פורום תוכיפדיה
התרגלות או כניעה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התרגלות או כניעה (/showthread.php?tid=650)

עמודים: 1 2 3

RE: התרגלות או כניעה - צבי דגן - 09-23-2018

תחשוב האם האמת כל כך חשוב לך שהתוכי יתרגל לחליפת הטיסה.
אם התשובה שלך חיובית, אז תמשיך להתעקש ולתת לה חיזוקים חיוביים (מזון + מילות שבח), עד שההתנגדות תיפסק או לפחות תקטן למינימום הנסבל.

RE: התרגלות או כניעה - אהבת חיות - 09-23-2018

החשיבות שלי לא בהכרח קשורה לחליפת התעופה (למרות שדיי נוח ללכת בלי מגבונים לניקוי) כמו להוריד את סף הפחד מכמה שיותר דברים.

תחליט לפי מידת החשיבות שאתה נותן ללבישת החליפה.
אם תשאל אותי, לי זה ממש לא חשוב ולכן לא הייתי מתאמץ להרגיל את התוכי לחליפה ובמקום זה הייתי מקדיש זמן לאילוף מסוגים שונים.

כיוון שאני יוצא איתה החוצה לא מעט אז אימון החליפה הוא לא על חשבון אימונים אחרים.
איזה אימונים היית ממליץ שיכולים לשפר מיומניות ויהיה לה כיף (הכוונה מה אתה היית עושה?)

ושוב אני מנסה להבין את החשיבה,אם היא התרגלה לחליפה ולא מנסה להוריד אותה האם זה לגיטימי ולא התעללות ולא כניעה מתוך רצון לרצות אלא התרגלות למשהו על הגוף?

ציטוט:
  • איזה אימונים היית ממליץ שיכולים לשפר מיומנויות ויהיה לה כיף (הכוונה מה אתה היית עושה?)
    לא הבנתי מהי המטרה.
    איזה מיומנויות?
  • אם היא התרגלה לחליפה ולא מנסה להוריד אותה האם זה לגיטימי ולא התעללות ולא כניעה מתוך רצון לרצות אלא התרגלות למשהו על הגוף?
    אם התרגלה לחליפה - אין עם זה בעיה.
    הרצון  "לרצות" איה התעללות.
    כך התוכים מתנהגים גם בטבע - הם מנסים לרצות את המנהיג ה"אלפא"

(09-23-2018, 06:45 PM)צבי דגן כתב:
ציטוט:
  • איזה אימונים היית ממליץ שיכולים לשפר מיומנויות ויהיה לה כיף (הכוונה מה אתה היית עושה?)
    לא הבנתי מהי המטרה.
    איזה מיומנויות?
    המטרה לגרות אותה להגיע לרמה כמה שיותר גבוהה לצורך העניין הרמה של אלכס זו בהחלט שאיפה.
  • אם היא התרגלה לחליפה ולא מנסה להוריד אותה האם זה לגיטימי ולא התעללות ולא כניעה מתוך רצון לרצות אלא התרגלות למשהו על הגוף?
    אם התרגלה לחליפה - אין עם זה בעיה.
    הרצון  "לרצות" איה התעללות.
    כך התוכים מתנהגים גם בטבע - הם מנסים לרצות את המנהיג ה"אלפא"

ככל שאני יוצא איתה נראה לי שהיא מתרגלת אבל יש קריזות מדיי פעם שהיא רוצה להוריד,אז אני מניח שהיא מתרגלת

• ראשית עליך ליצור יחסי אמון הדדיים - שיהיה לך קשר טוב עם התוכי.
    כדי שזה יתקיים, תלמד מספר תרגילים פשוטים, כמו: לעלות ולרדת מהיד, לעשות "כן" ו"לא" עם הראש, סיבוב, היפוך על הגב, התרגיל "Play Dead" ועוד.
  • ורק לאחר מכן, תוכל ללמד אותו "דיבור משמעותי.
    ראה כאן: ללמד את התוכי, דיבור משמעותי 
  • עם חלוף הזמן, ה"קריזות" ייפסקו.
    אבל, כשאתה מבחין שהיא ממש לא רוצה את החליפה ומנסה להוריד אותה, תעזור לה לעשות את זה ותיתן לה את החליפה כדי שהיא "תתיידד" איתה.

