פורום תוכיפדיה
שחרור מכרסמים לטבע - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: שחרור מכרסמים לטבע (/showthread.php?tid=3729)

עמודים: 1 2 3 4

שחרור מכרסמים לטבע - מרדכי2626 - 12-08-2022

שלום
אני מעוניין להרבות מכרסמים (לא למכירה, רק לחוויית הגידול) אבל אין לי יכולת ותקציב להחזיק את הגורים לאחר שיגדלו, אז אני רוצה לשחרר אותם לטבע אחר כך
שמעתי שיש בעיה אקולוגית לשחרר בעלי חיים לטבע וככה גם צבי דגן כתב לי לגבי שחרור קוואקרים לטבע שחוקית אסור.
רציתי לשאול לגבי חולדות אוגרים שרקנים וגרבילים, מותר לשחרר אותם לטבע?
ואם מותר הם יצליחו להסתדר בטבע או שימותו מרעב או שיטרפו אותם?

RE: שחרור מכרסמים לטבע - רוני - 12-08-2022

אל תשחרר אותם לטבע, אם תשחרר אותם כנראה שהם לא ישרדו...

וגם אם ישרדו אז הם עלולים להזיק לטבע שלנו וגם למינים המקומיים.

RE: שחרור מכרסמים לטבע - מרדכי2626 - 12-09-2022

אבל בטבע יש חולדות ועכברים, וזה גם שטח גדול ואין בו טורפים גדולים יותר כמו נמיות ושועלים, רק חתולים וכמו שכתבתי לגבי הצב יש שם אפרוחים פרגיות והחתולים לא נוגעים בהם (בדרך כלל התרנגולת נמצאת עם האפרוחים ושומרת עליהם אבל גם היא בעצמה קטנה מאוד וכל חתול יכול לטרוף אותה)
מכסימום שרקן הוא איטי וגם אוגרים אז לא הם אבל יש גם גרבילים בטבע עדיין כנראה שהחתולים יטרפו אותם?
לגבי אוכל זה מקום עם הרבה צמחייה וחוץ מזה שאני גם אקנה להם אוכל

RE: שחרור מכרסמים לטבע - רוני - 12-09-2022

(12-09-2022, 09:09 AM)מרדכי2626 כתב: אבל בטבע יש חולדות ועכברים, וזה גם שטח גדול ואין בו טורפים גדולים יותר כמו נמיות ושועלים, רק חתולים וכמו שכתבתי לגבי הצב יש שם אפרוחים פרגיות והחתולים לא נוגעים בהם (בדרך כלל התרנגולת נמצאת עם האפרוחים ושומרת עליהם אבל גם היא בעצמה קטנה מאוד וכל חתול יכול לטרוף אותה) חתולים לא יכולים לטרוף תרנגולות שהגיעו לבגרות, (גם אם מדובר בתרנגולות ננסיות) ובמיוחד בתרנגולות שיש להם אפרוחים והם נעשות תוקפניות יותר...
מקסימום שרקן הוא איטי וגם אוגרים אז לא הם אבל יש גם גרבילים בטבע עדיין כנראה שהחתולים יטרפו אותם? גרביל שנולד בטבע יידע לשרוד טוב יותר מאשר גרביל שנולד בשבי ושחררו אותו.
לגבי אוכל זה מקום עם הרבה צמחייה וחוץ מזה שאני גם אקנה להם אוכל  לא הבנתי איך אתה מתכוון לקנות להם אוכל ולתת להם אותו אחרי שתשחרר אותם??

RE: שחרור מכרסמים לטבע - מרדכי2626 - 12-09-2022

הם כנראה יישארו באזור וילכו לאוכל (כמו התרנגולים אני מניח) בעצמם
ומה אתה אומר לגבי עכבר וחולדה הם כן יסתדרו עם החתולים?
ומה לגבי שרקן? הוא הרי גדול יחסית עדיין החתולים עלולים לטרוף אותו?

RE: שחרור מכרסמים לטבע - רוני - 12-09-2022

לדעתי גם שרקן החתולים יטרפו. מה שאני חושב תביא ארנבונים. אצלי בחצר יש ארנבונים והם מסתדרים עם החתולים. (אבל את הגורים צריך לשים בכלוב ביחד עם האמא כדי שחתולים לא יאכלו אותם...)

כמובן שלא התכוונתי לשחרר את הארנבונים לטבע, ואם אתה רוצה שלא יהיו לך גורים אז אתה יכול להביא ארנבות מעוקרות וארנבונים מסורסים...

RE: שחרור מכרסמים לטבע - מרדכי2626 - 12-10-2022

יש במתחם ארנבון משוחרר כבר הרבה זמן והוא חי ובריא אולי בגלל שיש שם הרבה צמחייה
הייתי מביא ארנבונים לשם הבעיה היא שפעם גידלתי ולא ממש נהניתי חוץ מזה שהם עושים הרבה צרכים 
אין לי יכולת להאכיל גם גורים זה בדיוק הסיבה שאני רוצה לשחרר אותם לטבע שם
אז נראה לי רוני שאני אגדל שלווים וזהו, יש לי כבר זוג והם התחילו להטיל אבל אין לי מה לעשות עם האפרוחים
לדעתך רוני כשהם יגדלו הם יוכלו להשתחרר לטבע ולשרוד?

RE: שחרור מכרסמים לטבע - רוני - 12-10-2022

איזה סוג של שלווים יש לך?

RE: שחרור מכרסמים לטבע - מרדכי2626 - 12-10-2022

סיני, נראה לי שהיה לך
הם בגודל של אפרוח ברגע שהוא נולד

RE: שחרור מכרסמים לטבע - רוני - 12-10-2022

יש לי שלוים סינים אבל השליו שדיברתי עליו שהיה מוחתם הוא היה יפני, ניראלי שהיפניים יותר מתאימים להחתמה מכיון שהם גדולים יותר... (לי אישית זה יותר כיף שיהיו גדולים)
אבל הבעיה בשליו יפני שהם ברוב המקרים לא דוגרים בשבי, אז אם אין לך מדגרה תצטרך ללכת על שליו סיני...