פורום תוכיפדיה
אובדן של תוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: פרופיל אישי (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=30)
+---- אשכול: אובדן של תוכים (/showthread.php?tid=381)

אובדן של תוכים - צבי דגן - 05-04-2018

[Image: k3rfR3W.jpg]
סיפורי תוכים
אובדן של תוכים / אוהבת_תוכים
במשך השנים שאני מגדלת תוכים איבדתי, לצערי, אבדתי תוכים רבים שאהבתי - אחדים נפטרו ממחלות וחלקם פשוט ברחו כשלא היתי בבית.
מתוך כל התוכים שלי היו שלושה תוכים שמאוד אהבתי יותר מכל השאר - שניים נפטרו ואחד ברח.
  • התוכי הראשון שמאוד אהבתי היה תוכון אוסטרלי. 
    הוא היה יפיפה (בגווני כחול) וחכם מאוד (כולם היו רבים על האוכל הוא היה הולך לצד שלי מתוך ידיעה שהוא יקבל אוכל)
    גידלתי אותו חמש שנים, הוא היה התוכון אוסטרלי שהכי אהבתי מכל האוסטרלים שלי בגלל האופי שלו שכ"כ חכם ולא רב עם אחרים והיופי שלו.
    בליל הסדר באתי לכלוב שלו לשים לו חתיכת חסה וגיליתי שהוא מת. 
    כמובן שליל הסדר נהרס לי, מהרגע שגיליתי אותו מת לא הפסקתי לבכות.
     לקחתי את זה מאוד קשה, לא הסכמתי שייקחו אותו לקבורה בגינה רציתי שיישאר איתי קרוב אז שייקבר בעציץ בחלון שלי
    בכיתי המון והתאבלתי עליו.

• היה לי קוקטיל שגידלתי במשך 9-10 שנים, פתאום, באחד מימי השבת, שומעת רעש מוזר מהכלוב, ומגלה שהוא נפל.
    חשבתי שאולי נבהל ממשהו ונפל אכשהו ואז הסתבר לי שפתאום מעכשיו לעכשיו השתתקה לו רגל אחת!
    בהתחלה חשבתי שקיבל מכה ואולי זה יעבור, אבל זה לא עבר.
    הוא היה כ"כ חכם שהוא נהג להעזר בצעצועים בכלוב כדי ללכת ונשען עליהם כמו על מקל הליכה ומקפץ כך על הרגל הבריאה.
    לראות אותו כך סובל, היה מחזה קורע לב.
    גם ד"ר שלומית לוי שהיא וטרינרית לתוכים לא הצליחה להצילו (לקחתי אותו אליה למרות שרחוק לנו כי חשבתי שהיא הכי מומחית בארץ בתוכים בגלל הספרים שלה)
    היא נתנה לו זריקה, ונתנה לי טיפות נגד כאבים כדי לתת לו, אבל כלום לא עזר.
    כך שאל לנו להיות בטוחים שוטרינר יכל להציל תוכי מכל מצב, כי יש מקרים שגם הם חסרי אונים ולא יכולים להציל.
    היו שלבים שמרוב שתסכל אותו שהרגל משותקת שהוא פשוט נושך אותה עד זוב דם!
    חבשתי לו את הרגל כדי שלא ימשיך לכרסם, הוא היה מוריד את התחבושת ומכרסם.
    הגעתי למצב ששמתי אותו בגיגית כביסה עם כלי האוכל וכלי המים ומראה שהוא מאוד אהב (החבר שלו במראה).
    שמתי את הכלוב בחדר איתי וישנתי לידו על הרצפה כדי שאוכל להשגיח שלא יכרסם ויפגע בעצמו.
    הוא מאוד אהב תכשיטים, ובלילה לפני שנפטר עוד ניסה לגנוב לי את השרשרת מהצוואר, אבל היה כ"כ חלוש שבקושי תפס בה במקור שלו.
    כאב לי הלב לראות אותו כך, מאז, אני לא מסוגלת לענוד את השרשרת הזו.
    בלילה לפני שנפטר היה לו גוש דמי גדול בלשלשת וריח מסריח מאוד.
    כשנרדמתי בסופו של דבר, הסתבר שהוא נפטר.
    עד היום, אין לי מושג ממה הוא נפטר ומה בדיוק היה לו. אני חושדת בהרעלת מתכות בגלל הלשלשת הדמית וכי היו גם צעצועים עם מתכת (אז - לא יד עתי שזה אסור לתוכים).
    בבוקר, כשאמרו לי שהוא נפטר, היה לי קשה מאוד מאוד, הוא היה החבר כמעט הכי טוב שלי ומאוד מאוד אהבתי אותו.
    אבא שלי קבר אותו בגינה לידנו.
    בכיתי כמה ימים וכ"כ המון בדרגה שהעיניים שלי התנפחו עד כדי כך שנאלצתי לשים קומפרסים של תה שתרד הנפיחות.
    אני מאוד מקווה שהתוכים שלי בגן עדן ושהם יקומו לתחיית המתים ושהם במקום שטוב להם, אבל נראה לי לפי היהדות חיות לא קמות לתחייה 
    לֹא הֶחלֵטִי
    לכל היותר אם הן גלגול של אדם, והם עשו את התיקון שלהם, הם נפטרים ועולים לגן עדן.
  • מקרה נוסף מדובר בקוקטיל נוסף שהיה לי.
    גם הוא היה אצלי 9-10 שנים, ובערך חודש אחרי שהקוקטיל הקודם נפטר, כשלא הייתי בבית אחותי הכניסה חתול, 
    החתול התנפל על הכלוב והפיל אותו לרצפה, הכלוב נשבר או נפתח (כבר לא זוכרת במדויק), מה שחשוב שהתוכי שלי ברח מהבית.
    חיפשתי אותו, שאלתי אנשים אם ראו אותו, פרסמתי מודעות עם פרס כספי כלום לא עזר, לא מצאתי אותו.
    קיוויתי שמשהו טוב מצא אותו ומגדל אותו, למרות שרוב הסיכוי שניצוד ע"י חתול או מת בדרך כלשהי למרות שלא היה גזור נוצות תעופה.
    ברוב המקרים, התוכים לא שורדים בטבע.
    כך איבדתי שני תוכים שמאוד אהבתי וגידלתי במשך שנים אחדות בזמן קצר של חודש בערך.

