פורום תוכיפדיה
חתול דוגר על ביצים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: חתול דוגר על ביצים (/showthread.php?tid=4018)

עמודים: 1 2 3

RE: חתול דוגר על ביצים - צבי דגן - 07-02-2023

ציטוט: 
  • הם רק נותנים הכשר על מכשירים סלולריים שאין בהם אינטרנט או אופציה לאינטרנט
    בדיוק לזה התכוונתי, על ההכשר הזה הם גובים כסף.
  •  צבי איך אתה יודע מה הספק יכול ומה לא? ואם הוא יכול לחסום במדויק, מה העניין שלו לחסום גם סרטונים תמימים??
    בענייו "איך אני יודע?" - זה בגלל שיש לי שני בנים שעוסקים בנושאים האלה כאשר אחד מהם הוא מהנדס תוכנה.
    ובעניין "מה העניין שלו לחסום גם סרטונים תמימים?" זו כנראה הדרישה של ועדת הרבנים לענייני תקשורת., אין לי הדבר אחר, שהרי זה בניגוד לאינטרסים שלהם.
  • כמו שכבר כתבתי צבי, יש דברים שאתה לא שולט בהם, כגון פרסומות וכדומה.
    אין דבר כזה שאתה לא שולט בהם וגם אם במקרה ראית פרסומת שלטעמך אינה ראויה, לא קרה שום אסון - אף אחד עדיין לא מת מזה.
  • ספקי האינטרנט לא עובדים עם וועדת הרבנים וועדת הרבנים בכלל לא נותנת הכשר על אינטרנט. (כפי שכתבתי לעיל)
    איך אתה יודע זה לא נעשה לפחות בעקיפין?
    ספקי האינטרנט עושים את זה על דעת עצמם ובניגוד לאינטרסים המסחריים שלהם?
  • צבי זה ממש לא רוב הציבור, זה מיעוט שמציגים בתקשורת כאילו הוא רוב, יש רוב מוחלט שאינו שותף למעשים הללו וגם אינו בעדם.
    נכון שהרוב לא שותף באופן מעשי, הרי הרוב לא פושט על החנות ושורף את תכולתו.
    אבל לא ראיתי את הרוב שמתנגד, לא ראיתי את המנהיגים, ראשי המפלגות, הרבנים, ראשי הישיבות ועוד שיוצאים נגד התופעה הזו.
    יש כאן הסכמה שבשתיקה.
  • יש לספקי האינטרנט אינטרס לעשות חסימה כי הם מקבלים על זה כסף מכל לקוח שרוצה בכך. 
    נכון, זה מה שטענתי לעיל, משהו גוזר כאן קופון, כולל - ועדת הרבנים לענייני תקשורת.
    ואגב, הכסף הזה מגיע אליהם מכיסך.
  • צבי, מי ניראה לך שנחשף מוקדם יותר לתוכן מיני? ילד שיש לו חסימה באינטרנט או ילד שיש לו אינטרנט וזמין לו לראות הכל? בכנות אתה חושב שזה עם החסימה נחשף יותר?
    אני לא יודע לענות לך על זה, לא עשיתי מחקר ואני חושב שלא נעשה מחקר כזה.
    אבל, לפי האינטואיציה, לא נראה לי שיש הבדל גדול ואם הוא ישנו, הוא מינורי.
    ועוד אני חושב, שאין שום רע להיחשף לתכנים מיניים ובתנאי שהם מבוקרים ולא מדובר בסרטים פורנוגרפיים.
    "מין" הוא חלק מהחיים ואפילו - חלק חשוב.
    אתה מזכיר לי את הסיפור (אולי אמיתי ואולי - לא) על זוג חרדים שהתחתנו ולא הבינו למה אין להם ילדים.
    הלכו לרופא ויסתבר שאשתו עדיין בתולה.
    הם לא העלו על דעתם שכדי להביא ילדים לעולם צריך לקיים אקט מיני, הם לא יכלו לעלות בדעתם שהוריהם נהגו כך שהרי מדובר בתועבה, בדבר מגונה, בפריצות מוסרית.
    (כיום אני יודע שזה לא יקרה שהרי החתן והכלה עוברים הדרכה מינית לפני הנשואים)
  • צבי אני מזכיר לך שהחסימה נועדה למי שרוצה בכך, אף אחד לא כופה עליך להשתמש בשירות חסמת האינטרנט, אבל כמו שאתה לא רוצה שהורים לילדים "יכפו" על ילדיהם את החסימה, ככה א"א לכפות על ההורים להכניס אינטרנט "פרוץ" שזה נוגד את אמונתם ודעתם.
    אני מסכים אתך באופן חלקי שהרי אין לך ממש בחירה חופשית, אתה לא יכול לעשות דברים שנוגדים את השקפת העולם של הממסד הרבני. לא תמיד הדברים נוגדים את הדת.
    אתן לך דוגמה מתחום אחר-המזון: אני מניח שאתה מכיר חסות כשרות וגם - כשרות למהדרין. לטענת הרבנות מדובר בחסות שלא מכילים חרקים (תולעים).
    אבל זהו שקר מוחלט רק כדי לגרוף כסף מהמאמינים, שהרי החסה גדלה בחורף וזו עונה שאין בה חרקים.
    זו גם הסיבה שלא מרססים את החסות (וירקות נוספים) בחורף כי בחורף קר והחרקים לא נמצאים.
    אתה מבין את התכסיס הזה? 
  •  "שום אסון" בזה אני כבר לא מסכים איתך אבל בכל מקרה זה ענין של אמונה.
    "אמונה", היא לא בהכרח משהו נכון. אמונה, היא מצב פסיכולוגי שבו אדם מרגיש (או מאמין) שטענה או הנחה מסוימת היא נכונה גם אם לא הוכחה באופן מעשי ו/או מדעי.
    ובנוסף בלי קשר לאמונה אני חושב שזה מאוד מזיק להיחשף לתוכן מיני באופן כללי ובמיוחד בגיל צעיר. 
    שוב, "אתה חושב" ובעצם אתה מאמין אבל לא בדקת את הנושא הזה מבחינת העובדות בשטח ולא עשית מחקר בנושא.
    אז, תרשה לי לחדש לך, שככל שתקדים בחינוך המיני כך הילד ידע יותר ולא יזדקק לסרטי הפורנו, אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לדבר על מין עם הילדים בגן ו/או עם ההורים.
    רוב החוקרים אומרים שלדבר על מין ומיניות עם ילדים צריך להתחיל מהגן ולא יאוחר מגיל 11-9.
    כדאי להתחיל לדבר על מין, מיניות וגוף כבר מגיל צעיר מאוד ולקראת גיל ההתבגרות, כדי לעזור לו להבין שמין ומיניות הם חלקים נורמליים ובריאים מהחיים. ההתחלה בגיל צעיר גם מקלה מאוד על השיחות בגיל מבוגר יותר.
    כשמערכת היחסים בין ההורים לילדים קרובה והם מקיימים שיחות פתוחות וכנות על גוף, מערכות יחסים ומיניות, הילדים נוטים יותר להמתין עד גיל מאוחר יותר לפני שיתחילו לקיים יחסי מין. ילדים אלה צפויים להיות בקשר מיני עם פחות שותפים, ולקיים יחסי מין בטוחים כשיחליטו להתחיל בפעילות מינית.
    אסתפק בכך למרות שיכולתי להמשיך לדבר על הנושא הזה. (אל תשכח שהייתי הורה לילדים קטנים וגם עסקתי בהוראה לילדים)
  • כפי שציינתי, אף אחד לא מכריח אף אחד, ואם האדם בחר לשים חסימת אינטרנט לעצמו במכשיר שלו אז זה גם בחירה עצמית.
    אם זו בחירה עצמית תוך לקיחה בחשבון גם את ההפסדים, אני מסכים אתך.
    אלא שאני לא מאמין שזו באמת בחירה עצמית אלא בחירה מתוך הענות לחברה ולמה שחושבים בחברה שבה אתה חי.
    לעומת זאת אדם שאין לו חסימה בדרך כלל לא יהיה חזק מספיק כדי לא להסתקרן ולהיכנס לאתרים כאלה ואחרים. 
    וזה מה? איזה אסון יקרה?

