פורום תוכיפדיה
גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון (/showthread.php?tid=495)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - צבי דגן - 07-26-2018

תוספת לסעיף מספר 2: ציטוט: "רק בהתחלה,לא מעבר לכך!", זה בדיוק העניין, התוכי זקוק לנוצות האלה גם בהתחלה, כשהוא צעיר, כדי לחזק את השרירים שלו וללמוד לעוף.
לכשיתבגר, הוא יתקשה לעשות זאת משום שהשרירים שלו יהיו חלשים, הדבר דומה לאדם שרגלו הייתה חבושה בגבס במשך שנה שלמה, תחשוב מה יקרה לו לכשיורידו לו את הגבס.
הרי השרירים יהיו מנוונים, הוא יתקשה ללכת ויצטרף לעשות פיזיוטרפיה.

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - אהבת חיות - 07-26-2018

ינון כמו שאמרת זו לא הציפור הראשונה שלך.
אני מניח שבציפור הראשונה שלך לא באמת ידעת איך להתייחס אליה, ולא ידעת איך להתקרב בצורה הנכונה, מחוסר ניסיון.

• יינון, אני שמן שהשתכנעת.
  • ו- אהבת חיות, אין רק דרך אחת לגדל תוכים, אבל יש דרכים קלות שהן לא תמיד אידאליות ויש דרכים נכונות.
    אני מקווה שגם אתה תשתכנע.
  • לפחות אני אמשיך לעשות את המוטל עלי ואשתדל להטיף לטובת התוכי.

(07-26-2018, 10:35 PM)צבי דגן כתב: תוספת לסעיף מספר 2: ציטוט: "רק בהתחלה,לא מעבר לכך!", זה בדיוק העניין, התוכי זקוק לנוצות האלה גם בהתחלה, כשהוא צעיר, כדי לחזק את השרירים שלו וללמוד לעוף.
לכשיתבגר, הוא יתקשה לעשות זאת משום שהשרירים שלו יהיו חלשים, הדבר דומה לאדם שרגלו הייתה חבושה בגבס במשך שנה שלמה, תחשוב מה יקרה לו לכשיורידו לו את הגבס.
הרי השרירים יהיו מנוונים, הוא יתקשה ללכת ויצטרף לעשות פיזיוטרפיה.
אולי זו הבורות שלי, ויותר מאשמח לקבל עליה תיקון, אבל, אני מדבר על חיתוך נוצות רק אחרי הגמילה פעם אחת בלבד!!!
למיטב הבנתי תקופת הגמילה זו גם תקופה שהגוף מתחזק כך שאם יחתכו את נוצות התעופה זה פחות יפריע
אני רוצה לציין את העובדה שאני לא בעד לחתוך נוצות תעופה!!! אלא נותן איזשהו פיתרון לא מאוד אידאלי לסיטואציה קיימת.

(07-26-2018, 10:37 PM)אהבת חיות כתב: אני מניח שבציפור הראשונה שלך לא באמת ידעת איך להתייחס אליה, ולא ידעת איך להתקרב בצורה הנכונה, מחוסר ניסיון.
אתה צודק שרובנו עושים שגיאות ללא כוונה זדונית.
גם הורים לילדים שוגים, בטיפול בילדים, במיוחד בילד הראשון ועושים זאת מחוסר ידעה.
אף אחד לא מאשים אותך, אבל משהבנת את העניין, אני מצפה שתחשוב יותר לטובתו של התוכי ופחות לנוחיות שלך.
כך אני מצפה גם מהורים צעירים שנולד להם תינוק.

ציטוט: "למיטב הבנתי תקופת הגמילה זו גם תקופה שהגוף מתחזק כך שאם יחתכו את נוצות התעופה זה פחות יפריע"
ממש לא כך הדבר.
השרירים של התוכי יתחזקו זמן רב לאחר הגמילה - כשהוא ילמד לעוף.
מלבד זאת, התוכים שלנו חיים בבית או בכלובים ואין להם הזדמנות ממש לעוף למרחקים, כך שגם אם לא תגזור את הנוצות, עדיין השרירים יהיו חלשים והם יתחזקו רק לאחר תקופה הרבה יותר ארוכה מאשר בטבע.

בנוסף לכך, זו לא הסיבה היחידה להתנגדות שלי לגזור נוצות, יש לי עוד כעשר סיבות נוספות, לא פחות חשובות.
אם תבקש, אכתוב אותן כאן.

