פורום תוכיפדיה
תוכי נשכן - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי נשכן (/showthread.php?tid=465)

עמודים: 1 2 3

תוכי נשכן - אורי - 07-09-2018

היי'
יש לי תוכי גרינצwיק שחוץ ממה שכתבתי בפוסט הקודם אתמול או שלשום יש עוד משהו שמטריד אותי
האמת שכבר ממש קשה לי איתו/
בלי קשר לכל הסיפור שהתייעצתי פה אתכם הוא גם נשכן וחשדן ובקושי עולה על היד אלא אם מפתים עם גרעין (שזה מוזר כי כשאני ניכנס לבית או רק עובר לידו כולו מתמוגג מהתרגשות ומשדר רק שאני יבוא וhיקח אותו ואני מנסה הוא נושך או הולך אחורה)
כמה שאני מוסיף צומי ויחס אין שיפור.
אני שם לו ומכין צעצועים שיתעסק אבל הוא אותו דבר.
כשאני שוכב לפעמים והוא מטייל עלי אז הוא נחמד יותר ולפעמים גם לא רוצה לחזור לכלוב וזה בכלל מוזר. אם הוא כ"כ נהנה ולא רוצה לחזור אז למה שאני בא בהתחלה הוא לא עולה?!
כמה פעמים כבר חשבתי למסור למישהו שאולי יודע מה עושים ויש לו את הסבלנות אבל לא סמכתי על אף אחד.
אני לא יודע מה לעשות עם זה.

RE: תוכי נשכן - yinon236 - 07-09-2018

היי, הוא חושש מהיד על פי מה שאני מבין. קודם כל אל תכניס את היד לתוך הכלוב הוא רואה בזה בתור פולש.
תמיד תיתן לו לצאת לבד מהכלוב, זה קודם כל ולנסות ללטף אותו ולתת לו גמול. עם הזמן הוא יבטח בך.
עוד דוגמא, לא להכניס אותו עם היד לכלוב כי הוא לא רוצה להיכנס לכלוב והוא חושב למה שאני יעלה ליד אם היא תכניס אותי לכלוב? הוא צריך לבטוח בך.
להכניס לכלוב רק באמצעות פיתוי שהוא אוהב שהוא יכנס לבד.
המון הצלחה!

RE: תוכי נשכן - jhony_bravo - 07-09-2018

כמה זמן הוא אצלך?

RE: תוכי נשכן - צבי דגן - 07-09-2018

אחת הבעיות שיש למגדלים רבים היא שהם מתייחסים לציפור כאילו שהייתה בן אדם.
אומם חלק מהתכונות של התוכי דומות לתכונות שלנו אבל בה בעת - גם שונות.
לא תמיד התוכי יתנהג בדיוק כפי שאנחנו מצפים ממנו, יש את הקצב שלו, את הרצונות שלו, ההעדפות שלו והפחדים שלו.
תוכי שהתנסה בחוויה לא נעימה, כמו גזירת נוצות, עלול לאבד את האמון במגדל שגזר לו את הנוצות.
האם זה נותן לך הסבר להתנהגות של התוכי שלך?

יידרש לתוכי זמן כדי להשיב את האמון שלך בו.
כמה זמן, זה תלוי בגורמים אחדים, כמו: משך הזמן שתקדיש לתוכי, החוויות הנעימות שיחווה איתך וכמובן שזה משתנה באופן אינדיבידואלי בין פרט אחד למשנהו.
כך שאתה יכול להיות אופטימי.

RE: תוכי נשכן - אורי - 07-09-2018

היא לא מפחד ממני הוא שנה וחצי אצלי
וגם אני לא מכניס לכלוב אלא מניח עליו.. הוא תמיד פתוח.
עכשיו נגיד אני אוכל והוא איתי על השולחן מנסה לקחת מהצלחת עולה עלי יורד רץ.. זה ממש מוזר

הייתי מצלם לך אם הייתי יודע לעלות מהנייד.
גם שהוא עלי בחוץ אני נותן לו עיסוי רציני והוא עוצם עיניים ונבנה עד הגג.
אח''כ אני הא להניח לכלוב או רק מתקרב הוא כבר מראה שהוא לא רוצה..ממש מוזר.
אבל לעלות מהכלוב הוא ממש נמנע.

