פורום תוכיפדיה
לובסטר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+---- פורום: אקווריום מים מלוחים ומים תפלים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=45)
+---- אשכול: לובסטר (/showthread.php?tid=3660)

עמודים: 1 2 3

לובסטר - מרדכי2626 - 10-20-2022

שלום
יש לי לובסטר זכר היה לבד הרבה זמן קניתי לו לובסטר אחר קטן בהרבה ממנו לא יודע אם זכר או נקבה אבל המוכר אמר לי שהם דו מיניים רציתי שיולידו הם היו חבוקים חצי שעה אחד בשני אחרי עוד קצת זמן אני חוזר רואה שהוא טרף אותו. בקיצור כמו שהוא נראה הוא די תוקפן (גם אותי הוא לפעמים מנסה לצבוט כשאני מכניס יד לאקווריום)
הוא תקוע אצלי באקווריום נפרד הרבה זמן אמרו לי שזה בעיה לשכן אותו עם דגים אחרים כי הוא עלול לטרוף אותם ובמקרה של ציקלידים הם גם עלולים לטרוף אותו
שמעתי שאם מדובר בדגים מהירים כמו ניאון או זברה הם יכולים להתחמק ממנו
יש לי אקווריום מטר ו15 יש בו זברות אלמנות שרימפסים גופים סייפנים (שלושת האחרונים משריצים והקטנים גדלים באקווריום) ודגי מנקה, כל אלו מספיק מהירים כדי לברוח ממנו?
פשוט הדבר האחרון שאני רוצה באקווריום זה טריפות
תודה וסליחה על האורך

RE: לובסטר - ALAEV - 10-23-2022

בסך הכל זה אקווריום, ולפי דעתי בטחצשהוא יוכל לתפוס אותם, במוקדם או במאוחר, כי נגיד שהם הצליחו לברוח ממנו, אבל אם הזמן הוא יצליח לתפוס אותם ולאכול אותם.
אמרת שהוא תקוע אצלך, אז למה אתה לא מעיף אותו?
לאיזה חנות או שתמכור אותו?

RE: לובסטר - צבי דגן - 10-23-2022

אציין, שיש הבדל בין לובסטר אדום צבת לבין הכחול.
רביית לובסטר כחול:
  1. צריך שיהיה לך אקווריום בנפח של לפחות 150 ליטר עם הרבה מקומות מסתור כגון, שורשים וסלעים הלופסטר צריך להרגיש שהוא בטבע.
    תכניס זכר ונקבה בעונת הרבייה המים צריכים להיות כמו בטבע, בטמפרטורה בין 10 ל-22 מעלות צלזיוס.
  2. לא קל להרבות את הכחול וצריך להיות סבלניים.
    במין זה, הנקבה לא תיזום את ההזדווגות שיכולה להיות כמה חודשים. כחלק מתהליך החיזור הלובסטרים ינקו זה את זה.
    לאחר ההזדווגות הנקבה תישא את ביציה מתחת לזנב ותשמור על הביצים.
    לאחר מספר שבועות הביצים יקבלו צבע כתום.
    הביצים יבקעו לאחר 3 עד 4 שבועות.
  3. לאחר הבקיעה מומלץ, להעביר את השרצים לאקווריום אחר כדי למנוע את אכילת הצאצאים.
    כמו כן, חייבים לרענן את המים לעיתים קרובות כדי לשמור על העור של הצאצאים שזה עתה בקעו ושלא ייווצר היבריד עקב התנשלות לא מוצלחות.
  4. לא להוציא את הנשל מהאקווריום, ההורים זקוקים לזה יותר מתמיד וככה גם השרצים.
  5. את הלובסטרים הקטנים צריך להאכיל לפחות פעם ב-5 שעות ועדיף לעיתים קרובות יותר ולא יותר מאשר פעם בשעה.
    בייבי בריין שרימפס (Baby Brine Shrimps), ארטמיה, כדורי מזון בשרי מרוסקים דק דק [מומלץ כאבקה], מזון נוזלי או תולעי מיקרו.
את הנקבה עם הביצים כדאי להפריד לאקווריום נפרד.
אסור לגעת בלובסטרים הקטנים ובמיוחד כשהם משילים את עורם, הם מאוד שברירים הגיל הזה.

