פורום תוכיפדיה
תעופה חופשית - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תעופה חופשית (/showthread.php?tid=3628)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: תעופה חופשית - shauliav2 - 10-20-2022

יפה עד כמה זה מפחיד לשחרר אותו ככה?, מעבר לכך בכדי לרדת מגבוה צריך להרגיל אותו במדורג מעץ נמוך (ענף נמוך ) ולאחר שהתרגל לעבור למשהו גבוה יותר לכן מומלץ להתחיל בשטח פתוח . לגבי צופר תנסה צנובר , גרעיני תירס טרי .

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-20-2022

(10-20-2022, 12:25 PM)shauliav2 כתב: יפה עד כמה זה מפחיד לשחרר אותו ככה? 
[font]אין לשאלה הזו תשובה אחת כי הפחד תלוי בבעלים וגם - בתוכי, אני אישית לא פחדתי כל-כך (אמנם עדיין היו ועדיין יש קצת חששות) מכיון שאני מכיר את התוכי והייתי כמעט בטוח שלא יברח, הוא לא פחדן  (לרוב) וגם שחררתי אותו בסביבה שהוא מכיר טוב ולכן הסיכוי שייבהל ממשהו ויברח הוא מאוד נמוך, והסיכוי שיברח מרצון הוא אפסי (רוב אם לא כל התוכים אוהבים את בעליהם ולא רוצים לברוח בכוונה, אלא שנבהלים ולא יודעים איך לחזור) וגם עשיתי איתו הרבה אימונים בבית.[/font]
מעבר לכך בכדי לרדת מגבוה צריך להרגיל אותו במדורג מעץ נמוך (ענף נמוך ) ולאחר שהתרגל לעבור למשהו גבוה יותר לכן מומלץ להתחיל בשטח פתוח .
אני יודע שצריך להרגיל אותו בהדרגה לגובה, וכבר עשיתי את זה, התעופה שלו [font]מצוינת[/font] והוא מנווט טוב, רק הבעיה שבגובה כמו שהוא היה היום לא הרגלתי אותו כי אין לי אפשרות להגיע לגובה כזה ולשים אותו... 
לגבי צופר תנסה צנובר, גרעיני תירס טרי.
סבבה, תודה.

מה אתם אומרים לגבי הצ'ופר, לתת לו אותו בכל פעם שהוא מגיע אליי? או שלפעמים כן ולפעמים לא? (עד עכשיו נתתי לו בכל פעם...)

RE: תעופה חופשית - צבי דגן - 10-20-2022

(10-20-2022, 01:39 PM)רוני כתב: מה אתם אומרים לגבי הצ'ופר, לתת לו אותו בכל פעם שהוא מגיע אליי? או שלפעמים כן ולפעמים לא? (עד עכשיו נתתי לו בכל פעם...)
לתת בכל פעם שהוא מגיע אלים.

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-20-2022

אבל מה עם הבריאות של התוכי? זה לא יותר מידי גרעיני חמניה?

RE: תעופה חופשית - צבי דגן - 10-20-2022

זה לא יותר מידי, מותר לתת עד 5% מכלל הזרעים שהוא מקבל.
מלבד זאת, אתה לא חייב לתת דווקא זרעי חמנייה.
ומידי פעם אפשר לא לתת אלא רק ללטף ולשבח את התוכי.
אבל תזכור שהתוכי נמשך אל המזון וצריך ליצור קשר בין הפעולה של התוכי לבין המזון.
בשפה מקצועית, זה נקרא התניה

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-21-2022

תגידו, סתם בשביל הידע, מה אתם אומרים- האם ניתן לאלף תוכונים ופינקים לתעופה חופשית?
האם מישהו מכיר/ יודע על תוכונים ופינקים שעשו תעופה חופשית? האם למישהו יש סרטונים?

RE: תעופה חופשית - ALAEV - 10-21-2022

ראיתי כנר בתעופה חופשית

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-22-2022

טוב חברים, היום זה היום השלישי שהתוכי שלי עושה תעופה חופשית, ואני חייב לומר שהדבר הזה מאוד משפיע על ההתנהגות של התוכי לטובה!
התוכי מאוד שקט במשך היום ומאוד פעיל. (בדרך כלל הוא היה רועש).
ובלילה הוא ישן טוב יותר. וניכר עליו שהוא יותר שמח, אני מוציא אותו לחצר גם סתם בשביל שישחק ולאו דווקא לתעופה, והוא מאוד נהנה.
בקיצור, ממליץ לכל אחד ללמד את התוכי שלו...

(10-21-2022, 02:35 PM)ALAEV כתב: ראיתי כנר בתעופה חופשית

מגניב  מגניב

RE: תעופה חופשית - ALAEV - 10-22-2022

וואו, שמע, כל הכבוד לך!
הלוואי עלי  לֵב

RE: תעופה חופשית - רוני - 10-22-2022

תתחיל באילוף!, אמנם זה נראה תהליך ארוך ומסובך, אך זה לא כלכך קשה, שהרי התהליך מאוד מהנה.