פורום תוכיפדיה
מכתב לרט"ג - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מכתב לרט"ג (/showthread.php?tid=4099)

עמודים: 1 2

RE: מכתב לרט"ג - רוני - 08-02-2023

(08-02-2023, 11:53 AM)shauliav2 כתב: לטעמי יש פה שני נושאים עיקריים :
1. הריסת בתי הטבע של בעלי חיים מוגנים כי צריך להבין שיש אוכלוסיות במיעוט עולמי ואל לנו לתת יד בסחר או הברחה של בעלי חיים כאלה .
מסכים איתך שצריך לשמור על בעלי החיים שבטבע ואסור ללכוד אותם, אבל לא ניראלי שהפיתרון הוא לאסור גידול תוכים. הרי ממילא רוב מוחלט של התוכים כאן בארץ הם ילידי שבי, אתה מכיר מישהו שמגדל תוכי שנלכד באוסטרליה או בכל מקום אחר מהטבע??? הרי ברור שכמעט ואין אנשים שעושים כאלה דברים, אחוזי התוכים שנמצאים בארץ ונלכדו מהטבע הם אפסיים אם קיימים כאלה בכלל, ובשביל זה אפשר פשוט לאסור ייבוא של תוכים מחו''ל, אבל למה לאסור את כל התוכים כולל ילידי הארץ??? 
אם מחר יגידו לך שאמזונה היא זן שאסור לגדלו בארץ, האם אתה תמסור את התוכית שלך לגן חיות או פינת חי?????? (זה מה שרט"ג עושים עם תוכים מוחרמים) אתה הרי יודע שגם לך וגם לתוכית זה יהיה לא טוב ויש סיכוי גדול שהיא תחלה ואף תמות כתוצאה ממעבר כזה.
בקיצור לדעתי לאסור גידול תוכים זה לא הפיתרון בכלל, וזה גם לא יעזור כי רוב האנשים שמוכנים להבריח תוכי אז הם גם מוכנים לגדל אותו, גם אם הוא חוקי וגם אם לא.

2. גידול ואחזקה תחת פיקוח מכיוון שסחר בבעלי חיים מאוד רווחי יש הרבה אנשים שהכסף הקל גורם להם להרוס כל חלקה טובה וזה אומר לא לספק תנאים ראויים לבעלי חיים בשבי תמורת בצע כסף .אני מסכים שצריך יותר ביקורת, לא אכפת לי שאפילו יבואו לביקורות אלי לבית ויבדקו את התנאים של התוכים, אבל שלא יאסרו על גידול (כל עוד התנאים של התוכים בסדר) ושלא ידרשו תשלום על אישורים. (אלא אם כן זה תשלום ממש מינימלי שלא יכול להגביל אף אחד.
משתי הסיבות האלה אני חושב שיש צורך בהסדרה וצריך להבין שלא כל אחד יכול לגדל מה שבא לו בבית גם עם זה גור אריות או נחש מסוכן שיכול לפגוע פה באוכלוסיה שלמה של בעלי חיים. לא דיברתי על חיות שמסוכנות לאדם כגון אריה, אבל חיות אחרות כגון נחשים שאינם מסוכנים לא אמורה להיות שום בעיה לגדל (אני מדבר על חיות ילידי הארץ), שוב אני אומר שאני מסכים שצריך ביקורת ואין לי בעיה לדווח על כל תמותה של חיה או בריחה של חיה וכדומה. איך להסדיר ומה נכון זה צריך להתבצע בצורה מסודרת כמובן עם הצד של המגדלים ומחזיקי בלי החיים שיש להם עניין בנושא הבעיה היא שאף אחד לא שומע את דעתינו אין לנו עם מי לדבר או למי לפנות, ברט"ג  אין אופצייה לדבר עם מקבלי ההחלטות (לפחות אני לא הצלחתי) , והיחידים שעונים לך זה מזכירים שלא יודעים כלום בנושא.

