פורום תוכיפדיה
נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? (/showthread.php?tid=3837)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - צבי דגן - 07-01-2023

אם התוכי בא אליך רק משמיעה למרות שהוא לא רואה אותך, זו עליה בדרגת הקושי.
כל הכבוד

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - יוסף !!! - 07-02-2023

נראה לי בגלל שאני מאמן אותו רוב הזמן שאני אתו אז הוא מעדיף להיות בכלוב

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - צבי דגן - 07-02-2023

לא הבנתי את הקשר בין זה שאתה מאמן את התוכי שלך לבין ההעדפה שלו להיות בכלוב.

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - יוסף !!! - 07-02-2023

כי מלא פעמיים הוא עף לכלוב ולא נוחת ביד
ונגיד אם אני יגיד לו לבוא ממעל הכלוב הוא בטוח לא יבוא הוא מעדיף את הכלוב
איך אני גורם לו לאהוב להיות בחוץ [הוא תמיד אהב להיות בחוץ אבל לא התנהגתי נכון רוב הזמן שאני הייתי אתו זה היה אימונים ובאותו מקום בטח קצת התחרפן]

(07-01-2023, 08:05 PM)רוני כתב:
(07-01-2023, 07:41 PM)יוסף !!! כתב: התוכי עף מפניה כך שלא רואה אותי בכלל ממרחק גדול והוא רק שומע "בוא"  יפה מאוד! נשמח לראות סרטונים!

אבל שמתי לב אם הוא על מקל הוא לא עף כי יש לו אחיזה יותר בטוחהתרגיל אותו שיעוף אליך מכל מקום.

וגם במקום שלא אימנתי אותו בכלל הוא קודם צריך להתרגל  זה הגיוני, תרגיל אותו למעברים בין מקומות.
אגב, האם אתה כבר עושה איתו אימונים בחוץ או רק בבית?

בחוץ עשיתי פעם אחת בלבד והוא עף אלי רק פעם אחת ומרוחק רק של מטר, היה לו תעסוקה

ובבית יהיה קשה לאמן אותו הוא יעוף כל הזמן לכלוב או פשוט לא מרוכז

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - צבי דגן - 07-02-2023

אז אין קשר בין זה שאתה מאמן את התוכי שלך לבין ההעדפה שלו להיות בכלוב?
כל מה שאתה רוצה לגרום לו לעשות צריך להיות מלווה בפרסים - מזון שאהוב עליו במיוחד.

אני עושה איתו אימונים בבניין ואני קרוב לדלת והוא רחוק [הוא מזהה את הדלת של הבית] יכול להיות שבכלל הוא עף אלי בגלל שהוא רוצה להיות יותר קרוב לבית 
אני כבר לא יודע מה לחשוב.

אני לא נמצא איתו ולא רואה את ההתנהגות שלו מעבר למה שאתה מתאר.
אתה יכול לדעת את התשובה טוב יותר ממני.
תעשה מספר ניסיונות ואז תוכל להחליט אם הוא רוצה להיות קרוב לבית או - ממלא את רצונך כי כך הוא רוצה או כי הוא מצפה לפרס.

אני נותן לו את המזון הכי אהוב עליו 
עכשיו לתת לו גם שהוא עף אלי בלי קריאה? אני לא נותן לו ואז הוא לא עף אלי כל האימון בלי קריאה אבל כל שיעור צריך להזכיר לו מחדש שהוא לא מקבל בלי שקוראים לו
וסתם להגיד שלפני חודש בהרך באמצע האימונים נשר לו נוצה של הכנף שבקולמוס יש טיפת דם קטנה וגם היום נפל לו נוצה אם טיפת דם קטנה ונראה לי שהנוצה הזאת כבר נשרה לו וגדלה ועוד פעם נשרה זה הגיוני שהנוצה מתחלפת פעמיים בהפרש של חודש.

נראה לי שהוא רוצה להיות קרוב לבית\לכלוב.

(07-02-2023, 08:41 PM)יוסף !!! כתב: אני נותן לו את המזון הכי אהוב עליו - יפה
עכשיו לתת לו גם שהוא עף אלי בלי קריאה? - כן
אני לא נותן לו ואז הוא לא עף אלי כל האימון בלי קריאה אבל כל שיעור צריך להזכיר לו מחדש שהוא לא מקבל בלי שקוראים לו - בדיוק כך תעשה, אם הוא לא בא אליך אל תיתן לו פרסים

תודה צבי
ובקשר לנוצה אני צריך לדאוג?