פורום תוכיפדיה
נוצות תעופה - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נוצות תעופה (/showthread.php?tid=4065)

עמודים: 1 2

נוצות תעופה - royal19 - 07-13-2023

בס"ד
שלום,
אני מגדל זוג תוכים קאיק האכלות יד כ-3 חודשים,
לזכר המגדל גזר 5 נוצות תעופה ראשונות בכל כנף, והתעופה שלו מוגבלת מאוד, ולנקבה המגדל השני גזר 3 נוצות תעופה פנימיות - והיא עפה בצורה כמעט שלימה. 
אני שם לב שהזכר מרגיש מתוסכל יותר שהוא מוגבל, ופחות עם בטחון, לעומת הנקבה שעפה אליי חופשי ומתלטפת והזכר לפעמים נשאר עומד מעל הכלוב וצועק.
יש לציין שהם משוחררים בבית.
המגדל אמר לי שאני יגיע אליו עם התוכי לתלוש לו את הנוצות הגזורות ואז תוך כחודש יגדלו לו נוצות חדשות ויוכל לעוף.
אבקש המלצתכם מנסיונכם האם לעשות זאת? האם זה לא סבל  לתוכי  וגם מסוכן לתלוש לו 5 נוצות בכל כנף?  והאם התוכי ייקשר את הפעולה הזאת אליי ועלול לקבל טראומה כי אני לוקח אותו למקום אחר?
תודה לעונים.

RE: נוצות תעופה - צבי דגן - 07-13-2023

(07-13-2023, 04:18 AM)royal19 כתב: המגדל אמר לי שאני יגיע אליו עם התוכי לתלוש לו את הנוצות הגזורות ואז תוך כחודש יגדלו לו נוצות חדשות ויוכל לעוף.
אבקש המלצתכם מניסיונכם האם לעשות זאת? האם זה לא סבל  לתוכי  וגם מסוכן לתלוש לו 5 נוצות בכל כנף?  והאם התוכי ייקשר את הפעולה הזאת אליי ועלול לקבל טראומה כי אני לוקח אותו למקום אחר?
תודה לעונים.
החששות שלך בהחלט מוצדקות.
תלישת הנוצות, לא רק שיהיו טראומטיות לתוכי, אלא שהוא עלול גם לאבד דם לא מועט ואני לא בטוח שתדע לעצור את הדימום.
אם המגדל גזר את הנוצות לשני התוכי שלא במידה שווה, אני מסופק אם הוא מבין עניין ולא הייתי סומך עליו בעניין תלישת הנוצות.
אני מציע לך לקרוא את המאמר הזה: למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?

RE: נוצות תעופה - shauliav2 - 07-13-2023

מסכים עם צבי , בכללי אני נגד פגיעה בכנפיים אם בעמצעות גזירה או תלישה או בכל דרך פולשנית אחרת. סבלנות ילמד לעוף תתחיל עם אימוני תעופה בעזרת צ'ופרים

RE: נוצות תעופה - royal19 - 07-13-2023

רכשתי את הזוג מ-2 מגדלים שונים, הגזירות ב-2 הכנפיים אותו הדבר, אבל השוני בין התוכים. לאחד נגזרו 5 נוצות בכל כנף, ולשני נגזרו 3 נוצות בכל כנף.
הוא יודע לעוף אליי, אבל רק מקרוב, הוא יותר דואה מאשר עולה לגובה עם הכנפיים... \מתי אמורות לגדול נוצות תעופה חדשות? עניין של חודשים? שנה? מעבר...?

RE: נוצות תעופה - בח"מ - 07-13-2023

זה נראה לי תלוי בסוגי תוכים
היו לי כאלה שתוך 3 חודשים, חצי שנה, שנה-
או שזה קשור לזמן  שבו גזרו, כלומר כמה זמן לפני שלב הצמיחה....

RE: נוצות תעופה - רוני - 07-13-2023

אני דווקא חולק על התגובות שנאמרו כאן,  מנסיוני אני אומר שבאמת לאחר שתולשים את הנוצות מהשורש אז הם גדלות תוך פחות מחודש, לעומת גזירת הנוצות (ולא תלישה) שאז הנוצות גדלות הרבה יותר לאט, (זה יכול לקחת אפילו שנה שלמה) ולכן אני כן מעדיף לתלוש את הנוצות לתוכי שגזרו לו אותם כדי שיגדלו מהר יותר ואני מסכים עם המגדל שאמר את זה, וגם יצא לי לעשות דבר כזה לפני חודשיים בערך ולא יצא מזה שום נזק אלא רק תועלת (התוכי תוך חודש כבר עף כאילו מעולם לא גזרו לו את הנוצות).
אבל חשוב שלא תעשה את זה בעצמך כי זה קצת יכאב לתוכי ואתה לא רוצה שהוא יחשוב שאתה תלשת לו את הנוצות, (הוא עלול לקבל טראומה ממך) לכן אם אתה בוחר לתלוש אז תן למישהו אחר לעשות את זה בזמן שאתה לא נמצא בטווח ראיה של התוכי.

לדעתי הסבל שהתוכי עובר כשתולשים לו את הנוצות עדיף מאשר הסבל שהוא יהיה נכה ולא יוכל לעוף במשך שנה שלמה, ואולי אפילו ייגרם לו ניוון שרירים בגלל שהוא לא יעוף הרבה זמן.

RE: נוצות תעופה - צבי דגן - 07-13-2023

(07-13-2023, 09:12 AM)royal19 כתב: רכשתי את הזוג מ-2 מגדלים שונים, הגזירות ב-2 הכנפיים אותו הדבר, אבל השוני בין התוכים. לאחד נגזרו 5 נוצות בכל כנף, ולשני נגזרו 3 נוצות בכל כנף.
הוא יודע לעוף אליי, אבל רק מקרוב, הוא יותר דואה מאשר עולה לגובה עם הכנפיים... \מתי אמורות לגדול נוצות תעופה חדשות? עניין של חודשים? שנה? מעבר...?
בשני המקרים לא היה צריך לגזור את הנוצות.
אני מקווה שקראתי את המאמר הזה: 
למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?

RE: נוצות תעופה - רוני - 07-13-2023

נכון שלא היה טוב לגזור את נוצות התעופה, אבל אחרי שזה כבר קרה לדעתי כדאי לתלוש את הנוצות הגזורות ולתת לנוצות חדשות לצמוח.
כמובן ע"פ התנאים שכתבתי בתגובתי הקודמת.

RE: נוצות תעופה - יוסף !!! - 07-19-2023

לתוכי שלי בכנף ימין יש כמה נוצות שאין אותם בכלל וגם לא גודל, בטח הנוצה נשברה כמעט בסוף האם כדי ללכת למישהו שמבין שיתלוש כדי שיגדל
וגם אם אני לא יהיה בטווח ראיה שלו זה ישפיע על החברות?

RE: נוצות תעופה - צבי דגן - 07-19-2023

למה מפריעים לך הנוצות שלא קיימות?