בכללי, למה תוכי נושך?
  1. תוכי נושך משום שניסית לגעת בו לפני שהוא התרגל אליך.
  2. טעות היא להכניס את הידיים לכלוב במשך לפחות שבועיים מהגעתו אליך.
  3. אסור לפלוש לטריטוריה של התוכי, לפני שהתפתחו יחסי אמון הדדיים.
  4. אם התוכי לא מסכים שתקרב אליו את היד, עליך לכבד את רצונו, ולנסות לתקשר איתו במילים, לתת לו אוכל, לנקות את הכלוב וכדומה.
  5. רק לאחר שאתה מרגיש שהתוכי מקבל אותך ובוטח בך, אפשר לנסות להתקרב אליו כשהוא נמצא מחוץ לכלוב ולתת לו מזון שאהוב עליו (למשל - גרעין).
  6. חשוב להשאיר את הדלת, של הכלוב, פתוחה ולא לשכוח לסגור את כל  פתחי הבית.
  7. תוכי עלול לנשוך גם משום שהוא חושש שאתה רוצה להכניס אותו לכלוב. לכן, כשלוקחים את התוכי על היד, יש להקפיד שברוב המקרים הוא לא יגיע אל הכלוב, אלה אל מקום שנעים לו יותר להיות בו.
    אסור שהתוכי יקשור את היד שלך עם חוויה שלא נעימה לו.
  8. תוכי עלול לנשוך לאחר שעבר טראומה מסוימת, כמו: מעבר לסביבה חדשה, קיצוץ ציפורניים, גזירת נוצות התעופה או טיפולים תרופתיים לא נעימים, מפגשים עם חתולים, כלבים, ילדים שלא התנהגו אליו כראוי.
  9. תשדל מאוד להימנע, עד כמה שאפשר, מהדברים הנ"ל.
  10. אחת הסיבות הנפוצות לכך שתוכים אינם רגועים ויש להם נטייה לנשוך הוא, חוסר בשינה: תוכי צריך לישון, שינה רצופה וללא הפרעות, במשך 10-12 שעות ביממה (רצוי - 14 שעות), בתנאי חושך ושקט (האם התוכי שלך מקבל את התנאים האלה?)
  11. ותזכור שהנתיב הבטוח ללבו של התוכי הוא דרך המזון שאהוב עליו.

(07-09-2018, 08:05 PM)אורי כתב: אח''כ אני בא להניח לכלוב או רק מתקרב הוא כבר מראה שהוא לא רוצה..ממש מוזר.
אבל לעלות מהכלוב הוא ממש נמנע.בדומה לילדים ו/או לבני אדם מבוגרים, לכל תוכי יש את ההתנהגות האופיינית לו שלא בהכרח מאפיינת את הסוג כולו.
עליך ללמוד את ההתנהגות של התוכי שלך וכשאתה מבחין שנמאס לו או שהוא מראה סימנים של חוסר רצון, תכבד את זה ותניח לו לנפשו.
אתה צריך להתאים את עצמך לתוכי ולא - להפך.

מה שרשמתי שאני מתקרב לכלוב והוא מראה סימנים שהוא לא רוצה התכוונתי זה שהוא לא רוצה לרדת ממני ולחזור אליו כי היא נהנה עלי.. אבל אם אני בא לכלוב להוציא הוא או נושך או הולך אחורה וזה לא לפי מצב רוח זה פשוט ככה.. ואני לא מבין את זה.. אם ככ כיף לו עלי ולשחק ליידי אז למה הוא לא עולה?
גם שאני ניכנס לבית או אחי הוא לא יודע איפה לשים את עצמו מרוב אושר ושאני נעלם הוא קורה לי שזה כל הסימנים שהוא מחובר אלי(כי לשאר הבית היא לא עושה את הדברים האלה) ועדיין נושך או זז שאני בא להרים אותו

אם כך, אני מניח שהזמן יעשה את שלו והמצב ילך וישתפר.
כנראה שיש לו זיכרונות לא נעימים ממך מאז שגזרת לו את הנוצות.
ככל שהזמן יעבור וככל שיחווה איתך חוויות נעימות, כך הוא ישכח מהר יותר את הטראומה.
אל תצפה שזה יקרה תוך מספר שבועות, תתאזר בסבלנות.

אני כבר חצי שנה +ואפילו יותר ואת האמת מתחיל לאבד את זה.. זה מוריד את כל הכיף שבזה.
אתה נותן הכל ולא רואה את הסוף..
להעביר אותו הלאה אני לא מסוגל כי אני דואג לקטן הזה ולא סומך על כל אחד..
מצד שני אני תקוע עם תוכי שלא נעים וכיף איתו וזה מבאס