פורום תוכיפדיה
תוכי ג'אקו אלים - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: גידול תוכים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=2)
+--- אשכול: תוכי ג'אקו אלים (/showthread.php?tid=3313)

תוכי ג'אקו אלים - שגב אפריאט - 09-03-2022

שלום,

לצערי, את הפורום הזה אני מכיר רק *לאחר* רכישת התוכי ולא לפני. 

קניתי ממישהו שפרסם ביד 2 ג'אקו בן 4 שנים. מהרגע שהבאתי את התוכי אליי הביתה, הוא אלים כלפיי. הוא נושך אותי, צורח עליי, מקלל אותי ממילים שהוא למד אצל המוכר. מודה - אני אשם שלא עשיתי בדיקות בכלל על התוכי לפני הרכישה ורק לאחר מכן גיליתי ים של בעיות: התוכי הזה אכל *רק* גרעינים מיום שנולד. אצלי הוא עושה מעבר לכופתיות (בהתחלה ערבבתי, הורדתי והורדתי, עכשיו הוא בקושי מוכן לאכול כי אני לא שם לו כופתיות ואני מתעקש איתו, אז רק כשהוא ממש ממש רעב הוא מוכן לאכול אותן). אני די שבוי שלו ושל המניפולציות שלו: מדי פעם אני נכנע ונותן לו פקאן או גרעינים (ממש מעט גרעינים), אני נותן לו ענבים ירוקים, מנגו, ליצ'י (מאז שהוא בא אני קונה פירות, לפני זה לא הייתי קונה פירות כל כך). 

הוא לא פה בשביל לדבר ולשעשע אותי, ואני מבין שייקח זמן עד שהוא ילמד לדבר כמו שצריך וגם אם לא, זה סבבה. 

הוא נהנה מלשרוק חזק כשהוא רואה אותי הולך לישון ולמעשה, מאז שהוא פה אני יישן בממוצע 3-4 שעות בלילה. הוא חד משמעית לא מת על המעבר. 

העברתי אותו מהכלוב שאיתו קניתי אותו לכלוב ענק יותר (שעלה לי 1,300 שקל). 

סיכום העניין הוא שלמרות שניסיתי כלמה שאני יכול, אני די בטוח שעשיתי גם לא מעט טעויות ובשילוב לזה, יש לו טראומה מהמעבר ונראה שהיא די קשה (הוא היה רגיל שהכלוב בגינה כל הזמן ואצלי אין גינה אלא רק חצר והוא לא יוצא אליה. 

מה אני צריך לעשות כדי שהתוכי יפסיק להיות אלים אליי, יפסיק להתעמר בי מפאת הטראומה שלו (מניח שזו הדרך שלו לבטא את זה שהמעבר לא נוח לו) ובכאופן כללי, מה צריך לעשות כדי שהתוכי יהיה חברותי אליי? המוכר אמר שהוא חברותי וגם הראה לי לא מעט סרטוני וידאו שלו שהוא עולה לו על היד, עד לכתף, משחק אתו וכו'.. איך אני עושה את המעבר של התוכי ליותר קל? זה כבר מעל חודש שהוא פה...  אשמח לעזרה ואם זה לא יותר מדי בעיה, אשמח גם שהמגיב יאמר אם הוא וטרינר / מאלף / או רק חבר בפורום.. תודה מראש

RE: תוכי ג'אקו אלים - צבי דגן - 09-03-2022

1. אם אתה יכול, תבטל את העסקה, כי לפי החוק - אתה רשאי לעשות את זה.
  2. חודש ימים הם זמן מספיק כדי שהתוכי יתרגל אליך.
    האם אתה בטוח שהמוכר מראה לך סרטונים של התוכי הספציפי הזה ולא - של תוכי אחר שיש לו או - שהיה לו?
  3. "התוכי הזה אכל *רק* גרעינים מיום שנולד" - אם במושג "גרעינים", אתה מתכוון לזרעי חמניות, רע מאוד, הוא לא ימצה את מלוא תוחלת החיים שלו.
    ראה בקישורים האלה:
    [Image: 7gVwqOA.gif] זרעי חמניותמשמעות של סידן וזרחן בתזונה בכלל ובעופות במיוחד
    [Image: 7gVwqOA.gif] זרעים לעומת כופתיות-במה להאכיל את התוכי
    [Image: 7gVwqOA.gif] תפריט של זרעים בלבד פוגעת בבריאות התוכי שלך
  4. כשאתה מנסה להרגיל את התוכי למזונות נוספים, עליך לעשות זאת בהדרגה, להשתמש במאזניים דיגיטליות (+0.1 גרם) כדי לוודא שהירידה במשקל אינה מתרחשת בכלל או שהיא לא עולה על 10%-15% ממשקל גופו לפני תחילת תהליך ההרגלה.
    בעניין הזה, יש להיזהר כי התוכי עלול להרעיב את עצמו עד מוות.
    עיין במאמר הזה: איך להרגיל את התוכי שלך לאכול כופתיות?
  5. התפריט שלו צריך להיות מאוזן, עיין במאמרים האלה:
    [Image: 7gVwqOA.gif] תזונה מאוזנת לתוכים
    [Image: 7gVwqOA.gif] תזונה מאוזנת לתוכי שלך
    [Image: 7gVwqOA.gif] מהם מרכיבי המזון שהתוכי צריך לקבל כדי שתהיה לו תזונה מאוזנת?
  6. תוכי כמו שלך זקוק למרחב גדול מאוד וכדאי שבמשך רוב שעות היום יהיה משוחרר בחדר.
    הכלובים מסדרת A, טובים רק ללינה למנוחה ולמקום האכילה.
  7. האם גזרו לו את נוצות התעופה? אשמח לראות תמונה של התוכי.
    מעלים תמונה בעזרת האייקון הזה: [Image: om8LbOj.jpg] שנמצא בשורת התפריטים ומשמאל לחייכן.