RE: מכתב לרט"ג - shauliav2 - 08-03-2023

(08-02-2023, 12:17 PM)רוני כתב:
(08-02-2023, 11:53 AM)shauliav2 כתב: לטעמי יש פה שני נושאים עיקריים :
1. הריסת בתי הטבע של בעלי חיים מוגנים כי צריך להבין שיש אוכלוסיות במיעוט עולמי ואל לנו לתת יד בסחר או הברחה של בעלי חיים כאלה .
מסכים איתך שצריך לשמור על בעלי החיים שבטבע ואסור ללכוד אותם, אבל לא ניראלי שהפיתרון הוא לאסור גידול תוכים. הרי ממילא רוב מוחלט של התוכים כאן בארץ הם ילידי שבי, אתה מכיר מישהו שמגדל תוכי שנלכד באוסטרליה או בכל מקום אחר מהטבע??? הרי ברור שכמעט ואין אנשים שעושים כאלה דברים, אחוזי התוכים שנמצאים בארץ ונלכדו מהטבע הם אפסיים אם קיימים כאלה בכלל, ובשביל זה אפשר פשוט לאסור ייבוא של תוכים מחו''ל, אבל למה לאסור את כל התוכים כולל ילידי הארץ??? 
אם מחר יגידו לך שאמזונה היא זן שאסור לגדלו בארץ, האם אתה תמסור את התוכית שלך לגן חיות או פינת חי?????? (זה מה שרט"ג עושים עם תוכים מוחרמים) אתה הרי יודע שגם לך וגם לתוכית זה יהיה לא טוב ויש סיכוי גדול שהיא תחלה ואף תמות כתוצאה ממעבר כזה.
בקיצור לדעתי לאסור גידול תוכים זה לא הפיתרון בכלל, וזה גם לא יעזור כי רוב האנשים שמוכנים להבריח תוכי אז הם גם מוכנים לגדל אותו, גם אם הוא חוקי וגם אם לא.
כן יכול להיות שיאסרו גידול של אמזונה כי אולי לא נשארו פריטים בעולם אז אני לא אגדל גם אם אני מאוד רוצה, בנוסף אל תשכח את ההברחות שאנשים עושים של תוכים שחלקם נגנבים מהטבע ואנשים לא מסתפקים בריבוי שבי.
2. גידול ואחזקה תחת פיקוח מכיוון שסחר בבעלי חיים מאוד רווחי יש הרבה אנשים שהכסף הקל גורם להם להרוס כל חלקה טובה וזה אומר לא לספק תנאים ראויים לבעלי חיים בשבי תמורת בצע כסף .אני מסכים שצריך יותר ביקורת, לא אכפת לי שאפילו יבואו לביקורות אלי לבית ויבדקו את התנאים של התוכים, אבל שלא יאסרו על גידול (כל עוד התנאים של התוכים בסדר) ושלא ידרשו תשלום על אישורים. (אלא אם כן זה תשלום ממש מינימלי שלא יכול להגביל אף אחד.אני נרשמתי ואף אחד לא גובה תשלום אולם מסוחר שזו פרנסתו שנדרש פיקוח הדוק יותר יש עלות מסוימת כי יש צורך בפקחים ואנשים שינהלו את המסחר אז במחיר התוכים של היום זה בטל ב60. 
משתי הסיבות האלה אני חושב שיש צורך בהסדרה וצריך להבין שלא כל אחד יכול לגדל מה שבא לו בבית גם עם זה גור אריות או נחש מסוכן שיכול לפגוע פה באוכלוסיה שלמה של בעלי חיים. לא דיברתי על חיות שמסוכנות לאדם כגון אריה, אבל חיות אחרות כגון נחשים שאינם מסוכנים לא אמורה להיות שום בעיה לגדל (אני מדבר על חיות ילידי הארץ), שוב אני אומר שאני מסכים שצריך ביקורת ואין לי בעיה לדווח על כל תמותה של חיה או בריחה של חיה וכדומה. איך להסדיר ומה נכון זה צריך להתבצע בצורה מסודרת כמובן עם הצד של המגדלים ומחזיקי בלי החיים שיש להם עניין בנושא הבעיה היא שאף אחד לא שומע את דעתינו אין לנו עם מי לדבר או למי לפנות, ברט"ג  אין אופצייה לדבר עם מקבלי ההחלטות (לפחות אני לא הצלחתי) , והיחידים שעונים לך זה מזכירים שלא יודעים כלום בנושא.למיטב ידיעתי הנושא היום מתנהל עם עמותה ונידון בבית משפט עקב העתירה שהוגשה אני מאמין שימצא איזון שיאפשר מסחר, פיקוח ומעל לכל דאגה לאופן הטיפול והאחזקה של בעלי חיים בשבי . סתם לדוגמא פיקוח של וטרינר שאולי היום כל אחד פועל ע"פ הבנתו וייתכן שמבחינת עלות למגדל אין בעיה שימתו "כמה" תוכים אבל שלא יוצאו כסף על וטרינר. 