מאז  נשארתי חסרת תוכים, מבחירה, כי לא רציתי לקחת סיכון שהלב שלי ישבר כך שוב, לא הייתי מסוגלת לראות תוכים במיוחד לא קוקטילים, אפילו להסתכל על תמונות של תוכים לא הייתי מסוגלת.
    הפסקתי לגלוש בכל אתרי התוכים שהיתי גולשת בהם באופן קבוע כל יום.
    האנשים הקרובים אלי, לא הבינו את פשר ההתנהגות שלי, אמרו לי "זה כולה תוכי תקני חדש", "זה לא בן אדם מה את מתאבלת כך".
    הם לא קולטים שמי שאוהב משהו אפילו אם הוא "רק תוכי" זה בשבילו משהו ענק חסר תחליף וחבר טוב ואפילו - הכי טוב שיש.
    מבחינתי הם היו חברים שלי יותר מהרבה בני אדם אחרים, אז למה אי אפשר לאהוב אותם כמו שאוהבים בני אדם?
    כל התוכים שלי היו פרא, אבל הגעתי איתם לקשר מצוין עם המון השקעה, סבלנות יחס רב, ושעות על גבי שעות של צפייה בהם ובהתנהגות שלהם.
    כבר מספר שנים אני נמצאת ללא תוכים, אבל ככל שעבר הזמן התברר לי שחברת תוכים חסרה לי יותר ויותר, ושאני חייבת לחזור לגדל תוכים.
    בינתיים אני מבקרת את התוכים בחנויות לחיות מחמד, ולומדת עליהם כמה שיותר כדי שאדע לגדל נכון.
    אני מחכה שנעבור דירה ונתארגן ואז כנראה אחזור לגדל שוב תוכים. (עדיין לא החלטתי איזה סוג, אבל אני חושבת על אקלקטוס זכר או ג'אקו. אני צריכה תוכי שלא יעשה רעש ולא יגרום לבעיות עם השכנים). אני מאוד מאוד מבינה את הכאב של מי שמאבד את התוכי שלו. 
    אני מבינה את הכאב שהוא מאוד מאוד מאוד חזק, אבל עם השנים הכאב נחלש ומרגישים יותר טוב.
    זה לא שהצער והכאב נפסקים לגמרי, אבל זה לא יהיה בעוצמה הנוראית והבלתי נסבלת כפי שזה היה סמוך למועד ההתרחשות.
    חשוב להרגיש חופשי לבכות, להתאבל, לדבר עליו עם אנשים שיבינו את גודל האבדה ולא יפטירו ויגידו מילים סתמיות, כמו "זה רק תוכי תקני חדש".
    תחליף למשהו אני חשה שאין תחליף למשהו אהוב שמאבדים גם אם הוא "רק תוכי".
    במקרים כאלה, אני ממליצה לגדל תוכי חדש, תוכי יביא לך שמחה ויעזור להתגבר על הכאב אפשר לגדל אפילו סוג אחר, כדי שלא תרגיש שהוא בא לתפוס את מקומו של התוכי שאבד או נפטר. אני למשל לא אגדל שוב תוכונים וקוקטלים למרות שאני אוהבת אותם גם מסיבה שאף אחד לא יתפוס את מקומם, וגם כי הם לרוב לא חיים הרבה.
[Image: w7plGro.gif]
איך נדבקתי ב"מחלת התוכים"? / שריתי
תמיד אהבתי בעלי-חיים. מי שהדביק אותי ב"מחלת התוכים" הוא תוכי ארה גרין-ווינג ענק וצווחן בשם "יוקו", שפגשתי במסגרת של פינת חי נודדת. הוא הסכים שאני אלטף אותו, אכל לי גרעינים מהיד, נשך אותי קלות, ואפילו דיבר כמה מילים, הוא שבה את ליבי.
מאותו יום התחלתי לדבר על ארות, לחפש כל חומר שנוגע לתוכים, לתלות בחדרי תמונות שונות של תוכים ובעיקר ארות, ולהתחנן, לשווא, להורי שיקנו לי תוכי. אבל מה ששכנע אותי לרדת מה"עץ" שעליו טיפסתי, היה דווקא ספר התוכים שגרם לי לחשוב שזה עסק מסובך מידי. 
אבל אז קיבלתי קוקטייל במתנה (שוקי), ואחר כך 2 תוכים (שמעיה ואבטליון ז"ל) שהבית שלהם נהרס במלחמה בצפון וחיפשו להם בית חם, ולאט אבל בטוח הבית שלי (התחתנתי בינתיים) התחיל להתמלא בציוצים ואהבתי לתוכים רק הולכת וגדלה. (כשאני אומרת לבעלי "איזה תוכי אתה!" הוא רואה בזה מחמאה!)
עדיין, חלום ילדותי, מקנן בי ויבוא היום שבו יהיה לי ארה יקינטונית ענקית וחמודה!

