פורום תוכיפדיה
אני מתלבט - איזה תוכי לקנות - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: אני מתלבט - איזה תוכי לקנות (/showthread.php?tid=3910)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RE: אני רוצה לקנות תוכי גדול - צבי דגן - 04-19-2023

(04-19-2023, 10:36 AM)רוני כתב: ניראלי שצריך לשנות את כותרת האשכול מ "אני רוצה לקנות תוכי גדול'' ל ''אני רוצה לקנות תוכי קטן'' חחח...
בכל אופן למה בחרת בקוקטייל?
אתה צודק.
שניתי את נושא האשכול.

RE: אני רוצה לקנות תוכי גדול - צבי דגן - 04-19-2023

(04-19-2023, 10:42 AM)מרדכי2626 כתב: הג'אקו אצלו עולה 3800 ₪ אבל הקוקטייל 350 ₪, סביר.
האם מדובר בתוכים מחוברים?

RE: אני מתלבט - איזה תוכי לקנות - מרדכי2626 - 04-19-2023

כן ברור, החזקתי את הקוקטייל והוא הסכים לליטופים ולא נשך בכלל אפילו שהוא עכשיו נגמל ועוד לא רגיל לזה

RE: אני מתלבט - איזה תוכי לקנות - צבי דגן - 04-19-2023

סבבה.
אפשר לראות תמונות?

RE: אני מתלבט - איזה תוכי לקנות - מרדכי2626 - 04-19-2023

שכחתי לצלם כשהייתי אצלו, ועוד לא הבאתי אותו הביתה רק שילמתי עליו והוא שומר לי אותו למתי שהוא ייגמל לגמרי (הוא עוד לא גמול)
כשאני אביא אותו אני אצלם

ממליץ לך לקרוא את המאמרים האלה (או לפחות - את חלקם):
  1. עצות חשובות לפני ועם הבאת תוכי חדש
  2. קניתי תוכי חדש - מה עושים?
  3. כיצד לאמן את התוכי שלך להיות ידידותי 
  4. איך לאמן את התוכי שלך כדי שיאפשר לך ללטף אותו 
  5. דרכים קלות לחזק את הקשר עם התוכי שלך
  6. הכירו תוכי חדש לתוכי שלכם
  7. איך לאלף קוקטיילים?

RE: אני מתלבט - איזה תוכי לקנות - יוסף !!! - 04-19-2023

אני מחפש דווקא גוזל גמול לא קצוץ נוצות תעופה של או דררה או קוקטייל או גרינציק או קוואקר באזור ירושלים.

לעולם אל תקנה גוזל (או תוכי בוגר) שגזרו לו את נוצות התעופה.

עשרת הדברות לגידול תוכים - כדאי לשנן אותם לפני שאתה מחליט לאמץ לך תוכי
התוכי שלך לא יכול לדבר ולא - לשכור עו"ד כדי שייצג אותו.
כדאי לשנן את הדברים שלמטה, לפני שאתה מחליט לאמץ לך תוכי
החלטת לגדל תוכי? - מזל טוב.
אין לי ספק שתהנה מבעל חיים נהדר שניחן באינטליגנציה של ילד קטן (יש אומרים - בגיל 4), רק חשוב לי שתדע שיחד עם ההנאה - מגיעה האחריות.
התוכי שלך לא יכול לדבר ולומר לך את זה ברגע שתחליט לאמץ אותו.
אז תרשה לי להיות לו לפה ולמסור לך מספר בקשות שחשוב לו שתדע ברגע שאתה בוחר בו מכל שאר חיות המחמד.
  1. ברוב המקרים, החיים שלי נמשכים בין 10 ל-20 שנים בסך הכל, לכן כל פרידה ממך קשה לי במיוחד, זכור זאת לפני שתאמץ אותי.
  2. אל תכעס עלי, תן לי את הזמן להתרגל לסביבה החדשה ואליך ולהבין מה אתה רוצה ממני.
  3. תאמין לי, שאני מנסה לעשות את אותו הדבר ביחסי אליך, וסלח לי אם לא תמיד אני מצליח.
  4. אל תשאיר אותי בכלוב בתור עונש, כמוך, אני רוצה להיות חופשי. לך יש את החברים  שלך והבילויים שלך, לי יש רק אותך.
  5. ואם כבר אתה נאלץ לשים אותי בכלוב, לפחות שיהיה מספיק גדול כדי שאוכל לעוף מקצה אחד, אל הקצה האחר שלו. אני חושב שזו אינה דרישה מוגזמת ביחס לתנאים שהיו יכולים להיות לי בטבע.
  6. דבר איתי לפעמים. גם אני לא מבין את המילים שלך אבל אני מבין שזה הקול שלך, כשאתה קורא לי.
    אני מבין באיזה טון אתה פונה אליי, אני מבין מהו היחס שאתה נותן לי ואני לא שוכח לך את זה לעולם.
  7. לפני שאתה כועס עלי, זכור שיש לי מקור חזק ובקלות אני יכול להכאיב לך, אבל אני בוחר שלא לעשות זאת.
    ואם לפעמים נדמה לך שנשכתי אותך, אין זה אלה בראש שלך ובעצם התכוונתי לבדוק אם אני יכול לעמוד על היד ולהתיידד איתך.
  8. לפני שאתה כועס עלי, על שאיני משתף פעולה, שאני עקשן או לא מבין אותך, שאל את עצמך האם משהו עלול להטריד אותי. אולי אני לא מבין מה שאתה אומר או שאני מרגיש לא טוב, או לא מקבל את תזונה העשירה, המגוונת והמאוזנת, אולי אני נמצא בכלוב יותר מדי זמן ואני רק מרגיע ומשכך את השעמום או שאני זקן וחלש ואולי - לא מרגיש טוב.
  9. בבקשה תדאג לי כשאני חש ברע או כשאני מזדקן הרי גם לך זה יקרה.
  10. תהיה איתי גם כשאני לא מרגיש טוב ולא יכול לשחק, גם כשאני זקוק לטיפול רפואי. אין לי מי שירגיע אותי או ילטף לי את הראש, חוץ ממך.
  11. זכור שאולי בניגוד לחבריך (בני האדם) אני נאמן לך בכל מצב ובכל מקרה, אני אוהב אותך, ללא תנאים.

