פורום תוכיפדיה
גידול לורי קשת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: גידול לורי קשת (/showthread.php?tid=3810)

עמודים: 1 2

גידול לורי קשת - Stepback - 02-05-2023

היי לכולם,
לפני כשלושה חודשים קניתי לורי קשת מוטבע (גזור כנפיים), יש לי ניסיון עבר בגידול קוקטייל גם כן האכלת יד מלפני כמה שנים. רציתי לקבל קצת הערות\הארות לגבי הטיפול שלו.

מבחינת תזונה:
בגדול, כפי שהבנתי מהחנות ומהאינטרנט, לורים אוכלים אבקה ייעודית ומערבבים אותה עם המים שלהם, אני שם לו כל יומיים אבקה והוא מסתדר עם זה ביחד עם המים.
רציתי לשאול אם יש ממתקים\פירות שמומלצים לו, אני רואה שבכדי לאלף צריך לתת צ'ופרים וכו' ואני לא יודע מה מותר לי לתת לו ומה אסור, יש חטיפים ייעודיים שאפשר לקנות ללורי? איזה פירות מומלצים אפשר לתת לו ובאיזה כמות?

מיקום הכלוב:
בגדול מיקמתי אותו בכניסה לחדר עבודה בבית, חלק נכבד מהיום נמצאים שם בחדר ככה שהוא לא לבד.
יש עדיפות מסויימת למיקום בבית לשים את הכלוב? יש בעיה עם זה שכל הזמן עוברים בכניסה לחדר ועוברים ממש קרוב לכלוב שלו?

התנהגות ואילוף:
ברוב היום הוא בסהכ בסדר, לא רועש יותר מידי, אקטיבי מאד אוהב מאד את הכלוב שלו ואת הצעצועים ומשחק בהם רוב היום, גם יוצא לקטע העליון של הכלוב ודי מבסוט.
יש קטעים ביום בלי התראה מוקדמת ורוב הפעמים בלי סיבה הגיונית הוא מתמתח ומתחיל לצעוק את נשמתו החוצה משהו שלא הכרתי מהקוקטייל שהיה לי בעבר, הוא ממש הוא צורח וזה לא נשמע כמו שריקה, זה יכול להיות גם 10 דקות שלמות - חייב לציין שרוב הפעמים הוא עושה את זה גם כשאין רעשים\אנשים לידו. לפעמים  הוא עושה את זה כשהוא חושש לדוג' כשפותחים מים במקלחת וזה עושה קצת רעש אז הוא צועק, בנוסף הוא עושה את זה גם כשאני בחדר ואני לא רואה משהו שמפריע לו והוא לא מסתכל עלי או משהו לצומת לב פשוט משתולל בכלוב וגם מחוצה לו.
יש משהו לעשות בנוגע לצרחות האלה? יש דרך להתמודד עם זה? להזיז את הכלוב למקום אחר? אלה רעשים באמת בלתי נסבלים ואני מאמין שזה גם מפריע לשכנים.

**עריכה דוגמא לוידאו שמצאתי בפייסבוק, הצרחות הווליום והתנועות כמעט זהות למה שיש בסרטון (
ווידאו מפייסבוק)

בני זוג:
אולי בעיית ההתנהגות שלו נובעת מבדידות? אם אני אביא בן\בת זוג זה אולי יכול לעזור?
איזה תוכים אפשר לאכלס ביחד עם לורי קשת? רק מאותו הסוג?

שירותי וטרינר:
יש איזה סיבה ללכת לבדיקה שגרתית אצל וטרינר? או שהולכים רק שרואים שיש משהו לא תקין?

תודה לכל העוזרים! חייכן

RE: גידול לורי קשת - shauliav2 - 02-05-2023

(02-05-2023, 08:55 AM)Stepback כתב: היי לכולם,
לפני כשלושה חודשים קניתי לורי קשת מוטבע (גזור כנפיים), יש לי ניסיון עבר בגידול קוקטייל גם כן האכלת יד מלפני כמה שנים. רציתי לקבל קצת הערות\הארות לגבי הטיפול שלו.- המלצתי לא לגזור את הכנפיים ולאפשר לו להוציא מרץ בתעופה , יש פה הרבה מידע על תעופה חופשית ואימונים שיכולים לסייע.