[Image: ToN28NK.jpg]

RE: אובדן של תוכים - ג'אקו - 04-17-2019

סיפור שקרה לי לפני שנה אבל עכשיו נזכרתי לספר אותו.
הג'אקו שלנו אז בן 5 היה בכלוב שלו כשפתחתי אותו בשביל להחליף לו את המים בקערה.
בטעות היד שלי נתקעה בדלת, והוא נבהל והתחיל לעוף היישר ל... דלת המרפסת הפתוחה ומשם לרחוב שמעל היער שבפאתי העיר...
ראיתי אותו מתעופף למשך 4 שניות ואז הוא נעלם לי מהעיניים.
התחלתי בחיפושים בכל השכונה אבל לא מצאתי כלום.
הלכתי לישון, קמתי בשש בבוקר ויצאתי ליער, הסתובבתי ו...כלום.
אחרי כמה שעות כמה ילדים מרוגשים דופקים בדלת, מספרים שראו ג'אקו בגינת המשחקים מטייל על הגדר, ושורק לו...
רצנו לשם ו... הוא כבר הספיק שוב להיעלם.
תלינו מודעות בכל האזור, ואנשים התחילו להתקשר, 
אחרי יומיים אחת סיפרה שהוא טייל ליד החלון בבית שלהם במרחק של 15 בנינים למשך שעתיים.
אחר סיפר שראה אותו בכלל בצד השני של הרחוב.
בכל פעם הלכנו לאזור המדובר ו... כלום.
אחרי ארבעה (!) ימים קיבלנו טלפון ממישהו שהתוכי נחת אצלם בתוך הבית, מורעב וצמא,
בקומה 5 ובמרחק של כמעט קילומטר מאיפה שראו אותו פעם אחרונה.
הלכנו לשם ו... בשעה טובה ובס"ד מצאנו את התוכי שהתחיל לשרוק משמחה...
אמנם לא כל הסיפורים נגמרים ככה.
אבל אל תתייאשו, יש גם סיפורים כאלו.
נאחל לכל המאבדים שתמצאו את האבדות בהקדם.

