פורום תוכיפדיה
צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון (/showthread.php?tid=3676)

צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - Yesho777 - 10-30-2022

שלום לכולם
אני מאוד חדש פה,
ולפני שאני רק לקנות תוכי הייתי שמח להתייעץ איתכם
במקור, החלום שלי זה לגדל זוג ארות B&G
מקריאה ממושכת בכל המאמרים פה באתר הבנתי שאולי אני עוד לא מוכן לזה וכדאי לחכות קצת
ללמוד קצת ואולי להתנסות על תוכים קלים יותר לגידול

אז הייתי שמח להמלצות על איזה תוכי מומלץ לגדל
שמצד אחד הם לא צריכים יותר מידי תשומת לב מצד שני כן מאוד נקשרים ואפשר לאלף אותם
וגם עדיף כרגע זן שנחשב יחסית שקט

וכמובן שאשמח לדעת גם על המלצות מאיפה לרכוש
ועל מגדלים שאפשר להתייעץ איתם ולחפור להם עם שאלות של מתחילים

תודה לעונים(:

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - shauliav2 - 10-30-2022

(10-30-2022, 07:17 AM)Yesho777 כתב: שלום לכולם
אני מאוד חדש פה,
ולפני שאני רק לקנות תוכי הייתי שמח להתייעץ איתכם
במקור, החלום שלי זה לגדל זוג ארות B&G
מקריאה ממושכת בכל המאמרים פה באתר הבנתי שאולי אני עוד לא מוכן לזה וכדאי לחכות קצת
ללמוד קצת ואולי להתנסות על תוכים קלים יותר לגידול

אז הייתי שמח להמלצות על איזה תוכי מומלץ לגדל
שמצד אחד הם לא צריכים יותר מידי תשומת לב מצד שני כן מאוד נקשרים ואפשר לאלף אותם
וגם עדיף כרגע זן שנחשב יחסית שקט

וכמובן שאשמח לדעת גם על המלצות מאיפה לרכוש
ועל מגדלים שאפשר להתייעץ איתם ולחפור להם עם שאלות של מתחילים

תודה לעונים(:
קודם כל ברוך הבא, למען האמת זו שאלה לא פשוטה שעל חלק ממנה אתה צריך לענות. הדבר הראשון שצריך להבין שתוכי זו חיה מדהימה אבל רגישה שדורשת הרבה צומת לב ועבודה לטווח ארוך (שנים רבות) אם עברת את המשוכה הזאת מעבר למידע שיש פה באתר תוכי זו חיה רועשת יחסית, מלכלכת וקשה לאלף אותה בהשוואה לכלב. תוכים למתחילים בד"כ ממליצים על קוקטייל שהם נוחים למתחילים תוכי כמו ארה דורשים עבודה מרובה לא ממולץ למתחילים

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - צבי דגן - 10-30-2022

העניין הזה תלוי בגורמים אחדים, כמו: הזמן הפנוי שלך, המקום בבית להעמדת כלוב גדול, התקציב, האם התוכי המסוים מוצא חן בעיניך ועוד.
אני מציע שתעיין בלקסיקון התוכים שלנו, תקרא את התכונות, תבחר ב- 2-3 תוכים ואז תתייעץ אתנו.

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - Yesho777 - 10-30-2022

(10-30-2022, 06:05 PM)צבי דגן כתב: העניין הזה תלוי בגורמים אחדים, כמו: הזמן הפנוי שלך, המקום בבית להעמדת כלוב גדול, התקציב, האם התוכי המסוים מוצא חן בעיניך ועוד.
אני מציע שתעיין בלקסיקון התוכים שלנו, תקרא את התכונות, תבחר ב- 2-3 תוכים ואז תתייעץ אתנו.

אז ככה,
אני מעריך שיהיו ימים שיהיה לי שעה ויותר להשקיע בו
וימים שיהיה לי 20-30 דק ביום להשקיע בו
חשבתי על להביא זוג כדי שלא יצטרך להיות לבד כל היום, אשמח גם פה לחוות דעת מקצועית
אם יגדלו כזוג אם זה מבטל או מוריד מהיכולת שלו להקשר אליי והיכולת להאכלת יד ואילוף של שניהם?
אני יכול להעמיד בחדר כלוב די גדול
או בסלון כלוב קטן
בנוסף יש לי גינה די גדולה ויכול לייצר להם כלוב תעופה גדול בגינה שיוכלו לבלות בו מספר שעות ביום אבל ידיאל מבחינתי שיגדלו בבית
יהיה בהתאם להמלצות שלכם המנוסים
התוכים הגדולים מוצאים חן בעיניי לא יודע מה יש בהם שמושך אותי אבל זה לא הכרח בכלל
מבחינתי ליגטימי להתחיל מזוג של תוכים קטנים להתאמן עליהם על כניסה לעולם התוכים ומשם לראות איך אתפתח
כן אבל חשוב לי הקשר איתם והיכולת לאלף אותם ולשחק איתם (נגיד דיבור לא חשוב לא בכלל)

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - צבי דגן - 10-30-2022

(10-30-2022, 06:37 PM)Yesho777 כתב: אז ככה,
אם זה המצב, אני מציע לך לקנות זוג תוכים למטרת רבייה.
כי תוכי מחוברת, זקוק להרבה יותר תשומת לב.