ועד, למה אתה צריך להפסיד כל מיני דברים מעניינים שיש באינטרנט כמו למשל הדבר האחרון הזה?
לחץ על התמונה
[Image: EAp0FfJ.jpg]

או את זה: איך גורי הארנבת מגינים על עצמם בטבע

RE: חתול דוגר על ביצים - רוני - 07-02-2023

(07-02-2023, 02:54 PM)צבי דגן כתב:
ציטוט: 
  • הם רק נותנים הכשר על מכשירים סלולריים שאין בהם אינטרנט או אופציה לאינטרנט
    בדיוק לזה התכוונתי, על ההכשר הזה הם גובים כסף. מה לא בסדר בזה שהם גובים כסף על מכשיר סלולארי? זה לא שהכריחו אותך לקנות, זאת העבודה שלהם למה שלא ירוויחו??
  •  צבי איך אתה יודע מה הספק יכול ומה לא? ואם הוא יכול לחסום במדויק, מה העניין שלו לחסום גם סרטונים תמימים??
    בענייו "איך אני יודע?" - זה בגלל שיש לי שני בנים שעוסקים בנושאים האלה כאשר אחד מהם הוא מהנדס תוכנה.
    ובעניין "מה העניין שלו לחסום גם סרטונים תמימים?" זו כנראה הדרישה של ועדת הרבנים לענייני תקשורת., אין לי הסבר אחר, שהרי זה בניגוד לאינטרסים שלהם. שוב אני אומר שזה לא בניגוד לאינטרסים שלהם, הם יודעים שיש ציבור שרוצה את זה ומוכן לשלם עבור זה... עכשיו תגיד, למה שתהיה דרישה של וועדת הרבנים לחסום סרטונים תמימים (כמובן שלא כל הסרטונים חסומים.) יש להם משהו נגד חלק מערוצי היוטיוב או מה??
  • כמו שכבר כתבתי צבי, יש דברים שאתה לא שולט בהם, כגון פרסומות וכדומה.
    אין דבר כזה שאתה לא שולט בהם וגם אם במקרה ראית פרסומת שלטעמך אינה ראויה, לא קרה שום אסון - אף אחד עדיין לא מת מזה. צבי, לא אמרת שמתים מזה אך זה כן יכול להזיק תחשוב למשל ילד בגן רואה משהו מיני זה יכול לגרום לו בלבול ותחושה מוזרה ולגרום למין סטרס או להכניס לחרדה וכדו' (בלי קשר לדת)
  • ספקי האינטרנט לא עובדים עם וועדת הרבנים וועדת הרבנים בכלל לא נותנת הכשר על אינטרנט. (כפי שכתבתי לעיל)
    איך אתה יודע זה לא נעשה לפחות בעקיפין?
    ספקי האינטרנט עושים את זה על דעת עצמם ובניגוד לאינטרסים המסחריים שלהם? כמו שציינתי, זה לא בניגוד לאינטרסים שלהם, כי יש ציבור שמשלם להם עבור זה.
  • צבי זה ממש לא רוב הציבור, זה מיעוט שמציגים בתקשורת כאילו הוא רוב, יש רוב מוחלט שאינו שותף למעשים הללו וגם אינו בעדם.
    נכון שהרוב לא שותף באופן מעשי, הרי הרוב לא פושט על החנות ושורף את תכולתו.
    אבל לא ראיתי את הרוב שמתנגד, לא ראיתי את המנהיגים, ראשי המפלגות, הרבנים, ראשי הישיבות ועוד שיוצאים נגד התופעה הזו.
    יש כאן הסכמה שבשתיקה. מה שאתה לא רואה זה אומר שהוא לא קיים?? אני מתוך הציבור ואני אומר לך שיש התנגדות של רוב הציבור לאנשים האלימים הללו, אבל מה אתה מצפה? איפה אתה מצפה לראות את התנגדות החרדים לאנשים האלימים הללו??  בתקשורת בדרך כלל יחפשו להשחיר את החרדים ולא להראות את ההתנגדות לאלימות, כנראה מכיון שזה מעלה להם את הרייטינג...

