פורום תוכיפדיה
לחברת בין תוכים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: לחברת בין תוכים (/showthread.php?tid=3323)

לחברת בין תוכים - ALAEV - 09-27-2022

היי, יש לי ציפור אהבה האכלת יד, ואני עכשיו מאכיל שני גוזלים (בגלל שההורים שלהם תלשו להם נוצות באכזריות עד דם!). קיצור אז הם יהיו האכלת יד...
ואני רוצה שהם יהיו כולם ביחד בכלוב (עם הציפור האכלת יד שלי הבוגרת.) ואני ניסיתי להוציא אותם (הגוזלים הקטנים) ואז את הגדולה שלי, ונראה שהיא רוצה לתקוף אותם אז לא נתתי לה יותר מידי אז החזרתי אותם מהר לכלוב שלהם.
ואחרי איזה שעה הוצאתי את הגדולה (הציפור האכלת יד הבוגרת) וקירבתי לכלוב של הגוזלים לראות מה יקרה, אז ראיתי שהגוזלים פותחים את הפה מצורת סקרנות כזו,
והגדולה שלי גם פתחה תפה לכיוונם.
אז רציתי לשאול איך לחבר אותם הכי טוב, ושלא יתקפו אחד את השני אלא יהיו "חברים"

RE: לחברת בין תוכים - צבי דגן - 09-27-2022

למרות שאתה לא חדש בתחום, אני מציע לך ללמוד את המושגים "האכלת יד" ו"חִבְרוּת", כדי שאבין למה בדיוק אתה מתכוון.
ולעצם שאלתך, אם אתה מאכיל אותם ידנית ברור שיהיו "האכלת-יד" אבל לא בטוח שיהיו גם מחוברתים.
כדי שהגוזלים יגדלו ויהיו לתוכים מחוברתים, כלומר שלא ינשוך ויעלה בקלות על הידיים גם של זרים, תצטרך, מלבד שתאכיל אותו, גם ללטף אותו בזמן ההאכלה וכחמש דקות לפני ההאכלה וכעשר דקות לאחר ההאכלה, להציע לו צעצועים ולהשתתף במחק עם הצעצועים, להעניק לו תשומת-לב, זמן איכות, ולהרגיל אותו אל יתר בני המשפחה וגם - אל בני האדם זרים.
אגב בני כמה הגוזלים?
ככל שמתחילים להאכיל מוקדם יותר (ולא לפני גיל שבעה ימים), כך תהליך החברות מצליח יותר טוב.
אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לעמוד לרשותך.

RE: לחברת בין תוכים - ALAEV - 09-27-2022

אני לא יודע מדויק בני כמה הם אבל שניהם עפים מידי פעם (די גדולים),
אבל זו לא הייתה השאלה איך לעשות אותם האכלת יד, אלא אשאל בתימצות,
יש לי ציפור אהבה האכלת יד בגיל 6 חודשים (בוגרת) ועכשיו אני מאכיל 2 גוזלים,
עכשיו השאלה שלי היא- איך לחבר בין התוכי הבוגר (שש חודשים) לבין הגוזלים.
(שלא ינשכו אחד את השני ויהיו אפילו חברים ובאותו כלוב).

דרך אגב עוד תגובה אחת אתה ב-12,000 תגובות!!!

RE: לחברת בין תוכים - רוני - 09-28-2022

כדאי בתור התחלה לשים אותם בשני כלובים נפרדים אך בצורה כזו שיוכלו לראות אחד את השני.

RE: לחברת בין תוכים - צבי דגן - 09-28-2022

(09-27-2022, 10:47 PM)ALAEV כתב: אני לא יודע מדויק בני כמה הם אבל שניהם עפים מידי פעם (די גדולים),
אם כך, תהליך החברות היה ארוך יותר, קשה יותר ותידרש ממך סבלנות רבה.
אבל זו לא הייתה השאלה איך לעשות אותם האכלת יד, אלא אשאל בתמצות: יש לי ציפור אהבה האכלת יד בגיל 6 חודשים (בוגרת) ועכשיו אני מאכיל 2 גוזלים,
עכשיו השאלה שלי היא- איך לחבר בין התוכי הבוגר (שש חודשים) לבין הגוזלים.
(שלא ינשכו אחד את השני ויהיו אפילו חברים ובאותו כלוב).
אה, זו אכן בעיה.
תצטרך להרגיל אותם כאילו שהיו זרים אלה לאלה.
כפי שנאמר לך ע"י 
רוני.
ולגבי מספר התגובות - תודה.

RE: לחברת בין תוכים - ALAEV - 09-28-2022

אוקי תודה!
1. אבל אחרי שאעשה זאת, מתי אדע שהם יהיו בסדר אחד ליד השני ולא יהיו פתאום נשיכות וכו'?
2. כי היום קירבתי את אחד הגוזלים לכלוב של הבוגרת (והיא הייתה שמה) והבוגרת שבכלוב עשתה מין קולות מוזרים ניראלי שהיא כעסה...

RE: לחברת בין תוכים - צבי דגן - 09-29-2022

תוכים הם בעלי חיים טריטוריאליים, וככאלה הם יתקפו כל זר שיכנס לשטח המחייה שלהם.
יש להתאזר בסבלנות ולהרגיל אותם לאט לאט ובאופן הדרגתי.
ובכן, איך נרגיל תוכים זה לזו או זה לזה?
  • יש לציין שמשך זמן התהליך שונה מתוכי לתוכי, לפעמים משך הזמן הוא קצר אבל יש שהזמן מתארך וצריך להיות סבלניים.
  • כדאי שיהיה לך כלוב נוסף (הוא יכול להיות קטן) שבו תשים את התוכי החדש ותניח אותו בחדר שבו נמצא התוכי שלך.
  • צריך שהכלוב יעמוד במרחק מה אבל שיהיה בניהם קשר עין.
  • לאחר מספר ימים ולאחר שהם כבר מכירים זה את זו, מתחילים לקרב, כל מספר ימים, את הכלוב עם התוכי החדש אל התוכי שלך.
  • בכל יום צריך לערוך תצפיות ולזהות את ההתנהגות של התוכים ואם מזהים התנהגות תוקפנית, יש להרחיק את הכלוב ולאחר מספר ימים, לקרב שוב.
  • כך עושים עד שהתוכים מתנהגים כרגיל או אפילו מגלים התעניינות (למשל חיזור) וממשיכים לקרב עד שהכלובים מוצמדים.
  • להשאיר כך במשך מספר ימים עד שהתוכים נרגעים ולא מגלים תוקפנות.
  • בשלב הזה, אפשר לנסות להעביר את התוכי החדש אל הכלוב של התוכי שלך.
  • להמשיך בתצפיות ואם מגלים תוקפנות, צריך להוציא את התוקפן לכלוב האחר ולהמתין מספר ימים עד לרגיעה ואז לנסות שוב.
אני מניח שבמשך התהליך יעלו שאלות נוספות, אשמח להשיב עליהן.