RE: מכתב לרט"ג - רוני - 08-03-2023

(08-03-2023, 10:00 AM)shauliav2 כתב:
(08-02-2023, 11:53 AM)shauliav2 כתב: כן יכול להיות שיאסרו גידול של אמזונה כי אולי לא נשארו פריטים בעולם אז אני לא אגדל גם אם אני מאוד רוצה, בנוסף אל תשכח את ההברחות שאנשים עושים של תוכים שחלקם נגנבים מהטבע ואנשים לא מסתפקים בריבוי שבי.  לכן אני אומר שיאסרו ייבוא וככה אנשים לא יתפסו מהטבע, אבל לאסור גידול??? זה פשוט לא נשמע הגיוני. אם מחר אומרים לך שהתוכי שלך נאסר בגידול, אתה נותן אותו לגן חיות?? מה תעשה?? זה לא הגיוני לקחת תוכים ממגדלים שכשהמגדל קנה את התוכי וזה היה חוקי ואז פתאום ביום בהיר אומרים לך שהתוכי שלך או חוות הגידול הפכו ללא חוקיים ואתה צריך למסור את התוכים שלך לגן החיות (תחשוב גם למשל על אנשים שיש להם בתי גידול שלמים עם המון תוכים יקרים, כגון בתי גידול לג'אקואים וכדו' יש אנשים שממש משקיעים בזה את החיים שלהם) 
אני נרשמתי ואף אחד לא גובה תשלום אולם מסוחר שזו פרנסתו שנדרש פיקוח הדוק יותר יש עלות מסוימת כי יש צורך בפקחים ואנשים שינהלו את המסחר אז במחיר התוכים של היום זה בטל ב60. 
לא גובים ממך תשלום כי יש לך רק תוכי אחד והוא מופיע ברשימה לבנה של רט"ג אבל אם התוכי ייאסר לא בטוח שתוכל להסיג אישור, וגם אם תוכל זה יעלה לך כסף.
הם לוקחים כסף על כל מיני אישורים אפילו לאנשים שמגדלים לצורך פרטי.

משתי הסיבות האלה אני חושב שיש צורך בהסדרה וצריך להבין שלא כל אחד יכול לגדל מה שבא לו בבית גם עם זה גור אריות או נחש מסוכן שיכול לפגוע פה באוכלוסיה שלמה של בעלי חיים. לא דיברתי על חיות שמסוכנות לאדם כגון אריה, אבל חיות אחרות כגון נחשים שאינם מסוכנים לא אמורה להיות שום בעיה לגדל (אני מדבר על חיות ילידי הארץ), שוב אני אומר שאני מסכים שצריך ביקורת ואין לי בעיה לדווח על כל תמותה של חיה או בריחה של חיה וכדומה. למיטב ידיעתי הנושא היום מתנהל עם עמותה ונידון בבית משפט עקב העתירה שהוגשה אני מאמין שימצא איזון שיאפשר מסחר, פיקוח ומעל לכל דאגה לאופן הטיפול והאחזקה של בעלי חיים בשבי . סתם לדוגמא פיקוח של וטרינר שאולי היום כל אחד פועל ע"פ הבנתו וייתכן שמבחינת עלות למגדל אין בעיה שימתו "כמה" תוכים אבל שלא יוצאו כסף על וטרינר. 
מה זה למיטב ידיעתך? מנין הידיעה? אני לא חושב שצריך ''איזון שיאפשר מסחר'' לא ניראלי שצריך לאסור מינים של תוכים שנפוצים כיום בארץ,  הרט"ג רוצים לאסור בשביל להגן על בעלי החיים?? של יאסרו, שיגבירו את הפיקוח ויתחילו לבדוק באילו תנאים התוכים מוחזקים, כך אפשר למנוע גם אחזקה בתנאים לא טובים וגם כניסה של  מינים פולשים.

אתה לא יכול לחייב אף אחד לקחת את התוכי שלו לווטרינר, ואם אין לו כסף לווטרינר??? חוץ מזה שרוב הווטרינרים כיום לא עוסקים בתוכים ולא כל אחד יכול להגיע לווטרינר שמתמחה בתחום, אני פעם הלכתי לווטרינר שלא מתמחה בתוכים, אבל במקום שיגיד לי שזה לא התחום שלו הוא ניסה לטפל ורק גרם נזק וסתם שילמתי לו.

