פורום תוכיפדיה
מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב (/showthread.php?tid=4675)

עמודים: 1 2

מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - מגדל מתחיל - 07-24-2024

יש לי זוג קוקטיילים ויש גם כלוב בסיסי. אני רווק וגם בדירה קטנה ולכן אני משחרר אותם כל היום חוץ משעות הלילה שאני ישן מהשעה חצות ועד שמונה בבוקר. הם אוכלים רק כשהם בכלוב כי שם נמצא המתקן אוכל (מקווה שזה בסדר).
אבל מה שאני מתלבט האם להמשיך ככה כי הם עושים קקי. בהתחלה זרמתי וחשבתי שמדובר בשטות אבל זה מעמיס עליי כי צריך לנקות יסודי וממש לרדת על הברכיים ולשפשף מה שלא נשטף עם המגב. 
עושה לי טוב לראות אותם משחקים בכל מיני חפצים אקראיים שזרוקים על הרצפה או מטפסים לי על הרגל ואני בטוח שכך הכי כיף להם יותר מכל צעצועים שיהיה בכלוב.
אז בקיצור מה אתם מציעים? חשבתי על לבנות כלוב גדול ורציני למשל בפינה של 2 קירות לשים קרש עץ ולחבר רשת לול בגובה מטר כך שהכלוב יהיה בצורת משולש (2 קירות תוחמים ורשת מצד שלישי).
או לחלופין לשחרר אותם רק יומיים בשבוע (יום לפני הניקיון+יום הניקיון, כך שכל הקקי לא יתייבש ויקשה על הניקיון).
אפשרות שלישית לשחרר אותם רק בחדר הרחצה (4 מ"ר) בכל מקרה מנקים אחרי מקלחת אז לא תהיה בעיה של קקי שמתייבש.
דרך אגב אני לא מקבל בכלל התראות למייל על תגובות למרות שסימנתי

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - צבי דגן - 07-24-2024

מה זה "כלוב בסיסי"?
תראה תמונה.
זה טוב שהרגלת אותם לאכול בכלוב.
תוכים (וגם ציפורים אחרות) עושים את צרכיהם לעיתים קרובות (משהו כמו - כל 20 דקות) וזאת כדי שלט להכביד על התעופה.
ניתן להרגיל את התוכי לעשות את צרכים במקום מסוים ואפילו בבית השימוש.
ראה כאן: אילוף תוכים לעשיית צרכים
וגם כאן: אילוף תוכים לעשיית צרכים
וכאן: איך מאלפים תוכי לעשיית הצרכים?
הרעיון של "לבנות כלוב גדול ורציני למשל בפינה של 2 קירות", הוא רעיון מעולה.
ציטוט:דרך אגב אני לא מקבל בכלל התראות למייל על תגובות למרות שסימנתי
הבעיה ידועה לי, והיא תלויה בעומס שיש בשרת

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - מגדל מתחיל - 07-24-2024

[Image: cKlx47h.jpeg]
https://tiktakpet.co.il/product/%D7%9B%D7%9C%D7%95%D7%91-%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%9C%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%9D/
מידות כלוב: גובה ורוחב 30 ס"מ. אורך 45 ס"מ. לא הצלחתי להעלות מהמחשב וגם לא מקישור אז אני מצרף קישור נראה לי אותו דבר.
רגע...רק אני משחרר תוכים בבית? אף אחד לא עושה את זה? 
ושאלה אחרת לגמרי שאולי כדאי לפתוח הושעה נפרדת - יש למישהו ניסיון בעבודה עם אנשים עם צרכים מיוחדים? אני מהתחום והם התחברו לתוכים מאוד. חבל שיש לי תוכים בסיסיים שאי אפשר לעשות יותר מדי. אם מישהו יהיה מוכן לתת כתף (ואפילו להתנדב למרות שלא חובה) אני יוכל לקחת ולהחזיר תוכי גדול לחצי יום?

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - צבי דגן - 07-24-2024

הכלוב הנ"ל לא מתאים אפילו לקוקטייל אחד.

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - מגדל מתחיל - 07-25-2024

מי שנתן לי אותו היה מגדל תוכים. אבל בכל מקרה הם שם רק מספר שעות אז לא רלוונטי. ועוד שאלה - האם יש בעיה עם שמש וחום? אם הכלוב המשודרג יהיה במרפסת או בחצר זה בסדר?

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - צבי דגן - 07-25-2024

יש בעיה עם שמש ישירה, פחות מאשר עם חום.
אם הכלוב יהיה במרפסת, עליך לדאוג שתהיה גם פינת צל כדי שהתוכים יוכלו לסגת לשם בעת הצורך.

אז יופי כי המרפסת חצי סגורה ואין שמש. 
ולגבי שחרור מידי פעם מהכלוב - האם בסדר להוציא אותם יומיים בשבוע? בהנחה והכלוב יהיה גדול (1 מטר אורך וגובה, 0.5 מטר רוחב)

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - יוסף !!! - 07-25-2024

הם גזורים?

RE: מבקש עצה מה עדיף במקום כלוב - צבי דגן - 07-25-2024

(07-25-2024, 01:29 PM)מגדל מתחיל כתב: לגבי שחרור מידי פעם מהכלוב - האם בסדר להוציא אותם יומיים בשבוע? בהנחה והכלוב יהיה גדול (1 מטר אורך וגובה, 0.5 מטר רוחב)
לאן אתה רוצה לשחרר אותם?
כעקרון, אפילו רצוי לשחרר ובתנאי שהמקום סגור ומאובטח מהחוץ החופשי.

קצצו להם לפני 4 חודשים. אחד יודע לעוף אבל לא לרחוק והשני עדיין לא עף רק נוחת. אבל אין להם איך לצאת כי המוצא היחיד הוא הדלת והיא סגורה. החלונות גבוהים ותמיד סגורים ובמעט הזמן שפתוחים יש רשת יתושים.

אני מתכוון לשחרר בתוך הבית כי מדובר ביחידת דיור (35 מ"ר) אז הם פשוט מסתובבים אבל הם מעדיפים להיות לידי ולשחק במה שזרוק ברצפה (ולא חסר כי מדובר בדירת רווקים לא מתוקתקת). דוגמאות למה שהם עושים: משיכות חבל, קרטון, פלסטיק למיניהם, שקיות, שאריות אוכל, ספה של הכלב או אפילו עומדים על נעליים, כיסוי ברזל של רמקול, תיק, בקבוק משקה קל בייחוד אם הוא מזיע, כבל הטענה שקרעו ומאז הוא רק שלהם .

אז אני שואל אם בסדר לשחרר רק יומיים ובשאר הם ישארו בכלוב במרפסת או שעדיף לשחרר קבוע כל הימים כל הזמן בחדר רחצה כדי לתת להם מקסימום חופש. בשני המקרים כל החופש שהיה להם עכשיו לא יהיה כי אני עובד ממש קשה לנקות אחריהם וזה לא יכול להימשך. בכל מקרה אני אמשיך לשחרר רק ביום שלפני וביום הניקיו כך שיהיו להם יומיים להתרוצץ בבית כמו עכשיו.