פורום תוכיפדיה
קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: קוקטיילית שלי הרגה את הזכר (/showthread.php?tid=3315)

עמודים: 1 2

קוקטיילית שלי הרגה את הזכר - מעיין - 09-07-2022

שלום רב יש לי זוג קוקטיילים שבוע שעבר הקוקטיילית שלי הרגה את הזכר אפשר לדעת למה התנהגות כזאת וגם אם
אפשר לקנות זכר נוסף או עדיף שלא

RE: קוקטייל - רוני - 09-08-2022

איך את יודעת שהיא הרגה אותו? ראית? למה לא הפרדת?

RE: קוקטייל - מעיין - 09-08-2022

בעלי מצא אותו בתוך בית קינון בלי עין לֹא הֶחלֵטִי

RE: קוקטייל - מעיין - 09-08-2022

אבל למה היא הרגה אותו אפשר לקבל תשובה ואם אני יכולה לקנות עוד קוקטייל או לא כדי לקנות זכר  הא

RE: קוקטייל - צבי דגן - 09-08-2022

תוכים הם עופות טריטוריאליים וככאלה הם יגרשו כל זר שיחדור אל הטריטוריה שלהם.
בד"כ בטבע, זה נגמר בגירוש אבל בשבי אין לו לאן לברוח ולכן היא המשיכה לתקוף אותו עד מוות.

RE: קוקטייל - מעיין - 09-11-2022

אבל למה אחרי שנה וקצת ביחד היא החליטה להרוג אותו קניתי אותם לפני שנה וקצת פתאום היא תקפה אותו

RE: קוקטייל - צבי דגן - 09-11-2022

תתארי לנו את תנאי המחייה ותראי את הכלוב שבו הם חיים.
מעלים תמונה בעזרת האייקון הזה: [Image: dMzdAtA.jpg] שנמצא בשורת התפריטים משמאל לחייכן.

RE: קוקטייל - מעיין - 09-11-2022

בעבר שלחתי לך תמונות שלהם ודיברנו על זיווג למה הם לא מזדווגים והבנתי מחבר של בעלי שהם גוזלים עדיין זה תמונות ישנות כי אני בעבודה אבל ככה הם חיים אצלי[Image: WC2NKcQ.jpg][Image: JgdHV64.jpg]

• אני לא בטוח שיש לך שני זוויגים - זכר ונקבה.
    כדי להיות בטוח את צריכה לעשות להם בדיקת דם, כפי שמתואר כאם: בדיקת הזוויג
  • על פניו, נראה לי, שהכלוב הזה קטן מידי עבור זוג שאמור להתרבות.
    יתרה מכך, הוא עמוס באביזרים שמקטינים עוד את מרחב המחייה.
  • לעיתים, ניתן להבחין בין הזוויגים גם ללא בדיקת דם אלא ע"י סימנים אחרים, כפי שמתואר להלן:
[Image: xUvW6cq.gif] זיהוי הזוויג ניתן להיעשות רק לאחר גיל חצי שנה לפי צבעי הנוצות והלחי.
[Image: xUvW6cq.gif] אצל המוטנטים למיניהם קשה מאוד להבדיל בין הזוויגים משום שהם לא שומרו על צבעם הטבעי.
[Image: xUvW6cq.gif] עד גיל  7-6 חודשים המופע החיצוני של שני הזוויגים הוא כמו מופע הנקבה, מעל גיל זה מתחילים לראות סימנים, בחלק הפנימי של הכנף והזנב.
[Image: xUvW6cq.gif] אצל הנקבה יש שורה של נקודות בהירות על הנוצות שבחלק התחתון של הכנף והזנב (לזכר אין נקודות כאלה).
[Image: xUvW6cq.gif] תפרשי את הכנף והזנב, אם יש שורת נקודות בהירה על הנוצות בחלק הפנימי זאת נקבה, כנ"ל לגבי הזנב. 
במילים אחרות: לנקבה בוגרת (כאמור - לאחר חצי שנה) יש נקודות ופסים צהובים על הצד התחתון של אברות הזנב והכנף.
  • כמו כן - לנקבה יש כתמי לחיים חיוורים.
  • לזכר הבוגר - כתמי לחיים בצבע כתום חזק.
  • סימן נוסף, שבולט בעיקר לאחר מחזור רבייה ראשון, הוא המרחק בין שתי עצמות האגן, אצל הנקבה המרחק גדול יותר.
    להבחנה זו יש צורך במעט ניסיון והיא נעשית ע"י מישוש בחלק התחתון של הבטן ובין הרגליים.
    [Image: vWuu6mg.jpg][Image: bvc1jB2.jpg]
  • [Image: qiEcUMG.jpg][Image: qiEcUMG.jpg]
  • [Image: PaNQK0s.jpg]

שתי הערות
  1. קוקטיילים, בד"כ לא יחליפו בן/בת זוג.
  2. קוקטיילים מתרבים כל השנה. 
קוקטייל  וויט פייס
למרות האמור לעיל אצל ה"קוקטייל  וויט פייס" התקני, המצב קצת שונה.
יש הבדל משמעותי בין זכר לנקבה (בניגוד לרוב המוטציות שאין הבדלי מופעים). 
הזכר עם ראש לבן מרשים והנקבה אמורה להיות דהויה מאוד.
אלא שבארץ יש "בעיה קטנה" לרוב  ה"וויט-פייס" אין מופע "תקני" משום שהמגדלים מעדיפים נקבות עם ראש פחות דהוי ועם יותר צבע (בעיניהם זה יותר יפה). 
עדיין אצל מגדלים שמקפידים על התקן, יש הבדל משמעותי בין הראש של זכר וויטפייס בוגר לבין ראשה של נקבה (וכך גם הפרחון). 
כמו כן עניין הניקוד בכנף קיים גם אצל פרחוני וייטפייס ואצל נקבות ונעלם אצל זכרים בוגרים.
[Image: arG0qi3.jpg][Image: 5K6Sk8R.jpg]
[Image: xUvW6cq.gif] במילים אחרות: בוויט פייס לזכר בוגר יש פנים לבנות ולנקבה בוגרת פנים אפורות
[Image: xUvW6cq.gif] בצעירים אפשר לזהות לפי החלק התחתון של הזנב והחלק התחתון של הכנפיים
[Image: xUvW6cq.gif] יש נקבות שבצעירותן הן דהויות לאחר חילוף נוצות ראשון מקבלות בפנים את הגוון הלבן אבל עדיין לא "לבן שלג" כמו של זכר. 
[Image: xUvW6cq.gif] בכל מקרה הכי קל לזהות לפי התנהגות מינית. 
[Image: xUvW6cq.gif] קוקטיילים פעילים מינית במשך כל השנה ובד"כ מציגים פעילות מינית: הזכרים מחזרים והנקבות מודיעות שמוכנות לרבייה.