פורום תוכיפדיה
גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון (/showthread.php?tid=495)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - צבי דגן - 07-27-2018

כדאי לעיין בקישורים האלה:
  1. התוכי ברח.... "כנפיים קצוצות לפני חצי שנה"
  2. הופ - יצא מהדלת אל החופש - אומנם לא היה גזור נוצות אבל נמצא בריא ושלם.
  3. סיפורו של תוכי מסוג קוואקר 
  4. היום שבו התוכי ברח - "למרות שנוצות הכנפיים שלך גזורות"
  5. "מותק" חוזרת הביתה היא חזרה רק בגלל שלא גזרו לה את הנוצות.
  6. מארלי שובי הביתה -  "היום (4/11/12) בערך בסביבות השעה שלוש, למרות שגזרנו לה את נוצות התעופה, היא עפה לי בדיוק בסיום הטיול"
  7. התקווה והסבלנות - משתלמת - לפי התמונות רואים שגזרו לתוכי את הנוצות.
  8. סיפור על תוכי שברח​​​​​​​ - שרד וחזר לבעליו בזכות הכנפיים השלמות.
  9. ה"ממזרה" שברחה​​​​​​​ - נמצאה במרחק של 3 ק"מ מהבית, אילו היו גוזרים לה את הנוצות, לא הייתה שורדת.

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - אהבת חיות - 07-27-2018

(07-26-2018, 11:12 PM)צבי דגן כתב:
(07-26-2018, 10:55 PM)אהבת חיות כתב: צבי אני שמעתי על לא מעט אנשים שבאו לווטרינר אחרי שהתוכי שלהם נפצע כי הוא נתקע בדברים בבית כי לא ידע לעוף ולעצור את עצמו,
זה רק מחזק את מה שאני טוען, אם לא היו גוזרים לו את הנוצות הוא יכל לעוף ולעצור את עצמו לפני שפגע בחפצים בבית.
למיטב ידיעתי אלה היו תוכים לא גזורי נוצות תעופה שהבעלים רצו לגזור בגלל הפחד שהם נתקלו ונפצעו.

שמעתי על הרבה סיטואציות של אנשים שפחדו בביתם שלהם מהתוכי כי הוא תקף אותם כשהוא עף בבית כי שיקרו להם שהוא מחוברת
אין לי אלא להצטער על שיש אנשים לא הגונים, אבל זו לא סיבה מספקת כדי לגזור את הנוצות.
מלבד זאת, אני מטיל חלק מהאשמה גם על הקונה שלא בדק היטב את התוכי לפני הקנייה.
ובנוסף, אני בספק שתוכי יבוא ביוזמתו ויתקוף את המגדל כך סתם מבלי שהמגדל ניגש אליו באופן שגוי ומתגרה, כך שהתוכי פירש את זה כתקיפה של המגדל ואז יש לתוכי אל הזכות להגן על עצמו.

אני בטוח שאם התשובה הייתה חד משמעית כמו שאתה מציג אותה אז הרבה תנועות להצלת חיות היו מתנגדות וזועמות על מה שבתי גידול עושים, ושוב אני לא אומר שאני מסכים עם זה!!!
מי אמר שהם לא עושים את זה?
העניין הוא שהם לא ממש מבינים את נושא "גידול התוכים" ולא שמים לב שהנוצות גזורות וחושבים, כמו רבים אחרים, שזה נעשה לטובתו של התוכי.
 כן, האגודות האלה מדברות בעיקר על התעללות בכלבים וחתולים ועל - עופות וחיות המשק ופחות חושבים על תוכים וזאת להערכתי בגלל בורות - אי ידיעת הנושא.

