פורום תוכיפדיה
מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת (/showthread.php?tid=3674)

עמודים: 1 2

מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - petor - 10-28-2022

כותרת

https://youtu.be/E9cJAN9nETA

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - צבי דגן - 10-28-2022

לא רואים את הסרטון.
שים את הקישור בלבד.

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - petor - 10-28-2022

(10-28-2022, 10:31 AM)צבי דגן כתב: לא רואים את הסרטון.
שים את הקישור בלבד.

עכשיו ,

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - רוני - 10-28-2022

אני חושב שזה סוג של חיזור, (כנראה בגלל שאין לה בן זוג.)

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - צבי דגן - 10-28-2022

ההתנהגות הזו מפריעה לך?

האם מדובר בתוכי מחוברת?
יכולות להיות להתנהגות הזו סיבות אחדות, כמו:
  • בקשת מזון או בקשת מזון מסוים, רצון להתרחץ, למשוך את תשומת ליבו של המגדל, חיזור.
  • זה גם יכול להעיד על פחדים, חששות עד כדי חרדות, עצבנות, חוסר ביטחון עצמי ומתח. הכול, בהתאם לנסיבות.
  • אני שומע ברקע קולות של תוכים אחרים ולכן יתכן שהאקלקטוס הזה מנסה לתקשר איתם באמצאות הקולות שהוא מייצר עם כלי המזון.
  • אם הראש מופנה כלפי מטה ולפנים, כשנוצות הזנב פרושות, נוצות הגב סמורות, ואישוניו מורחבות זה יכול להעיד על תוכי שאינו רגוע, משהו מציק לו ויש לגלות את הגורם לכך.
  • יתכן שמדובר בהתנהגות הרסנית: לרוב זה סימן לכך שלתוכי יש בעיה בסביבתו או שאינו מקבל גירויים נפשיים מספיקים כדי לשמור על מצב רוח רגוע. 
    התוכים הם אינטליגנטים ביותר ולכן הם זקוקים לתשומת לב רבה כדי לא להשתעמם. 
    אם התוכי שלך מראה סימנים להתנהגות הרסנית באופן בוטה, הערך כיצד אתה מבלה את זמנך עם התוכי שלך ונקוט צעדים כדי לכלול את התוכי בפעילות היומיומית שלך. 
    פעולה זו יכולה להפחית במידה רבה את הנטיות ההרסניות אצל רוב התוכים. 
  • אין להוציא מכלל אפשרות שמדובר בהתנהגות טריטוריאלית.
    לעיתים קרובות, לרוב בעונת הקינון, התוכים הופכים פתאום לטריטוריאליים הם פשוט סובלים מבעיות הורמונליות כתוצאה מזה שמתחילה עונת הרבייה. 
    עם זאת, טריטוריאליות יכולה להיות בעלת טריגרים אחרים ויכולה להוות סימן לכך שהתוכי שלך לא שמח ולא נוח לו איתך כמו שאולי תרצה שהוא יהיה. 
    כדי לעזור לבלום טריטוריאליות והתנהגויות דומות, נסה לתרגל כמה טכניקות התקרבות איתו. 
    שיפור הזוגיות שלכם ברמה הבסיסית יכול לעבור דרך ארוכה מבחינת פתרון בעיות התנהגות עם תוכי המחמד שלך. 

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - petor - 10-28-2022

(10-28-2022, 12:38 PM)רוני כתב: אני חושב שזה סוג של חיזור, (כנראה בגלל שאין לה בן זוג.)

אני הבן זוג שלה ויש לה גם בן זוג להסוג שלה כלוב ליד אני לא מחבר בניהם בנתיים כי היא אלימה כלפיו

(10-28-2022, 12:39 PM)צבי דגן כתב: ההתנהגות הזו מפריעה לך?