RE: תוכי ג'אקו אלים - shauliav2 - 09-04-2022

(09-03-2022, 05:12 AM)שגב אפריאט כתב: שלום,

לצערי, את הפורום הזה אני מכיר רק *לאחר* רכישת התוכי ולא לפני. 

קניתי ממישהו שפרסם ביד 2 ג'אקו בן 4 שנים. מהרגע שהבאתי את התוכי אליי הביתה, הוא אלים כלפיי. הוא נושך אותי, צורח עליי, מקלל אותי ממילים שהוא למד אצל המוכר. מודה - אני אשם שלא עשיתי בדיקות בכלל על התוכי לפני הרכישה ורק לאחר מכן גיליתי ים של בעיות: התוכי הזה אכל *רק* גרעינים מיום שנולד. אצלי הוא עושה מעבר לכופתיות (בהתחלה ערבבתי, הורדתי והורדתי, עכשיו הוא בקושי מוכן לאכול כי אני לא שם לו כופתיות ואני מתעקש איתו, אז רק כשהוא ממש ממש רעב הוא מוכן לאכול אותן). אני די שבוי שלו ושל המניפולציות שלו: מדי פעם אני נכנע ונותן לו פקאן או גרעינים (ממש מעט גרעינים), אני נותן לו ענבים ירוקים, מנגו, ליצ'י (מאז שהוא בא אני קונה פירות, לפני זה לא הייתי קונה פירות כל כך). 

הוא לא פה בשביל לדבר ולשעשע אותי, ואני מבין שייקח זמן עד שהוא ילמד לדבר כמו שצריך וגם אם לא, זה סבבה. 

הוא נהנה מלשרוק חזק כשהוא רואה אותי הולך לישון ולמעשה, מאז שהוא פה אני יישן בממוצע 3-4 שעות בלילה. הוא חד משמעית לא מת על המעבר. 

העברתי אותו מהכלוב שאיתו קניתי אותו לכלוב ענק יותר (שעלה לי 1,300 שקל). 

סיכום העניין הוא שלמרות שניסיתי כלמה שאני יכול, אני די בטוח שעשיתי גם לא מעט טעויות ובשילוב לזה, יש לו טראומה מהמעבר ונראה שהיא די קשה (הוא היה רגיל שהכלוב בגינה כל הזמן ואצלי אין גינה אלא רק חצר והוא לא יוצא אליה. 

מה אני צריך לעשות כדי שהתוכי יפסיק להיות אלים אליי, יפסיק להתעמר בי מפאת הטראומה שלו (מניח שזו הדרך שלו לבטא את זה שהמעבר לא נוח לו) ובכאופן כללי, מה צריך לעשות כדי שהתוכי יהיה חברותי אליי? המוכר אמר שהוא חברותי וגם הראה לי לא מעט סרטוני וידאו שלו שהוא עולה לו על היד, עד לכתף, משחק אתו וכו'.. איך אני עושה את המעבר של התוכי ליותר קל? זה כבר מעל חודש שהוא פה...  אשמח לעזרה ואם זה לא יותר מדי בעיה, אשמח גם שהמגיב יאמר אם הוא וטרינר / מאלף / או רק חבר בפורום.. תודה מראש

הי,
אני חבר בפורום מעבר למה שצבי כתב  אכתוב שהעבודה עם תוכי אינה פשוטה ודורשת השקעה במיוחד עם ג'אקו שמאוד רגיש ליחס. מתוך דאגה לתוכי אני מבין שככל הנראה התוכי במצוקה (כנראה בגלל המעבר, שינוי הבעלים  וההרגלים שהיו לו) ממליץ לך קודם כל להיות סבלן ולא להתייאש לתוכי יש נשמה טובה רק ייקח זמן עד שתבסס את הקשר. בנוסף כנס ליוטיוב יש סרטונים של אפרת סימון על בניית אמון עם התוכי https://youtu.be/heY7_d55g2M אני מעריך שתוכל ללמוד משם הרבה. בניית האימון עם התוכי תאפשר לך לפתח יחס כפי שאתה מייחל בהצלחה