RE: מכתב לרט"ג - shauliav2 - 08-03-2023

(08-03-2023, 10:22 AM)רוני כתב:
(08-02-2023, 11:53 AM)shauliav2 כתב: כן יכול להיות שיאסרו גידול של אמזונה כי אולי לא נשארו פריטים בעולם אז אני לא אגדל גם אם אני מאוד רוצה, בנוסף אל תשכח את ההברחות שאנשים עושים של תוכים שחלקם נגנבים מהטבע ואנשים לא מסתפקים בריבוי שבי.  לכן אני אומר שיאסרו ייבוא וככה אנשים לא יתפסו מהטבע, אבל לאסור גידול??? זה פשוט לא נשמע הגיוני. אם מחר אומרים לך שהתוכי שלך נאסר בגידול, אתה נותן אותו לגן חיות?? מה תעשה?? זה לא הגיוני לקחת תוכים ממגדלים שכשהמגדל קנה את התוכי וזה היה חוקי ואז פתאום ביום בהיר אומרים לך שהתוכי שלך או חוות הגידול הפכו ללא חוקיים ואתה צריך למסור את התוכים שלך לגן החיות (תחשוב גם למשל על אנשים שיש להם בתי גידול שלמים עם המון תוכים יקרים, כגון בתי גידול לג'אקואים וכדו' יש אנשים שממש משקיעים בזה את החיים שלהם) אני נרשמתי ואף אחד לא גובה תשלום אולם מסוחר שזו פרנסתו שנדרש פיקוח הדוק יותר יש עלות מסוימת כי יש צורך בפקחים ואנשים שינהלו את המסחר אז במחיר התוכים של היום זה בטל ב60. לא גובים ממך תשלום כי יש לך רק תוכי אחד והוא מופיע ברשימה לבנה של רט"ג אבל אם התוכי ייאסר לא בטוח שתוכל להסיג אישור, וגם אם תוכל זה יעלה לך כסף.
הם לוקחים כסף על כל מיני אישורים אפילו לאנשים שמגדלים לצורך פרטי.
ראשית חשוב לציין שלא כל בעלי החיים מופיעים ברשימה של הרט"ג ואם הם מופיעים ברשימה הלבנה או השחורה אז יש סיבה מי שאמון על הנושא במדינה זו הרט"ג גם אם זה לא נח לי ולא בא לי הם הרשות ויש להם הרבה יותר מידע ממה שיש לי . האם בררת מה התשלום? על מה הזעקה ? אנשים סוחרים בתוכים באלפי ₪ ולא יכולים להקצות מהמכירה 50 ₪ לטובת בעלי החיים שהם מגדלים ומתפרנסים ממנו? חוזר על עצמי צריך הסדרה לפני הכל עבור בעלי החיים.

משתי הסיבות האלה אני חושב שיש צורך בהסדרה וצריך להבין שלא כל אחד יכול לגדל מה שבא לו בבית גם עם זה גור אריות או נחש מסוכן שיכול לפגוע פה באוכלוסיה שלמה של בעלי חיים. לא דיברתי על חיות שמסוכנות לאדם כגון אריה, אבל חיות אחרות כגון נחשים שאינם מסוכנים לא אמורה להיות שום בעיה לגדל (אני מדבר על חיות ילידי הארץ), שוב אני אומר שאני מסכים שצריך ביקורת ואין לי בעיה לדווח על כל תמותה של חיה או בריחה של חיה וכדומה.למיטב ידיעתי הנושא היום מתנהל עם עמותה ונידון בבית משפט עקב העתירה שהוגשה אני מאמין שימצא איזון שיאפשר מסחר, פיקוח ומעל לכל דאגה לאופן הטיפול והאחזקה של בעלי חיים בשבי . סתם לדוגמא פיקוח של וטרינר שאולי היום כל אחד פועל ע"פ הבנתו וייתכן שמבחינת עלות למגדל אין בעיה שימתו "כמה" תוכים אבל שלא יוצאו כסף על וטרינר. מה זה למיטב ידיעתך? מנין הידיעה? אני לא חושב שצריך ''איזון שיאפשר מסחר'' לא ניראלי שצריך לאסור מינים של תוכים שנפוצים כיום בארץ,  הרט"ג רוצים לאסור בשביל להגן על בעלי החיים?? של יאסרו, שיגבירו את הפיקוח ויתחילו לבדוק באילו תנאים התוכים מוחזקים, כך אפשר למנוע גם אחזקה בתנאים לא טובים וגם כניסה של  מינים פולשים. אני עוקב אחר הנושא יש קבוצות גם ברשתות החברתיות תצטרף ותהיה שותף למאבק כדי להגיע לאיזון . מי שמגדל בצורה נאותה ומסודרת שיהיה רשום כמגדל חוקי ויתפרנס בכבוד מה גם מי שירכוש יקבל בע"ח בדוק בריא ומטופל . מעבר לכך שלא יפיץ מחלות. עכשיו קצת בנימה אחרת כמה פעמים שמעת/ראית שמכרו למישהו תוכי חולה, פגוע וכד'? יש מקרים שזה עוול לבל החיים נמכרים תוכים עם מחלת המקור והנוצה כי יש אנשים שלא מבינים והכסף חשוב יותר מכבוד.

