פורום תוכיפדיה
חתול דוגר על ביצים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: חתול דוגר על ביצים (/showthread.php?tid=4018)

עמודים: 1 2 3

חתול דוגר על ביצים - צבי דגן - 06-23-2023

דבר כזה עוד ראיתי
לחץ על התמונה
[Image: EAp0FfJ.jpg]

RE: חתול דוגר על ביצים - רוני - 06-23-2023

חמוד! נאם ניראה לכם שבמידה והחתול ידגור מספיק זמן הביצים יכולות לבקוע?

RE: חתול דוגר על ביצים - צבי דגן - 06-25-2023

אם תלחץ על התמונה, תוכל לצפות בסרטון שעונה על שאלתך.
לא במקרה כתבתי לעיל "דבר כזה עוד ראיתי".

RE: חתול דוגר על ביצים - רוני - 06-30-2023

אני לא מצליח לראות. האינטרנט שלי חוסם לי...
האם הסרטון מופיע ביוטיוב? אם כן מה שמו?

RE: חתול דוגר על ביצים - צבי דגן - 06-30-2023

לא מצאתי ביוטיוב, אבל אולי אתה תמצא.
חפש תחת המילים Mama cat ?? Best Cats
וגם: A cat incubates eggs

RE: חתול דוגר על ביצים - רוני - 06-30-2023

לא מצאתי, חבל...

RE: חתול דוגר על ביצים - צבי דגן - 06-30-2023

אין ספק שאתה משלם מחיר מסוים בעבור הטלפון ה"כשר" או ה"מוגן" ה"מפוקח" או ה"מושגח" שלך.
עד היום אני לא מבין את הרעיון הזה שהרבנים לא סומכים על קהל המאמינים ומחליטים במקומם איפה לגלוש, מה לראות ומה לצנזר.
לא מובן לי למה אין לך אפשרות לצפות בסרטון הנ"ל, שהרי אין בו אלימות, ערום או כל דבר שאתה עלול להיחשף אליו בניגוד לאמונתך (וגם אם יש, הרי אתה יכול לשלוט בכניסות לאתרים).
מרגיז אותי שאתה נאלץ להפסיד סרטונים מעניינים כל כך.
האם יתכן שיש כאן גם אינטרסים כלכליים של ועדת הרבנים לענייני תקשורת?
האם הם נהנים כספית ממתן האישורים לטלפונים האלה?
כידוע,  בעלי החנויות שמסרבות לרכוש במחיר לא מבוטל, את תעודת הכשרות של ועדת הרבנים, סבלו מהטרדות טלפוניות, ניסיונות סחיטה, איומים, השחתת רכוש והפרעה ללקוחות שמנסים להיכנס לחנות.
בדומה למזונות שונים, אני מניח שאם יש "טלפון כשר", יש גם "טלפון כשר למהדרין" - זה נכון? וכאן נדרשת עלות נוספת.
מעניין מי גוזר את הקופונים.