מבחינת תזונה:
בגדול, כפי שהבנתי מהחנות ומהאינטרנט, לורים אוכלים אבקה ייעודית ומערבבים אותה עם המים שלהם, אני שם לו כל יומיים אבקה והוא מסתדר עם זה ביחד עם המים.
רציתי לשאול אם יש ממתקים\פירות שמומלצים לו, אני רואה שבכדי לאלף צריך לתת צ'ופרים וכו' ואני לא יודע מה מותר לי לתת לו ומה אסור, יש חטיפים ייעודיים שאפשר לקנות ללורי? איזה פירות מומלצים אפשר לתת לו ובאיזה כמות?

מיקום הכלוב:
בגדול מיקמתי אותו בכניסה לחדר עבודה בבית, חלק נכבד מהיום נמצאים שם בחדר ככה שהוא לא לבד.
יש עדיפות מסויימת למיקום בבית לשים את הכלוב? יש בעיה עם זה שכל הזמן עוברים בכניסה לחדר ועוברים ממש קרוב לכלוב שלו?
לדעתי יש למקם את הכלוב במקום מואר אך לא חשוף לשמש חזקה באזור עיקרי בבית שיש תנועה של אנשים. בנוסף רצוי לתת לו יחס  מעבר לכך שיש תנועה של אנשים . מה גודל הכלוב ? האם יש משחקים? האם הוא משוחרר ?

התנהגות ואילוף:
ברוב היום הוא בסהכ בסדר, לא רועש יותר מידי, אקטיבי מאד אוהב מאד את הכלוב שלו ואת הצעצועים ומשחק בהם רוב היום, גם יוצא לקטע העליון של הכלוב ודי מבסוט.
יש קטעים ביום בלי התראה מוקדמת ורוב הפעמים בלי סיבה הגיונית הוא מתמתח ומתחיל לצעוק את נשמתו החוצה משהו שלא הכרתי מהקוקטייל שהיה לי בעבר, הוא ממש הוא צורח וזה לא נשמע כמו שריקה, זה יכול להיות גם 10 דקות שלמות - חייב לציין שרוב הפעמים הוא עושה את זה גם כשאין רעשים\אנשים לידו. לפעמים  הוא עושה את זה כשהוא חושש לדוג' כשפותחים מים במקלחת וזה עושה קצת רעש אז הוא צועק, בנוסף הוא עושה את זה גם כשאני בחדר ואני לא רואה משהו שמפריע לו והוא לא מסתכל עלי או משהו לצומת לב פשוט משתולל בכלוב וגם מחוצה לו.
יש משהו לעשות בנוגע לצרחות האלה? יש דרך להתמודד עם זה? להזיז את הכלוב למקום אחר? אלה רעשים באמת בלתי נסבלים ואני מאמין שזה גם מפריע לשכנים.
צרחות זה דבר טבעי לתוכי, כשהם רוצים צומת לב הם קוראים לבן /ת הזוג ללהקה . שלי למשל כל פעם שפותחים מים היא צועקת וכמובן שרואה אותי אם אני לא בא אליה ישר צעקות  (כמו אשתי 
 חיוך גדול ) חשוב לא להתייחס כאשר הם צועקים כי אם תעשו פעולה כל שהיא הוא מקבל יחס דבר שיובל לצרחות תמידיות עד שיקבל מה שהוא רוצה. כן חשוב לקחת בחשבון שזה בעל חיים וכן הום גם מרעישים לפעמים גם אם זה לא נעים 
שירותי וטרינר:
יש איזה סיבה ללכת לבדיקה שגרתית אצל וטרינר? או שהולכים רק שרואים שיש משהו לא תקין? ממולץ לבדוק כלמידה, הנוצה והמקור ושאין טפילים 

תודה לכל העוזרים! חייכן

RE: גידול לורי קשת - רוני - 02-05-2023

אין לי ניסיון עם לורים ולכן לא אוכל לענות לך על כל השאלות, רק לגבי מיקום הכלוב שיהיה במקום יחסית מרכזי, אבל שלא יעברו אנשים ליד הכלוב כל דקה. (בכל פעם שמתקרבים לכלוב התוכי חושב שבאים אליו וזה עלול לשגע אותו...)

