פורום תוכיפדיה
שינה לתוכי. - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: שינה לתוכי. (/showthread.php?tid=550)

עמודים: 1 2

שינה לתוכי. - yehuda_v - 08-20-2018

שלום,

התחדשתי בקוואקר חדש (מבית התוכים, אחלה של שרות!!!) והוא נמצא במרפסת שמש מקורה.
רציתי לדעת אם תנאי השינה במצב כזה מספיקים דהיינו מדי פעם רכבים עוברים (מרפסת קומה 2 פונה לכביש) ומעט תאורת רחוב.
אם לא, מה ניתן לעשות? שמיכה על הכלוב?

RE: שינה לתוכי. - צבי דגן - 08-20-2018

ראשית תתחדש.
אמרת ל"בית-התוכים" שהגעת דרך תוכיפדיה?
בד"כ התנאים האלה לא צריכים להפריע.
אבל אם התאורה שמגיעה לתוכי דומה לאור שיש בבוקר, כדאי לכסות בבד שחור שאיני חדיר לאור.
בעניין הרעש, אם הוא מונוטוני, התוכי יתרגל וזה לא יפריע לו.

RE: שינה לתוכי. - yehuda_v - 08-20-2018

היי צבי,

כן אמרתי שזה בהמלצת האתר שלכם.
תאורת הרחוב ממש לא חזקה ורחוקה ממנו ורכבים עוברים רק מדי פעם, זה לא רחוב סואן. אני מכניס אותו לכלוב לשינה כמחשיך בערך בשבע וחצי ולא מפריע לו עד הבוקר.

(08-20-2018, 01:25 PM)yehuda_v כתב: כן אמרתי שזה בהמלצת האתר שלכם. קבלת הנחה או מזון במתנה?
אם כך, מבחינת התאורה והרעש, לא תהיה בעיה.
תדאג שהוא יישן כ- 10-12 שעות בתנאי שקט וחשיכה.
האם אתה יכול, לקראת הערב, להכניס אותו הביתה לחדר שקט וחשוך? - בתנאים קצת טובים יותר מאשר במרפסת?

כן,קיבלתי מזון במתנה, לגבי ההנחה הם לא היו ממש גמישים וזאת מכיוון שלקחתי תוכי בלבד, את כל הציוד היה לי כבר מראש בבית כולל צעצועים.
אין לי אפשרות להכניס אותו הבייתה לחדר אחר גם מכיון שאשתי מסכימה שהוא יהיה רק במרפסת וגם מכיוון שבבית יהיה אור ורעש עד יחסית מאוחר בלילה והחל ממוקדם בבוקר.

יהיה לו טוב  גם במרפסת.
תדאג שהשמש לא תגיע אליו ישירות, ושתהיה לו פינה מוצלת שאליה הוא יוכל לסגת כאשר השמש תחמם יותר מידי.
כמו כן, תתחיל להתכונן לחורף.
תכין אופציה להתקנת וילון (רצוי מפלסטיק עבה ושקוף), כדי שתהיה לו הגנה מפני רוחות וגשם.

אגב, מהו גודל הכלוב?
אשמח לראות מספר תמונות של הכלוב והסביבה שלו.

במרפסת שלי כמעט ואין שמש ישירה במשך כל שעות היום וגם כשכן,זה כלוב A-10 שנמצא בפינה שלא מגיעה אליה השמש כלל וגם יש את המגירה העליונה שעושה צל. 
מה שעשיתי בחורף הקודם(היה לי קוקטייל שברח....) הוא פשוט,שמתי את הכלוב בפינה כך ש-2 דפנות פנו לקיר, והדופן שפונה לפתח המרפסת נחסמה ע"י קאפה(סוג של לוח כמו קרטון) שהטצמד לדופן כדי שלא תהיה על התוכי רוח ישירה. גשם בכל מקרה לא נכנס כי הכל מקורה.

A10 כזה?
  • [Image: A10%20-%20A%20-%2067x67x156cm.jpg]
  • [Image: A10%20-%20B%20-%2067x67x156cm.jpg]
  • קצת לא מתאים לתוכי פעיל.
    הוא לא יכול לעוף מהמוט שבצד שמאל אל המוט שבצד ימין, תוך כדי 2-3 תנועות בכנפיים.
    אני ממליץ בחום, בכל יום למספר שעות,  להכניס אותו לחדר שלך, כדי שיוכל לעוף באופן חופשי.
  • בעניין הכיסוי לחורף, אתה צריך לדאוג שלתוכי יהיה אור בתוך הכלוב, אחרת הוא לא אוכל מספיק ולאורך זמן הוא ייחלש, יחלה ואולי - ימות.
    אם אין ברירה אחרת, תכניס לו נורה שתאיר לו את האוכל במשך היום.

אכן כן צבי,A-10 כזה.
אבהיר, גם בחורף, דופן אחת ללא כיסוי כלל והכלוב לא ממש ממש צמוד לקיר בגלל כונסי להכלוך אז יש לו מספיק תאורה גם בחורף.
התוכי עם נוצות גזורות אז הוא לא יכול לעוף חופשי, מה שכן,אני בכל יום מאפשר לו מספר שעות מחוץ לכלוב ומשחק איתו.
הקוקטייל שהיה לא היה גזור והצליח לברוח למרות שהמרפסת מרושתת. כנראה מצא פרצה.... אז החלטתי שלא אקח סיכון הפעם.

[Image: yWlmdTn.jpg]

זה הכלוב שנמצא במרפסת.