פורום תוכיפדיה
התוכי "מודריץ" והכלב "ברולי" ועוד שאלה קטנה ​​​​​​:) - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי "מודריץ" והכלב "ברולי" ועוד שאלה קטנה ​​​​​​:) (/showthread.php?tid=672)

עמודים: 1 2

התוכי "מודריץ" והכלב "ברולי" ועוד שאלה קטנה ​​​​​​:) - Rontuki - 09-20-2018

[Image: 4zW7lQ2.jpg][Image: oekVIKX.jpg][Image: CcjUT9M.jpg]
רוצה לצרף למשפחה גם רד באלי ואין עליו יותר מדי מידע בעברית מישהו יכול קצת לתת לי ?
תודה רבה לכם על כל העזרה

RE: מודריץ וברולי ועוד שאלה קטנה ;) - צבי דגן - 09-20-2018

• אהבתי את התמונה השנייה.
  • כדי להעלות תמונה, תשתמש באייקון הזה: [Image: nm094Vo.jpg], הוא נמצא משמאל לסמיילי, שבשורת התפריטים.
  • למה אתה מעוניין דווקא בתוכי הזה?
    לא קל להשיג אותו בארץ ובטח שלא גוזלים שהואכלו ידנית וגם חוברתו.
  • מדובר בתוכי חברתי שמתחבב על הסובבים אותו.
    כמו כל תוכי אחר, צריך לחברת אותו ברמה נאותה ולאפשר לו להיות מחוץ לכלוב במשך חלק גדול של היום.
  • נקשר בקלות לבני אדם גם אם הם לא המטפלים שלו.
    זקוק לכלוב בסיסי גדול ונקי.
  • אם תרגיל אותו מגיל צעיר הוא יתקבל בברכה ע"י התוכי והכלב שלך.

RE: מודריץ וברולי ועוד שאלה קטנה ;) - Rontuki - 09-20-2018

תודה רבה לך צבי אין כמוך.
האמת שכבר הספקתי ללמוד על לא מעט תוכים וממנו מאוד התרשמתי בזכות עיניו האדומות והופעתו שנראית קצת כמו עוף דורס, וכמובן היכולת דיבור הגבוהה שלו . ראיתי גוזלים למכירה מוקדמת שיהיו מחוברת וגמולים בעוד כחודש.
לא מתחבר לתוכי בנאלי כמו הז׳אקו ואין לי את היכולת להביא את החלום שלי כרגע שזה ארה ארגמנית גם בגלל שאני לא מספיק מגדל כדי להתמודד עם אחד כזה, גם בגלל הרעש וגם בגלל שאני עובד 8 שעות ביום ככה שאני לא אוכל להיות איתו כל הזמן.
אני אגדיר את זה כחלום עתידי עוד כמה שנים אם יתאפשר חח, בינתיים מאוד התחברתי אליו ולא ראיתי תוכי עם יכולת דיבור מובנת ומופלאה כמו שלו חוץ מהז׳אקו.
אגב, אתה יודע במקרה אם הוא תוכי מחכה או מדבר?
(כמו ז׳אקו לומד מהסביבה או כמו קוואקר חוזר אחרי הבעלים)

RE: מודריץ וברולי ועוד שאלה קטנה ;) - צבי דגן - 09-21-2018

• האמת ששכנעת אותי בנימוקים שלך, אכן מדובר בתוכי שהוא שונה מתוכים אחרים.
  • אם ראית גוזלים שמאכילים אותם ידנית, זה טוב, אבל לפני הקנייה תתייעץ שוב כדי שתדע על מה אתה צריך לשים לב, לפני ובשעת הקנייה.
    אם יש לך קשר עם המגדל, תבקש ממנו שיכין עבורך את אחד הגוזלים (שאתה תבחר), שלא יגזור לו את נוצות התעופה, וזאת כדי שתוכל לבדוק אם הוא באמת מחוברת.
  • כמו כן, תבקר את התוכי ותשחק איתו כדי להתיידד עם התוכי הזה כבר בשלבים הראשונים לחייו.
  • תצטרך לבדוק גם משתנים נוספים.
  • לעניין הארה, נכון שהוא רועש, אבל אתה לא צריך ניסיון רב כדי לגדל אותו, אני מסכים עם יתר הנימוקים שלך.
  • לעניין יכולת הדיבור, כל התוכים מחקים את בני האדם ולומדים מהסביבה, כך הם עושים גם בטבע.
    בד"כ, התוכים לא מבינים את מה שהם אומרים, כפי שאנחנו מבינים.
  • יוצא מהכלל היה  התוכי "אלכס" של ד"ר אירין פפרברג  (לא אומר שכל הג'אקו הם כאלה).
  • ראה גם כאן: כמה אינטליגנציה יש לתוכי הזה?!
  • וגם כאן: הקשר של בני אדם עם תוכים

לא הסברת לי את הנושא - "מודריץ וברולי"

RE: מודריץ וברולי ועוד שאלה קטנה ;) - Rontuki - 09-21-2018

הנושא נוגע בתמונה, שמותיהם של התוכי (מודריץ) השחקן האהוב עלי והכלב (ברולי) דרגון בול.
לגבי מה שאמרת אבדוק בקפידה דיברתי עם המגדל וקבעתי לבוא ולראות לפני שאני מחליט שבת שלום

תמשיך לעדכן אותי.
תצלם את הגוזל שאתה בוחר.
תנסה להבחין בגוזל היותר שקט, פחות תוקפן ותבחר בו.

RE: התוכי "מודריץ" והכלב "ברולי" ועוד שאלה קטנה ​​​​​​:) - yinon236 - 09-22-2018

חשוב לציין שאם אתה מוסיף עוד תוכי אז רמה החיבורת עלולה להיהרס מפני שתוכים תמיד יתחברו ביחד מאשר קשר עם בני אדם.
אם אתה רוצה קשר טוב בינך לבין התוכי, לא הייתי מוסיף עוד אחד.