ציטוט: 
  • יש לספקי האינטרנט אינטרס לעשות חסימה כי הם מקבלים על זה כסף מכל לקוח שרוצה בכך. 
    נכון, זה מה שטענתי לעיל, משהו גוזר כאן קופון, כולל - ועדת הרבנים לענייני תקשורת.
    ואגב, הכסף הזה מגיע אליהם מכיסך.אני מסכים שספקי האינטרנט מרוויחים את הכסף הזה, וזו זכותם, אבל מנין לך שוועדת הרבנים גם קשורה לזה??
  • צבי, מי ניראה לך שנחשף מוקדם יותר לתוכן מיני? ילד שיש לו חסימה באינטרנט או ילד שיש לו אינטרנט וזמין לו לראות הכל? בכנות אתה חושב שזה עם החסימה נחשף יותר?
    ועוד אני חושב, שאין שום רע להיחשף לתכנים מיניים ובתנאי שהם מבוקרים ולא מדובר בסרטים פורנוגרפיים.
    אתה מזכיר לי את הסיפור (אולי אמיתי ואולי - לא) על זוג חרדים שהתחתנו ולא הבינו למה אין להם ילדים.
    הם לא העלו על דעתם שכדי להביא ילדים לעולם צריך לקיים אקט מיני, הם לא יכלו לעלות בדעתם שהוריהם נהגו כך שהרי מדובר בתועבה, בדבר מגונה, בפריצות מוסרית.
    (כיום אני יודע שזה לא יקרה שהרי החתן והכלה עוברים הדרכה מינית לפני הנשואים) צבי, ברור שזה טוב לדבר עם ילדים על מיניות אבל יש הבדל בין זה שההורים או המורים מדברים עם הילדים לבין צריכת מין באינטרנט ששם הילדים הקטנים עלולים להיחשף לדברים שוודאי גם אדם חילוני יסכים שלא כדאי להיחשף אליהם בגיל מוקדם.
  • כמו שאתה בעצמך כתבת, שטוב שייחשפו לתכנים מבוקרים, אבל מי בדיוק מבקר על ילד שנמצא בחדר שלו וגולש באינטרנט??
  • צבי אני מזכיר לך שהחסימה נועדה למי שרוצה בכך, אף אחד לא כופה עליך להשתמש בשירות חסמת האינטרנט, אבל כמו שאתה לא רוצה שהורים לילדים "יכפו" על ילדיהם את החסימה, ככה א"א לכפות על ההורים להכניס אינטרנט "פרוץ" שזה נוגד את אמונתם ודעתם.
    אני מסכים אתך באופן חלקי שהרי אין לך ממש בחירה חופשית, אתה לא יכול לעשות דברים שנוגדים את השקפת העולם של הממסד הרבני. לא תמיד הדברים נוגדים את הדת.אני יכול לעשות מה שבא לי, אף אחד לא יודע מה אני עושה כשאני לבד בחדר ואם אני רוצה כמעט בלי מאמץ אני יכול לקנות סמארטפון רגיל עם אינטרנט כמו שיש לך, (אני מניח).
    אתן לך דוגמה מתחום אחר-המזון: אני מניח שאתה מכיר חסות כשרות וגם - כשרות למהדרין. לטענת הרבנות מדובר בחסות שלא מכילים חרקים (תולעים).
    אבל זהו שקר מוחלט רק כדי לגרוף כסף מהמאמינים, שהרי החסה גדלה בחורף וזו עונה שאין בה חרקים.
    זו גם הסיבה שלא מרססים את החסות (וירקות נוספים) בחורף כי בחורף קר והחרקים לא נמצאים.
    אתה מבין את התכסיס הזה?  אני בעצמי ראיתי פעם חרק בתוך חסה.
    "אמונה", היא לא בהכרח משהו נכון. אמונה, היא מצב פסיכולוגי שבו אדם מרגיש (או מאמין) שטענה או הנחה מסוימת היא נכונה גם אם לא הוכחה באופן מעשי ו/או מדעי. בסדר, כמעט לכל אחד יש דברים שהוא מאמין בהם, ומצופה מאנשים אחרים לכבד את זה...
  • ובנוסף בלי קשר לאמונה אני חושב שזה מאוד מזיק להיחשף לתוכן מיני באופן כללי ובמיוחד בגיל צעיר. 
    שוב, "אתה חושב" ובעצם אתה מאמין אבל לא בדקת את הנושא הזה מבחינת העובדות בשטח ולא עשית מחקר בנושא.
    אז, תרשה לי לחדש לך, שככל שתקדים בחינוך המיני כך הילד ידע יותר ולא יזדקק לסרטי הפורנו, אף פעם לא מוקדם מדי להתחיל לדבר על מין עם הילדים בגן ו/או עם ההורים.
    רוב החוקרים אומרים שלדבר על מין ומיניות עם ילדים צריך להתחיל מהגן ולא יאוחר מגיל 11-9.
    כדאי להתחיל לדבר על מין, מיניות וגוף כבר מגיל צעיר מאוד ולקראת גיל ההתבגרות, כדי לעזור לו להבין שמין ומיניות הם חלקים נורמליים ובריאים מהחיים. ההתחלה בגיל צעיר גם מקלה מאוד על השיחות בגיל מבוגר יותר.
    כשמערכת היחסים בין ההורים לילדים קרובה והם מקיימים שיחות פתוחות וכנות על גוף, מערכות יחסים ומיניות, הילדים נוטים יותר להמתין עד גיל מאוחר יותר לפני שיתחילו לקיים יחסי מין. ילדים אלה צפויים להיות בקשר מיני עם פחות שותפים, ולקיים יחסי מין בטוחים כשיחליטו להתחיל בפעילות מינית.
    אסתפק בכך למרות שיכולתי להמשיך לדבר על הנושא הזה. (אל תשכח שהייתי הורה לילדים קטנים וגם עסקתי בהוראה לילדים) כפי שציינתי לעיל, אתה צודק שיש מיניות בריאה, אבל כנראה שבאינטרנט זה לא  כך...
  • כפי שציינתי, אף אחד לא מכריח אף אחד, ואם האדם בחר לשים חסימת אינטרנט לעצמו במכשיר שלו אז זה גם בחירה עצמית.
    אלא שאני לא מאמין שזו באמת בחירה עצמית אלא בחירה מתוך הענות לחברה ולמה שחושבים בחברה שבה אתה חי.כפי שכתבתי אף אחד לא יודע מה אני עושה בבית וכלן זה לא בגלל החברה, ואם אני אשנה את דעתי אז אני ממש לא אחשוב איך יסתכל עלי אלא פשוט אעשה מה שנכון לדעתי.
    לעומת זאת אדם שאין לו חסימה בדרך כלל לא יהיה חזק מספיק כדי לא להסתקרן ולהיכנס לאתרים כאלה ואחרים. 
    וזה מה? איזה אסון יקרה? שום אסון, אבל אדם שזה נוגד את אמונתו לא רוצה להגיע למצב הזה.

ציטוט: 
    ואגב, הכסף הזה מגיע אליהם מכיסך.אני מסכים שספקי האינטרנט מרוויחים את הכסף הזה, וזו זכותם, אבל מנין לך שוועדת הרבנים גם קשורה לזה??
    (כיום אני יודע שזה לא יקרה שהרי החתן והכלה עוברים הדרכה מינית לפני הנשואים) צבי, ברור שזה טוב לדבר עם ילדים על מיניות אבל יש הבדל בין זה שההורים או המורים מדברים עם הילדים לבין צריכת מין באינטרנט ששם הילדים הקטנים עלולים להיחשף לדברים שוודאי גם אדם חילוני יסכים שלא כדאי להיחשף אליהם בגיל מוקדם.
  • כמו שאתה בעצמך כתבת, שטוב שייחשפו לתכנים מבוקרים, אבל מי בדיוק מבקר על ילד שנמצא בחדר שלו וגולש באינטרנט??
    אני מסכים אתך באופן חלקי שהרי אין לך ממש בחירה חופשית, אתה לא יכול לעשות דברים שנוגדים את השקפת העולם של הממסד הרבני. לא תמיד הדברים נוגדים את הדת.אני יכול לעשות מה שבא לי, אף אחד לא יודע מה אני עושה כשאני לבד בחדר ואם אני רוצה כמעט בלי מאמץ אני יכול לקנות סמארטפון רגיל עם אינטרנט כמו שיש לך, (אני מניח).
    אתה מבין את התכסיס הזה?  אני בעצמי ראיתי פעם חרק בתוך חסה.
    "אמונה", היא לא בהכרח משהו נכון. אמונה, היא מצב פסיכולוגי שבו אדם מרגיש (או מאמין) שטענה או הנחה מסוימת היא נכונה גם אם לא הוכחה באופן מעשי ו/או מדעי. בסדר, כמעט לכל אחד יש דברים שהוא מאמין בהם, ומצופה מאנשים אחרים לכבד את זה...
  • ובנוסף בלי קשר לאמונה אני חושב שזה מאוד מזיק להיחשף לתוכן מיני באופן כללי ובמיוחד בגיל צעיר. 
    אסתפק בכך למרות שיכולתי להמשיך לדבר על הנושא הזה. (אל תשכח שהייתי הורה לילדים קטנים וגם עסקתי בהוראה לילדים) כפי שציינתי לעיל, אתה צודק שיש מיניות בריאה, אבל כנראה שבאינטרנט זה לא  כך...
  •  