כן היא ישנה איתי בחדר

(10-28-2022, 12:59 PM)צבי דגן כתב: האם מדובר בתוכי מחוברת?
יכולות להיות להתנהגות הזו סיבות אחדות, כמו:
  • בקשת מזון או בקשת מזון מסוים, רצון להתרחץ, למשוך את תשומת ליבו של המגדל, חיזור. בעניי זה רצון לצומת לב כי שאני קם אליה היא מפחדת ומפסיקה
  • זה גם יכול להעיד על פחדים, חששות עד כדי חרדות, עצבנות, חוסר ביטחון עצמי ומתח. הכול, בהתאם לנסיבות.המין הנשי בזן הזה ממש עצבני הזכר הרבה יותר נוח
  • אני שומע ברקע קולות של תוכים אחרים ולכן יתכן שהאקלקטוס הזה מנסה לתקשר איתם באמצאות הקולות שהוא מייצר עם כלי המזון.יש בסביבתה קוקטלים זכר מהסוג שלה פינקים וכנרים
  • אם הראש מופנה כלפי מטה ולפנים, כשנוצות הזנב פרושות, נוצות הגב סמורות, ואישוניו מורחבות זה יכול להעיד על תוכי שאינו רגוע, משהו מציק לו ויש לגלות את הגורם לכך.תמיד שהיא רוצה משהו האישונים שלה גדלים וקטנים וזה מה שקורה שהיא עושה את זה
  • יתכן שמדובר בהתנהגות הרסנית: לרוב זה סימן לכך שלתוכי יש בעיה בסביבתו או שאינו מקבל גירויים נפשיים מספיקים כדי לשמור על מצב רוח רגוע. 
    התוכים הם אינטליגנטים ביותר ולכן הם זקוקים לתשומת לב רבה כדי לא להשתעמם. 
    אם התוכי שלך מראה סימנים להתנהגות הרסנית באופן בוטה, הערך כיצד אתה מבלה את זמנך עם התוכי שלך ונקוט צעדים כדי לכלול את התוכי בפעילות היומיומית שלך. 
    פעולה זו יכולה להפחית במידה רבה את הנטיות ההרסניות אצל רוב התוכים. 
  • אין להוציא מכלל אפשרות שמדובר בהתנהגות טריטוריאלית.
    לעיתים קרובות, לרוב בעונת הקינון, התוכים הופכים פתאום לטריטוריאליים הם פשוט סובלים מבעיות הורמונליות כתוצאה מזה שמתחילה עונת הרבייה. 
    עם זאת, טריטוריאליות יכולה להיות בעלת טריגרים אחרים ויכולה להוות סימן לכך שהתוכי שלך לא שמח ולא נוח לו איתך כמו שאולי תרצה שהוא יהיה. 
    כדי לעזור לבלום טריטוריאליות והתנהגויות דומות, נסה לתרגל כמה טכניקות התקרבות איתו. 
    שיפור הזוגיות שלכם ברמה הבסיסית יכול לעבור דרך ארוכה מבחינת פתרון בעיות התנהגות עם תוכי המחמד שלך. יש מדריך כיצד לחזק את הקשר עם התוכי ? מלבד זה יש לה המון צעצועים בכלוב

היא מתנהגת כך גם בחשיכה?
ציטוט:אני הבן זוג שלה ויש לה גם בן זוג לסוג שלה כלוב ליד אני לא מחבר בניהם בינתיים כי היא אלימה כלפיו.
אם כך, יתכן שמדובר בחיזור או לפחות ברצון להיות ליד הזכר או עם הזכר.תנסה בכל יום או יומיים, לקרב מעט (כ-40 ס"מ) את הכלוב של הזכר אליה עד שהכלובים ממש ייצמדו האחר לשני.
ותמשיך לדווח על ההתנהגות ו/או שינוי בהתנהגות.

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - petor - 10-29-2022

(10-28-2022, 06:03 PM)צבי דגן כתב: היא מתנהגת כך גם בחשיכה?
ציטוט:אני הבן זוג שלה ויש לה גם בן זוג לסוג שלה כלוב ליד אני לא מחבר בניהם בינתיים כי היא אלימה כלפיו.
אם כך, יתכן שמדובר בחיזור או לפחות ברצון להיות ליד הזכר או עם הזכר.תנסה בכל יום או יומיים, לקרב מעט (כ-40 ס"מ) את הכלוב של הזכר אליה עד שהכלובים ממש ייצמדו האחר לשני.
ותמשיך לדווח על ההתנהגות ו/או שינוי בהתנהגות.
הם צמודים ממש הוא מאכיל אותה שהם יוצאים לבחוץ היא משוגעת היא נושכת אותו רבה איתו אני מפחד לחבר לכלוב אחד

RE: מישהו יודע למה היא עושה את זה ואיך לטפל בהתנהגות כזאת - צבי דגן - 10-29-2022

ידוע הוא שנקבות של אקלקטוס הן תוקפניות.
אשמח לראות סרטון שימחיש את ההתנהגות.