פורום תוכיפדיה
הסעת תוכי ממקום למקום - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: הסעת תוכי ממקום למקום (/showthread.php?tid=3653)

עמודים: 1 2 3

הסעת תוכי ממקום למקום - רוני - 10-19-2022

שלום לכולם! 
ברשותי תוכי גרינצ'יק האכלת יד.
אני נמצא בפנימיה ולכן יש לפעמים שבמשך כמה ימים (שבוע- שבועיים) אני לא נמצא בבית (כרגע בחופש)
ואני מאוד מרחם על התוכי מכיון שכשאני נמצא בבית הוא איתי כל היום ורגיל אליי, עף אחריי לכל מקום וכו' וכשאני לא נמצא בבית אין כמעט מי שמתייחס אליו. (נותנים לו אוכל ומיים ואולי משחקים איתו מידי פעם אבל לא יותר מידי... וכשאני בבית הוא אף פעם לא נעול בכלוב, למעט בלילה)
חשבתי שאולי כדאי לקחת אותו איתי לפנימיה, (אמנם שם לא אוכל להיות איתו כל היום, אבל בהחלט יהיה לי זמן אליו.)
אבל האם זה בסדר לקחת תוכי כל פעם ממקום למקום? האם הוא יתרגל לנסיעות הללו? (כל פעם שאני אסע לבית אני אקח אותו איתי, וכן להפך, אז ייצא כאילו יש לו 2 דירות, האם זה לא יתסבך אותו?)
מה אתם אומרים?

אני חושב שאולי אם לא אקח את התוכי איתי לפנימייה, אז לטובתו של התוכי כדאי יהיה למצוא לו בית שיוכל להעניק לו יותר תשומת לב.
(עם כל הצער שבדבר אני רוצה את טובת התוכי, ואני מאוד מחובר אליו, אך אם זה מה שצריך לעשות כדי שיהיה לו טוב, אז אין ברירה...)

בעבר כשהייתי הולך מהבית לכמה ימים אז הייתי מכניס אותו לווליאר ביחד עם להקת קוקטיילים שיש לי,כדי שיהיה איתם ולא ישתעמם, אבל אח''כ שמתי לב שהוא מפריע להם לריבייה אז הפסקתי להכניס אותו לווליאר...

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - צבי דגן - 10-20-2022

אני חושב שזה רעיון טוב לקחת את התוכי איתך לפנימייה.
אבל, אתה צריך מספר תנאים:
  1. תבדוק אם מנהל הפנימיה מרשה לך להכניס את התוכי.
  2. תבדוק אם יש לו מקום פיזי שבו תוכל להתקין את הכלוב.
  3. תצטרך לקנות כלוב נשיאה מתאים.
  4. ראה גם: כלוב נשיאה, ; תיק ציפורים שקוף, ; תרמיל נשיאה, ; תיק נייד לתוכי, ; תיק לנסיעות, ; כלוב העברה לתוכי, ; כלוב מעבר שקוף לנשיאת תוכים, ; תיק מבד נושם עם מוט עמידה לנשיאת תוכים, ; תרמיל גב לנשיאת תוכי (תגלגל עם העכבר כלפי מטה)

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - ALAEV - 10-20-2022

זה יהיה קצת מסובך,
ואפרט: הבחורים שבפנימיה שלך, לא יודעים את הכללים מה לעשות ומה לא לעשות,
וגם אם תסביר להם וכנראה שלא תגיד הכל, מטבעם יהיו כאלה שיעשו דווקא וכו'
אם כאלה שירססו דאורדורנט לידו שזה לא טוב בשביל התוכי, וכו'
תחשוב עם עצמך עד כמה זה יהיה אפשרי.
(אני פעם גם רציתי להביא את התוכי שלי לפנימייה, והבנתי שזה לא יוכל לקרות...)
ושמחתי לראות שהצלחת לאלף את התוכי שלך לתעופה חופשית!!!