RE: חתול דוגר על ביצים - רוני - 07-02-2023

(06-30-2023, 08:11 PM)צבי דגן כתב: אין ספק שאתה משלם מחיר מסוים בעבור הטלפון ה"כשר" או ה"מוגן" ה"מפוקח" או ה"מושגח" שלך.
עד היום אני לא מבין את הרעיון הזה שהרבנים לא סומכים על קהל המאמינים ומחליטים במקומם איפה לגלוש, מה לראות ומה לצנזר. 
צבי, אלו לא הרבנים שחוסמים את האינטרנט אלא כל אדם בוחר לעצמו האם להשתמש בחסימה כזו או אחרת... (אם בכלל)
לא מובן לי למה אין לך אפשרות לצפות בסרטון הנ"ל, שהרי אין בו אלימות, ערום או כל דבר שאתה עלול להיחשף אליו בניגוד לאמונתך (וגם אם יש, הרי אתה יכול לשלוט בכניסות לאתרים).
כנראה שספק האינטרנט לא יכול לחסום באופן מדויק רק דברים בעלי תוכן מיני או אלים ולכן נחסמים לפעמים ''על הדרך'' עוד סרטונים...
ועדת הרבנים אינה קשורה בכלל לחסימות האינטרנט, אלה ספקי האינטרנט שמספקים את החסימה, (במקרה שלי הספק של אינטרנט ''רימון'')
כידוע,  בעלי החנויות שמסרבות לרכוש במחיר לא מבוטל, את תעודת הכשרות של ועדת הרבנים, סבלו מהטרדות טלפוניות, ניסיונות סחיטה, איומים, השחתת רכוש והפרעה ללקוחות שמנסים להיכנס לחנות. 
דברים כאלו כגון וונדליזם או תקיפה וכדומה, אף אדם נורמאלי לא מצדיק ומדובר בקומץ קטן שלא מייצג את הציבור החרידי בשום צורה שהיא.
בדומה למזונות שונים, אני מניח שאם יש "טלפון כשר", יש גם "טלפון כשר למהדרין" - זה נכון? וכאן נדרשת עלות נוספת.
הפלאפון ה''כשר'' של וועדת הרבנים הוא פלאפון מקשים קטן ללא מצלמה וללא שום דבר מלבד שיחות טלפון, מחשבון, ועוד כמה הגדרות...
שאר ההכשרים כגון חסימות אינטרנט או סמארטפונים חסומים אינם נעשים דרך וועדת הרבנים
.
(אגב, לגבי הטענה שלך שכל אדם יכול לצנזר לעצמו ולהחליט מה הוא רואה, זה לא מדויק- לפעמים יש פרסומות וכל מיני דברים שאינך שולט בהופעתם, וגם כשילדים קטנים משתמשים במכשיר לא תמיד הם יודעים לאן הם נכנסים... (וגם אדם בוגר לפעמים יכול להתפתות, ולכן הוא רוצה למנוע את הניסיון הזה מראש...)

RE: חתול דוגר על ביצים - צבי דגן - 07-02-2023

(07-02-2023, 11:17 AM)רוני כתב:
(06-30-2023, 08:11 PM)צבי דגן כתב: אין ספק שאתה משלם מחיר מסוים בעבור הטלפון ה"כשר" או ה"מוגן" ה"מפוקח" או ה"מושגח" שלך.
צבי, אלו לא הרבנים שחוסמים את האינטרנט אלא כל אדם בוחר לעצמו האם להשתמש בחסימה כזו או אחרת... (אם בכלל)
עד כמה שידוע לי, סיווג המספרים הכשרים מבוצע על פי הרישום בחברת פלאפון על פי מידע שהתקבל מוועדת הרבנים לענייני תקשורת.
חסימת החיוג למספר בקומה כשרה מתבצעת על ידי וועדת הרבנים לענייני תקשורת.

כנראה שספק האינטרנט לא יכול לחסום באופן מדויק רק דברים בעלי תוכן מיני או אלים ולכן נחסמים לפעמים ''על הדרך'' עוד סרטונים.
זה ממש לא נכון, הספק יכול להגדיר באופן מדויק ביותר מה לחסום, אבל לדעתי אין בזה כל צורך.
לדוגמה, לי אין טלפון כשר (ולעוד אנשים שאני מכיר) ואני יכול לשלוט לאילו אתרים להיכנס ולצפות ולאילו - לא!
כל אדם תרבותי, אחראי ונאור, צריך לשלוט על מעשיו ולקחת אחריות על פעולותיו.

ועדת הרבנים אינה קשורה בכלל לחסימות האינטרנט, אלה ספקי האינטרנט שמספקים את החסימה, (במקרה שלי הספק של אינטרנט ''רימון'')
ספקי האינטרנט, כולל "רימון", מקבלים הנחיות מוועדת הרבנים לענייני תקשורת.

דברים כאלו כגון וונדליזם או תקיפה וכדומה, אף אדם נורמאלי לא מצדיק ומדובר בקומץ קטן שלא מייצג את הציבור החרידי בשום צורה שהיא.
אתה טועה, לא מדובר ב"קומץ" שהרי יש להם תמיכה מהרוב ובעיקר מהממסד החרדי, למרות שלאלימות לא צריך יותר ממספר מועט של בני אדם.
הבעיה היא שהם מקבלים תמיכה מהחברה שבה הם חיים.
לא ראיתי משהו ממנהיגי המפלגות החרדיות או ממנהיגי החברה החרדית (רבנים ו/או מובילים חברתיים אחרים), שיוצאים נגד התופעה הזו.
כידוע לך ש"מכלל לאו" אתה שומע את ה"הן" - שאם נאמר הצד השלילי של הדבר (אם לא A אז B) ניתן להסיק מכך על הצד החיובי (אם כן A אז לא B).

