פורום תוכיפדיה
ארנבון חדש, מקווה שילך אתו טוב - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: ארנבון חדש, מקווה שילך אתו טוב (/showthread.php?tid=3292)

עמודים: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: [פוצל] ארנבון - רוני - 09-25-2022

הארנבת משוחררת בחצר, ואני מפחד שהחתולים יטרפו את הגורים, (הארנבונים הבוגרים יודעים להסתדר עם החתולים)
האם להעביר אותה לכלוב? (בלי הזכר?)
כי ראיתי אותה השבוע חופרת מחילה וגם היא עלתה על הספה (יש לנו ספה בחצר) והתחילה להתחפר שם בשמיכות ולנשוך אותם. (זה היה כמה פעמים).

RE: [פוצל] ארנבון - צבי דגן - 09-25-2022

ההתנהגות שתיארת היא אכן התנהגות של ארנבת בהיריון כפי שתיארתי לעיל.
בעניין החתול, עדיף לבודד אותו מחוץ לאזור של הארנבות.

RE: [פוצל] ארנבון - רוני - 09-25-2022

זה לא חתול שלי, זה חתולי רחוב שיש להם גישה לחצר, (שבה משוחררות הארנבות) וכרגע אין לי אופצייה לסגור את החצר בצורה כזו שחתולים לא יוכלו להיכנס.

RE: [פוצל] ארנבון - צבי דגן - 09-25-2022

זו אכן דילמה.
הפתרון הטוב ביותר הוא לגדר את האזור של הארנבות, אפילו - את חלקו הקטן באופן שלחתול לא תהיה גישה אליהם.
תבנה סביבם מעין כלוב או שתביא כלוב, ללא תחתית, ותניח אותו מעליהם.
כרגע, אני לא ממליץ להעביר את הארנבות לסביבה חדשה.

RE: [פוצל] ארנבון - רוני - 09-28-2022

אבל הם יחפרו מתחת לכלוב ויצאו, אם לא יהיה תחתית, אני יכול לנסות לשים אותם בתוך כלוב באותו האזור שהם נמצאים בו כרגע, אבל אני חושש שאולי היא כבר המליטה ואני לא ראיתי את הגורים, ואז אני אסגור אותה בכלוב והגורים יישארו בחוץ, איך אוכל לדעת האם היא כבר המליטה?

RE: [פוצל] ארנבון - צבי דגן - 09-28-2022

אתה יכול לנסות לשים אותם בכלוב אבל קח בחשבון שזה עלול להכניס אותם ללחץ וכל המשתמע מזה.
לדבי החפירה מתחת לגדר, אתה צודק ולכן מקובל במקרים כאלה לחפור תעלה, בעמק של לפחות 50 ס"מ, מתחת למסלול שבו צריכה להיות הגדר ולהכניס את הגדר לתוכה, יש כאלה שמכניסים גם לוח פח מגולוון ברוחב של התעלה וקצת - יותר או לפחות לוח פלסטיק (רצוי סנטף)
כך ניתן למנוע או לפחות להקין את הסיכוי שהארנבת תחפור מתחת לגדר.

RE: [פוצל] ארנבון - צבי דגן - 09-28-2022

תוכל לדעת שהיא המליטה כפי שתיארתי קודם (בתגובה 40), כשבוע לפני ההמלטה, צפוי שתראה שהיא בונה את הקן.
היא אוספת מצעים או חופרת מחילה בפינה של המתחם.  
בדרך כלל, הארנבת תיקח חציר, נסורת בפיה,  ולפעמים תדחוף סמרטוטים יחד כדי ליצור מקום נוח להמלטה. 
רוב הארנבות שמקננות תולשות פרווה מגופן כדי לרפד את הקן. 
אם הארנבת שלך מקננת, סביר להניח שהיא תמליט תוך שבוע
אם הארנבת שלך מתחילה לתלוש את הפרווה שלה, יש לצפות שהגורים ייוולדו תוך יום-יומיים.  
רוב הארנבות ממליטות בלילה, אז תכין את עצמך לכשתעורר באחד הבקרים, להמלטה של ​ארנבות.

RE: [פוצל] ארנבון - רוני - 10-12-2022

האם זה נורמאלי שיש לארנבונים נשירה? (כשמצמידים אותם לבגדים אח''כ כל הבגדים מלאים בפרווה...)

לגבי הארנבת הנקבה אני רואה שהיא כל הזמן חופרת מחילות וגם מזיזה בדים ועולה על כריות וספות, אבל עדיין לא ממליטה... יכול להיות שהיא סתם מתנהגת ככה?

RE: [פוצל] ארנבון - רוני - 10-17-2022

לאחרונה ראיתי אותה גם בונה קן, אבל היא לא ממליטה...

RE: [פוצל] ארנבון - צבי דגן - 10-17-2022

(10-12-2022, 08:20 PM)רוני כתב: האם זה נורמאלי שיש לארנבונים נשירה? (כשמצמידים אותם לבגדים אח''כ כל הבגדים מלאים בפרווה...) - כן זה נורמאלי.
לגבי הארנבת הנקבה אני רואה שהיא כל הזמן חופרת מחילות וגם מזיזה בדים ועולה על כריות וספות, אבל עדיין לא ממליטה... יכול להיות שהיא סתם מתנהגת ככה?
בד"כ מדובר על הכנות להמלטה.
ארנבות, מכינות לעצמן מספר אלטרנטיבות.