פורום תוכיפדיה
נקבה של קוקטייל - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: נקבה של קוקטייל (/showthread.php?tid=350)

עמודים: 1 2

נקבה של קוקטייל - קוקטייל שלג - 04-17-2018

אז כמו שציינתי באשכול קודם גיליתי שהקוקטייל שלי נקבה.
עכשיו, הבנתי שהקולות שהיא משמיעה הם קולות של חיזור, כאשר היא משמיעה את הקולות מה עליי לעשות?
האם יקרה לה משהו אם היא תישאר ככה בלי זכר?
והאם היא תתחיל להטיל ביצים סתם?
בנוסף האם יש סכנה שהיא תגיע למצב של ביצה כלואה?
אני מקפיד על תזונה מאוזנת-כופתיות וזרעים נמצאים תמיד מזון ביצים אני מערבב עם הכופתיות לפעמים השריה גם נותן פעם או פעמיים בשבוע כמה שיוצא פירות וירקות פחות יצא לי בזמן האחרון אבל בדרך כלל נותן פעם פעמיים בשבוע (האם אפשר גם להביא מלפפון או חסה?) ומים כול יום ברור.

RE: נקבה של קוקטייל - yinon236 - 04-17-2018

שלום, לא בטוח שאילו קולות של חיזור...
בטוח נקבה?
אין מה לעשות, להתנהג כרגיל ליטופים וכו...
לא יקרה כלום אם לא תביא זכר, להיפך, אם תביא זכר היא תיהיה בסביבתו והחיברות בינך לבין התוכי תיהיה לא גבוהה.
לא מאמין שתטיל ביצה, היא לא תיהיה כלואה בתזונה כזאת מאוזנת אבל באמת סיכויים די נמוכים שתטיל. אפשר מלפפון וחסה (לשטוף טוב) אני מציע לך לעשות בדיקת מין לתוכי. יש בארץ באמצעות דגימה קטנה של דם, ויש בחו"ל מעבדה בספרד, שאפילו המחיר יותר זול ואתה יכול אפילו לבדוק את המין באמצעות 4 נוצות שתולשים מאיזור הביב. אם תרצה הסבר איך עובדים עם המעבדה בספרד תכתוב, או בארץ גם תגיד.
זהו לבינתיים...

בנוגע לבדיקת מין בארץ, ראה כאן http://tukipedia.com/showthread.php?tid=234&pid=986#pid986

אם תרצה לדעת הסבר בחו"ל איך עושים, תכתוב לי כאן ואנסה מאוד לעזור לך.

RE: נקבה של קוקטייל - צבי דגן - 04-18-2018

אפשר לגדל נקבה מחוברתת גם ללא זכר.
עניין הטלת הביצים ללא זכר היא אפשרית אבל עם סיכוי קטן.
התזונה של התוכי צריכה להיות מאוזנת.
הינה הצעה לתזונה עשירה, מגוונת ומאוזנת
  1. כופתיות - מזון בסיסי שיהיה זמין כל יום.
  2. תערובת זרעים יבשה, שמותאמת לגודל התוכי.
  3. תערובת זרעים/קטניות מושרים למשך 24-48 שעות, תוך החלפת המים כל 3-4 שעות (יש להקפיד שהזרעים טפחו).
    שכוללת: שעועית, חומוס, אפונה, סויה, שעורה, תירס, דוחן לבן, שיבולת שועל, אורז מלא, דורה, חיטה, מאש, חריע, כוסמת, עדשים.
  4. רבע ביצה קשה (כולל הקליפה) או מזון ביצים (שקונים בחנות) - פעם או פעמיים בשבוע.
    חשוב לתת ביצה קשה או מזון ביצים בעיקר לתוכים שנמצאים בתהליך הרבייה, ותוכים שמאכילים גוזלים. 
    מזון הביצים מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים, יש לו מרקם רך מה שמקל לעיכול ע"י הגוזליהם.
    ניתן לפזר את מזון הביצים על מזון לח (פירות, ירקות או השרייה/הנבטה) ומגישים לתוכים.
    מזון ביצים יש לאחסן בכלי הרמטי במקרר.
  5. ירקות מסוגים שונים, כמו: ברוקלי, פלפלים מכל הצבעים, גזר, סלק, קולורבי, עלי ביבי, כרובית, פלפל חריף, קישואים ולא לשכוח את הנבטים וההשרייה.
  6. מעט פרות.
  7. אבן גיר או סבידה. 
  8. מים טריים בכל יום.
אסור לתת: אבוקדו (רעיל לתוכים), בצל, שום, חציל, שוקולד (רעיל לתוכים), תורמוס, אוכל מתובל, בצל, עגבנייה, משקאות מתוקים או חריפים תפו"א, פטרוזיליה, קפה, בלוט, ערמון, בוטן מצופה, תערובות פיצוחים למיניהן, חטיפים (במבה, ביסלי), ביסקוויט, לחם, שוקולד, מזון מומתק וכל מזון מעובד (כמו במבה, בסלי, שימורים וכדומה).
להשתדל להימנע מלתת שקדים כי שקד מר (קטן ורחב יותר ביחס לשקד רגיל) – מכיל ציאניד (מסיבה כלשהי שקדים מרים נפוצים בתערובות לתוכים גדולים, במידה ונמצאו, יש להוציאם).
כמו כן, לא לתת לתוכי מזון שהוכן עבור בני האדם - הוא מכיל כמויות גדולות מידי של תבלינים (במבה, ביסלי , דוריטוס וכו' ).
וכן - משקאות לא טבעיים ( קולה, ספרייט, סודה וכדומה).
שים לב, תוכים שלא הורגלו למגוון מזונות מגיל מאוד צעיר, יתקשו להתרגל אליהם בגיל מבוגר.
זה לא אומר שצריך לוותר, תמשיך להציע להם עד שיטעמו ואז הם ימשיכו להעז ולאכול.