כפי שציינתי, אף אחד לא מכריח אף אחד, ואם האדם בחר לשים חסימת אינטרנט לעצמו במכשיר שלו אז זה גם בחירה עצמית.
אלא שאני לא מאמין שזו באמת בחירה עצמית אלא בחירה מתוך הענות לחברה ולמה שחושבים בחברה שבה אתה חי.כפי שכתבתי אף אחד לא יודע מה אני עושה בבית וכלן זה לא בגלל החברה, ואם אני אשנה את דעתי אז אני ממש לא אחשוב איך יסתכל עלי אלא פשוט אעשה מה שנכון לדעתי.
וזה מה? איזה אסון יקרה? שום אסון, אבל אדם שזה נוגד את אמונתו לא רוצה להגיע למצב הזה.

הייתי צריך לשלוח בכמה חלקים כי משום מה אני לא מצליח לשלוח הודעה אחת ארוכה...
התשובות שהוספתי מופיעות בצבע תכלת או כחול.

ציטוט: 
  • מה לא בסדר בזה שהם גובים כסף על מכשיר סלולארי? זה לא שהכריחו אותך לקנות, זאת העבודה שלהם למה שלא ירוויחו??
    לא בסדר הוא שאין בזה כל צורך, אין צורך לשלם יותר מאשר עבור ה"לא כשר".
  • שוב אני אומר שזה לא בניגוד לאינטרסים שלהם, הם יודעים שיש ציבור שרוצה את זה ומוכן לשלם עבור זה... עכשיו תגיד, למה שתהיה דרישה של וועדת הרבנים לחסום סרטונים תמימים (כמובן שלא כל הסרטונים חסומים.)
    אני לא יודע מה יש להם נגד, אני לא מבין בדברים האלה, בדיוק כפי שאני לא מבין למה צריך לקחת כסף עבור האוכל הכשר או האוכל המהדרין, או הבית יוסף וכדומה, מלבד בצע כסף.
    למשל, ידוע לי שאחד מ-11 בניו של הרב עובדיה יוסף חולש על חלק מהבשר הכשר (נדמה שזה נקרא "כשרות של בית יוסף) ובזמנו הוא הרוויח שקל אחד על כל ק"ג בשר (אולי היום זה יותר) מזה הוא הפך למיליונר.
    תעשה את החישוב בעצמך, לפי הנתונים האלה:
    במדינה יש לנו כ-9.700 מיליון בני אדם.
    כל אחד צורך בממוצע כ-21 ק"ג בשר בקר ו- 65 ק"ג בשר עף.
  • צבי, לא אמרתי שמתים מזה אך זה כן יכול להזיק תחשוב למשל ילד בגן רואה משהו מיני זה יכול לגרום לו בלבול ותחושה מוזרה ולגרום למין סטרס או להכניס לחרדה וכדו' (בלי קשר לדת)
    ילד שקבל חינוך נכון ידע להתמודד עם כל התכנים גם אם לפעמים ייחשף לתכנים שליליים.
    רק מי שלא קיבל חינוך מינים עלול להתבלבל ו/או להיכנס ללחץ בחשיפה לתכנים מיניים.
    ילדים מאוד קטנים לא יושפעו בכלל מפני שזה לא "מדבר" אליהם וילדים גדולים יותר ידעו להתמודד.
  • כמו שציינתי, זה לא בניגוד לאינטרסים שלהם, כי יש ציבור שמשלם להם עבור זה.
    נכון שיש מי שמלשם, אבל לפי השקפתי, אין צורך לשלם יותר מאשר משלמים עבור טלפון שאינו כשר.
  •  מה שאתה לא רואה זה אומר שהוא לא קיים?
    נכון שזה לא אומר, אלא שאם היה קיים כולנו היינו נחשפים אליו בתקשורת.
    אני מתוך הציבור ואני אומר לך שיש התנגדות של רוב הציבור לאנשים האלימים הללו, אבל מה אתה מצפה? איפה אתה מצפה לראות את התנגדות החרדים לאנשים האלימים הללו??  
    ברור שאף אחד לא יגיד לך שהוא בעד אלימות, אבל מצד שני הממסד החרדי, ראשי המפלגות, הרבנים, ראשי הישיבות והכל החברה החרדית לא פועלים ולא מגנים הפומבי את המעשים הללו.
    אספר לך סיפר קצר: בעבר היה לנו בפורום בחור ישיבה שהחזיק במחסן שלו מחשב (לא כשר).
    כשזה נודע למשמרת הצניעות (או "משמרת אחרת") הם הגיע אליו והיכו אותו מכות נמרצות (נזקק לטיפול רפואי), פרצו את המחסן ושברו לו את המחשב.
    אגב, זו הייתה אחת הסיבות שבסופו של דבר עזב את החברה החרדית, למד מקצוע ויצא בשאלה.
    בתקשורת בדרך כלל יחפשו להשחיר את החרדים ולא להראות את ההתנגדות לאלימות, כנראה מכיוון שזה מעלה להם את הרייטינג.
    אל תהיה מושפע מהתעמולה הזו.
    אמנון לוי (ערוץ 13), מידי פעם, מארח את הרב מרדכי זאב בלוי, מעולם הוא לא גינה ולא יצא נגד תופעת האלימות, כמובל שהוא גילה התנגדות לאלימות באופן כללי, אבל לא גינה את מעשי האלימות נגד החנויות שמוכרות טלפונים רגילים.