אתה לא יכול לחייב אף אחד לקחת את התוכי שלו לווטרינר, ואם אין לו כסף לווטרינר??? חוץ מזה שרוב הווטרינרים כיום לא עוסקים בתוכים ולא כל אחד יכול להגיע לווטרינר שמתמחה בתחום, אני פעם הלכתי לווטרינר שלא מתמחה בתוכים, אבל במקום שיגיד לי שזה לא התחום שלו הוא ניסה לטפל ורק גרם נזק וסתם שילמתי לו. בטח ובטח יכול לחייב אם השכן שלי קושר את הכלב שלו עם רצועה קצרה ולא מספק לו מספיק מים ומזון כי אין לו כסף אז מה להשאיר את הכלב לגווע ברעב? אם התוכי חלה אז לתת לו לגסוס כי אין כסף לטיפול ? אם אני אראה עוול אני אפעל לתקן אותי בכל האמצעיים החוקיים שיש לנו רצוי שנבין כולנו ההסדרה אומנם בהתחלה קשה אבל היא נחוצה לבע"ח שאנו מגדלים.

RE: מכתב לרט"ג - רוני - 08-03-2023

(08-03-2023, 01:23 PM)shauliav2 כתב:
(08-02-2023, 11:53 AM)shauliav2 כתב: ראשית חשוב לציין שלא כל בעלי החיים מופיעים ברשימה של הרט"ג ואם הם מופיעים ברשימה הלבנה או השחורה אז יש סיבה מי שאמון על הנושא במדינה זו הרט"ג גם אם זה לא נח לי ולא בא לי הם הרשות ויש להם הרבה יותר מידע ממה שיש לי . האם בררת מה התשלום? על מה הזעקה ? אנשים סוחרים בתוכים באלפי ₪ ולא יכולים להקצות מהמכירה 50 ₪ לטובת בעלי החיים שהם מגדלים ומתפרנסים ממנו? חוזר על עצמי צריך הסדרה לפני הכל עבור בעלי החיים. אני לא מדבר על הסוחרים אלא יותר על מגדלים פרטיים שמגדלים ללא מטרות מסחר למה הם צרכים לשלם? 
 אני עוקב אחר הנושא יש קבוצות גם ברשתות החברתיות תצטרף ותהיה שותף למאבק כדי להגיע לאיזון . מי שמגדל בצורה נאותה ומסודרת שיהיה רשום כמגדל חוקי ויתפרנס בכבוד מה גם מי שירכוש יקבל בע"ח בדוק בריא ומטופל . מעבר לכך שלא יפיץ מחלות. עכשיו קצת בנימה אחרת כמה פעמים שמעת/ראית שמכרו למישהו תוכי חולה, פגוע וכד'? יש מקרים שזה עוול לבל החיים נמכרים תוכים עם מחלת המקור והנוצה כי יש אנשים שלא מבינים והכסף חשוב יותר מכבוד. כפי שאמרתי, אני מסכים שסוחרים צרכים לקבל אישורים מיוחדים, בין היתר כדי למנוע הפצת מחלות ואני מסכים איתך שיש מגדלים שמרמים ומוכרים תוכים חולים, אבל תסביר לי איך קבלת איורים מהרט''ג תמנע רמאויות כאלה של מגדלים??? הרי מגדל שהתוכי שלו למשל חלה במחלת המקור והנוצות פשוט ימכור בלי לדווח שהתוכי חולה...