RE: אובדן של תוכים - גלי - 12-07-2019

שלום,
רציתי לספר את הסיפור של קוקי - תוכי ארה סווירה בן פחות מחצי שנה שגדל בבית אצלי מגיל שבוע וחצי.
כמובן ש"תוכיפדיה" הדריך אותי מהיום הראשון וברוך השם אפשר לומר שהוא היה תוכי מאוד קשה לגדל כיוון שהיה שונה מגוזל רגיל באכילה.
הוא היה חלש, גם היו לא מעט לילות לבנים וריצות חירום לווטרינר אבל לא התייאשנו ולמרות שהיה נראה שאולי לא ישרוד ימים מסוימים עם ההדרכה שקיבלנו פה והרבה חום ואהבה הצלחנו לעבור את התקופה הקריטית וקוקי כיום הוא תוכי בריא שמח לא גזור נוצות תעופה.
אני ממליצה בחום גדול להשאיר את התוכי כפי שהטבע ייעד אותו, ולמרות שהסיפור שלי הוא על קוקי שעף מהבית אני עדיין מאמינה שזה הדבר הטוב ביותר להם!!
אז הסיפור מתחיל ב-01/12/19 לפני כמה ימים, שעת ערב 6:30 כבר חשוך בחוץ, קוקי לא יוצא החוצה כמובן אלא אם אני מחזיקה אותו ללכת לרכב או סתם סיבוב קצר. היו פעמים שהדלת רשת לא נטרקה והוא ראה אותי יוצאת והצליח לעוף מבעד לחריץ של הדלת אבל בחסדי השם הייתי קרובה והוא כתוכי שמעולם לא בחוץ ישר נצמד אלי מבהלה.
זה קרה פעמיים וכנראה שקיבלתי אומץ שהיום אני יודעת ולמדתי לקח - אין דבר כזה לתת לו לצאת ללא רתמה בחוץ נקודה!
אז באותו ערב היינו בגינה אני ובעלי והתוכי צרח הילדה פותחת את הדלת והתוכי רוצה לעוף אלינו היא תופסת אותו ואני בטיפשותי אומרת לה: שחררי אני ממש קרובה כולה שני מטר מה יקרה?
התוכי עף אלי אך בגלל החושך למרות שהיה טיפה אור נבהל ועקף אותי, עשה סיבוב לחזור אלי אבל כבר החליט שכייף לו כנראה החופש או הפחד מהחושך ופשוט עלה גבוה ועף מהגינה.
כמובן שנתתי צרחה שהוציאה את כל השכנים בכל העיר ואנחנו גרים ממש בכניסה לעיר, ממול יש מושב והים הפתוח כמובן בעלי ישר זינק לעקוב אחריו אבל גם היה חושך אז ב-20 דקות הבאות (הצלחתי לזרוק לו פנס חזק מאוד) יש השתלשלות של ריצה לא לאבד אותו ואני לא מבינה מדוע הוא לא יורד אלי? הרי אני ממש מתחתיו קוראת לו אבל הוא היה כבר בקומות של בנינים גבוהים מעלינו (קומה 9-10) איך יכול להגיע כל כך גבוה ועף ממקום למקום בצורה מושלמת לא יאומן.
לאחר ריצה ממושכת איבדנו ראות באחת הפניות ומשם או שעף למטעי הבננות במושב ממול הכביש או לתוך העיר, אני כמובן בהיי לא נורמאלי צועקת לו ובוכה אין צורך להסביר מה השכנים חשבו עלי אבל המחשבה שקוקי שלי בחוץ בחושך הזה בלי אוכל עם לא מעט עורבים ומה לא גרם לי להיכנס לשוק.
במשך שעות אני בחוץ צועקת, ובהריון בוא נגיד שראיתי רק שחור.
אנחנו אנשים דתיים ואין לי יותר פייסבוק, ישר פתחתי חשבון ונכנסתי ל"תוכי אבד" ו"יד 2" כדי שתהיה ידיעה שהוא ברח, חייבים לעשות את כל ההשתדלויות, כל בניין שעברתי שמע אותי בוכה ישר קיבל תמונה לווצאפ הבניני, השכונתי, לפייסבוק של העיר בקיצור הפעלתי כל אדם שרק ראיתי והכרתי בעיר. ידעתי שהוא לא אכל דייסה והוא רעב ויש תקופה קצרה לנסות להשיגו לפני שימות או ייתפס אם בכלל על ידי זר.
אין צורך לומר שעבר עלי לילה סיוט ועוד נוסף על כל זה ירד מבול קשה כל הלילה אצלנו.
בכיתי כל הלילה איך הוא ישרוד את הברקים ורעמים עם מבול כזה.
