פורום תוכיפדיה
קוקטייל מתגרד - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטייל מתגרד (/showthread.php?tid=509)

עמודים: 1 2

קוקטייל מתגרד - אמיר_גולד - 08-01-2018

שלום וברכה.
לאחר כמה חודשים מהטראומה של הבריחה של הקוקטייל הקודם שלנו, ובלחץ הקהל (הבת שלי) הבאנו קוקטייל האכלת יד חדש. בן 3 חודש.
יש הבדלים גדולים בהתנהגות בינו לבין הקוקטייל הקודם, למשל הנוכחי נותן ללטף אותו בקלות ובכיף (הקודם היה בורח). התוכי אצלנו שבוע.
מטרידים אותי כמה דברים:
א. לתוכי יש ריח, כשמקרבים אליו את האף מריחים מעיין ריח של בד חם, לא משהו חזק אבל מובחן (לא הבחנו בזה בתוכי הקודם). זה נורמאלי?
ב. התוכי משתנץ המון... אולי 70% מזמן העירות שלו, בכל פעם כמעט שאני מסתכל עליו הוא מתגרד ומסתנץ. אין קרחות ואני גם לא מבחין בנוצות שהוא תולש. זה גם נורמאלי?
ג. בזמן השינוץ אפשר לראות את העור שלו, העור שלו ורוד חום אדמדם, זה הצבע שלהם מתחת לנוצות הלבנות?
ד. לנוצות בצואר שלו יש מעין ניצה בולטת החוצה, דקה כמו שערה אנושית, לתוכי הקודם לא היה כזה (ואני בחיים לא אצליח לצלם את זה...) זה בסדר?
ה. בסה"כ הוא אוכל, אבל לא כמו הקוקטייל הקודם שלנו, זה בגלל הסתגלות? לנסות לשנות אוכל? להתחיל לדאוג?

RE: קוקטייל מתגרד - צבי דגן - 08-01-2018

1. תתחדש על הרכש החדש.
    אני חייב להודות שזו לי הפעם הראשונה שאני שומע את התופעה שאתה מדבר עליה (מוזר).
  2. סינוץ נוצות היא התנהגות נורמלית לגמרי.
    אם התוכי נמצא בתקופת "חילוף הנוצות" סביר להניח שמדובר בהסרת הציפוי של הנוצות החדשות (נוצות דם).
    פעולת הסינוץ מיועדת גם להמיס את הוויטמין D, שנמצא בנוצות, והחזרתו לגוף התוכי.
  3. צבע העור - תקין. הצבע הוורדרד נובע מהשתקפות הדם דרך העור.
  4. ציטוט: "נוצות בצוואר שלו יש מעין ניצה בולטת החוצה" לא ברור לי למה אתה מתכוון, אבל יתכן שמדובר ב"נוצת דם".
  5. תוכי חדש עשוי לא לאכול במשך יום אחד או יום וחצי, יותר מזה - יש לחשוש.
    [Image: tQeiCrJ.gif] האם אתה נותן לו את התפריט שהיה רגיל אליו אצל המגדל הקודם?
    [Image: tQeiCrJ.gif] תפרט, מהו התפריט השבועי של התוכי שלך.
    [Image: tQeiCrJ.gif] אני מקווה שהוא גמול, האם בדקת את העניין?
    [Image: tQeiCrJ.gif] אם הוא ימשיך בחוסר התיאבון, תצטרך לבדוק אם יש לו פטרייה בפה או בלוע.
    [Image: tQeiCrJ.gif] אם זה העניין, קל מאוד לטפל בו.

RE: קוקטייל מתגרד - yinon236 - 08-01-2018

התשובות של צבי תמיד מפורטות ומקצועיות  מגניב
בנוסף לעניין הריח אולי רחצה תפתור את הבעיה, כלי עם מים רדודים, ומתי שירגיש בנוח הוא יכנס ויתרחץ.

RE: קוקטייל מתגרד - אמיר_גולד - 08-01-2018

בנוצות מוזרות אני מתכוון למה שרואים בתמונה מה ואר שלו
[Image: 1ljccBL.jpg]
יש גישה?

אני לא רואה משהו שאינו תקין בנוצות (למרות שלא הבנתי את זה: "מה ואר שלו")
אם התכוונת ל"שפיצים" הקטנים שבולטים, אלה הם תחילת גדילה של נוצות חדשות.

RE: קוקטייל מתגרד - אמיר_גולד - 08-01-2018

בצואר יש נוצות זקורות דקות

והתוכי אוכל, הוא פשוט אוכל פחות מהתוכי הקודם

עד כמה שאני מסוגל לראות את הגודל הקטן הזה, כפי שציינתי לעיל - תחילת גדילה של נוצות פלומה עדינות.
אם תשתמש בעדשת מאקרו ותצלם ממש מקרוב, נוכל לראות באופן ברור יותר.

(08-01-2018, 01:45 PM)אמיר_גולד כתב: התוכי אוכל, הוא פשוט אוכל פחות מהתוכי הקודם.
אולי בגלל שהוא צעיר יותר? (לא ציינת את גילו).
ואולי בגלל שיש לו פטרייה (כפי שכתבתי לעיל).

RE: קוקטייל מתגרד - אמיר_גולד - 08-03-2018

עוד שאלה: התוכי חורק במקור. לא נוקש בלשון אלא משמיע קולות שדומים לחריקת שיניים. זה מעיד על משהו?

RE: קוקטייל מתגרד - yinon236 - 08-03-2018

זה מעיד בדרך כלל שטוב לו

צבי יתקן אותי אם אני טועה