(07-02-2023, 06:24 PM)צבי דגן כתב:
ציטוט:התשובות החדשות שלי מופיעות בירוק:
  • לא בסדר הוא שאין בזה כל צורך, אין צורך לשלם יותר מאשר עבור ה"לא כשר".
  • אני לא יודע מה יש להם נגד, אני לא מבין בדברים האלה, בדיוק כפי שאני לא מבין למה צריך לקחת כסף עבור האוכל הכשר או האוכל המהדרין, או הבית יוסף וכדומה, מלבד בצע כסף.
    למשל, ידוע לי שאחד מ-11 בניו של הרב עובדיה יוסף חולש על חלק מהבשר הכשר (נדמה שזה נקרא "כשרות של בית יוסף) ובזמנו הוא הרוויח שקל אחד על כל ק"ג בשר (אולי היום זה יותר) מזה הוא הפך למיליונר.
    תעשה את החישוב בעצמך, לפי הנתונים האלה:
    במדינה יש לנו כ-9.700 מיליון בני אדם.
    כל אחד צורך בממוצע כ-21 ק"ג בשר בקר ו- 65 ק"ג בשר עוף. אני לא מבין מה הבעיה בזה?? אם יש קהל שרוצים לקנות פלאפון כשר אז מה הבעיה בזה שרבנים לוקחים כסף על הכשר?? זו העבודה שלהם- לוודא שהפלאפונים באמת כשרים... כנ"ל לגבי כשרות, אנשים עובדים ובודקים את כל המזון ויש משגיחים שנמצאים במפעלים ובמסעדות, זו העבודה שלהם אז למה שלא יקחו כסף???
  • ילד שקבל חינוך נכון ידע להתמודד עם כל התכנים גם אם לפעמים ייחשף לתכנים שליליים.
    רק מי שלא קיבל חינוך מינים עלול להתבלבל ו/או להיכנס ללחץ בחשיפה לתכנים מיניים.
    ילדים מאוד קטנים לא יושפעו בכלל מפני שזה לא "מדבר" אליהם וילדים גדולים יותר ידעו להתמודד.
  • אני חולק עליך צבי, לדעתי זה תלוי גם בילד עצמו וברגישות שלו, ולא רק בחינוך.
  • כמו שציינתי, זה לא בניגוד לאינטרסים שלהם, כי יש ציבור שמשלם להם עבור זה.
    נכון שיש מי שמלשם, אבל לפי השקפתי, אין צורך לשלם יותר מאשר משלמים עבור טלפון שאינו כשר. ברור שזה יעלה יותר, משום שיש אנשים שדואגים להכשיר את הפלאפונים וזו העבודה שלהם, הם לוקחים על זה כסף...
  •  מה שאתה לא רואה זה אומר שהוא לא קיים?
    נכון שזה לא אומר, אלא שאם היה קיים כולנו היינו נחשפים אליו בתקשורת. הסברתי לקמן למה  לא רואים את זה בתקשורת.
  • אני מתוך הציבור ואני אומר לך שיש התנגדות של רוב הציבור לאנשים האלימים הללו, אבל מה אתה מצפה? איפה אתה מצפה לראות את התנגדות החרדים לאנשים האלימים הללו??  
    ברור שאף אחד לא יגיד לך שהוא בעד אלימות, אבל מצד שני הממסד החרדי, ראשי המפלגות, הרבנים, ראשי הישיבות והכל החברה החרדית לא פועלים ולא מגנים הפומבי את המעשים הללו.
    אספר לך סיפר קצר: בעבר היה לנו בפורום בחור ישיבה שהחזיק במחסן שלו מחשב (לא כשר).
    כשזה נודע למשמרת הצניעות (או "משמרת אחרת") הם הגיע אליו והיכו אותו מכות נמרצות (נזקק לטיפול רפואי), פרצו את המחסן ושברו לו את המחשב.
    אגב, זו הייתה אחת הסיבות שבסופו של דבר עזב את החברה החרדית, למד מקצוע ויצא בשאלה. הדבר הזה שאתה אומר "משמר הצניעות" ודברים דומים לזה לא מייצגים בכלל את החברה החרדית, זה דברים שיש אותם אצל קומץ קטן מאוד ורוב החרדים מתנגדים לגישה הזו, אבל מה לעשות שדווקא הקומץ הזה הוא זה שמיוצג בתקשורת ועליו שומעים הכי הרבה (כנראה בגלל שהוא מספק הרבה חומר מענין)
    בתקשורת בדרך כלל יחפשו להשחיר את החרדים ולא להראות את ההתנגדות לאלימות, כנראה מכיוון שזה מעלה להם את הרייטינג.
    אל תהיה מושפע מהתעמולה הזו.
    אמנון לוי (ערוץ 13), מידי פעם, מארח את הרב מרדכי זאב בלוי, מעולם הוא לא גינה ולא יצא נגד תופעת האלימות, כמובן שהוא גילה התנגדות לאלימות באופן כללי, אבל לא גינה את מעשי האלימות נגד החנויות שמוכרות טלפונים רגילים.      האם הרב צריך לגנות כל מעשה אלימות באופן פרטני???                                                                                                    חוץ מזה אתה לא יכול להביא לי ראיה מזה שמביאים רב אחד והוא לא מתנגד, יש עוד המון רבנים וזה שהוא לא מתנגד זה לא אומר כלום (אני גם לא כלכך מכיר את הרב הזה מה הוא ומי הוא...)                                                      אני אומר לך בעצמי שאם בחור מהישיבה שלי ילך לבצע וונדליזם או אפילו למנוע כניסת לקוחות  לחנות פלאפונים רוב הסיכויים שיעיפו אותו מהישיבה, וכך גם בכל הישיבות שאני מכיר ויש לי שם חברים.

