פורום תוכיפדיה
גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון (/showthread.php?tid=495)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - SHILO - 01-10-2021

גם תוכי שלא למד לעוף לא יהיה חסר שכל ויעוף במכוון על הקיר. מה שכן יכול לקרות בתוכי שלא מספיק יודע והתאמן לעוף, זה שהוא יעוף לסטנד ויפספס מילימטר יתקע בקיר, זה כן.

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - צבי דגן - 01-10-2021

התוכי לא עף בכוון לקיר, אבל מכיוון שהוא חסר יכולת תמרון באוויר, הוא כן עלול למצוא את עצמו מתנגש בקיר.
אבל, גם ללא קשר לקיר, איזה זכות יש למגדל לגזור לתוכי את נוצות התעופה ולגרום לו לנכות?

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - amsh - 01-10-2021

(01-10-2021, 04:57 PM)צבי דגן כתב: התוכי לא עף בכוון לקיר, אבל מכיוון שהוא חסר יכולת תמרון באוויר, הוא כן עלול למצוא את עצמו מתנגש בקיר.
אבל, גם ללא קשר לקיר, איזה זכות יש למגדל לגזור לתוכי את נוצות התעופה ולגרום לו לנכות?

מי אמר שיש לו זכות?
אני רק אומר שתוכי שלא עף בגיל צעיר יכול להיתקע בקיר בטעות.

לא אמרתי שיש לו זכות אבל זה שהוא גוזר אז הוא מציל את התוכי שלא נולד בשבי ולא יודע להסתדר שם, מבריחה. ונכון שיש תוכים שברחו גם שהם גזורי כנפיים אבל זה פחות סיכויים. למשל קח דוגמא: אני משאיר את החלון בחדר שלי פתוח, והתוכי על הריצפה. תוכי גזור: אין לו מצב לברוח. לעומת תוכי שלא גזור שבשניה אחת הוא בחוץ ובשניה הבאה הוא בבטן של חתול מזדמן

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - ארי סמואל - 01-10-2021

כמות התוכים שברחו כשהם גזורי כנפיים כמעט זהה לכמות התוכים שברחו כשהם לא גזורי כנפיים.
במידה והתוכי שלך גזור כנפיים, אם הוא יברח הוא ימות כיוון שהוא לא יכול לברוח מטורף לעומת תוכי לא גזור כנפיים שכנראה ישרוד הרבה יותר זמן כי יש לו את היכולת לברוח מטורפים ולהגיע בזמן למחסה.

אני מתנגד. דבר ראשון מה שאתה אומר שהמספר זהה וכו' זה נכון מאוד אבל אני נותן לך סיטואציה שבה ההבדל ברור כשמש, שתוכי לא גזור-לא יברח. לעניין ההישרדות בטבע: אז ככה, תוכי לא גזור שיברח והוא נולד בשבי הוא יתקע בדברים וימות גם ככה מאלף דברים אחרים.
ותוכי לא גזור גם ימות. אז אין הבדל

(01-10-2021, 05:07 PM)SHILO כתב: זה שהוא גוזר אז הוא מציל את התוכי שלא נולד בשבי ולא יודע להסתדר שם, מבריחה.
ההפך!
נראה לך שתוכי נכה הוא עדיף על תוכי שיודע לעוף?

ונכון שיש תוכים שברחו גם שהם גזורי כנפיים אבל זה פחות סיכויים.
ממש לא פחות סיכוי!
הסיכוי שווה בשני המקרים, במיוחד כשהתוכי נבהל.

למשל קח דוגמא: אני משאיר את החלון בחדר שלי פתוח, והתוכי על הרצפה. תוכי גזור: אין לו מצב לברוח. לעומת תוכי שלא גזור שבשנייה אחת הוא בחוץ ובשנייה הבאה הוא בבטן של חתול מזדמן.
  1. תוכי שלא גזור, יכול להתגונן מפני החתול - פשוט עף לגובה ומשאיר את החתול מופתע.
  2. תוכי גזור נוצות, תוך זמן קצר הנוצות גדלות והמגדל לא מרגיש ועדיין חושב שהתוכי שלו לא יכול להמריא ולמעשה הוא יכול.
    לכן, בשלב הזה הסיכוי של התוכי הגזור לברוח מהחלון גדול יותר.
    אלה הן עובדות שמדברות בעד עצמן.