RE: לובסטר - צבי דגן - 10-23-2022

רביית לובסטר אדום צבת:
  1. הלובסטרים צריכים להיות מעל גיל שנה.
  2. האקווריום צריך להיות גדול עם מצע חולי, סלעים ושורשים (שוב, כדי ליצור תחושה של הטבע) כמה שיותר גבוה, לפחות 70 ס"מ גובה.
  3. להכניס את הזכר והנקבה לבד לאקווריום, לאחר כ-24 שעות אמורה להיות הזדווגות, והנקבה תטיל את הביצים.
  4. לאחר כעשרה שבועות ( כ-2.5 חודשים) הביצים יבקעו.
הערות:
  • בשביל רבייה מוצלחת צריך להשאיר את הלובסטר כחודשיים בבריכה בחוץ בחודשים הקרים.
    בישראל רצוי להשאיר את הלובסטרים בדצמבר וינואר – לא חייב להשאיר בחוץ!
  • הרבייה תתבצע בטמפרטורה של- 27 מעלות צלזיוס.
  • כדי שתהיה רבייה מוצלחת, מומלץ להרבות בין ספטמבר לאפריל, בחודשים אחרים אחוז ההישרדות יהיה 80%, לא קריטי.
  •  הצאצאים יוכלו כל מזון שיש, דפים לטטרות אוכל לציקלידים וכדומה. לדאוג שהאוכל המסחרי יהיה קצוץ דק דק.

RE: לובסטר - מרדכי2626 - 10-24-2022

הלובסטר שלי הוא אדום צבת (לי הוא נראה כתום) הוא אמנם מעל גיל שנה אבל באמת האקווריום קטן מהרבה מהגודל שציינת, הוא גם בלי פילטר וחמצן וגם השני יכול להיות שהיה לפני גיל שנה
אין לי כבר ענין שהוא יוליד רק אין לי כוח להאכיל אותו בנפרד וגם מדי פעם לנקות לו את האקווריום
אני מאוד אוהב אותו לא מסוגל נפשית להעיף אותו חוץ מזה שרוב החנויות לא רוצות לקבל בע"ח מאנשים פרטיים, והמעטים שכן לא נותנים בד"כ יחס טוב לדגים

שכחתי לציין שה"נקבה" שקניתי לו הייתה כחולה אולי זו הסיבה שהוא טרף אותה כי לפי מה שהבנתי אותך אם האקווריום קטן מדי או שאחד מהם צעיר אם אמנם לא יתרבו אבל למה שיטרפו?

ועוד משהו, הלובסטר הזה די איטי ביחס ללובסטרים אחרים (אולי בגלל שהוא גדול יחסית) הוא אף פעם לא יכול לשחות במים הוא תמיד נופל לקרקעית וגם לא יכול לתת "זינוקים" כמו לובסטרים אחרים עדיין יש סיכוי שהוא יטרוף?

RE: לובסטר - צבי דגן - 10-24-2022

(10-24-2022, 07:40 AM)מרדכי2626 כתב: שכחתי לציין שה"נקבה" שקניתי לו הייתה כחולה אולי זו הסיבה שהוא טרף אותה כי לפי מה שהבנתי אותך אם האקווריום קטן מדי או שאחד מהם צעיר אם אמנם לא יתרבו אבל למה שיטרפו?
אתה צודק.
אם לא מקפידים על כל התנאים הלובסטרים לא יתרבו.
הטריפה הייתה בגלל הסטרס, הם טריטוריאליים ולכן יסלקו כל מי שפולש לשטח המחייה שלהם.
אם זה קורה בטבע, הפולש פשוט בורח.
באקווריום, אין לו לאן לברוח ולכן התוקף הורג את הפולש.

(10-24-2022, 11:45 AM)מרדכי2626 כתב: ועוד משהו, הלובסטר הזה די איטי ביחס ללובסטרים אחרים (אולי בגלל שהוא גדול יחסית) הוא אף פעם לא יכול לשחות במים הוא תמיד נופל לקרקעית וגם לא יכול לתת "זינוקים" כמו לובסטרים אחרים עדיין יש סיכוי שהוא יטרוף?
קשה לדעת, זה תלוי במידת העוצמה והחוזק שלו.

אני מבין 
לא נורא שיישאר שם אני נותן לו "צעצועים" והוא משחק בהם ממש כמו תוכי
תודה רבה

RE: לובסטר - צבי דגן - 10-24-2022

אפשר לראות תמונות?

[Image: B0proqP.jpg][Image: cXtvJPf.jpg][Image: SshGINz.jpg]

דגן תגיד יש אפשרות לעשות את התמונות יותר קטנות ואיך?