RE: גידול לורי קשת - Stepback - 02-05-2023

(02-05-2023, 09:13 AM)shauliav2 כתב:
לפני כשלושה חודשים קניתי לורי קשת מוטבע (גזור כנפיים), יש לי ניסיון עבר בגידול קוקטייל גם כן האכלת יד מלפני כמה שנים. רציתי לקבל קצת הערות\הארות לגבי הטיפול שלו.- המלצתי לא לגזור את הכנפיים ולאפשר לו להוציא מרץ בתעופה , יש פה הרבה מידע על תעופה חופשית ואימונים שיכולים לסייע.

מבחינת תזונה:

מיקום הכלוב:
לדעתי יש למקם את הכלוב במקום מואר אך לא חשוף לשמש חזקה באזור עיקרי בבית שיש תנועה של אנשים. בנוסף רצוי לתת לו יחס  מעבר לכך שיש תנועה של אנשים . מה גודל הכלוב ? האם יש משחקים? האם הוא משוחרר ?
הוא במקום מואר מול 2 חלונות שפתוחים כל היום (חוץ מבלילה שאני סוגר את הווילונות) יש המון תנועה ליד הכלוב, הכלוב יחסית גדול לפי מה שאני רואה באינטרנט שאנשים מאכלסים תוכים, יש כרגע 9 משחקים ויש לי עוד שקית עם מלא משחקים שהזמנתי מהאינטרנט אבל אני לא רוצה להעמיס על הכלוב. כל עוד יש מישהו בבית וזה רוב היממה כרגע, הכלוב פתוח לחלוטין, הוא לא יורד לקרקע כי הכלוב עם סטנד והוא גבוהה (לא נראה שהוא רוצה גם ניסיתי להרויד אותו כמה פעמים הוא מנסה לחזור לכלוב), הוא יוצא המון על הכלוב ומטפס עלייו גם הרבה מבחוץ

התנהגות ואילוף:
צרחות זה דבר טבעי לתוכי, כשהם רוצים צומת לב הם קוראים לבן /ת הזוג ללהקה . שלי למשל כל פעם שפותחים מים היא צועקת וכמובן שרואה אותי אם אני לא בא אליה ישר צעקות  (כמו אשתי 
 חיוך גדול ) חשוב לא להתייחס כאשר הם צועקים כי אם תעשו פעולה כל שהיא הוא מקבל יחס דבר שיובל לצרחות תמידיות עד שיקבל מה שהוא רוצה. כן חשוב לקחת בחשבון שזה בעל חיים וכן הום גם מרעישים לפעמים גם אם זה לא נעים לקחתי בחשבון כמובן שזה בעל חיים והוא מצייץ ושר והכל, אבל מדובר פה על צרחות של ממש אמוק, עכשיו זה ברמה מאד מאד לא סבירה לדעתי ממש משהו שקשה לי לחיות איתו, הוא מאד אקטיבי ומשחק בצעצועים שלו ועושה המון רעש וזה לא מפריע לי, לא מפריע לי גם שייציץ כל היום לקחתי את זה בחשבון, אבל זה צרחות של ממש, קשה מאד לחיות עם זה, זה משהו שיכול לחלוף? בן\בת זוג זה יכול לעזור או שזה יעשה את זה פי 2 יותר קשה? יש פה סרטון של מישהו שפרסם קקדו שצועק בערך באותה רמה של התוכי שלי (*ווידאו מפייסבוק) זה ברמת המפריע לאיכות חיים כבר שלי ושל השכנים, לא ציפיתי למצב כזה, שוב זה יכול להימשך גם 10 דקותשירותי וטרינר:
יש איזה סיבה ללכת לבדיקה שגרתית אצל וטרינר? או שהולכים רק שרואים שיש משהו לא תקין? ממולץ לבדוק כלמידה, הנוצה והמקור ושאין טפילים 
אז צריך להגיע לבדיקה פעם בשנה\חצי שנה? או שאני אמור לראות משהו עליו?

תודה לכל העוזרים! חייכן

(02-05-2023, 09:24 AM)רוני כתב: אין לי ניסיון עם לורים ולכן לא אוכל לענות לך על כל השאלות, רק לגבי מיקום הכלוב שיהיה במקום יחסית מרכזי, אבל שלא יעברו אנשים ליד הכלוב כל דקה. (בכל פעם שמתקרבים לכלוב התוכי חושב שבאים אליו וזה עלול לשגע אותו...)

הוא נמצא במיקום מאד מרכזי בבית, הרבה פעמים עוברים לידו ממש צמוד, יכול להיות שזה מה שגורם לו לצעוק ולהשתגע?

