פורום תוכיפדיה
גידול זוחלים בחצר - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: בעלי חיים אחרים (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=5)
+--- אשכול: גידול זוחלים בחצר (/showthread.php?tid=3291)

עמודים: 1 2 3

גידול זוחלים בחצר - רוני - 08-11-2022

שלום לכולם! אני מגדל תוכים ועופות כבר מעל 10 שנים ולאחרונה החלטתי שאני רוצה קצת לגוון ולגדל עוד סוגי בעלי חיים
כרגע אני חושב בכיוון של זוחלים, נחש, חרדון, או משהו בסגנון. 
הבעיה שלי היא שאני לא יכול לגדל בבית אלא רק בחצר או במרפסת...
ולכן אשמח לקבל הצעות איזה זוחל אפשר לגדל מחוץ לבית. (אני יכול לשים טרריום בחצר או במרפסת)

ובכללי אם יש לכם המלצות לחיות שניתן לשחרר בחצר (אבל חיות שלא מרעישות יותר מידי כי השכנים שלי בעיתיים בקטע הזה..)

RE: זוחלים בחצר - רוני - 08-12-2022

מחפש גם מכרסמים שניתן לשחרר בחצר (יש חתולים...)

RE: גידול זוחלים בחצר - Ben Koren - 08-13-2022

(08-11-2022, 02:20 PM)רוני כתב: שלום לכולם! אני מגדל תוכים ועופות כבר מעל 10 שנים ולאחרונה החלטתי שאני רוצה קצת לגוון ולגדל עוד סוגי בעלי חיים
כרגע אני חושב בכיוון של זוחלים, נחש, חרדון, או משהו בסגנון. 
הבעיה שלי היא שאני לא יכול לגדל בבית אלא רק בחצר או במרפסת...
ולכן אשמח לקבל הצעות איזה זוחל אפשר לגדל מחוץ לבית. (אני יכול לשים טרריום בחצר או במרפסת)

ובכללי אם יש לכם המלצות לחיות שניתן לשחרר בחצר (אבל חיות שלא מרעישות יותר מידי כי השכנים שלי בעיתיים בקטע הזה..)  

שלום,
הזוחל היחידי שאתה יכול לגדל בחוץ זה צבים יש צב סודני שהרבה מגדלים בחצרות ביתם אבל גם לו אתה צריך לספק תנאים נאותים להישרדותו אצלך, בחורף חדר מחומם לדוגמה.
הסיבה שאתה לא יכול לגדל זוחלים אחרים בחוץ היא כי תנאי הגידול שלהם מאוד ספציפיים וסטייה בכל אחד מהפרמטרים עלולה להוביל לתמותה, שהטרריום בתוך הבית יותר קל להשתלט ולשלוט על תנאי בית הגידול כמו הטמפרטורה או מחזור האור או הלחות שלחלק מהזוחלים שמגדלים היא קריטית.

ממליץ לך לקרא על הצב הסודני כתבתי פה באינדקס שבאתר ובהרחבה אפשר לקרא בדף גידול צב סודני שבאתר התוכן לזוחלים סנייקס!

בהצלחה חבר אם יש לך שאלות גידול ספציפיות על הצב הסודני מוזמן לשאול בתת פורום זוחלים שאני מנהל פה באתר

RE: גידול זוחלים בחצר - רוני - 08-13-2022

תודה רבה על המענה!

יש לי חבר שטוען שהוא מגדל נחש ללא חימום, האם זה אפשרי??
האם גידול צב סודני זה חוקי?

RE: גידול זוחלים בחצר - Ben Koren - 08-16-2022

(08-13-2022, 08:30 PM)רוני כתב: תודה רבה על המענה!

יש לי חבר שטוען שהוא מגדל נחש ללא חימום, האם זה אפשרי??
האם גידול צב סודני זה חוקי?

היי כל הנחשים צריכים חימום בחורף ומי שלא מספק להם חימום מסתכן בחולי ותמותה לנחשים שלהם וזה אפילו גובל בהתעללות בבעלי חיים, כי הרבה מהנחשים שיש בתחום חיות המחמד לא נכנסים לתרדמת חורף כי הם מגיעים מאזורים טרופיים בהם הטמפרטורה נוחה כל השנה.
האמצעי חימום עצמו לא משנה כל עוד הטרריום נשאר בטמפרטורה מתאימה, יש מגדלים שמחממים פשוט את כל החדר זוחלים שלהם אבל עדיין הם מחממים ככה שאין מצב שלא מספקים טמפרטורה מתאימה בחורף.
יש רק משפחה אחת של נחשים שנקראת זעמנים שהפופלרים שבהם בקרב המגדלים הם הקינגים, מילקים, כרכני תירס שניתן להכניס אותם לתרדמת חורף ביצירת תנאים מתאימים כמו הורדת הטמפרטורה בהדרגה אבל אין בכך צורך למעט מקרים בהם אתה מתכנן להרבות אותם ואז שנת החורף עוזרת לפריון (לפחות לפי מה שאומרים המגדלים שעושים את זה) אבל זה לא משנה הם יתרבו אם או בלי שנת חורף ולכן יש לספק חימום.

בנוגע לצב הסודני הוא חוקי בהחלט לגידול בישראל!

RE: גידול זוחלים בחצר - רוני - 08-16-2022

אוקיי, ניראלי שלבינתים אנסה להשיג צבים סודנים, האם אפשרי לדעת מה המין שלהם?

ואיפה ניתן להשיג?

אשמח לקבל כל מידע בנושא, (כגון מחלות, תזונה, ריבייה, וכו')

(08-16-2022, 05:17 AM)רוני כתב: אוקיי, ניראלי שלבינתים אנסה להשיג צבים סודנים, האם אפשרי לדעת מה המין שלהם?

ואיפה ניתן להשיג?

אשמח לקבל כל מידע בנושא, (כגון מחלות, תזונה, ריבייה, וכו') 

שהם צעירים אי אפשר לדעת מה המין
בהרחבה אפשר לקרא בדף גידול צב סודני שבאתר התוכן לזוחלים סנייקס! - חשוב לציין שיש להתארגן על בית הגידול לפני שאתה מביא את הצב
שאלות נקודתיות אתה יכול לשאול פה
ברגע שתהייה מוכן אז יש המון מגדלים שמוכרים בלוח חיות מחמד סנייקס! יש קטגוריה של צבים למכירה

מה טווח המחירים? (פשוט המודעות שמופיעות באתר סנייקס הן ללא מחיר).

(08-16-2022, 06:56 AM)רוני כתב: מה טווח המחירים? (פשוט המודעות שמופיעות באתר סנייקס הן ללא מחיר).

בין 500-600 לבייבי לדעתי אצל מגדל פרטי
כאילו אל תיקח ביותר מזה הם די נפוצים בעונה ועכשיו זה העונה
חוץ מזה אתה יכול לפנות לאלה שמפרסמים תמודעות בוואטסאפ שם במודעות שבלוח סנייקס לשאול

לגבי רבייה, זה קל להרבות אותם? מה אופן הריבייה?