פורום תוכיפדיה
נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? (/showthread.php?tid=3837)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - יוסף !!! - 03-06-2023

תודה  חיוך גדול

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - יוסף !!! - 05-21-2023

הי ב''ה האילוף התחיל וממשיך.
התוכי עף אלי כשאני קורה לו בינתיים רק במרחק של מטר, מטר וחצי, כי ניסיתי יותר והוא עף למקום אחר אבל משתפר המצב לעת לעת !!!
כשניסיתי יותר מ-2 מטר הוא עף לכיווני אבל לא נחת על האצבע אלא קצת התרחק עוד חמש מטר ונחת על מכונית והוא היה נראה מבוהל ולקחתי אותו וראיתי שהוא שוב מנסה לעוף לכיוון הקיר וזה מה שהוא באמת עשה הוא עף ונחת ברצפה וגם אז היה מבוהל.
רק אחרי 5 דקות נתתי לו לאכול וליטפתי אותו והוא נרגע ואני לא מבין למה זה קרה?
(ולא מדובר במקום בחוץ אלא אני מתאמן בחניון של המכוניות זה מקום מואר רגוע שקט ובלי הסחות דעת)

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - צבי דגן - 05-21-2023

אשמח לראות סרטון

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - shauliav2 - 05-22-2023

(05-21-2023, 08:20 PM)יוסף !!! כתב: הי ב''ה האילוף התחיל וממשיך התוכי עף אלי כשאני קורה לו לבינתיים רק ברוחק של מטר, מטר וחצי, כי ניסיתי יותר והוא עף למקום אחר אבל משתפר המצב לעט לעט !!!
כשניסיתי יותר מ2 מטר הוא עף לכיווני אבל לא נחת על האצבע אלא קצת התרחק עוד חמש מטר ונחת על מכונית והוא היה נראה מבוהל ולקחתי אותו וראיתי שהוא שוב מנסה לעוף לכיוון הקיר וזה מה שהוא באמת עשה הוא עף ונחת ברצפה וגם אז היה מבוהל רק אחרי 5 דקות נתתי לו לאכול וליטפתי אותו והוא נרגע ואני לא מבין למה זה קרה?
(ולא מדובר במקום בחוץ אלא אני מטעמן בחניון של המכוניות זה מקום מואר רגוע שקט ובלי הסחות דעת)

בוקר טוב עד שתצרף סרטון ממליץ לך להמשיך לאמן אותי במרחק שנוח לו ולא להגדיל את הטווח לאחר שיבור ביטחון יהיה לו יותר קל. עדיף להימנע מטראומה שלילית ולתת חיזוק חיובי. האימון צריך להתבצע במספר רב של מחזורים

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - צבי דגן - 05-22-2023

(05-21-2023, 08:20 PM)יוסף !!! כתב: רק אחרי 5 דקות נתתי לו לאכול וליטפתי אותו והוא נרגע ואני לא מבין למה זה קרה?
למה "אחרי 5 דקות" ולא מיד?

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - יוסף !!! - 05-24-2023

סליחה התכוונתי שהוא נרגע אחרי 5 דקות שנתתי לו אוכל וליטפתי אותו.

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - צבי דגן - 05-24-2023

סבבה.
תמשיך להתיחס אליו בסבלנות ובסובלנות.

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - רוני - 05-25-2023

אתה יכול לעשות לי קצת סדר מה קורה פה?
התוכי גזור נוצות תעופה? הם כבר גדלו לו עד הסוף? עשית כבר אימונים איתו בתוך מקום סגור או שישר יצאת איתו לשטח פתוח??
תן קצת רקע על היחסים בינך לבין התוכי ומה עשית עד עכשיו כדי לאלף אותו.

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - יוסף !!! - 05-25-2023

התוכי היה גזור וזה גדל.
התאמנתי אתו על ''בוא'' ו''טוס'' (הקשר שלו איתי מאוד טוב) ובשבועיים האחרונים התחלתי להתאמן אתו לתעופה חופשית בחניון ואז עברתי להתאמן בחדר מדרגות.
הוא עף ליד בקריאה של ''בוא'' רק בערך ממרחק של מטר מטר וחצי.
ניסיתי יותר והוא עף לכיווני ולא נוחת אלא ממשיך ונוחת במקום אחר.

לימדתי אותו לעשות שלום והוא מרים ממש קצת את הרגל אני צריך להמשיך לאלף אותו עדיין.

הצ'ופר שאני נותן לו על זה שהוא עף ליד שלי זה דקה על הכתף כי זה מה שהוא הכי אוהב יותר מגרעינים וליטופים   חיוך גדול

RE: נוצות התעופה של התוכי נגזרו וגדלו האם ללמד אותו לתעופה חופשית או לא? - רוני - 05-30-2023

תן לו גם גרעינים בתור צ'ופר כי ההנאה של התוכי מהגרעין היא מיידית  וזה יותר נקלט לו שזה מגיע כתוצאה מזה שהוא בא אליך.