קיבלנו טיפים איך לקום לפני השחר ולנסות שוב כמובן שלא הייתה הצלחה כל היום היינו ברחובות והנה עוד יום עובר אין שום צרחה אחת.
איפה התוכי הזה יכול להיות?
ביום למחרת כשאני כבר גמורה ורק בוכה, כל הבית בדיכאון לא מצליחה להוציא מהראש איך הוא לבד ורעב וקר לו וינשופים ומלא עורבים ושוב לילה, עוד לילה ללא שינה.
למחרת כבר מתחילה לשכנע את עצמי או שמת או שנתפס ולפחות דואגים לו.
ביום השני בשעת צהרים מקבלים שיחה ממורה באיזה בית ספר: "יש פה תוכי שירד לה לכתף אכל ביילה ונבהל מהילדים וברח.
שוב כמה שעות חיפוש וייאוש מחדש.
התפללתי בכיתי בעלי כבר לא יכל לראות אותי ככה אמר "לכי הביתה אני אמשיך לחפש".
מעייפות וייאוש אמרתי "טוב אני חייבת לחזור הביתה לקבל ילדים מבית הספר", מסכנים מה הם עוברים.
פה אני רוצה לעצור רגע ולומר: "איש באמונתו יחיה אבל אם באמת מסתכלים על ההשגחה הפרטית שהייתה פה בין אם דתי או מסורתי או חילוני - אין דבר כזה פוקס או מקרה!!! לא יכול להיות שבעלי עוזב אותי אותו רגע ונוסע באיזה כביש בדרך לתפילה, עוצר ומחליט רגע נתפלל אחר כך אשתי במצב קשה, ממשיך לחפש עושה פרסה ובאותו מקום שומע צרחה קטנה"
בזמן נסיעה עוצר רכב באמצע כביש מזל שלא היה רכב, הוא נמצא באחת השכונות, מחפש לראות אם יש עוד רעש, עובר מול כלוב באיזה גינה שאי אפשר לראות לתוכו מבחוץ, שואל שני אנשים שיושבים שם מה יש בכלוב עונים לו יונים, בא להיכנס לרכב ומחליט רגע נעשה סיבוב בעצים בסביבה ופתאום מהצד השני הוא קולט, את מי? בכלוב? עם יונים? מבוהל? גמור? מלוכלך? מנופח מפחד? - קוקי שלי.
כמובן שהוא רץ לכלוב ומגיע האדם שתפס אותו ואומר לו התוכי ירד לפני רבע שעה לגן ילדים ושיחק איתם הגננת התקשרה אל השכן והוא תפס אותו (שתבינו קילומטרים בתוך העיר מבית ספר לגן אין מצב שהיינו יכולים למצוא אותו), ראה שזה תוכי לא זול ומי יודע מה היה קורה לקוקי שלי אם לא היה שם בעלי בפוקס חחח, באותו מקום באותו רגע, שהתוכי נתן צעקה קטנה.
אין טעם לתאר את השמחה וההתרגשות שלי כשראיתי אותו, החיים שבו למסלולם באותו היום וקוקי היה מאוד אפאתי ואדיש.
לקח לו יומיים לחזור לעצמו!
המסקנות שלי מכל חלום הבלהות הזה:
  • יש נסיים בחיים ואלוהים שומע תפילה.
  • לא להעז לנסות לתת לתוכי גזור לעוף אפילו שנייה בחוץ.
  • לא לאבד תקווה כי הכל יכול לקרות.
  • תוכי שהוא במקום גבוה ולא רגיל להיות בחוץ לא שומע או יורד מגובה רב, כנראה מפחד או חוסר ניסיון.
אז זה סיפור עם סוף טוב, קיבלנו את קוקי במתנה וזה נחשב עבורי לנס משמים, הרי קוקי הוא צעיר עדין ניזון מדייסה ושום שריקה הוא לא ממש למד זה לא פשוט, הוא לא תוכי בוגר, ועם כל זאת אנחנו כמובן לא נגזור לו את נוצות התעופה, אלא רק ניזהר כפליים עם הדלתות. למדנו להעריך את המדיה החברתית שהרי בלי שיחת הטלפון מהמורה שראתה את התמונה בפייסבוק ובלי התפילה שלדעתי עשתה פה את הכל!! אסור להתייאש וצריך לחשוב תמיד חיובי.
הנה תמונה שלו כשהוא אבוד בחוץ מעל בית ספר :
[Image: ktxYtmw.jpg][Image: yqzDdKf.jpg]
תודה על הזמן, הייתי צריכה לפרוק את זה מהלב.
ובהצלחה למי שאיבד תוכי הכל יכול לקרות לא לאבד תקווה.