אם היית מכיר אותי היית מבין את אהבתי העצומה לחיות, ואם יש מישהו שלא ירצה בשום צורה לפגוע בחיות זה אני.
אני משוכנע במה שאתה אומר ויודע שלא במקרה קראת לעצמך "אהבת חיות"
אני לא בעד גזירת נוצות תעופה, ואני חושב שהתוכית שלי מדהימה כשהיא משוחררת כשהיא יכולה לעוף (שלא לדבר על היופי המדהים הזה כשהיא עפה, אבל זו באמת מחשבה אגואיסטית), אבל אני חושב שיש מחשבות שאולי נראות קטנות ולא חשובות מכדי להטיל מום בחיה אבל בעיניי אנשים מסוימים זה בין לגזור לבין לגרום לחיה לחיות באומללות כי ישאירו אותה בתוך הכלוב כי יפחדו שהיא תצא ממנו.
וכמו שכתבתי הפתרון הלא אידאלי החד פעמי הזה יכול להיות ההבדל בין חיים טובים במידת האפשר לתוכי לבין חיי אומללות.
אני לא מסכים עם הפתרון הזה אני חושב שאם מגדל (כוונתי למוכר) יבוא ויסביר יותר לאדם שהולך לגדל את התוכי לשארית חייו (בתקווה שלא יזרוק אותו כשלא יבוא לו יותר לגדל את התוכי) איך לגדל בצורה מיטבית,לא יצטרכו חיתוך נוצות אבל כרגע זה לא קורה אז לפחות כאלה שמגדלים בביתם לומדים לבד מה נכון להם ומה לא.
אתה צריך להבין כיוון שאני יוצא עם התוכית שלי לא מעט, אנשים מדברים איתי על הבעיות שיש להם ואני רואה את חוסר המידע הקיים אצלם ולפעמים הטלת המום הזמנית נותנת פתרון לטווח הארוך ללמוד איך להתייחס לתוכי.

כנראה שנישאר חלוקים בעניין הזה.

האם קראת כבר את זה: למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?
שים לב גם לזה: דווח ע"י ווטרינרים ומגדלים שונים

(07-27-2018, 08:15 AM)צבי דגן כתב: כנראה שנישאר חלוקים בעניין הזה.

האם קראת כבר את זה: למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?
שים לב גם לזה: דווח ע"י ווטרינרים ומגדלים שונים 

המצחיק בעניין שאני לא בטוח שאנחנו חלוקים בדעתנו, כתבתי יותר מפעם אחת שאני באופן אישי הפסקתי לגזור אחרי הפעם היחידה שגזרו לשלי.
אני רק אומר שיש פן שאולי אני לא מצליח להבהיר אותו כמו שצריך (אולי שיחה פנים מול פנים תהיה יותר קלה), אבל לא נראה לי שאתה מבין את כוונתי.

הבנתי.
[Image: kWqEbCw.gif]

אני לא בטוח, אבל נראה לי שלפורום הזה החלפת הדעות הזאת היא קצת עקרה.
אולי אם זה היה פורום של פנים מול פנים היה קצת יותר קל.

במה אתה לא בטוח?
אם אני אומר שהבנתי אותך, אני מתכוון שהבנתי את מה שאמרת במילים וגם הבנתי את רוח הדברים.
כל הבעת דעה היא חשובה ואפילו רצויה.
מה זה "פורום פנים מול פנים"?

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - macaw_life - 04-12-2020

לדעתי לא כדאי לגזור , אבל כדאי ללמד את התוכי recall + לצאת איתו החוצה עם רתמה כדי להכיר לו את איזור הבית במידה ויברח מידע כיצד לחזור,
תוכי גזור עם מספיק שרירים עדיין יכול לעוף ,
בדיוק כמו שקווין שלי עפה,
הזכר שלי גזור בצורה לא נכונה מה שגורם לו לחוסר ביטחון + חוסר שיווי משקל ,
תוכים משתמשים בטבע בכנפיים בכל עת, לחיפוש מזון , בריחה מטורפים בעת זיווג וכו,
אפילו כשהתוכים שלי בתוך הכלוב מכיוון שהם גזורים אני צריך לשים לב ולעקוב אחריהם כי מדי פעם הם נופלים (רבים/נתלים הפוך על צעצוע ולא מצליחים לחזור)
דברים בסיסיים שיכלו להמנע אילו הם היו לומדים להשתמש בכנפיהם כמו שצריך + היו להם כנפיים מלאות .
מי שאין לו זמן / ידע ללמד את התוכי שלו recalls ואיך לשים רתמה שפשוט לא יקנה תוכי.

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - yinon236 - 05-13-2020

עוד סיבה למה לא כדאי לגזור את נוצות התעופה לתוכי
כאן

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - yinon236 - 07-13-2020

פוסט שראיתי בפייסבוק שחשבתי לשתף
[Image: tWrzIKJ.jpg][Image: x6ysUcS.jpg]