פורום תוכיפדיה
התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי (/showthread.php?tid=4380)

התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - יוסף !!! - 10-12-2023

כשאני עושה את עצמי בוכה אז התוכי ישר בא אלי ומתחיל לנשק אותי ולעשות לי קולות מפני שהוא רואה שקרה לי משהו והיום עשיתי מולו כאילו אני בוכה והוא טיפס אלי , במקום לתת נשיקה הוא נתלה לי על הפרצוף עם המקור בשפה וירד לי דם עכשיו אני לא יודע אם הוא רצה לתת ביס או משהו אחר?
התוכי מרגיש מתי אתה עצוב עצבני שמח מתרגש ועוד..?

וגם הבעיה שהתוכי רואה מבוגרים שהוא לא מכיר אז הוא גם תוקף אותי ואף אחד שמבין בתוכים עדיין לא ענה לי על השאלה שמטרידה אותי מלא זמן.
רוני אתה  כמו שענית לי על השאלה שלפעמיים התוכי רוצה לעוף לאנשים אחרים ונתת לי תשובה שנכונה אולי תנסה לתת תשובה גם לזה!

RE: התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - צבי דגן - 10-12-2023

איך התוכי שלך יודע שקולות של בכי מביעות משהו רע?

RE: התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - יוסף !!! - 10-12-2023

לא יודע גם שאני לפעמיים עושה את עצמי לא זז כאילו מת אז הוא נהיה בשקט ודופק לי בפנים אם המקור

RE: התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - רוני - 10-12-2023

(10-12-2023, 08:14 PM)יוסף !!! כתב: כשאני עושה את עצמי בוכה אז התוכי ישר בא אלי ומתחיל לנשק אותי ולעשות לי קולות מפני שהוא רואה שקרה לי משהו והיום עשיתי מולו כאילו אני בוכה והוא טיפס אלי , במקום לתת נשיקה הוא נתלה לי על הפרצוף עם המקור בשפה וירד לי דם עכשיו אני לא יודע אם הוא רצה לתת ביס או משהו אחר? מכיון שלא ראיתי את הסיטואציה אז אני לא יכול להגיד לך האם התוכי נשך אותך בכוונה או לא.
התוכי מרגיש מתי אתה עצוב עצבני שמח מתרגש ועוד..? מן הסתם יש שיחלקו עלי אבל לדעתי התוכי (וחיות באופן כללי) יכול להרגיש (כמובן זה לא אומר שתמיד או שברוב הפעמים התוכי ירגיש אבל לדעתי יכול להיות מצב כזה.)

וגם הבעיה שהתוכי רואה מבוגרים שהוא לא מכיר אז הוא גם תוקף אותי ואף אחד שמבין בתוכים עדיין לא ענה לי על השאלה שמטרידה אותי מלא זמן.
רוני אתה  כמו שענית לי על השאלה שלפעמיים התוכי רוצה לעוף לאנשים אחרים ונתת לי תשובה שנכונה אולי תנסה לתת תשובה גם לזה!
גם עם התוכי שלי זה קורה לפעמים, לדעתי (מניסיון שלי וממה שאני שומע ממגדלים אחרים) הגרינצ'יקים נוטים לנשוך יותר מתוכים אחרים ו''מתעצבנים'' די בקלות (אני לא יודע אם המילה עצבים מדוייקת כאן כי אי אפשר לדעת בוודאות מה התוכי מרגיש, אבל אפשר לומר שע''פ ההתנהגות שלו זה ניראה כאילו שהוא עצבני...)   יכול להיות שהתוכי נלחץ או ''מתעצבן'' על האדם הזר שעומד מולו ומכיון שהתוכי נמצא במצב של התגוננות או ''עצבים'' אז באותו רגע הוא תוקף גם אותך. (כמו בן אדם עצבני שעלול ''להוציא עליך את העצבים שלו''  אפילו שלא אתה זה שעיצבן אותו אלא מישהו אחר...) 

(10-12-2023, 08:23 PM)יוסף !!! כתב: לא יודע גם שאני לפעמיים עושה את עצמי לא זז כאילו מת אז הוא נהיה בשקט ודופק לי בפנים אם המקור

יכול להיות שסתם הוא לא מבין למה אתה לא זז אז הוא מנסה להזיז אותך וזה לאו דווקא אומר שהוא חושב שאתה ''מת''...

(10-12-2023, 08:14 PM)יוסף !!! כתב: רוני אתה  כמו שענית לי על השאלה שלפעמיים התוכי רוצה לעוף לאנשים אחרים ונתת לי תשובה אגב, תזכיר לי באיזה אשכול זה היה? 

RE: התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - יוסף !!! - 10-13-2023

לא זוכר אבל אתה עניתה לי על זה 
וזה מאוד נכון לתת לקמה דקות לתוכי לבדוק את הבן אדם וזה עזר

RE: התוכי שלי רגיש, כשאני עושה קולות של בכי הוא מנשק אותי - jhony_bravo - 10-19-2023

חיות יודעות לזהות רגשות כנ"ל גם תוכים
לגבי בכי אני לא יודע אם הוא חושב שאתה בוכה או מבין בכלל מה זה או שהוא חושב שאתה משמיע קולות אחרים
הכי פשוט לבדוק האם הוא עושה זאת גם לאנשים אחרים אם כן אז יכול להיות שהוא מבין במה מדובר
אחת הסיבות שתוכים מדברים לומדים לקלל מהר היא התגובה הרגשית של אנשים שמקללים או כששומעים קללה
אז יכול היות שהוא מבין שאתה במצוקה ומנסה לעזור לך