פורום תוכיפדיה
קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטיילית שלי הרגה את הזכר (/showthread.php?tid=3315)

עמודים: 1 2

RE: קוקטייל - צבי דגן - 09-11-2022

למתעניינים כדאי לקרוא את המאמרים האלה:
  1. הגנטיקה של הקוקטיל
  2. הגנטיקה של קוקטיילים - אלבינו

RE: קוקטייל - מעיין - 09-12-2022

אבל הם התחילו להזדווג והכלוב יחסית גדול בשביל שתי הקטנים האלו הקוקטייל האפור זה היה זכר כי ראיתי אותו מזדווג עם הקוקטיילית הצהובה ופתאום היא תקפה אותו והרגה אותו אחרי זיווג שהיה להם למה היא עשתה את זה ואם כדי לקנות קוקטייל או עדיף להשאיר אותה לבד

RE: קוקטייל - צבי דגן - 09-12-2022

למה היא הרגה אותו? - קשה לדעת, יכולות להיות סיבות רבות לכך.
האם את רואה אותם נכנסים לתיבת הקנון?

אשמח לראות תמונה של הכלוב בכללותו.
תצייני את המידות.

RE: קוקטייל - מעיין - 09-13-2022

כן ראיתי אותם נכנסים ויוצאים מתיבת הקינון הכלוב המידות שלו לאורך 58 ס"מ ורוחב 48. והאם כדי לי לקנות זכר או להשאיר אותה לבד?

RE: קוקטייל - צבי דגן - 09-13-2022

(09-13-2022, 04:51 PM)מעיין כתב:
  • כן ראיתי אותם נכנסים ויוצאים מתיבת הקינון - מכאן אני מסיק שיש לך זכר אז למה שא שואל להלן "ו=האם כדי לי לקנות זכר או להשאיר אותה לבד?"
  • הכלוב המידות שלו לאורך 58 ס"מ ורוחב 48 -
     קצת קטן מידי עבור זוג קוקטילים, אבל אם הם מחזרים ונכנסים לתיבת הקינון, יתכן שהם מסתפקים בכך.
    אני הייתי משתמש בכלוב גדול יותר, לפחות כזה ומשנה את מצב מוטות העמידה:[Image: BlFnfIv.jpg]
  • והאם כדי לי לקנות זכר או להשאיר אותה לבד? - לא הבנתי, אם יש לך זכר, למה צריך לקנות זכר נוסף?

RE: קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - מעיין - 09-13-2022

כמו שכתבתי בהתחילת האשכול היא הרגה אותו לפני שבוע וקצת אין לי כבר זכר לצערי תראה את ההודעה הראשונה שלי אני שאלתי אם כדי לקנות זכר נוסף או להשאיר אותה לבד והתמונות שהעלתי הם ישנות

RE: קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - צבי דגן - 09-14-2022

יתכן שגודל הכלוב השפיע על התוקפנות של הנקבה.
במרחב קטן, כמעט תמיד התוכים מרגישים לחוצים - סטרס
אם את מעוניינת ברבייה, תקני כלוב גדול יותר + זכר ותרגילי אותם זה לזו בהדרגה (אם תרצי אוכל להסביר לך איך להגיל אותם).
אם את לא מעוניינת בגוזלים תוכי להשאיר את הפרט הבודד גם ללא זכר.

RE: קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - מעיין - 09-14-2022

אני רוצה שתסביר לי בבקשה איך להרגיל כי אני מאוד רוצה לקנות זכר.
אני מאוד רוצה גוזלים

RE: קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - צבי דגן - 09-14-2022

איך נרגיל תוכים זה לזו או זה לזה?
יש לציין שמשך זמן התהליך שונה מתוכי לתוכי, לפעמים משך הזמן הא קצר אבל יש שהזמן מתארך וצריך להיות סבלניים.
כדאי שיהיה לך כלוב נוסף (הוא יכול להיות קטן) שבו תשימי את התוכי החדש ותניחי אותו בחדר שבו נמצא התוכי שלך.
צריך שהכלוב יעמוד במרחק מה אבל שיהיה בניהם קשר עין.
לאחר מספר ימים ולאחר שהם כבר מכירים זה את זו, מתחילים לקרב, כל מספר ימים, את הכלוב עם התוכי החדש אל התוכי שלך.
בכל יום צריך לערוך תצפיות ולזהות את ההתנהגות של התוכים ואם מזהים התנהגות תוקפנית, יש להרחיק את הכלוב ולקרב שוב לאחר מספר ימים.
כך עושים עד שהתוכים מתנהגים כרגיל או אפילו מגלים התעניינות (חיזור) וממשיכים לקרב עד שהכלובים מוצמדים.
להשאיר כך במשך מספר ימים עד שהתוכים נרגעים ולא מגלים תוקפנות.
בשלב הזה, אפשר לנסות להעביר את התוכי החדש אל הכלוב של התוכי שלך.
להמשיך בתצפיות ואם מגלים תוקפנות, צריך להוציא את התוקפן לכלוב האחר ולהמתין מספר ימים עד לרגיעה ואז לנסות שוב.