פורום תוכיפדיה
קודי בודי-חושש שלתוכי שלי יש מקור חלש מדי - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קודי בודי-חושש שלתוכי שלי יש מקור חלש מדי (/showthread.php?tid=3331)

עמודים: 1 2 3 4 5 6

קודי בודי-חושש שלתוכי שלי יש מקור חלש מדי - מרדכי2626 - 10-08-2022

אני חושש שלתוכי שלי (קוואקר) יש מקור חלש מדי איזה צעצועים מתאימים לחיזוק המקור? או ויטמינים או כל טיפול שהוא?   עָצוּב

RE: קודי בודי - צבי דגן - 10-08-2022

1. איך אתה קובע שהמקור חלש?
  2. תראה תמונה.
  3. מעלים תמונה בעזרת האייקון הזה: [Image: japEC2r.jpg] שנמצא בשורת התפריטים ומשמאל לחייכן.

RE: קודי בודי - מרדכי2626 - 10-09-2022

יש לי תוכי נוסף גם קוואקר צעיר ממנו בכמעט שנה והנשיכות שלו חזקות הרבה יותר ושמעתי שככל שהתוכי מתבגר המקור שלו מתחזק וגם פעם הנשיכות שלו היו חזקות יותר נתתי לו אבן סידן והוא לא נושך אותה בכלל   (תודה על התגובה המהירה)[Image: OVPpjl9.jpg]

RE: קודי בודי - צבי דגן - 10-09-2022

לא נראה לי שיש לו בעיה במקור.
תספק לו "תזונה מאוזנת" שכוללת את כל המרכיבים.
עיין במאמרים האלה:
  1. תזונה מאוזנת לתוכים
  2. תזונה מאוזנת לתוכי שלך
  3. מהם מרכיבי המזון שהתוכי צריך לקבל כדי שתהיה לו תזונה מאוזנת?

RE: קודי בודי - רוני - 10-10-2022

נשיכה חלשה לא בהכרח מעידה על מקור חלש, ייתכנו סיבות נוספות.

RE: קודי בודי - מרדכי2626 - 10-10-2022

תודה רבה

באמת עד עכשיו נתתי לו רק תערובת בלי כופתיות ידעתי שיש את זה אבל לא ידעתי כמה זה חשוב תודה רבה

אגב התוכי השני חשבתי שהוא נקבה אבל הבדיקות דם הראו ששניהם זכרים אז אני מוציא אותו וקונה לו נקבה חדשה, ורציתי גם לשאול אני לחוץ אולי הוא יתגעגע לתוכי שהיה לו למרות שיהיה לו נקבה

אגב אם תוכלו להגיד לי מאיזה גיל הנקבה יכולה להטיל שמעתי ששנה וחצי אבל כתבו מקרים שהטילו בגיל שנה אז אם תוכלו לכתוב לי תודה רבה!!!!!!!

נ.ב. אם אפשר להחליף את התמונה ששמתם בתמונה שאני שם כאן תודה
 חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול  חיוך גדול חורץ לשון חורץ לשון חורץ לשון חורץ לשון חורץ לשון חורץ לשון [Image: sSe3F73.jpg] חורץ לשון חורץ לשון חורץ לשון חורץ לשון

RE: קודי בודי - רוני - 10-11-2022

לא מסתבר שהתוכי יינזק עקב געגוע לחבירו, (במיוחד אם תביא לו נקבה)
לגבי גיל ההתבגרות שלהם, אני לא יודע כי אף פעם לא גידלתי קואקרים אבל מאמין שבערך בגיל שנה הם מתחילים להתרבות...

RE: קודי בודי - צבי דגן - 10-11-2022

גם אני חושב כמו רוני, אם תביא לו בת זוג ותרגיל אותו אליה (זהו תהליך שצריך לדעת לעשות), הוא ייצור קשר איתה ולא יתגעגע ל"חברו".
גיל הרבייה בטבע הוא 3 שנים.
גיל הרבייה בשבי יכול להיות מוקדם יותר בגלל המזון האיכותי שהזוג מקבל.
למידע נוסף כאן: קוויקר (קוואקר) / תוכי הנזיר / דררה אפורת לחי
שים לב בעיקר לאופן בניית הקן - דרושה כמות גדולה של ענפים לצורך בניית הקן. אם הכמות אינה מספיקה, הזוגות יפרקו את הקן ויבנו אותו מחדש כל הזמן.
[Image: k7GLv5i.jpg]

RE: קודי בודי - מרדכי2626 - 10-12-2022

תודה
תגידו מה עדיף להביא לו נקבה צעירה שעוד לא יכולה להטיל או להביא לו מבוגרת שיכולה להטיל?
פשוט אין לי שום ענין שהם יתרבו רק שהוא ייהנה עם הנקבה שלו וגם כדי שהיא לא תוכל לתקוף אותו כי היא תהיה צעירה (הוא עכשיו בערך בן שנתיים וחצי)
מצד שני אני חושב שאם הנקבה תהיה צעירה מדי אז לא יהיה לו ענין בה (לא נראה לי שהוא יתקוף אותה כי הוא תוכי רגוע והתוכי הזכר השני שאתו לפעמים תקף אותו למרות שהוא צעיר ממנו)

RE: קודי בודי - צבי דגן - 10-12-2022

הטוב ביותר הוא שתביא לו נקבה בגילו או קצת מבוגרת ממנו.
אם תהיה לו נקבה פורייה, לא תוכל למנוע את הרבייה, הוא יזדווג איתה, וינסה לבנות קן כדי שהיא תטיל בו ביצים.
אם אתה לא מעוניין ברבייה, תשאיר את הזכר שהיה לך, לפחות הוא רגיל אליו.