ציטוט:
  • אני מסכים שספקי האינטרנט מרוויחים את הכסף הזה, וזו זכותם, אבל מנין לך שוועדת הרבנים גם קשורה לזה??
    אני יודע משום שזה מאוד דומה לתחום המזון.
    למשל: למה צריך שיהיו מספר סוגים של בשר כשר? (כשר רגיל, כשר למהדרין, , כשרות גלאט וכשרות חלק).
    מי שאוכל כשר רגיל עובר עבירה? נכון שלא!
    אלה שזה בא רק כדי לגרות כסף מקהל המאמינים התמימים.
    בדומה לכך עניין החסה - בחסה אי חרקים משום שמגדלים אותה בחורף.
    כך גם בירקות נוספים כמו: צנונית, סלק, צנון, לפת, אפונה וסלרי,  פטרוזיליה, שמיר, כוסברה, תרד ועוד
    אין בהם חרקים ולכן גם לא מרססים אותם נגד המזיקים.
  • צבי, ברור שזה טוב לדבר עם ילדים על מיניות אבל יש הבדל בין זה שההורים או המורים מדברים עם הילדים לבין צריכת מין באינטרנט ששם הילדים הקטנים עלולים להיחשף לדברים שוודאי גם אדם חילוני יסכים שלא כדאי להיחשף אליהם בגיל מוקדם.
    אתה צודק שיש הבדל, אבל מי שמקבל חינוך מיני לא חושש אפילו מהאינטרנט שכן הוא ידע להתמודד גם אם במקרה ייחשף לתכנים לא רצויים.
    ילדים מאוד קטנים (מלידה ועד גנון) לא ייפגעו משום שהמין לא ממש מדבר אליהם ילדים גדולים יותר שקבלו חינוך כרוי לא ייפגעו משום שידעו להתמודד.
  • כמו שאתה בעצמך כתבת, שטוב שייחשפו לתכנים מבוקרים, אבל מי בדיוק מבקר על ילד שנמצא בחדר שלו וגולש באינטרנט?
    אין צורך לבקר ילדים שקבלו חינוך ראוי וטוב, הם ידעו לבקר את עצמם.
  • אני יכול לעשות מה שבא לי, אף אחד לא יודע מה אני עושה כשאני לבד בחדר ואם אני רוצה כמעט בלי מאמץ אני יכול לקנות סמארטפון רגיל עם אינטרנט כמו שיש לך, (אני מניח).
    תיאורטית אתה יכול לעשות הכל, אבל מעשית, אין לך כוחות, אומץ, תעוזה, אתה פוחד לעשות דברים שונים ממנה שהחברה שלך מצפה ממך, גם אם אתה חושב שהם חשובים. (תיזכר בסיפור הנ"ל של בחור הישיבה). 
  • אני בעצמי ראיתי פעם חרק בתוך חסה.
    משום מה אני מתקשה להאמין לך ואם אכן היו חרקים בחסה הם לא הגיע מהשדה אלה מהסופרמרקט או מהבית.
    זו הסיבה שלא מרססים את גידולי החורף כמו חסה, צנונית, סלק, צנון, לפת, אפונה, סלרי, פטרוזיליה, שמיר, כוסברה, תרד ועוד.
  • בסדר, כמעט לכל אחד יש דברים שהוא מאמין בהם,
    ההנחה הזו לא מדויקת ובתנאי שאתה מתכוון לאמונות מסטיות עם טקסים פגאניים וסגידה למנהיגים כמעט באופן עיוור.
    ומצופה מאנשים אחרים לכבד את זה.
    אני לא מבין את כוונתך.
    האם כל רעיון "חדש" שנוגד את תפיסתך הוא פוגע בך? 
    למה איש כמעט לא נעלב כשמבקרים את דעותיו הפוליטיות או מציגים רעיונות מנוגדים?
    למה זה לגיטימי לבקר דעות פוליטיות, גם בחריפות? כי אין טאבו על ביקורת זו!
    בניגוד לעבר, אסור שיהיה טאבו על ביקורת האמונות בימינו.
    אני מכבד יותר אמונות שיש לצדן הוכחות מדעיות שמעוגנות בתצפיות, בניסויים ו/או בהוכחות מתמטיות.
  • כפי שכתבתי אף אחד לא יודע מה אני עושה בבית ולכן זה לא בגלל החברה, ואם אני אשנה את דעתי אז אני ממש לא אחשוב איך יסתכל עלי אלא פשוט אעשה מה שנכון לדעתי.
    אתה צודק, כך זה צריך להיות.
    אבל הבעיה היא שאתה חושב שאלוהים רואה אותך גם כשאתה נמצא בבית ולכן תעשה רק את מה שאתה חושב שאלוהים רוצה שתעשה או לפחות שאלוהים לא יכעס כשתעשה.
  • שום אסון, אבל אדם שזה נוגד את אמונתו לא רוצה להגיע למצב הזה.
    מה בדיוק נוגד את אמונתך?
    ממה אתה חושש?
    גם לחילונים יש ערכים נאורים, זה עדיין לא אומר שהוא לא מסוגלים להתמודד עם דברים ששונים מערכיהם.
    למשל הערכים האלה: 
    [Image: 5x5fxy0.jpg]בני האדם הם יצורים תבוניים, ולכן עליהם ללמוד, להשכיל, לשאול, להעז, להעביר ביקורת ולערער.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] העם צריך להיות הריבון ולא הממסד הדתי.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] המדינה קיימת כדי להגן על זכויות הפרט, ולא להפך.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] כל אדם זכאי לכבוד עצמי וחופש אישי מקסימלי.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] דמוקרטיה היא צורת הממשל הטובה ביותר.
    עכשיו, אם משהו יבוא ויטען אחרת, האם זה אפגע ברגשותיי, האם איעלב?
    ברור שלא, לכל היותר אתווכח איתו ואנסה להראות שהערכים שלי נעלים.

ציטוט:
  •  אני לא מבין מה הבעיה בזה?
    אם יש קהל שרוצים לקנות פלאפון כשר אז מה הבעיה בזה שרבנים לוקחים כסף על הכשר? זו העבודה שלהם- לוודא שהפלאפונים באמת כשרים... כנ"ל לגבי כשרות, אנשים עובדים ובודקים את כל המזון ויש משגיחים שנמצאים במפעלים ובמסעדות, זו העבודה שלהם אז למה שלא ייקחו כסף?

עם זה אין לי בעיה.
    אבל יש לי בעיה עם כל סוגי הכשרות למיניהם. אין דבר כזה "כשר לייט", או שזה כשר או שלא כשר.
    במלפפונים או בחסה, המושג "כשר" לא תופס, זה לא כתוב בתורה.
    ה"כשרויות" למיניהן הומצאו ע"י רבנים שונים שחשבו איך לגזור קופונים מקהל המאמינים שלהם.
    זה מזכיר לי את עניין הקמאות שחלק מהרבנים היו מחלקים וגובים כסף, כאשר הם בעצם ידעו שהקמאות האלה עוזרות כמו "כוסות רוח למת".
  • אני חולק עליך צבי, לדעתי זה תלוי גם בילד עצמו וברגישות שלו, ולא רק בחינוך.
    אתה יכול לחלוק אבל אז אשאל אותך מי הוא בדיוק "הילד עצמו" האם אישיותו של הילד לא עוצבה ע"י החינוך?
    אולי אנחנו צריכים לברר לעצמינו את המושג "חינוך?
    אם כן, אני מגדיר כך: חינוך הוא לא רק שיעורי החינוך בביה"ס או ההרגלים שקבלת במוסדות השונים.
    חינוך הוא תהליך שנמשך במשך כל שנות החיים שלנו, ובו מתבצעת למידה ורכישת ידע, מיומנות, דרכי חשיבה, ערכים ודעות.
    אפשר להגיד שבתהליך החינוכי האדם רוכש לעצמו מצבור של פעולות מכוונות שמשפיעות על התנהגותו ועל עיצוב אישיותו.
    לדוגמה, הוראה עם חשיבה ברמה גבוהה מכוונת לעיצוב תודעת האדם ופיתוח דרכי החשיבה שלו בצורה רפלקטיבית וביקורתית.
    לכן, כשאת אומר "הילד עצמו" בעצם הכוונה היא לכל מצבור הערכים והאישיות שנבנה במשך חייו באמצעות החינוך.
    לא תמיד החינוך הוא פורמלי ובעצם החינוך הבלתי פורמלי יעיל יותר.
  • "משמר הצניעות" ודברים דומים לזה לא מייצגים בכלל את החברה החרדית, זה דברים שיש אותם אצל קומץ קטן מאוד ורוב החרדים מתנגדים לגישה הזו, אבל מה לעשות שדווקא הקומץ הזה הוא זה שמיוצג בתקשורת ועליו שומעים הכי הרבה (כנראה בגלל שהוא מספק הרבה חומר מעניין)
    כנראה שאנחנו לא חיים באותה מדינה.
    לא מדובר בקומץ (משום מה תמיד כשיש דברים שליליים בחברה החרדית אומרי שמדובר ב"קומץ") אלא ברוב החברה החרדית ובמיוחד החרדים הקיצוניים יותר. אמנה לך אחדים מהם: הפלג הירושלמי‏, חלק מהחסידויות‏, כתות זרמים וקבוצות ביהדות כגון הסקריקים ואלה שמכונים "נשות הטליבנים", חסידות גור, חסידות ברסלב ויתכן שיש עוד שאינני זוכר כרגע זה.
  • האם הרב צריך לגנות כל מעשה אלימות באופן פרטני?
    ברור שכן שהרי הוא מנהיג הדור שאחריו נוהרים חסידיו, שועים את דברים וסוגדים לו. יש לו השפעה רבה ולכן הוא מחויב להביע את דעתו.
  • חוץ מזה אתה לא יכול להביא לי ראיה מזה שמביאים רב אחד והוא לא מתנגד, יש עוד המון רבנים וזה שהוא לא מתנגד זה לא אומר כלום (אני גם לא כל-כך מכיר את הרב הזה מה הוא ומי הוא...) 
    ברור, זו רק דוגמה אחת מיני רבות.
    אני אומר לך בעצמי שאם בחור מהישיבה שלי ילך לבצע וונדליזם או אפילו למנוע כניסת לקוחות  לחנות פלאפונים רוב הסיכויים שיעיפו אותו מהישיבה, וכך גם בכל הישיבות שאני מכיר ויש לי שם חברים.
    כל הכבוד לישיבה שלך (אגב, לאיזה זרם היא משתייכת?) כנראה שאתה ממש לא מכיר את כל הזרמים החרדיים כפי שאת חלקם הזכרתי לעיל.
    גם כאן, אספר לך מקרה אישי: נסעתי לכיוון טבריה וברמזור של צומת גולני ביקש ממני חרדי (לפי הלבוש כנראה שהיה מחסידי ברסלב) שאכניס אותו למכונית (טרמפ). אמרתי לו שימתין אחרי הצומת כי אסור להעלות נוסעים ברמזור.
    התגובה שלו הייתה הכנסת האגרוף שלו דרך החלון אל מול הפרצוף שלי, כאילו שהוא רומז לי "הייתי נותן לך אגרף בפרצוף".
    אציין שהיו איתו חרדים נוספים ששתקו ולא ניסו להניא אותו ממעשיו.
    נכון שזה מקרה בודד אבל לא חסרים מקרים נוספים.
    זה רק מוכיח שהחינוך החרדי לא שונה מהחינוך החילוני וגם בו יש רבים שסוטים מהדרך הישרה.

