פורום תוכיפדיה
עזרה דחופה עם ארנבונים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: עזרה דחופה עם ארנבונים (/showthread.php?tid=4505)

עזרה דחופה עם ארנבונים - amsh - 01-27-2024

היי לכולכם.
שמח לחזור לכאן אחרי שדי הרבה זמן לא הייתי פעיל. 
קיבלתי לאחרונה מחבר ארנבון (זכר) מחבר שמתי אותו  במרפסת קניתי אוכל ובגדול הוא בסדר.
לאחרונה קיבלתי עוד ארנבת נקבה ניסיתי לשחרר את שניהם ביחד אבל הוא מיד קפץ עליה והיא התחילה לצעוק והייתי חייב להפריד בניהם בידיים.
הבנתי שעם אני יעקר אותו זה יפתור את הבעיה ובגדול הם יחיו בסדר ביחד, האם זה נכון?
האם יש דרך זולה ומהירה לעקר ארנבונים? אני צריך את זה די דחוף כי בינתיים הנקבה תקועה בכלוב.
בנוסף מה הם תנאי המחייה הבסיסיים בשבילם? ועד כמה גשם מפריע להם?
תודה לעונים.

כהוספה לקודם האם ארנבים יכולים לחיות לבד?

RE: עזרה דחופה עם ארנבונים - מרדכי2626 - 01-27-2024

לגבי עיקור אני לא יודע, אף פעם לא ניסיתי
מהניסיון שהיה לי הרבה זמן עם ארנבת ננסית במרפסת, אני יודע שהקור לא יפריע לה בכלל, שמתי לה בית קטן בפנים עם הגנה מגשם וגם הפחית מהקור ואפילו כשהיה גשם היא לא תמיד נכנסה אליו, למרות שהיא נכנסה למתחת לסככה כשהיה גשם, עדיין לבית היא לא נכנסה ולמרות שהסככה לא עזרה בכלל מבחינת קור. יכול להיות שהיא לא נכנסה מפחד שזה לא מוכר לה, אבל הפעמים שהיא נכנסה מעידים שהיא לא פחדה ממנו, ועדיין לא חשה צורך גדול כל כך להתחבא מהקור. כנראה הפרווה הארוכה מגינה עליה...
ככה שלדעתי כדאי שתבנה לה סככה מהגשם, אבל לא צריך לדאוג כל כך מהקור.
לגבי תזונה, היא אמורה לאכול בעיקר חציר וגם 30 אחוז כופתיות, המוכרים יגידו לך שאפשר רק כופתיות, אבל בכל המדריכים אומרים שצריך בעיקר חציר
את הכופתיות אפשר לקנות בחנות לבע"חים אבל חציר יהיה שם מאוד יקר (ככה זה היה בחנויות שאני ביקרתי) ועדיף לקנות בבתי גידול ובחוות
גם חשוב לתת להם אבן סידן\קלציום\גיר שינשכו כדי שהשיניים שלהם לא יתארכו מדי
גם תחשוב על העובדה שאם לא תעקר הם ימליטו ויתרבו מהר מאוד

אצלי הרבה פעמים ארנבים חיו לבד לגמרי ולא היה בזה בעיה, יש אפילו ייתרון, שיאהבו אותך ולא את בן הזוג.צקי

RE: עזרה דחופה עם ארנבונים - amsh - 01-27-2024

הם מתרבים מהר?
לגבי עיקור- מישהו יודע אם הוא בסדר הלכתית?
הקור לא מפריע להם, לזה כבר שמתי לב. אבל הוא נראה לי די משועמם במהלך היום, פעם הייתי מכניס אותו לבית שם מעניין לו והוא מקבל הרבה ליטופים עד שהוא כרסם לנו את החוט של המקרר לֹא הֶחלֵטִי
יש לך רעיונות לתעסוקה בשבילו?

RE: עזרה דחופה עם ארנבונים - מרדכי2626 - 01-27-2024

אם אין לך כסף לקנות צעצועים לארנב, לדעתי כדאי שתיתן לו צעצועים מחתיכות קרטון (אצלי מאוד אהבו) או אולי תביא לו איצטרובלים שהרבה ממליצים עליהם כצעצוע, בעיקר בשביל ארנבי אנגורה. אבל תשטוף אותם הכי טוב שאתה יכול, ובלי סבון

הם מתרבים מהר מאוד, הם הרי נמצאים בתחתית שרשרת המזון. אתה משאיר זכר ונקבה שאין בעיות כלשהן איתם - תוך חודש יש לך גורים

RE: עזרה דחופה עם ארנבונים - צבי דגן - 01-30-2024

תמיד אפשר לאלתר צעצועים מכל מיני גרוטאות שיש לנו בבית ו/או בחצר.
כמו כן, אם תבקר בפחי האשפה של נגריות, תמצא שם "אוצרות" שלמים.
לא חייבים לקנות את הצעצועים, הם לא טובים יותר מהצעצועים שתאלתר ותבנה בעצמך.

RE: עזרה דחופה עם ארנבונים - amsh - 02-02-2024

החלטתי למסור אותו.
יש בתי אימוץ שיהיו מוכנים לקבל ממני?