בטח ובטח יכול לחייב אם השכן שלי קושר את הכלב שלו עם רצועה קצרה ולא מספק לו מספיק מים ומזון כי אין לו כסף אז מה להשאיר את הכלב לגווע ברעב? זה לא אותו דבר, בתוכים זה מסובך יותר מכיון שאין כמעט ווטרינרים לתוכים וגם לא ניראה לי הגיוני שיידרשו ממגדלים לקחת כל תוכון חולה לווטרינר, הווטרינרים לוקחים רק על ביקור ובדיקה (ללא טיפול) באזור ה200 ש''ח וגם אם הבנאדם רוצה לא תמיד הוא יכול להוציא סכום כזה על כל תוכון חולה (כמובן שאני כן בעד לקחת את התוכים לווטרינרים אבל אני מסביר למה לא ניראה לי הגיוני לחייב את זה בחוק.) אם התוכי חלה אז לתת לו לגסוס כי אין כסף לטיפול ? וודאי שלא הייתי נוהג כך, אבל איך בדיוק תכריח מגדלים ללכת לווטרינר?? אל תשכח שלא לכולם יש תוכים כמו שלך ויש המון אנשים שמגדלים להקות של תוכים קטנים ואם ייקחו כל תוכי חולה לווטרינר זה יכול להגיע להם לאלפי שקלים שמבחינה כספית התוכי עולה פחות מביקור אחד אצל ווטרינר, חוץ מזה, איך בדיוק תכריח את הבנאדם לקחת את התוכי לווטרינר?? תלך כל יומיים לבדוק אם יש לו תוכי חולה?? אם אני אראה עוול אני אפעל לתקן אותי בכל האמצעיים החוקיים שיש לנו רצוי שנבין כולנו ההסדרה אומנם בהתחלה קשה אבל היא נחוצה לבע"ח שאנו מגדלים. אני וודאי מסכים איתך במטרה, אבל לדעתי זה לא הדרך לפיתרון, צריך ללכת יותר בכיון של להביא ווטרינרים, שיהיה בכל עיר לפחות ווטרינר אחד שיודע לטפל בתוכים, וגם להוריד את המחירים המופרזים שהם לוקחים, לדעתי גם יהיה רעיון טוב לחייב לשים לתוכים טבעות סגורות עם ארץ מוצא ובית גידול, ככה תדע שהתוכי לא נתפס בשבי או יובא לארץ שלא כחוק.
כמובן שאם הם ידרשו דבר כזה אז יצטרכו למכור לנו טבעות לתוכים מכיון שהיום אין את זה בכל מקום, ולא תמיד כל מגדל מצליח להשיג טבעות.

בקיצור אני מסכים עם המטרות אך לא עם הדרך שבה הדברים נעשים, הכי פשוט בשבילם זה לאסור גידול תוכים וזהו, אבל זה לא הדרך הנכונה.

RE: מכתב לרט"ג - shauliav2 - 08-04-2023

(08-03-2023, 01:56 PM)רוני כתב:
(08-03-2023, 01:23 PM)shauliav2 כתב:
(08-02-2023, 12:17 PM)רוני כתב: ע"פ הבנתי הרט"ג מנהלת רישום של התוכים ברשימה הלבנה כל מגדל אמור לדווח להם על כמות ההטלות והבקיעות הם יערכו ביקורם/בדיקות ע"פ מה שהם יראו . אם המגדל יחזיק אותם בצורה נאותה עם תנאים טובים אני משער שלא ישבו לו על הצוואר מצד שני אם המגדל לא מתחזק, מנקה, מדווח כפי שצריך אז כנראה יזכה לביקורים של הפיקוח ואולי גם קנסות . את הרט"ג לא מעניין אם אתה סוחר או מגדל עצמאי הם רוצים שבעל החיים יקבל טיפול נאות ומעקב . סתם דוגמא אם היו הטלות והגוזלים נמכרו/הועברו אז למי? אם תוכי מת אז לבדוק למה? ברור לי שזה לא נוח אבל זו המשמעות של פיקוח . בכל מקרה עד שייוסדר להערכתי ייקח שנים כי תמיד יהיו אנשים שירצו לעשות כסף קל. אני בטוח שלהרבה אנשים לא תמיד נוחה הדרך אבל צריך לעשות משהו כיום זה בעיקר תלוי במגדל כמה הוא איכפתי ואוהב (ויש כאלה שיעשו הכל למען בע"ח שהם מחזיקים) אבל לא כולנו דומים השוק פרוץ אסיים בנימה אופטימית שתמצא הסדרה הגיונית לרווחת בעלי החיים והמגדלים 

בקיצור אני מסכים עם המטרות אך לא עם הדרך שבה הדברים נעשים, הכי פשוט בשבילם זה לאסור גידול תוכים וזהו, אבל זו לא הדרך הנכונה.