פורום תוכיפדיה
עומד לקנות 2 אוגרים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: עומד לקנות 2 אוגרים (/showthread.php?tid=4100)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - מרדכי2626 - 09-26-2023

אני מאמין שזה עולה יותר מהאוגרת עצמה, עדיף לי כבר להשאיר את המצב ככה
לא נראה לי שהיא תמות מרעב, היא תריח את האוכל ששמתי לה ותבוא, לא?
אולי אני אקנה אוגרים חדשים, זכר ונקבה, וכשנמצא אותה נשים אותה אתם שיהיה זכר ושתי נקבות
הבעיה היא שאני לא יכול להפריד אותם אחרי שיולידו, יש דרך למנוע מהזכר לטרוף את הגורים?

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - צבי דגן - 09-26-2023

האוגר שברח בבית יכול לעשות לך נזקים.
אל תשווה את המחיר של המלכודת למחיר של האוגר אלא למחיר של הנזק שהוא עלול לעשות בבית.
ישנן מלכודות זולות כמו אלה:

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - מרדכי2626 - 09-26-2023

נמצאה, ממש הרגע, לשמחתי

מצרף תמונה שלה, עם הכלוב[Image: guJaJDW.jpg]

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - יוסף !!! - 09-26-2023

פעם פעם היתה לנו ארנבת ולא מצאנו אותה היא פשוט עשתה לנו מחילה מתחת לספה אכלה את כל ביפנים של הספה  חיוך גדול

יש דבר כזה שמפו לתוכי?

בחיים לא ראיתי שמפו למכרסמים ואיך בדיוק מקלחים אותם אם זה?

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - צבי דגן - 09-26-2023

אני לא מכיר "שמפו" לתוכים, למרות שיש חברות שמייצרות שמפו כזה, אני לא ממליץ משום שזה עלול להוריד גם את כשבת השמן שיש על הנוצות.
תוכים (וכל יתר הציפורים) מייצרות שמן מיוחד בגופם שאתו הם מושכים ומרפדים את הנוצות.
תשתמש רק במי ברז ועדיף לשים לתוכי כלי עם מים שיתרחץ בעצמו, את המים האלה צריך להחליף בכל יום.
אם תשתמש בסבון (או שמפו) אתה עלול להמס (לגרום לתחליב) את השומנים האלה והדבר עלול לגרום נזק לנוצות ולאמלל את התוכי.
להרחבת הנושא, תקרא כאן: רחצת התוכי שלך

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - מרדכי2626 - 09-27-2023

צבי, אפילו אם אני אצליח להרגיל את האוגרת לאוגר זכר אחר, הוא לא יטרוף את הגורים?
וגם שמעתי שאחרי שפעם אחת הם אוכלים בשר, הם משתגעים עליו ומתחילים לאכול את עצמם, זה באמת עלול לקרות?

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - צבי דגן - 09-27-2023

בטבע, הנקבה מגרשת שת הזכר, זמן קצר לאחר שנכנסה להיריון.
במהלך ההיריון והגידול של הצאצא, הנקבה הופכת להיות תוקפנית, כי האינסטינקט שלה הוא הגנה על הצאצאים והיא עלולה לתקוף גם את הזכר שהוא ה"אבא" של הגורים שלה.
לפני ההמלטה, לא לעשות שינויים בכלוב, כי הנקבה עלולה שלא להרגיש בטוחה.
אם יהיו שינויים זה עלול להלחיץ אותה והיא יכולה לתקוף את הזכר ואפילו להרוג את הצאצאים שזה עתה הומלטו. 
כאשר נקבה ממליטה, אסור לגעת בצאצאיה בכל דרך ולא להטריד אותה! 
במשך כשבועיים אתה צריך להיזהר שלא להפחיד אותה ולא לגעת בגורים, אפילו לא לנקות את הכלוב. 
יש צורך לתת לנקבה מגוון של מזונות (יותר מהרגיל), כולל מזונות עשירים בחלבון. זה הכרחי כדי לספק את צורכי האם והגורים עם גישה מתמדת למים נקיים ורעננים בכלי מים מיוחד עבור מכרסמים.
אם נגעת בגורים או שהטרדת את הנקבה או שאין לה מספיק מים ו/או מזון, ואם הצאצאים נולדו חלשים מדי או שהנקבה חלשה מאוד לאחר ההמלטה, היא עלולה לאכול את הגורים שלה, או להפסיק להאכיל אותם, ואז הם ימותו בעצמם.
לכן, חשוב מאוד להבטיח שלנקבה ולגורים יהיו תנאים נוחים, לא לגעת בהם ללא צורך, לתת מספיק מזון ומים.

בגיל ארבעה שבועות, האוגרים יכולים להיפרד מאמם, ומהזכרים שחיו בנפרד מן הנקבות. 
בגיל זה הם כבר מסוגלים להתרבות, אבל לא רצוי שהרבייה תהיה מוקדמת כל כך, משום שזה עלול להזיק לגוף שלהם. 
ובגיל חמישה שבועות הם עצמאיים לגמרי.

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - מרדכי2626 - 09-27-2023

אתה אומר צבי שהנקבה היא זו שתגרש ואולי אפילו תהרוג את הזכר?
ומה עם הגורים, אם היא לא תגרש אותו יש סיכוי שהוא יטרוף אותם?
המון פעמים הרביתי אוגרים, ותמיד הפרדתי את הזכר מהנקבה לפני ההמלטה (או מיד אחריה) אבל אני חושב אולי לא צריך את זה בכלל

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - צבי דגן - 09-27-2023

זה תלוי בגורמים אחדים, כמו: גודל הכלוב, מקומות מסתור, מזו ומים זמנים, הפרעות חיצוניות וכדומה.
בכל מקרה, אני ממליץ, לאחר שהנקבה מעוברת, להוציא את הזכר למקום אחר.

RE: עומד לקנות 2 אוגרים - פינקים - 10-04-2023

להוציא את הזכר למקום אחר, ולא לגעת בגורים.
אוגר זה גרושים עד כדי מסירה
לטעמי עדיף סיבירי

- שמפו לבעלי חיים, מיועד לדחוף לכם כסף דרך האדם הממוצע- כמוך (הייתי בחנות דגים ואשה מבוגרת קנתה דג זהב בכמה שקלים, המוכר הציע לה אקווריום, ואור, וחמצן ופילטר וכל מיני דברים למים כמו בקטריות, ואנטי כלור, ועוד כל מיני קשקושים, עם כמה כסף היא יצאה משם? קרוב ל 600)
כך גם באוגר, קח קופסת פלסטיק שים אותו בפנים עם נייר, שים כל יום שאריות מהירקות שלך היבשים, שים מים במבחנה, ויהיו לך אוגרים לתפארת.
כל השאר, ובלי לפגוע, אמונות טפילות של המוכרים. כך גם בתוכים, בדגים וכך בשאר הבעלי חיים.

הקאט בסט זה לא אוכל של אוגרים?

ואגב, עכשיו יש לנו אוגרת בבית ששבוע שעבר המליטה, כל יום יורד עוד אחד...
ואם הם בורחים לך, אל דאגה, במוקדם או במאוחר תמצא אותם. עדיף שזה יהיה במוקדם כי במאוחר הוא כבר פרא...
מוצאים אותם בלילה בד"כ