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - רוני - 10-20-2022

(10-20-2022, 07:00 PM)ALAEV כתב: זה יהיה קצת מסובך,
ואפרט: הבחורים שבפנימייה שלך, לא יודעים את הכללים מה לעשות ומה לא לעשות,
וגם אם תסביר להם וכנראה שלא תגיד הכל, מטבעם יהיו כאלה שיעשו דווקא וכו'
אם כאלה שירססו דאורדורנט לידו שזה לא טוב בשביל התוכי, וכו'
תחשוב עם עצמך עד כמה זה יהיה אפשרי.
חשבתי על זה, עד כמה שאני מכיר את הבחורים שישנים איתי בפנימייה, אני לא חושב שיעשו לי דווקא, אבל אתה צודק שתמיד יכול להיות שיעשו משהו, אפילו בלי כוונה, אבל כמובן שאני מתכוון לנעול את הכלוב.
אולי אפילו אנסה לארגן חדר שאין אליו גישה לכל אחד.

(אני פעם גם רציתי להביא את התוכי שלי לפנימייה, והבנתי שזה לא יוכל לקרות...)
ושמחתי לראות שהצלחת לאלף את התוכי שלך לתעופה חופשית!!! 
תודה רבה!! 

מה אתה עושה עם התוכי שלך בזמן שאתה בפנימייה? (יש לך תוכי האכלת יד, וגם להקה קטנה של ציפורי אהבה, נכון?)

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - ALAEV - 10-20-2022

קח בחשבון שאפילו שהכלוב נעול, יכולים לשגע אותו בזה שמכניסים לו אצבעות לכלוב, דופקים בכלוב, "בשביל הצחוקים"
להביא לו דברים שאסור לתת או שהגיוני שמותר לתת ובכלל זה אסור כגון עגבניה וכדו'. לא רוצה להרוס לך אבל עדיף שתקח את זה בחשבון...

וכן יש לי להקה והצטרפו אלינו עוד שני גוזלים שהאכלתי אותם (ציפורי אהבה) ועכשיו הם פשוט עפים כל הזמן ללהקה, ולא רגועים בידיים, וכל רגע עפים, או שאם אחד עף לארון אז גם השני יעוף לשם...
ויש לי עוד אחת שהיא כבר איתי כמה חודשים האכלתי אותה עם מזרק, בהתחלה הייתה עפה ללהקות ציפורי אהבה, ושלב כולשהו היא הפסיקה, והיא לא יכולה להיות על שולחן רק עלינו, ותמיד היא עולה לכתפיים ולראש, לא נותנת לנו ללטף אותה, ונושכת לפעמים ממש חזק, אבל לא בעניין של להכאיב, היא ממש אוהבת אותי במיוחד...

ובזמן שאני בפנימייה ההורים שלי מידי פעם משחקים איתם אבל ממש פעם ב...

(10-20-2022, 09:21 PM)ALAEV כתב: ובזמן שאני בפנימייה ההורים שלי מידי פעם משחקים איתם אבל ממש פעם ב...

גם אצלי זה ככה אבל אני מרחם על התוכי שכמעט ולא מתייחסים אליו.
וגם זה הורס לאט לאט את החיברות של התוכי.

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - צבי דגן - 10-20-2022

את החיברות של התוכי? - התוכי שלך עושה כבר "תופה חופשית"!

נכון, אבל הבעיה היא שהוא אוהב רק אותי, ואנשים אחרים לא. (אפילו אנשים שהוא מכיר)
וגם מידי פעם אני מרגיש שרמת החיברות שלו יורדת גם כלפיי, ואז אני נמצא איתו במשך כל החופש כדי שיחזור לעצמו.

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - צבי דגן - 10-22-2022

אתה עושה נכון

RE: הסעת תוכי ממקום למקום - רוני - 10-22-2022

אתה מדבר על זה שאני נמצא איתו כל החופש?