RE: נקבה של קוקטייל - קוקטייל שלג - 04-18-2018

אני בטוח שהקוקטייל נקבה מיכייון שהיא משמיעה קולות חיזור של נקבה ומגיבה לקולות חיזור של זכרים הקולות שהיא משמיעה הם כמו בסירטון וגם הסממנים הם של נקבה

טרי מהבוקר

אם שמת לב, בסרטון הראשון הנקבה עומדת בתנוחה אופיינית ומזמינה את הזכר להזדווגות.
האם אתה רואה התנהגות דומה גם אצל התוכי שלך?

כן אותה התנוחה, התכופפות קדימה הרמה של החלק האחורי וטיפה מרחיקה את הכנפיים מהגוף

למה שלא תצרף לה זכר?

חושב על כך...
אבל אני יגיד לך למה אני כרגע לא בטוח יכול-
קודם כול אין לי מקום לעוד כלוב בשביל להרגיל אותם כמו שאומרים שצריך אם אני מביא קוקטייל אני שם אותו ישר בכלוב איתה בלי הכנה מוקדמת
בנוסף לגבי תיבת קינון לפי מה שהבנתי צריך להניח אותה מחוץ לכלוב או שאפשר בפנים בתנאי שהוא גדול?
ולגבי החברות אני מעדיף עוד טיפה זמן עם הקוקטיילית שלי שתתחבר אליי יותר עכשיו זה הולך לסיים את הבית ספר ואז יהיה לי הרבה זמן להיות איתה
כמובן שאם לא צריך הרגלה ואפשר תיבת קינון והחיברות אצל קוקטיילים נשמר למגדל גם בזוגיות ביחס לתוכים אחרים אפשר להקדים את הבאת הזכר

RE: נקבה של קוקטייל - yinon236 - 04-18-2018

אף פעם לא ראיתי שמכניסים פנימה וגם אין כאלה שמוכרים פנימיים.
אי אפשר להכניס ישר את הזכר, צריך להרגיל קודם בכלוב נפרד. ושמכניסים יחד צריך גם כלוב גדול.

בנוסף, החברות בינך לבין התוכי לא תישמר אם הנקבה תהיה בסביבה עם הזכר.

ולהכניס פנימה תיבת קינון גדול מעץ זה לא אסתטי.

(04-18-2018, 04:35 PM)קוקטייל שלג כתב:
  • קודם כול אין לי מקום לעוד כלוב בשביל להרגיל אותם כמו שאומרים שצריך אם אני מביא קוקטייל אני שם אותו ישר בכלוב איתה בלי הכנה מוקדמת
    אפשר להרגיל אצל המוכר.
    אפשר גם להכניס אותו יחד עם הנקבה + מחיצה מרשת.

• בנוסף לגבי תיבת קינון לפי מה שהבנתי צריך להניח אותה מחוץ לכלוב או שאפשר בפנים בתנאי שהוא גדול?
    נכון שעדיף מחוץ לכלוב כדי שלא להקטין את המרחב בתוך הכלוב.
    אבל אם יש לך ממש כלוב גדול (לפחות באורך 1.2 מטר) אפשר גם בתוך הכלוב.
  • ולגבי החברות אני מעדיף עוד טיפה זמן עם הקוקטיילית שלי שתתחבר אליי יותר עכשיו זה הולך לסיים את הבית ספר ואז יהיה לי הרבה זמן להיות איתה
    אני מסכים איתך.