חשבתי על להביא זוג כדי שלא יצטרך להיות לבד כל היום, אשמח גם פה לחוות דעת מקצועית - מחשבה נכונה.
אם יגדלו כזוג אם זה מבטל או מוריד מהיכולת שלו להקשר אליי והיכולת להאכלת יד ואילוף של שניהם?
נדמה לי שאתה קצת מבלבל בין המושג "האכלת-יד" לבין המושג "חברות" עיין בקישורים הנ"ל.ולשאלתך - התשובה היא כן! זוג תוכים לרבייה, ייצרו קשרים הדדיים בניהן כדי לממש את הרבייה ופחות ייצרו קשר עם המגדל.
אני יכול להעמיד בחדר כלוב די גדול או בסלון כלוב קטן
עדיף כלוב גדול בחדר.
בנוסף יש לי גינה די גדולה ויכול לייצר להם כלוב תעופה גדול בגינה שיוכלו לבלות בו מספר שעות ביום אבל אידיאל מבחינתי שיגדלו בבית
יהיה בהתאם להמלצות שלכם המנוסים.
כלוב תעופה גדול בחצר יהיה טוב יותר מאשר בבית.
התוכים הגדולים מוצאים חן בעיניי לא יודע מה יש בהם שמושך אותי אבל זה לא הכרח בכלל
מבחינתי לגיטימי להתחיל מזוג של תוכים קטנים להתאמן עליהם על כניסה לעולם התוכים ומשם לראות איך אתפתח
לא מתאמנים על תוכים או על כל בעל חיים אחר.
בדיוק כפי שלא תתאמן על חולדה, קביה, ארנבת או חתול לפני שאתה קונה כלב.
אתה יכול לקנות זוג תוכים גדולים ולגדל אותם בכלוב התעופה (וואליר) ובתנאי שקודם תלמד כאן בפורים, ע"י קריאת המאמרים הרלוונטיים, מהם התנאים הדרושים לגידול התוכים שתחליט לגדל.

כן אבל חשוב לי הקשר איתם והיכולת לאלף אותם ולשחק איתם (נגיד דיבור לא חשוב לא בכלל).לפי קוצר הזמן הפנוי שיש לך, לצערי לא תוכל לממש את הרצונות האלה שלך ותצטרך לדחות אותם לזמנים אחרים, כשיהיה לך יותר זמן פנוי.

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - Yesho777 - 11-01-2022

(10-30-2022, 09:36 PM)צבי דגן כתב:
(10-30-2022, 06:37 PM)Yesho777 כתב: אז ככה,
אם זה המצב, אני מציע לך לקנות זוג תוכים למטרת רבייה.
כי תוכי מחוברת, זקוק להרבה יותר תשומת לב.

חשבתי על להביא זוג כדי שלא יצטרך להיות לבד כל היום, אשמח גם פה לחוות דעת מקצועית - מחשבה נכונה.
נדמה לי שאתה קצת מבלבל בין המושג "האכלת-יד" לבין המושג "חברות" עיין בקישורים הנ"ל.ולשאלתך - התשובה היא כן! זוג תוכים לרבייה, ייצרו קשרים הדדיים בניהן כדי לממש את הרבייה ופחות ייצרו קשר עם המגדל.
אני יכול להעמיד בחדר כלוב די גדול או בסלון כלוב קטן
עדיף כלוב גדול בחדר.
בנוסף יש לי גינה די גדולה ויכול לייצר להם כלוב תעופה גדול בגינה שיוכלו לבלות בו מספר שעות ביום אבל אידיאל מבחינתי שיגדלו בבית
יהיה בהתאם להמלצות שלכם המנוסים.
כלוב תעופה גדול בחצר יהיה טוב יותר מאשר בבית.
מבחינתי לגיטימי להתחיל מזוג של תוכים קטנים להתאמן עליהם על כניסה לעולם התוכים ומשם לראות איך אתפתח
לא מתאמנים על תוכים או על כל בעל חיים אחר.
בדיוק כפי שלא תתאמן על חולדה, קביה, ארנבת או חתול לפני שאתה קונה כלב.
אתה יכול לקנות זוג תוכים גדולים ולגדל אותם בכלוב התעופה (וואליר) ובתנאי שקודם תלמד כאן בפורים, ע"י קריאת המאמרים הרלוונטיים, מהם התנאים הדרושים לגידול התוכים שתחליט לגדל.

כן אבל חשוב לי הקשר איתם והיכולת לאלף אותם ולשחק איתם (נגיד דיבור לא חשוב לא בכלל).לפי קוצר הזמן הפנוי שיש לך, לצערי לא תוכל לממש את הרצונות האלה שלך ותצטרך לדחות אותם לזמנים אחרים, כשיהיה לך יותר זמן פנוי.
תודה ענקית(:
לגמריי עשית לי סדר וכרגע אדחה את הקניה של תוכים ואמשיך להתעסק בלקרוא את האינסוף מאמרים שיש כאן

תודה

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - רוני - 11-01-2022

לדעתי זו בחירה אחראית וטובה, כשתרגיש שאתה מוכן תוכל להתחיל  לגדל.

RE: צריך את עזרתכם לבחור את התוכי הנכון - צבי דגן - 11-02-2022

Yesho777תשתמש בקישור הזה: אינדקס המאמרים