(07-02-2023, 07:29 PM)צבי דגן כתב:
ציטוט: 
  • למה צריך שיהיו מספר סוגים של בשר כשר? (כשר רגיל, כשר למהדרין, , כשרות גלאט וכשרות חלק).
    מי שאוכל כשר רגיל עובר עבירה? נכון שלא!
    אלה שזה בא רק כדי לגרות כסף מקהל המאמינים התמימים. צבי, יש כשרויות מהודרות יותר לדוגמא אם לצורך הענין בכשרות "רגילה" המשגיח כשרות מבקר במסעדה פעם בחודש, אז בכשרות טובה יותר הוא יבקר כל יום, ובכשרות טובה יותר הוא יהיה צמוד למסעדה בכל שעות הפעילות שלה. (זו רק דוגמא) ולכן הכשרויות ה"מהודרות" עולות יותר יקר. אתה יכול לסמוך על כשרות רגילה ולהגיד שמן הסתם המסעדה לא מרמה את המשגיח כשרות למרות שהוא לא נמצא שם כל הזמן, אך יש כאלה שרוצים השגחה צמודה.
    בדומה לכך עניין החסה - בחסה אי חרקים משום שמגדלים אותה בחורף. בטוח שרק בחורף? כי לדעתי יש חסה זמינה כל השנה, אם אינני טועה... 

•  מי שמקבל חינוך מיני לא חושש אפילו מהאינטרנט שכן הוא ידע להתמודד גם אם במקרה ייחשף לתכנים לא רצויים. 
    ילדים מאוד קטנים (מלידה ועד גנון) לא ייפגעו משום שהמין לא ממש מדבר אליהם ילדים גדולים יותר שקבלו חינוך כרוי לא ייפגעו משום שידעו להתמודד. אני לא חושב שצריך לתת לילד קטן להתמודד בעצמו (גם אם קיבל חינוך ראוי) אולי בגילאים גדולים יותר זה שייך אבל ילד שמתרגל לתכנים מיניים בגיל קטן כנראה בהמשך יצפה בפורנוגרפיה וזה מזיק גם בגילאים גדולים יותר.
  • אין צורך לבקר ילדים שקבלו חינוך ראוי וטוב, הם ידעו לבקר את עצמם.  ילדים לא תמיד יודעים לבחור מה טוב להם ומה לא, זה כמו שעכשיו תביא לילד כמה סוכריות הוא ירצה לאכול אותם אפילו שאמא שלו אמרה לו מליון פעם שזה לא בריא...
  • תיאורטית אתה יכול לעשות הכל, אבל מעשית, אין לך כוחות, אומץ, תעוזה, אתה פוחד לעשות דברים שונים ממנה שהחברה שלך מצפה ממך, גם אם אתה חושב שהם חשובים. (תיזכר בסיפור הנ"ל של בחור הישיבה).
    אין לאדם שום פחד לעשות דברים אם ממילא אף אחד לא יידע שעשה אותם.
  •  
  • משום מה אני מתקשה להאמין לך אם אתה יוצא מנקודת הנחה שאני משקר אז קשה מאוד לקיים דו שיח... ואם אכן היו חרקים בחסה הם לא הגיע מהשדה אלה מהסופרמרקט או מהבית. יכול להיות, זה לא משנה מאיפה החרקים הגיעו לכן בכשרויות מסויימות יש ירקות מסויימים שנארזים באריזת וואקום.
  • האם כל רעיון "חדש" שנוגד את תפיסתך הוא פוגע בך? לא פוגע עצם הרעיון, אבל כן שמנסים לכפות עלי אותו. (לא דיברתי עליך ספציפית)

אני מכבד יותר אמונות שיש לצדן הוכחות מדעיות שמעוגנות בתצפיות, בניסויים ו/או בהוכחות מתמטיות. "אמונות" עם הוכחות אינן מוגדרות כאמונות...
  •  הבעיה היא שאתה חושב שאלוהים רואה אותך גם כשאתה נמצא בבית ולכן תעשה רק את מה שאתה חושב שאלוהים רוצה שתעשה או לפחות שאלוהים לא יכעס כשתעשה.
    זו בחירה שלי האם להאמין שאלוקים רואה אותי או לא להאמין
  • מה בדיוק נוגד את אמונתך?
    ממה אתה חושש? למשל אם אני מאמין שאסור לראות תכנים לא ראויים (כגון תמונות מיניות) אז אני לא ארצה לראות את זה אפילו  שההיזק אינו ניכר לי...
    גם לחילונים יש ערכים נאורים, זה עדיין לא אומר שהוא לא מסוגלים להתמודד עם דברים ששונים מערכיהם.
    למשל הערכים האלה: 
    [Image: 5x5fxy0.jpg]בני האדם הם יצורים תבוניים, ולכן עליהם ללמוד, להשכיל, לשאול, להעז, להעביר ביקורת ולערער.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] העם צריך להיות הריבון ולא הממסד הדתי.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] המדינה קיימת כדי להגן על זכויות הפרט, ולא להפך.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] כל אדם זכאי לכבוד עצמי וחופש אישי מקסימלי.
    [Image: 5x5fxy0.jpg] דמוקרטיה היא צורת הממשל הטובה ביותר.
    עכשיו, אם משהו יבוא ויטען אחרת, האם זה אפגע ברגשותיי, האם איעלב?
    ברור שלא, לכל היותר אתווכח איתו ואנסה להראות שהערכים שלי נעלים. לא נעלבתי בכלל, איך הבנת שנעלבתי??

