון, אבל לשם כך הוא לא זקוק לזנב ארוך.
זנב ארוך הוא רק כדי לתמרן בסבך הצמחים והג'אקו לא נמצא במשך רוב חיו בסבך העצים.

לדעתי אורך הזנב הוא בהתאם לסוג הבעל כנף.
כמו שיש סוגי תוכים גדולים וסוגי תוכים קטנים, זה פשוט סוגם.
זה ברור, אבל למה שתוכי יגדל זנב ארוך, הרי הוא רק מכביד עליו?
תוכי יגדל זנב ארוך רק אם הוא יפיק ממנו תועלת להישרדותו.
יש לזכור שהזנב הארוך משמשם לחיזור ולכן לא תמיד הסיבה לזנב ארוך היא סביבת החיים של הציפור/העוף.

RE: תוכים בעלי זנב קצר - קוקטייל שלג - 12-13-2018

(12-12-2018, 11:56 PM)צבי דגן כתב:
(12-12-2018, 11:18 AM)קוקטייל שלג כתב: נשמע מאוד הגיוני וגם נכון שאני חושב על זה ככה
היטבת להסביר - יפה מאוד.
[Image: pwUWQYM.gif]

תודה רבה אשמח להסביר עוד אם משהו לא מובן אני דיי בקיא בחומר