3. לא במקרה, כמחצית התוכי שברחו, היו תוכי שגזרו להם את הנוצות.
  4. למה שתשאיר חלון פתוח, כשהתוכי שלך נמצא מחוץ לכלב?
    זהו חוסר אחריות משווע!
    למה שלא תרגיל את עצמך לקחת אחריות?

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - amsh - 01-10-2021

זה לא תמיד תלוי בו...

(01-10-2021, 05:14 PM)SHILO כתב: ותוכי לא גזור גם ימות. אז אין הבדל.
ממש לא נכון!
ישנם תוכים רבים שברחו וחיים בטבע.

(01-10-2021, 05:21 PM)צבי דגן כתב:
(01-10-2021, 05:07 PM)SHILO כתב: זה שהוא גוזר אז הוא מציל את התוכי שלא נולד בשבי ולא יודע להסתדר שם, מבריחה.
ההפך!
נראה לך שתוכי נכה הוא עדיף על תוכי שיודע לעוף?

ממש לא. אני רק אומר, שלשניהם יש סיכוי למות בסוף
ונכון שיש תוכים שברחו גם שהם גזורי כנפיים אבל זה פחות סיכויים.
ממש לא פחות סיכוי!
הסיכוי שווה בשני המקרים, במיוחד כשהתוכי נבהל. 

אני מדבר במקרה שהחלון מאוד גבוה, לתוכי גזור אין סיכוי להגיע לשם לעומת תוכי לא גזור..
למשל קח דוגמא: אני משאיר את החלון בחדר שלי פתוח, והתוכי על הרצפה. תוכי גזור: אין לו מצב לברוח. לעומת תוכי שלא גזור שבשנייה אחת הוא בחוץ ובשנייה הבאה הוא בבטן של חתול מזדמן.

1. תוכי שלא גזור, יכול להתגונן מפני החתול - פשוט עף לגובה ומשאיר את החתול מופתע.
  2. נכון מאוד. אבל תוכי לא גזור גם יכול לעוף לחלון של מישהו-אל מותו
    תוכי גזור נוצות, תוך זמן קצר הנוצות גדלות והמגדל לא מרגיש ועדיין חושב שהתוכי שלו לא יכול להמריא ולמעשה הוא יכול. 

3. התוכי שלי למשל, כל הזמן מנסה לעוף. אז ברגע שהוא יצליח אני ידע מזה
  4. לכן, בשלב הזה הסיכוי של התוכי הגזור לברוח מהחלון גדול יותר.
    אלה הן עובדות שמדברות בעד עצמן.

5. לא במקרה, כמחצית התוכי שברחו, היו תוכי שגזרו להם את הנוצות.
  6. למה שתשאיר חלון פתוח, כשהתוכי שלך נמצא מחוץ לכלב?
    זהו חוסר אחריות משווע!
    למה שלא תרגיל את עצמך לקחת אחריות?

7. אין לי ברירה אלא להשאיר את החלון פתוח, ואני נמצא בחדר. והחלון מאוד גבוה לתוכי גזור.
נ"ב
אל תחשוב לרגע שאני בעד גזירה, אני רק מיצג את קבוצת הבעד גזירה

(01-10-2021, 05:24 PM)צבי דגן כתב:
(01-10-2021, 05:14 PM)SHILO כתב: ותוכי לא גזור גם ימות. אז אין הבדל.
ממש לא נכון!
ישנם תוכים רבים שברחו וחיים בטבע.

מאיפה לך? מאוכלוסיית הדררות והקוואקרים בישראל? יכול להיות שאלה שברחו ניצודו מהטבע או שהם היו סתם פרא