פורום תוכיפדיה
גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון (/showthread.php?tid=495)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - ארי סמואל - 01-10-2021

אני מסכים עם צבי, יש המון תוכים בעלי כנפיים מלאות שברחו ושרדו (אני לא מדבר רק על דררות, תוכים נזירים וקוניורי ננדיה).
אם זה לא תלוי בך, אל תביא תוכי, מביאים תוכי רק כאשר בני הבית מוכנים לכל מה שצריך בשביל שהוא יהיה מאושר ובריא.

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - SHILO - 01-10-2021

א' כל אמרתי במפורש שאני גם נגד גזירת נוצות התעופה, ואני רק מיצג את הצד השני.
דבר שני אני רוצה לדעת ממתי יש קוניורי ננדיה ברחובות

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - ארי סמואל - 01-10-2021

במדינה שלנו ישנם שלושה סוגים של תוכים החיים בטבע (בגלל כמה פרטים שהצליחו לברוח מהצאפרי לפני כמה עשרות שנים): דררות קרמר, תוכים נזירים וקניורי ננדיה.
דררות הן סוג הציפור השישי הכי נפוץ בארץ, ניתן למצוא אותן כמעט בכל הארץ.
תוכי נזירים נפוצים גם הם וניתן למצוא אותם בעיקר באזור המרכז והצפון.
קוניורי ננדיה לא כל כך נפוצים אך יש כמה אלפי פרטים בארץ וניתן למצוא אותם בעיקר באזור המרכז, בפרט בנמל התעופה בן גוריון.

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - אהבת חיות - 01-10-2021

אצל תוכי יכול להיות שניה שלא תשים לב והוא יעוף אם גזור ואם לאו, הם הרבה יותר חכמים ממה שאנחנו חושבים והם ימצאו את כל מה שהם רוצים בדרך שלהם, ההבדל שהסיכוי לתוכי גזור להטרף גדול יותר.

מוזר מאוד כי שמעתי על זה, אבל מעולם לא נתקלתי בהם, למרות שאני גר באזור. אתה יכול לשלוח תמונות של התוכי הזה?
תיקון: דררות הקרמר והתוכים הנזירים קוואקרים, הדעות חלוקות בנושא. חלק אומרים שהדררות ברחו לעולים מאיראן. אבל המיינות ברחו מהספארי

(01-10-2021, 05:56 PM)אהבת חיות כתב: אצל תוכי יכול להיות שניה שלא תשים לב והוא יעוף אם גזור ואם לאו, הם הרבה יותר חכמים ממה שאנחנו חושבים והם ימצאו את כל מה שהם רוצים בדרך שלהם, ההבדל שהסיכוי לתוכי גזור להטרף גדול יותר.

בוא נתייחס רגע למקרה עם החלון הגבוה. תוכי גזור כמה שהוא יהיה חכם, הוא לא יוכל לעשות דברים על טבעיים בשבילו

אני לא חושב שאתה מבין כמה הם חכמים.
לתוכי קצוץ נוצות תעופה יש יכולות תעופה אומנם מוגבלות אבל יש לו יכולות שיכולות להספיק לקפוץ מצד אל צד ולהגיע גם אל חלון גבוה.

התוכי שלי היום ניסה לעוף מהריצפה לכלוב, והוא לא הצליח להתרומם יותר מ20 סנטימטר. אז מה קשור חוכמה? הוא פשוט לא יכול

הוא ילמד את הדרך להגיע יתכנן ובשניה שלא תשים לב הוא יהיה בחוץ.

בינתיים יש פרקי זמן שאני משאיר חלון פתוח מלית ברירה. כי אמא שלי טוענת שהוא מסריח את החדר וצריך לאוורר אותו.

SHILO זו לא ביקורת נגדך, אתה תעשה את מה שאתה צריך לעשות רק תשמור ב7 עיניים שלא יקרה משהו.