פורום תוכיפדיה
תוכי גרנצ'יק, מזיז את הראש בצורה מוזרה וקצת מקיא - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: המרפאה הווטרינרית (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=4)
+--- אשכול: תוכי גרנצ'יק, מזיז את הראש בצורה מוזרה וקצת מקיא (/showthread.php?tid=3783)

עמודים: 1 2

תוכי גרנצ'יק, מזיז את הראש בצורה מוזרה וקצת מקיא - רוני - 01-20-2023

שלום לכולם, ברשותי תוכי גרינצ'יק בשעה האחרונה הוא מזיז את הראש בצורה מוזרה וגם קצת מקיא.
אני לא יודע אם זו הקאה של חיזור או משהו שאמור להדאיג, אשמח לחוות דעת.
(עוד מעט יעלה סרטון)

RE: תוכי מקיא - רוני - 01-20-2023

בנוסף יצאתי עם התוכי לתעופה חופשית והוא לא כלכך התלהב לעוף (לא מתאים לו, במיוחד אחרי יומיים שלא היה בחוץ...)
יכול להיות שזה גיל של התבגרות מינית ולכן הוא לא כלכך מרגיש טוב? (התוכי יליד 2021) בגדול לא מראה סימני מחלה אבל אני מרגיש שהוא מתנהג מעט מוזר, אני קורא לו אליי והוא לא מגיע מיד אלא רק לאחר כמה קריאות (זה היה קורה לפעמים אבל הפעם זה ניראלי משהו מוזר בהתנהגות, אני לא יודע להסביר בדיוק למה...)
הוא אוכל ושותה כרגיל...

RE: תוכי מקיא - צבי דגן - 01-20-2023

אכן התנהגות מוזרה.
אני מקווה לא עניין עצבי.

עכשיו הוא הפסיק, אך עדיין נראה לי לא כלכך טוב, מתנהג מעט משונה ולא מגיב לקריאות שלי כלכך... מרגיש קצת כאילו מישהו החליף לי את התוכי שלי בתוכי אחר... (לא באמת...)

RE: תוכי מקיא - צבי דגן - 01-20-2023

אם המצב הזה ממשיך במשך יום/יומיים נוספים, כדאי לבקר אצל ווטרינר בחשד להפרעה נוירולוגית.
"הפרעות נוירולוגיות" כוללים הפרעות שמשפיעות על תפקודה של מערכת העצבים המרכזית (הכוללת את המוח, את גזע המוח, את המוח הקטן ואת חוט השדרה) וכן מחלות של מערכת העצבים ההיקפית ושל השרירים.
תשים לב אם אתה מבחין בהתנהגויות מוזרות נוספות, כמו: קולות שלא שמעת עד עכשיו, אי יציבות ו/או נפילות מהמוט, הפרעות בהליכה, וכל התנהגות אחרת שלא נצפתה עד היום.

מעט ישנוני אך מגיב לרעשים וקולות.

RE: תוכי גרנצ'יק, מזיז את הראש בצורה מוזרה וקצת מקיא - ipalgi - 01-20-2023

(01-20-2023, 08:15 AM)רוני כתב: שלום לכולם, ברשותי תוכי גרינצ'יק בשעה האחרונה הוא מזיז את הראש בצורה מוזרה וגם קצת מקיא.
אני לא יודע אם זו הקאה של חיזור או משהו שאמור להדאיג, אשמח לחוות דעת.
(עוד מעט יעלה סרטון)

לפי התיאור אין סיבה לדאגה
אתה שואל תוך שעה מאז שראית את התופעה. זה מוקדם מדי

חכה עד מחר ואז נדבר
בהצלחה

RE: תוכי גרנצ'יק, מזיז את הראש בצורה מוזרה וקצת מקיא - רוני - 01-21-2023

היי דוקטור תודה על התגובה.
בשבת לא הייתי בבית אז ביקשתי מאמא שלי שתשים לב לתוכי, היא אמרה שביום שישי בלילה התוכי היה מנופח קצת והיום במשך היום היה פעיל... (אמא שלי לא כלכך מכירה את ההתנהגות הרגילה של התוכי ולכן כשהיא אומרת שהוא ישן כשהוא מנופח אני לא בדיוק יודע אם זה נכון או שפשוט היא לא יודעת איך זה אמור להיראות כשהוא ישן)
בגדול אמרה שהוא היה פעיל במהלך היום...
כרגע הוא ישן ואני מתלבט האם כדאי להעיר אותו כדי לבדוק מה מצבו.

RE: תוכי גרנצ'יק, מזיז את הראש בצורה מוזרה וקצת מקיא - צבי דגן - 01-21-2023

אי אפשר להסתמך על העדות של אמך משום שהיא לא מכירה את ההתנהגות שלו במצב נורמלי.
תמתין יום נוסף ותערוך מעקב אחר ההתנהגות.