הפלאפון ה''כשר'' של וועדת הרבנים הוא פלאפון מקשים קטן ללא מצלמה וללא שום דבר מלבד שיחות טלפון, מחשבון, ועוד כמה הגדרות.
בסדר, עם זה אני מסכים איתך.
שאר ההכשרים כגון חסימות אינטרנט או סמארטפונים חסומים אינם נעשים דרך וועדת הרבנים.
תמיד לרבנים יש השפעה, שהרי לחברות האינטרנט אין שום אינטרס לחסות לך אתרים, אלא - להפך, יש להם אינטרס לפתוח בפניך את כל הרשת.
ואם זה לא נעשה, הרי שיש כאן השפעה של ועדת הרבנים לענייני תקשורת.
כך זה נעשה גם בתחומי החיים האחרים שלנו.

(אגב, לגבי הטענה שלך שכל אדם יכול לצנזר לעצמו ולהחליט מה הוא רואה, זה לא מדויק- לפעמים יש פרסומות וכל מיני דברים שאינך שולט בהופעתם, וגם כשילדים קטנים משתמשים במכשיר לא תמיד הם יודעים לאן הם נכנסים.בשביל זה קיים החינוך, ללא הכפייה, זה הרבה יותר יעיל מאשר החסימות.
הרי דווקא החסימות גורמות לבני אדם להיות יותר סקרנים כדי לבדוק מה בדיוק נחסם להם ולא מורשים לצפות.
דווקא החופש וחופש הבחירה, מוריד את סף הסקרנות.
מאין אני יודע זאת? מהניסיון של עצמי, משפחתי וחבריי.
ומאין אני יודע שדווקא החסימות גורמות לבני אדם להיות יותר סקרנים? - ממה שקורה אצל חלק גדול מבחורי הישיבה, שכן הם קוראים בסתר את העיתונים החילוניים למרות שזה נאסר עליהם, הם גולשים באתרים מטלפונים לא כשרים של חבריהם , אני מכיר כאלה שיש להם שני טלפונים (אחד כשר ואחר - לא כשר).

(וגם אדם בוגר לפעמים יכול להתפתות, ולכן הוא רוצה למנוע את הניסיון הזה מראש...)

גם אם, במקרים מסוימים, זה נכון, לא קורה כלום - שום אסון ו/או נזק לא יקרה אם תתפתה, מעת לעת, לגלוש באתר שאינו "כשר".
בנינו, מה עדיף בעיניך, אדם שמכריחים אותו לעשות מעשים או אדם שעושה את מעשיו מתוך הכרה ובחירה עצמית?

RE: חתול דוגר על ביצים - רוני - 07-02-2023

(07-02-2023, 12:08 PM)צבי דגן כתב:
(07-02-2023, 11:17 AM)רוני כתב:
(06-30-2023, 08:11 PM)צבי דגן כתב: עד כמה שידוע לי, סיווג המספרים הכשרים מבוצע על פי הרישום בחברת פלאפון על פי מידע שהתקבל מוועדת הרבנים לענייני תקשורת.
חסימת החיוג למספר בקומה כשרה מתבצעת על ידי וועדת הרבנים לענייני תקשורת.
צבי, חסימת החיוג למספר בקומה הכשרה מתבצעת ע"י וועדת הרבנים לעניני תקשורת, אך חסימות אינטרנט לא מתבצעת על ידם, הם  לא מכשירים אינטרנט בשום מצב- לא אינטרנט "חסום" לא אינטרנט "מפוקח" ולא אינטרנט "כשר" וכדו'...
הם רק נותנים הכשר על מכשירים סלולריים שאין בהם אינטרנט או אופצייה לאינטרנט. (ויש להם עוד כמה קריטריונים כדי להכשיר)

הספק יכול להגדיר באופן מדויק ביותר מה לחסום, אבל לדעתי אין בזה כל צורך. צבי איך אתה יודע מה הספק יכול ומה לא? ואם הוא יכול לחסום במדוייק, מה הענין שלו לחסום גם סרטונים תמימים??

לדוגמה, לי אין טלפון כשר (ולעוד אנשים שאני מכיר) ואני יכול לשלוט לאילו אתרים להיכנס ולצפות ולאילו - לא! כל אדם תרבותי, אחראי ונאור, צריך לשלוט על מעשיו ולקחת אחריות על פעולותיו. כמו שכבר כתבתי צבי, יש דברים שאתה לא שולט בהם, כגון פרסומות וכדומה.