RE: אובדן של תוכים - דני בשה - 10-04-2021

הילדה נמצאה [Image: 1f64c_1f3fc.png]
המסע של נילי, במשך שבוע וחצי לא היית איתי.
נילי אבדה בצפון הרחוק (קריית שמונה) והגיע להרצליה, ומשם הכל הסתבך.
קיבלתי שיחות מאנשים שונים בארץ שישנת אצלם, ותמונות שהספיקו לצלם אותך.
לילות ללא אוכל, פחדים, ורק אלוהים יודע איזה מסע באמת עברת.
חיפשת אותי תמיד, ולא מצאת?
מה שעברנו היה לא פשוט, לילות לא בבית, חיפושים , ללא שינה, ללא שמחה.
מה שחיזק אותי תמיד זאת האמונה שבסופו של דבר נמצא אותך, ואתם?
שלמרות שזה נשמע בלתי אפשרי וללא סיכוי, למצוא ציפור שהלכה לאיבוד בצפון הארץ (קריית שמונה) והגיע להרצליה, שם היא ישנה מספר לילות אצל מישהו שמצא אותה ושלח לי תמונות שלה ובסוף ברחה גם ממנו והמשיכה עד לראשל״צ (ישנה כמה ימים גם אצל מישהו שמצא וברחה).
הגיעה לשיכון המזרח, (ישנה מספר לילות והמשיכה) הגיעה לקריית עקרון, וזה היה היעד האחרון שלה.
היום קיבלנו את הטלפון המשמח הזה שגרם ללב שלנו לחזור למקום.
לא תאמינו איפה היא נחתה (אצל המגדל של ריו)! שהוא גם חבר יקר, לא סתם כל צירוף המקרים.
תודה בורא עולם על הכול, ששמרת עליה בכל אורך המסע הזה, על ההשגחה הפרטית ,ועל כוח האמונה. לא לאבד תקווה לעולם ולהאמין תמיד אנשים יקרים [Image: 1f64f_1f3fc.png]
דני היקר תודה רבה על הבשורה המשמחת תבורך מפי עליון, שאלוהים ישמח אותך כמו ששמחת אותי.
תודה רבה לכל אחד ואחת מהאנשים היקרים, חממתם את הלב שלי עם כל התמיכה העזרה ואהבה שלכם [Image: 1f9e1.png]
[Image: o2VRbAb.jpg]