פורום תוכיפדיה
תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: חומרי עזר למגדל (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=13)
+--- פורום: מאמרים וכתבות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=18)
+---- פורום: בריאות, מחלות ואנטומיה (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=26)
+---- אשכול: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית (/showthread.php?tid=3684)

עמודים: 1 2

תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - ipalgi - 11-07-2022

ב- 26/10/22 מתקשרת בעלת התוכי ואומרת שהתוכי שלה נמצא במצב קשה, כנראה שהוא ממש בסוף חיו.
מכיוון שהתוכי מבוגר, כנראה שמדובר במוות טבעי מזקנה.
מדובר בתוכי ג׳אקו, נקבה בת 43, שוכבת על צידה, עם עוויתות של אצבעות הרגליים ופרכוסים 
דיאגנוזה: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית. 
טיפול תרופתי והזנת יד
למחרת כבר השתפרה והוזנה בדייסה.
כל יום חל שיפור במצב - התוכי יותר יציבה ואוכל יותר ויותר. 
לאחר כשבוע ב-7 לנובמבר שוחר מהמרפאה וחזר לביתו.

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - צבי דגן - 11-07-2022

אסור לנו להחליט מתי הגיע הסוף של החיים, אל לנו להתייאש, לא לאבד תקווה ותמיד צריך לחשוב על הסיכוי ולקחת את התוכי לווטרינר מנוסה.
תמיד לחשוב באופן חיובי ולקוות שניתן לרפא את התוכי, ממש כפי שנהוג לעשות עם בני האדם.
מי מאתנו היה חושב שבמצב כזה ניתן בכלל לעשות משהו ולהבריא את התוכי.
גם אם הטיפול  לא הסתיים הרי שהתוכי חי וקיים וממשיכים להאכיל  אותו בדייסה בנוסף לתפריט הרגיל שלו. 
כל הכבוד לד"ר אילן פלגי.

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - אמנונימוס - 11-07-2022

שלום לחברי הפורום ולד"ר פלגי בפרט חייכן
ד"ר פלגי, כל הכבוד על אבחנה מדוייקת וטיפול מסור! פשוט מדהים!!

תרשה לי רק לשאול איך בוצעה האבחנה שזה ממחסור בסידן (בדיקת דם) ?
האם אתה דוגל ומאמין בנושא קרני השמש לג'אקוים ו/או נורת UV לאלו שאין להם שמש בבית?

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - ipalgi - 11-07-2022

ערב טוב #3
האבחנה מבוססת על מספר פרמטרים:
1/ סימפטומים
2/ גאקו מאוד רגיש להיפוקלצמיה (תת-סידן בדם)
3/ סימפטומים ופרפורים מצביעים על (אפשרות של) עוויתות ואפילפסיה
4/ last and not least - ידע מעמיק וניסיונו של הרופא

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - אורלי רבינו - 11-08-2022

הי צבי וכל המומחים. קודם כל אני שמחה שהתוכית חיה . אני מסכימה שמחלות לאו דווקא נובעות כתוצאה מץזונה לא נכונה. זו אחת הסיבות אבל לא רק. הנה, אני טיפלתי בתוכון שלי במסירות נפש. לקחתי אותו לוטרינר אחרי שהבנתי שהוכ לא קיבל שום טיפול וטרינרי. הקפדתי על תזונה וטיפול נכונים ובכל זאת איבדתי אותו. זה עדיין קשה לי אבל אני מתגברת. מה שכן, הבנתי כמה דברים לגבי התוכון שלי. דברים שהדהימו אותי

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - רוני - 11-08-2022

כל הכבוד ד''ר פלגי!
באמת אם הייתי רואה תוכי במצב כזה הייתי דיי משוכנע שאי אפשר להציל אותו, המקרה הזה מראה עד כמה אסור להתייאש שהרי אם הבעלים היה מתייאש אז היה מאבד את התוכי שלו...

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - צבי דגן - 11-08-2022

הנושא הועבר לכאן: פורום תוכיפדיה  -> חומרי עזר למגדל -> מאמרים וכתבות -> בריאות, מחלות ואנטומיה -> תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - מרדכי2626 - 11-08-2022

אין על דוקטור פלגי כל הכבוד חייכן חייכן חייכן חייכן חייכן חייכן חייכן חייכן חייכן חייכן

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - Yesho777 - 11-15-2022

כל הכבוד ד''ר!!!

אני מגיע מתחום חתולים והכלבים וחדש בתחום התוכי
בתחומי יש המון מצבים בהם בעליי כלבים או חתולים "מוותרים" על בע''ח שלהם מוקדם מידי
יש כאלה שפאסימים מידי יש כאלה שאופטימים מידי ויש המון שמתקמצנים על לשלם לווטרינרים וזה הכי עצוב

אם הבאת בעל חיים אתה צריך להיות מוכן לדאוג לכל צרכיה ולא לאפשר מציאות של סבל

אז בנימה אופטימית זאת כל הכבוד גם לגברת שלא ויתרה והתקשרה אליך למרות שחשבה שזה הסוף

RE: תוכי ג׳אקו: התקף אפילפסיה על בסיס מחסור בסידן או תופעה נוירולוגית - shauliav2 - 11-17-2022

(11-07-2022, 09:16 PM)ipalgi כתב: ערב טוב #3
האבחנה מבוססת על מספר פרמטרים:
1/ סימפטומים
2/ גאקו מאוד רגיש להיפוקלצמיה (תת-סידן בדם)
3/ סימפטומים ופרפורים מצביעים על (אפשרות של) עוויתות ואפילפסיה
4/ last and not least - ידע מעמיק וניסיונו של הרופא
איזה כיף לקבל הסבר מאיש מקצוע עם ידע רב בתחום, לצערי היום עם ריבוי של אחזקת תוכים בבית חסר מידע, הדרכה והכוונה למזלי הגעתי לאתר ולפורום קבלתי הרבה מידע שסייע לי בקבלת החלטות.
יישר כח ד"ר כל עזרה שלך תתקבל בברכה ואני בטוח שיסייע בראש ובראשונה לתוכים והן לבעליהם/