פורום תוכיפדיה
התוכי אוכל רק את מקלות דבש - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי אוכל רק את מקלות דבש (/showthread.php?tid=4665)

התוכי אוכל רק את מקלות דבש - מעיין - 07-21-2024

היה לי לפני שנתיים זוג קוקטיילים קוקה וקוקו הנקבה לפני שנה ומשהוא הרגה את הזכר הוציא לו את העיניים לא יודעת למה יש להם כלוב גדול רציתי להביא זכר היא לא קיבלה כמו שלימדת אותי הייתה מתחרפנת אז לא השארתי לה זכר לפני חצי שנה או יותר לא זוכרת בדיוק אחרי שדיברתי איתך ניסיתי לעשות כמו שלימדת אותי בשבוע שבועיים האחרונים שמתי לב שההתנהגות שלה השתנתה היא כל היום מבלה בתוך הבית שלה היום בבוקר לקחתי את הכלוב לנקות קצת לשים אוכל ומים והסתכלתי בתוך הבית ויש לה ביצה איך זה יכול להיות שהיא המליטה ואין לי זכר יש לי רק את קוקה לבד וגם פירות היא לא אוכלת ולא ירקות רק את האוכל שלה מקלות דבש ואפילו לא כופתיות ניסיתי פירות וירקות שאמרת לי וכלום רק את האוכל שלה ומים
תודה רבה מראש מאוד אוהבת את הפורום שלך

RE: שלום - tuki - 07-21-2024

(07-21-2024, 08:17 PM)מעיין כתב: היה לי לפני שנתיים זוג קוקטיילים קוקה וקוקו הנקבה לפני שנה ומשהוא הרגה את הזכר הוציא לו את העיניים לא יודעת למה יש להם כלוב גדול רציתי להביא זכר היא לא קיבלה כמו שלימדת אותי הייתה מתחרפנת אז לא השארתי לה זכר לפני חצי שנה או יותר לא זוכרת בדיוק אחרי שדיברתי איתך ניסיתי לעשות כמו שלימדת אותי בשבוע שבועיים האחרונים שמתי לב שההתנהגות שלה השתנתה היא כל היום מבלה בתוך הבית שלה היום בבוקר לקחתי את הכלוב לנקות קצת לשים אוכל ומים והסתכלתי בתוך הבית ויש לה ביצה איך זה יכול להיות שהיא המליטה ואין לי זכר יש לי רק את קוקה לבד וגם פירות היא לא אוכלת ולא ירקות רק את האוכל שלה מקלות דבש ואפילו לא כופתיות ניסיתי פירות וירקות שאמרת לי וכלום רק את האוכל שלה ומים
תודה רבה מראש מאוד אוהבת את הפורום שלך

לגבי ההטלה נקבה יכולה להטיל ביצה גם ללא זכר אבל הביצה לא תהיה פורייה 

לא הבנתי את שאר השאלות

RE: שלום - צבי דגן - 07-22-2024

אני מסכים עם tukiתוכים יכולים להטיל גם ללא זכר, אלא שהביצה לא תהיה פורייה ולא יצא ממנה גוזל.
לגבי המזון, תפסיקי לתת "מקלות דבש".
תתני רק מזון בריא ומאוזן לפי התפריט הזה: 
תזונה מאוזנת היא מזון מגוון שיספק לתוכי את כל אבות המזון, המינרלים והוויטמינים הדרושים לו.
לכל תוכי, צריך לתת תפריט מזון שבועי שיכיל את כל מה שהוא זקוק.
התזונה הנכונה לתוכי צריכה להיות מגוונת ומאוזנת, להלן הצעה:
  1. כופתיות בגודל שמתאים לגודל התוכי - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי - שלוש פעמים בשבוע.
  3. תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות - 1-2 פעמים בשבוע.
    בנוסף לזרעים היבשים הרגילים, התערובת תכיל מגוון רחב של זרעים, כמו: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים.
  4. ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - 1-2 פעמים בשבוע, רבע ביצה בכל פעם.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים.
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזליהם.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות ("חיים") מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשרייה - כל יום ירק אחר.
  6. מעט פרות (אצל תוכים ממשפחת הלורים יש להרבות בפירות).
  7. אבן גיר או סבידה - זמין כל הזמן.
  8. מים טריים - להחליף בכל יום.

• אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), אלכוהול, בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוטי אלון, ערמונים, בוטנים מצופים, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי וכדומה), ביסקוויט, לחם, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  • אסור לתת שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד. מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם.
  • כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכדומה).
    וכן - משקאות לא טבעיים ( קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
שימי לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר, יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיכי להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

לקראת עונת הרבייה צריך להגיש תפריט מעושר.
ראה כאן: הכנה לתקופת הרבייה

RE: שלום - צבי דגן - 07-22-2024

עייני גם כאן: איך לגרום לקוקטייל שלך להפסיק להטיל ביצים / ד''ר פיפה אליוט

RE: שלום - tuki - 07-22-2024

(07-22-2024, 10:18 AM)צבי דגן כתב: אני מסכים עם tukiתוכים יכולים להטיל גם ללא זכר, אלא שהביצה לא תהיה פורייה ולא יצא ממנה גוזל.
לגבי המזון, תפסיקי לתת "מקלות דבש".
תתני רק מזון בריא ומאוזן לפי התפריט הזה: 
תזונה מאוזנת היא מזון מגוון שיספק לתוכי את כל אבות המזון, המינרלים והוויטמינים הדרושים לו.
לכל תוכי, צריך לתת תפריט מזון שבועי שיכיל את כל מה שהוא זקוק.
התזונה הנכונה לתוכי צריכה להיות מגוונת ומאוזנת, להלן הצעה:
  1. כופתיות בגודל שמתאים לגודל התוכי - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי - שלוש פעמים בשבוע.
  3. תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות - 1-2 פעמים בשבוע.
    בנוסף לזרעים היבשים הרגילים, התערובת תכיל מגוון רחב של זרעים, כמו: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים.
  4. ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - 1-2 פעמים בשבוע, רבע ביצה בכל פעם.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים.
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזליהם.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות ("חיים") מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשרייה - כל יום ירק אחר.
  6. מעט פרות (אצל תוכים ממשפחת הלורים יש להרבות בפירות).
  7. אבן גיר או סבידה - זמין כל הזמן.
  8. מים טריים - להחליף בכל יום.

• אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), אלכוהול, בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוטי אלון, ערמונים, בוטנים מצופים, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי וכדומה), ביסקוויט, לחם, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
  • אסור לתת שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד. מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם.
  • כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכדומה).
    וכן - משקאות לא טבעיים ( קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
שימי לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר, יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיכי להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

לקראת עונת הרבייה צריך להגיש תפריט מעושר.
ראה כאן: הכנה לתקופת הרבייה
אם תפעלי לפי מה שצבי דגן כתב לך התוכי שלך היה מאושר 
ובמקום מקלות דבש תתני לתוכי שלך שיבולי סיטריה