פורום תוכיפדיה
אוכל של תוכי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אוכל של תוכי (/showthread.php?tid=502)

אוכל של תוכי - קוקטייל שלג - 07-31-2018

היי,
התוכי שלי אוכל תפריט מאוזן כמו שתוכי צריך לאכול(צבי אני לא צריך שתעשה שוב העתק הדבק לתפריט של תוכי) ואוכל כופתיות של פריטי בירד.
עכשיו,משום מה בחדר שלי בזמן האחרון יש פרפרים קטנים מעצבנים כאלה שנכנסים גם למגירות איפה שנמצא האוכל היום ששמתי כופתיות לתוכי ראיתי פרפר בתוך השקית שישמצב שנכנס ביודק שפתחתי את השקית כי היא הייתה סגורה עם אטב(לא הרמטית) וראיתי גם מן כזה סוג של זחל/תולעת קטנה ממש משהו כמו 3 מילימטר ורוד שקוף אבל מחוץ לשקית השאלה שלי אם יכול להיות שזה טפילים או סוג של חרקים שפוגעים באיכות האוכל ויכולים להזיק לתוכי מוסיף תמונות[Image: aI7B7U9.jpg][Image: nFCvT5v.jpg][Image: PHNDFef.jpg]

RE: אוכל של תוכי - yinon236 - 07-31-2018

צריך שיהיה סגור הרמטית למשל בדלי אחסון.
לא נראה לי שיזיק לתוכי.
אבל אני לא בטוח, נחכה לתשובה של צבי מסמִיק

RE: אוכל של תוכי - צבי דגן - 07-31-2018

מדובר בעש בשם אשנור הדגנים (או דומה לו), הבוגר עצמו לא מזיק, אבל הם עלולים להתרבות ואז הזחלים יזיקו מאוד לכופתיות ו/או לזרעים.
וזה מה שראית, ציטוט: "סוג של זחל/תולעת קטנה ממש משהו כמו 3 מילימטר ורוד שקוף".
שים לב שבשקית יש גם מעין אבקה (פירורים קטנים) ובכופתיות תגלה חורים זעירים, שניהם נוצרו כתוצאה מפעילות הזחלים האלה.
במצבים מתקדמים, אין עוד ערך תזונתי לכופתיות (או שערכם מועט ביותר) וצריך לזרוק אותם.
אם המצב לא חמור מידי, ההצעה שלי היא כזו: כך את שקית הכופתיות ותשפוך אותה בחוץ (לא בבית) או במרפסת, על משטח מרוצף כשהשמש תהיה ישירה עליהם ואז תראה שרוב העשים והזחלים האלה יתחילו לברוח ולחפש מקום מוסתר וחשוך.
בזמן הזה תוכל להשמיד אותם.
אבל, אם המצב חמור ואתה מגלה הרבה פרפרים וזחלים, כדאי לזרוק את כל השקית לפח האשפה או להחזיר אותה למוכר.
הערה: אם קנית את השקית לא מזמן, תוכל לבוא בטענות אל המוכר (שים לב לתאריך התפוגה שרשום על השקית) והוא אמור להחליף אותה בשקית טרייה יותר.
אם הקניה הייתה מזמן, המוכר יוכל לטעון שזה קרה אצלך.
להבא שים לב לתאריך התפוגה שיהיה לפחות חצי שנה קדימה.
ועדיך לך להחליף את החנות שבו מוכרים מזון לא טרי.

RE: אוכל של תוכי - צבי דגן - 07-31-2018

כפי שיינון ציין, צריך להחזיק את הכופתיות וגם את הזרעים של התוכים בכלים סגורים היטב.
זה יעזור רק אם מראש השקיות לא נגועות.
אם אפשר, רצוי להחזיק את המזון הזה במקרר, שגם אם יש בשקית ביצים, זחלים, גלמים או בוגרים, הפעילות תהיה איטית מאוד, הרבייה תקטן וכך גם - הנזק.

RE: אוכל של תוכי - jhony_bravo - 08-01-2018

מצטרף לצבי ולינון להבא איך שתפתח שקית אוכל לתוכים תעביר אותה ישר לכלי אטום לאוויר
כך גם תשמור על טריות  המזון וגם תמנע זיהום שלו על ידי חרקים ומזיקים שונים

RE: אוכל של תוכי - קוקטייל שלג - 08-01-2018

קניתי את השקית דיי מזמן וכנראה זה קרה אצלי למזלי גם ככה לא נשאר הרבה כופתיות אז אני פשוט אקנה מזון חדש תודה רבה על התגובה

טוב הוצאתמ ושמתמ את האוכל בשמש ואת האמת הוא לא נראה ניזוק ואין חורים בכופתיות כמו שצויין מוסיף תמונות[Image: jm6XQfS.jpg][Image: WGlVQ9L.jpg]

RE: אוכל של תוכי - yinon236 - 08-01-2018

אם כך הכל בסדר.
כופתיות של חברת פרטי בירד נכון?

אכן כן.