צבי אני שמעתי על לא מעט אנשים שבאו לווטרינר אחרי שהתוכי שלהם נפצע כי הוא נתקע בדברים בבית כי לא ידע לעוף ולעצור את עצמו, ושמעתי על הרבה סיטואציות של אנשים שפחדו בביתם שלהם מהתוכי כי הוא תקף אותם כשהוא עף בבית כי שיקרו להם שהוא מחוברת.
אני בטוח שאם התשובה הייתה חד משמעית כמו שאתה מציג אותה אז הרבה תנועות להצלת חיות היו מתנגדות וזועמות על מה שבתי גידול עושים, ושוב אני לא אומר שאני מסכים עם זה!!!
אם היית מכיר אותי היית מבין את אהבתי העצומה לחיות, ואם יש מישהו שלא ירצה בשום צורה לפגוע בחיות זה אני.

(07-26-2018, 10:55 PM)אהבת חיות כתב: צבי אני שמעתי על לא מעט אנשים שבאו לווטרינר אחרי שהתוכי שלהם נפצע כי הוא נתקע בדברים בבית כי לא ידע לעוף ולעצור את עצמו,
זה רק מחזק את מה שאני טוען, אם לא היו גוזרים לו את הנוצות הוא יכל לעוף ולעצור את עצמו לפני שפגע בחפצים בבית.

שמעתי על הרבה סיטואציות של אנשים שפחדו בביתם שלהם מהתוכי כי הוא תקף אותם כשהוא עף בבית כי שיקרו להם שהוא מחוברת
אין לי אלא להצטער על שיש אנשים לא הגונים, אבל זו לא סיבה מספקת כדי לגזור את הנוצות.
מלבד זאת, אני מטיל חלק מהאשמה גם על הקונה שלא בדק היטב את התוכי לפני הקנייה.
ובנוסף, אני בספק שתוכי יבוא ביוזמתו ויתקוף את המגדל כך סתם מבלי שהמגדל ניגש אליו באופן שגוי ומתגרה, כך שהתוכי פירש את זה כתקיפה של המגדל ואז יש לתוכי אל הזכות להגן על עצמו.

אני בטוח שאם התשובה הייתה חד משמעית כמו שאתה מציג אותה אז הרבה תנועות להצלת חיות היו מתנגדות וזועמות על מה שבתי גידול עושים, ושוב אני לא אומר שאני מסכים עם זה!!!
מי אמר שהם לא עושים את זה?
העניין הוא שהם לא ממש מבינים את נושא "גידול התוכים" ולא שמים לב שהנוצות גזורות וחושבים, כמו רבים אחרים, שזה נעשה לטובתו של התוכי.
 כן, האגודות האלה מדברות בעיקר על התעללות בכלבים וחתולים ועל - עופות וחיות המשק ופחות חושבים על תוכים וזאת להערכתי בגלל בורות - אי ידיעת הנושא.

אם היית מכיר אותי היית מבין את אהבתי העצומה לחיות, ואם יש מישהו שלא ירצה בשום צורה לפגוע בחיות זה אני.
אני משוכנע במה שאתה אומר ויודע שלא במקרה קראת לעצמך "אהבת חיות"

RE: גזירת נוצות תעופה בעד או נגד מוזמנים לדיון - yinon236 - 07-26-2018

(07-26-2018, 10:37 PM)אהבת חיות כתב: ינון כמו שאמרת זו לא הציפור הראשונה שלך.
אני מניח שבציפור הראשונה שלך לא באמת ידעת איך להתייחס אליה, ולא ידעת איך להתקרב בצורה הנכונה, מחוסר ניסיון.

לא קשור לנסיון, כשאני חושב על זה, שהתוכי היה גזור נוצות תמיד השארתי חלון סגור, ותוכי גזור נוצות תמיד קופץ למרחק וכו...
אז כבר עדיף להשאיר לתוכי נוצות תעופה, יש לזה הרבה יתרונות והחיסרון היחיד שהתוכי יכול לברוח אבל גם שהוא גזור נוצות הוא יכול לברוח.
עוד כשהוא יברח הוא עלול להיטרף.

יינון, אתה צודק, היטבת לתמצת את הנושא.
העניין כל כך פשוט ואני מתפלא שעדיין יש כאלה שמתקשים להבין.
ידוע לנו שרוב התוכים (כמעט כולם) שברחו ולא נמצאו היו תוכי שגזרו להם את נוצות התעופה.
ואילו תוכים שברחו ולא היו גזורים, ברוב המקרים נמצא וחזרו לבעלים ולפחות - לא נטרפו.
אז למה יש כאלה שלא מבינים שגזירת הנוצות היא רק אשליה שהתוכי לא יברח ובטח שלא "תעודת ביטוח".