ספקי האינטרנט, כולל "רימון", מקבלים הנחיות מוועדת הרבנים לענייני תקשורת.ספקי האינטרנט לא עובדים עם וועדת הרבנים ווועדת הרבנים בכלל לא נותנת הכשר על אינטרנט. (כפי שכתבתי לעיל)

לא מדובר ב"קומץ" שהרי יש להם תמיכה מהרוב ובעיקר מהממסד החרדי, למרות שלאלימות לא צריך יותר ממספר מועט של בני אדם.
הבעיה היא שהם מקבלים תמיכה מהחברה שבה הם חיים.
לא ראיתי משהו ממנהיגי המפלגות החרדיות או ממנהיגי החברה החרדית (רבנים ו/או מובילים חברתיים אחרים), שיוצאים נגד התופעה הזו.
כידוע לך ש"מכלל לאו" אתה שומע את ה"הן" - שאם נאמר הצד השלילי של הדבר (אם לא A אז B) ניתן להסיק מכך על הצד החיובי (אם כן A אז לא B). 
צבי זה ממש לא רוב הציבור, זה מיעוט שמציגים בתקשורת כאילו הוא רוב, יש רוב מוחלט שאינו שותף למעשים הללו וגם אינו בעדם.

תמיד לרבנים יש השפעה, שהרי לחברות האינטרנט אין שום אינטרס לחסות לך אתרים, אלא - להפך, יש להם אינטרס לפתוח בפניך את כל הרשת.ואם זה לא נעשה, הרי שיש כאן השפעה של ועדת הרבנים לענייני תקשורת. יש לספקי האינטרנט אינטרס לעשות חסימה כי הם מקבלים על זה כסף מכל לקוח שרוצה בכך. 

בשביל זה קיים החינוך, ללא הכפייה, זה הרבה יותר יעיל מאשר החסימות.
הרי דווקא החסימות גורמות לבני אדם להיות יותר סקרנים כדי לבדוק מה בדיוק נחסם להם ולא מורשים לצפות.
דווקא החופש וחופש הבחירה, מוריד את סף הסקרנות.
מאין אני יודע זאת? מהניסיון של עצמי, משפחתי וחבריי.

צבי, מי ניראלך שנחשף מוקדם יותר לתוכן מיני? ילד שיש לו חסימה באינטרנט או ילד שיש לו אינטרנט וזמין לו לראות הכל?? בכנות אתה חושב שזה עם החסימה נחשף יותר????ומאין אני יודע שדווקא החסימות גורמות לבני אדם להיות יותר סקרנים? - ממה שקורה אצל חלק גדול מבחורי הישיבה, שכן הם קוראים בסתר את העיתונים החילוניים למרות שזה נאסר עליהם, הם גולשים באתרים מטלפונים לא כשרים של חבריהם , אני מכיר כאלה שיש להם שני טלפונים (אחד כשר ואחר - לא כשר).

צבי אני מזכיר לך שהחסימה נועדה למי שרוצה בכך, אף אחד לא כופה עליך להשתמש בשירות חסמת האינטרנט, אבל כמו שאתה לא רוצה שהורים לילדים "יכפו" על ילדיהם את החסימה, ככה א"א לכפות על ההורים להכניס אינטרנט "פרוץ" שזה נוגד את אמונתם ודעתם.

שום אסון ו/או נזק לא יקרה אם תתפתה, מעת לעת, לגלוש באתר שאינו "כשר". "שום אסון" בזה אני כבר לא מסים איתך אבל בכל מקרה זה ענין של אמונה...
ובנוסף בלי קשר לאמונה אני חושב שזה מאוד מזיק להיחשף לתוכן מיני באופן כללי ובמיוחד בגיל צעיר. 
בנינו, מה עדיף בעיניך, אדם שמכריחים אותו לעשות מעשים או אדם שעושה את מעשיו מתוך הכרה ובחירה עצמית?כפי שציינתי, אף אחד לא מכריח אף אחד, ואם האדם בחר לשים חסימת אינטרנט לעצמו במכשיר שלו אז זה גם בחירה עצמית, לעומת זאת אדם שאין לו חסימה בדרך כלל לא יהיה חזק מספיק כדי לא להסתקרן ולהיכנס לאתרים כאלה ואחרים...