יש מצב, (למרות שאני לא יודע אולי זה רגיל אצל לורים)
בכל אופן שים אותו במיקום מרכזי שיראה אנשים אך שלא יעברו צמוד לכלוב שלו כל דקה...

אגב, חבל שהוא גזור כנפיים ממליץ לך לתת להם לגדול...
ראה כאן את המאמר שלי תעופה חופשית (Free Flight) / רוני

וראה גם כאן למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה?

(02-05-2023, 09:33 AM)רוני כתב: יש מצב, (למרות שאני לא יודע אולי זה רגיל אצל לורים)
בכל אופן שים אותו במיקום מרכזי שיראה אנשים אך שלא יעברו צמוד לכלוב שלו כל דקה...
הבנתי, אני אנסה, אולי זה באמת מטריף אותו וגורם לו להקצין את הצעקות

אגב, חבל שהוא גזור כנפיים ממליץ לך לתת להם לגדול...
ראה כאן את המאמר שלי תעופה חופשית (Free Flight) / רוני
האמת שככה קיבלתי אותו, התלבטתי באמת מה לעשות בנוגע לזה, אבל יש לי בעיה קשה עם לשלשת שלו(נוזלית), אני לא יודע איך זה יסתדר ביחד עם אפשרות לעוף בכל הבית.
בינתיים אני עוד לא יודע מה לעשות בנוגע לזה, עוד לא החלטתי, אני אעיף מבט במאמר שכתבת, תודה רבה!

וראה גם כאן למה אני מתנגד לגזירת נוצות התעופה? 

אפשר לאלף אותו שיעשה צרכים רק בכלוב.

RE: גידול לורי קשת - shauliav2 - 02-05-2023

(02-05-2023, 09:25 AM)Stepback כתב:

מבחינת תזונה:

מיקום הכלוב:
הוא במקום מואר מול 2 חלונות שפתוחים כל היום (חוץ מבלילה שאני סוגר את הווילונות) יש המון תנועה ליד הכלוב, הכלוב יחסית גדול לפי מה שאני רואה באינטרנט שאנשים מאכלסים תוכים, יש כרגע 9 משחקים ויש לי עוד שקית עם מלא משחקים שהזמנתי מהאינטרנט אבל אני לא רוצה להעמיס על הכלוב. כל עוד יש מישהו בבית וזה רוב היממה כרגע, הכלוב פתוח לחלוטין, הוא לא יורד לקרקע כי הכלוב עם סטנד והוא גבוהה (לא נראה שהוא רוצה גם ניסיתי להרויד אותו כמה פעמים הוא מנסה לחזור לכלוב), הוא יוצא המון על הכלוב ומטפס עלייו גם הרבה מבחוץ תן לו זמן להסתגל לאורחות הבית תשאיר פתוח כאשר ירגיש בטוח הוא יצא לא להכריח אותו לצאת בכח או לעלות על הידיים אם הוא לא רוצה.

התנהגות ואילוף:
 חיוך גדול ) חשוב לא להתייחס כאשר הם צועקים כי אם תעשו פעולה כל שהיא הוא מקבל יחס דבר שיובל לצרחות תמידיות עד שיקבל מה שהוא רוצה. כן חשוב לקחת בחשבון שזה בעל חיים וכן הום גם מרעישים לפעמים גם אם זה לא נעים לקחתי בחשבון כמובן שזה בעל חיים והוא מצייץ ושר והכל, אבל מדובר פה על צרחות של ממש אמוק, עכשיו זה ברמה מאד מאד לא סבירה לדעתי ממש משהו שקשה לי לחיות איתו, הוא מאד אקטיבי ומשחק בצעצועים שלו ועושה המון רעש וזה לא מפריע לי, לא מפריע לי גם שייציץ כל היום לקחתי את זה בחשבון, אבל זה צרחות של ממש, קשה מאד לחיות עם זה, זה משהו שיכול לחלוף? בן\בת זוג זה יכול לעזור או שזה יעשה את זה פי 2 יותר קשה? יש פה סרטון של מישהו שפרסם קקדו שצועק בערך באותה רמה של התוכי שלי (*ווידאו מפייסבוק) זה ברמת המפריע לאיכות חיים כבר שלי ושל השכנים, לא ציפיתי למצב כזה, שוב זה יכול להימשך גם 10 דקותשירותי וטרינר:  תוכי צועק זו הקריאה שלהם , הם בדכ לא מצייצים הצעקה בד"כ מודיע משהו תנסה לשם לב, יכול להיות צומת לב, פחד, קריאה ללהקה, מזון מים וכד'. בכל מקרה אולי אפשר לצמצם אבל לא בטוח שיעלם לגמריי.
אז צריך להגיע לבדיקה פעם בשנה\חצי שנה? או שאני אמור לראות משהו עליו? אם הוא לא חשוף לבעלי חיים נוספים כדאי לפחות בפעם הראשונה לבצע בדיקה מסודרת 
צרף תמונות שנראה את החמוד
תודה לכל העוזרים! חייכן