•  

אוף התבלגן לי הכל, אני לא מצליח לשלוח הודעות ארוכות מידי כמו שצריך אז קיצצתי קצת במילים...

RE: חתול דוגר על ביצים - יוסף !!! - 07-02-2023

הוא הא
תפתחו אשכול מחלוקות  חיוך גדול
כמו בגמרא!!!

(07-02-2023, 08:16 PM)צבי דגן כתב:
ציטוט: 
  •  יש לי בעיה עם כל סוגי הכשרות למיניהם. אין דבר כזה "כשר לייט", או שזה כשר או שלא כשר. (כפי שכתבתי לעיל, יש משגיחים שמדקדקים יותר ויש כאלה שפחות
    במלפפונים או בחסה, המושג "כשר" לא תופס, זה לא כתוב בתורה. כתוב בתורה שאסור לאכול חרקים, אגב איפה ראית כשרות על מלפפון??
    ה"כשרויות" למיניהן הומצאו ע"י רבנים שונים שחשבו איך לגזור קופונים מקהל המאמינים שלהם. אז אתה אומר שכשרות זה חארטה? למה? אנשים לא עובדים שם? לא מגיע להם כסף על זה שהם עוברים ממסעדה למסעדה וממפעל למפעל כדי לראות את תהליך הייצור??
    זה מזכיר לי את עניין הקמאות שחלק מהרבנים היו מחלקים וגובים כסף, כאשר הם בעצם ידעו שהקמאות האלה עוזרות כמו "כוסות רוח למת". לגבי הקמעות לא ניתן להתווכח מכיון שמדובר באמונה, לא הכל בשביל כסף, עובדה שיש רבנים שלא יבקשו כסף על קמיעות שהם מכינים...
  •  מי הוא בדיוק "הילד עצמו" האם אישיותו של הילד לא עוצבה ע"י החינוך?
    אולי אנחנו צריכים לברר לעצמינו את המושג "חינוך?
    אם כן, אני מגדיר כך: חינוך הוא לא רק שיעורי החינוך בביה"ס או ההרגלים שקבלת במוסדות השונים.
    חינוך הוא תהליך שנמשך במשך כל שנות החיים שלנו, ובו מתבצעת למידה ורכישת ידע, מיומנות, דרכי חשיבה, ערכים ודעות.
    אפשר להגיד שבתהליך החינוכי האדם רוכש לעצמו מצבור של פעולות מכוונות שמשפיעות על התנהגותו ועל עיצוב אישיותו.
    לדוגמה, הוראה עם חשיבה ברמה גבוהה מכוונת לעיצוב תודעת האדם ופיתוח דרכי החשיבה שלו בצורה רפלקטיבית וביקורתית.
    לכן, כשאת אומר "הילד עצמו" בעצם הכוונה היא לכל מצבור הערכים והאישיות שנבנה במשך חייו באמצעות החינוך.
    לא תמיד החינוך הוא פורמלי ובעצם החינוך הבלתי פורמלי יעיל יותר. יש גם אישיות, זה משהו מולד שלא קשור לחינוך, עובדה שיכולים להיות שני ילדים שיקבלו את אותו חינוך וייצאו שני הפכים לגמרי! (מובן שיש השפעה רבה לחינוך הבלתי פורמלי אך יש גם ענין של אישיות מולדת, אולי זה בגנטיקה.)
  • כנראה שאנחנו לא חיים באותה מדינה.
    לא מדובר בקומץ (משום מה תמיד כשיש דברים שליליים בחברה החרדית אומרי שמדובר ב"קומץ") אלא ברוב החברה החרדית ובמיוחד החרדים הקיצוניים יותר. אמנה לך אחדים מהם: הפלג הירושלמי‏, חלק מהחסידויות‏, כתות זרמים וקבוצות ביהדות כגון הסקריקים ואלה שמכונים "נשות הטליבנים", חסידות גור, חסידות ברסלב ויתכן שיש עוד שאינני זוכר כרגע זה. החרדים הקיצוניים אינם רוב החברה החרדית כי רוב החרדי לא קיצוניים, אבל מטבע הדברים אתה שומע רק על הקיצוניים כי עליהם יש הכי הרבה מה לדבר.
  •  הוא מנהיג הדור שאחריו נוהרים חסידיו, שועים את דברים וסוגדים לו. יש לו השפעה רבה ולכן הוא מחויב להביע את דעתו.
  • לא מדובר פה ברב שהוא ''מנהיג הדור'' ואפילו אין לו זרם שהולך אחריו...
  • כל הכבוד לישיבה שלך (אגב, לאיזה זרם היא משתייכת?) כנראה שאתה ממש לא מכיר את כל הזרמים החרדיים כפי שאת חלקם הזכרתי לעיל. הישיבה שלי היא ישיבה חרדית ספרדית, כל החסידויות האלה שאתה מזכיר כאן הם חלק קטן מאוד- קבוצות קטנות שעושות הרבה רעש.
    גם כאן, אספר לך מקרה אישי: נסעתי לכיוון טבריה וברמזור של צומת גולני ביקש ממני חרדי (לפי הלבוש כנראה שהיה מחסידי ברסלב) שאכניס אותו למכונית (טרמפ). אמרתי לו שימתין אחרי הצומת כי אסור להעלות נוסעים ברמזור.
    התגובה שלו הייתה הכנסת האגרוף שלו דרך החלון אל מול הפרצוף שלי, כאילו שהוא רומז לי "הייתי נותן לך אגרף בפרצוף".
    אציין שהיו איתו חרדים נוספים ששתקו ולא ניסו להניא אותו ממעשיו.
    נכון שזה מקרה בודד אבל לא חסרים מקרים נוספים.
    זה רק מוכיח שהחינוך החרדי לא שונה מהחינוך החילוני וגם בו יש רבים שסוטים מהדרך הישרה. שוב מדובר באדם מחסידות מסויימת שלא מייצגת את הציבור החרדי (אם חילוני היה מרביץ לי ברחוב אז הייתי אומר שהחילוניים מושחתים???? ודאי שלא.) וגם לדעתי האדם הזה לא מייצג את חסידות ברסלב...

(07-02-2023, 08:48 PM)יוסף !!! כתב: הוא הא
תפתחו אשכול מחלוקות  חיוך גדול
כמו בגמרא!!!

אתה צודק, די חרגנו מנושא האשכול "חתול דוגר על ביצים"