(09-23-2018, 07:48 PM)צבי דגן כתב:
  • ראשית עליך ליצור יחסי אמון הדדיים - שיהיה לך קשר טוב עם התוכי.
    אני לא חושב שהייתי יכול להגיע למצב שאני שם עליה ריתמה או חליפת תעופה בלי יחסי אמון הדדיים
    כדי שזה יתקיים, תלמד מספר תרגילים פשוטים, כמו: לעלות ולרדת מהיד, לעשות "כן" ו"לא" עם הראש, סיבוב, היפוך על הגב, התרגיל "Play Dead" ועוד.
    היא יודעת להגיד לא כשהיא לא רוצה נותנת נשיקה במקום להניד את הראש לכן,היפוך על הגב כשאני מבקש ממנה בלי שום בעיה,יודעת לעשות סלטה על היד,Play Dead עדיין לא הצלחתי להגיע,ואשמח ללמד אותה את זה,והיא יודעת עוד תרגילים.
    אני מחפש לאתגר אותה כמה שיותר

• ורק לאחר מכן, תוכל ללמד אותו "דיבור משמעותי.
    ראה כאן: ללמד את התוכי, דיבור משמעותי 
    אני מניח שהיא למדה מספיק דברים כדי להגיע ללימוד דיבור משמעותי
  • עם חלוף הזמן, ה"קריזות" ייפסקו.
    אבל, כשאתה מבחין שהיא ממש לא רוצה את החליפה ומנסה להוריד אותה, תעזור לה לעשות את זה ותיתן לה את החליפה כדי שהיא "תתיידד" איתה.

RE: התרגלות או כניעה - צבי דגן - 09-24-2018

אם כך, אתה יכול להתחיל לעבוד איתה לפי ההצעה במאמר.
  • תתחיל ללמד אותה לעשות "כן" ולעשות "לא".
  • תוך כדי כך, תלמד את הרצונות של התוכי שלך ותבין את שפת הגוף שלו.
    תדע מתי נמס לו להתאמן, מתי הוא רוצה להיות לבד על הסטנד או - להיכנס לכלוב.
    חשוב להיות רגיש לרצונות של התוכי.
  • לא להאריך באימונים יותר מאשר 10 דקות ברציפות ואז לעשות הפסקה של כרבע שעה כדי להירגע.
  • תנסה לשאול אותו :האם אתה רוצה לכלוב"? ותקשר בין השאלה שלך לבין הכניסה לכלוב או אל הסטנד.
    במשך הזמן הוא גם יגיב בתנועות הראש כפי שלמדת אותו "לעשות כן" או - "לא".
    אל תשכח כל הזמן לתרגל אותו, כמו שעשית קודם, ב"כן" ו"לא", אחר הוא עלול לשכוח.
  • כשתצליח לגרום לתוכי שלך להבין את השאלה ו"לענות"או להגיב, תתגמל אותו בגרעין.
    חשוב מאוד לתגמל את התוכי שלך על כל תגובה רצויה גם אם היא לא מושלמת, גם אם יש רק רמז קל להתנהגות הרצויה.
  • חשוב שהשאלות שלך יהיו קצרות, אפילו במילה אחת.
    למשל: במקום לשאול אותה "את רוצה לעלות לסטנד?", תסתפק בשתי מילים - "רוצה לסטנד?", או אפילו במילה אחת - "לסטנד?".
    חשוב להשתמש באינטונציה (הנגינה, הדגשת מילים מסוימות, העלאת או הורדת טון בדיבור וכדומה) הנכונה והזהה בכל פעם שאתה שואל.
    וזאת משום שהתוכים לומדים יותר את האינטונציה מאשר את משמעות המילים.
  • אל תצפה שהתוצאות יגיעו מידית, יידרש לכך זמן וסבלנות, אבל אם לא תתייאש, בסופו של דבר תקבל תוצאות.
  • מומלץ לתעד בסרטונים את התרגולים / האימונים ולהציג אותם כאן, כדי שאוכל להתרשם ולקן לך שגיאות (אם יהיו כאלה).
    תחקה את מה שאתה רואה בסרטון הזה: 

בהצלחה

RE: התרגלות או כניעה - אהבת חיות - 09-24-2018

איפה ממה שכתבתי הבנת שמה שכתבת עכשיו לא קורה?