(02-05-2023, 09:46 AM)shauliav2 כתב:
(02-05-2023, 09:25 AM)Stepback כתב:

מבחינת תזונה:

מיקום הכלוב:
הוא במקום מואר מול 2 חלונות שפתוחים כל היום (חוץ מבלילה שאני סוגר את הווילונות) יש המון תנועה ליד הכלוב, הכלוב יחסית גדול לפי מה שאני רואה באינטרנט שאנשים מאכלסים תוכים, יש כרגע 9 משחקים ויש לי עוד שקית עם מלא משחקים שהזמנתי מהאינטרנט אבל אני לא רוצה להעמיס על הכלוב. כל עוד יש מישהו בבית וזה רוב היממה כרגע, הכלוב פתוח לחלוטין, הוא לא יורד לקרקע כי הכלוב עם סטנד והוא גבוהה (לא נראה שהוא רוצה גם ניסיתי להרויד אותו כמה פעמים הוא מנסה לחזור לכלוב), הוא יוצא המון על הכלוב ומטפס עלייו גם הרבה מבחוץ תן לו זמן להסתגל לאורחות הבית תשאיר פתוח כאשר ירגיש בטוח הוא יצא לא להכריח אותו לצאת בכח או לעלות על הידיים אם הוא לא רוצה.

התנהגות ואילוף:
 חיוך גדול ) חשוב לא להתייחס כאשר הם צועקים כי אם תעשו פעולה כל שהיא הוא מקבל יחס דבר שיובל לצרחות תמידיות עד שיקבל מה שהוא רוצה. כן חשוב לקחת בחשבון שזה בעל חיים וכן הום גם מרעישים לפעמים גם אם זה לא נעים לקחתי בחשבון כמובן שזה בעל חיים והוא מצייץ ושר והכל, אבל מדובר פה על צרחות של ממש אמוק, עכשיו זה ברמה מאד מאד לא סבירה לדעתי ממש משהו שקשה לי לחיות איתו, הוא מאד אקטיבי ומשחק בצעצועים שלו ועושה המון רעש וזה לא מפריע לי, לא מפריע לי גם שייציץ כל היום לקחתי את זה בחשבון, אבל זה צרחות של ממש, קשה מאד לחיות עם זה, זה משהו שיכול לחלוף? בן\בת זוג זה יכול לעזור או שזה יעשה את זה פי 2 יותר קשה? יש פה סרטון של מישהו שפרסם קקדו שצועק בערך באותה רמה של התוכי שלי (*ווידאו מפייסבוק) זה ברמת המפריע לאיכות חיים כבר שלי ושל השכנים, לא ציפיתי למצב כזה, שוב זה יכול להימשך גם 10 דקותשירותי וטרינר:  תוכי צועק זו הקריאה שלהם , הם בדכ לא מצייצים הצעקה בד"כ מודיע משהו תנסה לשם לב, יכול להיות צומת לב, פחד, קריאה ללהקה, מזון מים וכד'. בכל מקרה אולי אפשר לצמצם אבל לא בטוח שיעלם לגמריי.
אז צריך להגיע לבדיקה פעם בשנה\חצי שנה? או שאני אמור לראות משהו עליו? אם הוא לא חשוף לבעלי חיים נוספים כדאי לפחות בפעם הראשונה לבצע בדיקה מסודרת 
צרף תמונות שנראה את החמוד
תודה לכל העוזרים! חייכן

[Image: N61cei1.jpg]

(02-05-2023, 09:42 AM)רוני כתב: אפשר לאלף אותו שיעשה צרכים רק בכלוב.

​​​​​​זה גם מופיע במאמר?

מה גם מופיע?

אחלה תמונה, אגב איך העלית אותה? (זה מראה לי אותה בצורה שונה משאר התמונות שעולות כאן...)