מה עליך לדעת לפני שאתה מחליט לקנות תוכי? 
  1. ראשית צריך לדעת שתוכי אינו צעצוע, לכן יש לעשות הכנות רבות.
  2. לאסוף מידע ע"י קריאת מאמרים באתר ולרכוש ידע לפני הקנייה, ואם אפשר - לדבר עם משהו בעל ניסיון, 
  3. אם אין לך ניסיון קודם בגידול תוכי, כדאי לך לקחת איתך מישהו שקצת מבין בעניינים.
  4. בד"כ יש להעדיף את המוכר החובב על הסוחר. ברוב המקרים לחובבים, שמגדלים גוזלים אחדים (ולא מאסות גדולות) יש פנאי ויכולת טובה יותר לחברת אותם היטב.
  5. לא להסתכל רק על המחיר, תהיה מוכן לשלם מעט יותר ובלבד שתהיה בטוח שאתה מקבל תוכי איכותי (כי על איכות, צריך לשלם).
    מצד שני לא תמיד תוכי זול הוא בהכרח תוכי ירוד, יש לבדוק כל מקרה לגופו.
  6. אין לקנות תוכי דרך הטלפון ו/או מהסתכלות בתמונה, חייבים לבקר את התוכי ולבדוק אותו.
  7. צריך להקדיש זמן ולהיות במחיצת התוכי כשעה לפני שמשלמים ולוקחים אותו הביתה.
  8. וודא שהתוכי אוכל מגוון רחב של מזונות (כופתיות, ירקות, ביצה קשה, תערובת זרעים יבשים, תערובת זרעים מושרים)
  9. בדוק שיש לו טבעת סגורה.
  10. בדוק אם יש לו תעודה רפואית (רצוי ממעבדה בארץ).
  11. תשווה את הכתוב בתעודה עם הכתוב על הטבעת הסגורה, כך תוודא שאכן התעודה שייכת לתוכי הספציפי.
  12. גם אם תקבל תעודת בריאות מהמוכר, תתנה את גמר העסקה בבדיקה שאתה תעשה באופן אישי במעבדת קרניאלי כדי לשלול את כל המחלות הנפוצות.
  13. בדוק שהתוכי לא נושך: גע בו בראש, בחזה, על הגב ומתחת הכנפיים ושים לב שאין התנגדות.
  14. בדוק שהתוכי עולה על היד שלך וגם על היד של מי שמלווה אותך, ללא בעיות מיוחדות.
  15. בדוק שהתוכי גמול לגמרי (אל תתפתה לקנות תוכי שאינו גמול, גם אם המוכר ינסה לשכנע אותך בכל מיני דברים שישמעו לך הגיוניים).
  16. עדיף לקנות תוכי שנגמל לפחות שבועיים לאחר לגמילה.
  17. כאמור לעיל חשוב מאוד לוודא שהתוכי הורגל לאכול מגוון מזונות: כופתיות, תערובת זרעים יבשים, תערובת זרעים מושרים, ירקות, ביצה קשה ועוד.
זו הגרסה הקצרה, אם תרצה תוכל לקבל גם את הגרסה המלאה והמפורטת יותר.

יום או יומיים לפני שאתה מביא את התוכי לביתך, בקש ממני שאמסור לך הנחיות: איך להתנהג לתוכי ועם התוכי בימיו הראשונים בביתך?