פורום תוכיפדיה
התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - גרסה מובנת להדפסה

+- פורום תוכיפדיה (https://tukipedia.com)
+-- פורום: שאלות ותשובות (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- פורום: ציוד (https://tukipedia.com/forumdisplay.php?fid=7)
+--- אשכול: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס (/showthread.php?tid=3274)

עמודים: 1 2 3

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - אמנונימוס - 07-23-2022

(07-23-2022, 04:45 PM)צבי דגן כתב: הכלוב טוב.
אבל אם הוא רק טיפה יותר גדול למה להחליף?
ברור שצריך להמתין עם האילוף עד שהתוכי יתרגל לכלוב החדש גם אם הצבע לא משתנה.

למה להחליף? כי מחשבה שהעלת באשכול הקודם שנוצות שלו בלויות בגלל שהכלוב קטן לו (האם יש לך דעה נוספת)..
לפי המידות אני רואה שמדובר בהבדל של סנטימטרים בודדים מאוד בין A11 ל A10 הגדול (A10 יש בכמה גדלים) .
לדעתך לא להחליף או שכדאי כבר לבדוק אפשרות אחרת, כלוב טיפה גדול יותר ? אם אתה מכיר אשמח להמלצה על כלוב .

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - צבי דגן - 07-23-2022

כלוב גדול בסנטימנטריםנבודדים לא יפתור את הבעיה.
תראה תמונה של הכלוב הנוכחי.

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - אמנונימוס - 07-23-2022

(07-23-2022, 04:53 PM)צבי דגן כתב: כלוב גדול בסנטימנטריםנבודדים לא יפתור את הבעיה.
תראה תמונה של הכלוב הנוכחי.

מה שהעליתי מקודם זה הכלוב הנוכחי .. אם כוונתך למצב נוכחי  אז הנה תמונה .
בערך משהו כזה וצעצועים אני מחליף כל כמה זמן [Image: PhkqHj1.jpg]

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - צבי דגן - 07-23-2022

אכן הכלוב הזה קטן ואילו כלוב שהוא גדול רק במעט לא יעזור.
אני מצע שתוציא את הצעצועים מהכלוב ותאפשר לו לשחק על הסטנד ומחץ לכלוב.
זה ירחיב במעט את המרחב בתוך הכלוב.
כמו כן תשתדל שהתוכי יבלה את רוב זמנו מחוץ לכלוב.

(07-23-2022, 05:49 PM)צבי דגן כתב: אכן הכלוב הזה קטן ואילו כלוב שהוא גדול רק במעט לא יעזור.
אני מצע שתוציא את הצעצועים מהכלוב ותאפשר לו לשחק על הסטנד ומחץ לכלוב.
זה ירחיב במעט את המרחב בתוך הכלוב.
כמו כן תשתדל שהתוכי יבלה את רוב זמנו מחוץ לכלוב.

אני מבין.. הוא לא יושב על הסטנד ומעדיף לעוף בבית או שנדבק לי על הכתף...
היום ורוב שעות היום אני ללא בבית אז אין באפשרותי לשחרר אותו .. זה גם מסוכן מאוד עבורו כי הוא מכרסם דברים חוטים וכדומה.
אז לא נותר לי אלא רוב הזמן להשאיר אותו בכלוב ורק שאני מגיע הביתה יכול לשחרר אותו קצת ולשחק איתו

אתה צודק, תוכי חייב להיות תחת השגחה כל הזמן.
תעשה את המיטב שאתה יכול.
ולפחות תוציא את הצעצועים שתלויים בכלוב ותשאיר לו צעצוע אחד על הרצפה או קרוב לרצפה.

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - צבי דגן - 07-24-2022

בנוסף להנ"ל, תוריד את המוט התחתון.
וגם תשנה את המיקום של כלי האוכל והמים באופן כזה שלתוכי יהיה מספיק מקום לגשת אליהם בלי שהנוצות יתפסו בין הסורגים.

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - צבי דגן - 08-01-2022

האשכול הזה פוצל, ראה כאן: מבקש זיהוי של החרק הזה

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - אמנונימוס - 08-18-2022

שלום חברי הפורום, אז אני רוצה להתייעץ איתכם.. 
התוכי שלי מעט משועמם במהלך היום כאשר אני בעבודה (לצערי בתקופה אחרונה עובד הרבה לא מהבית כמקובל חייכן )
אז הזמנתי לגאקו שלי צעצוע מאמזון שעשוי מעלי דקל או משהו כזה... העניין שזה הגיע לא באריזה אלא ככה פתוח ואין לי מושג איפה זה שכב ואצל מי זה היה ...
אל תצחקו בבקשה .... אך כל צעצוע שאני קונה לו בחנות אני שוטף לו עם סבון אקולוגי ומייבש טוב טוב .
כאן אני תוהה איך והאם כדאי לשטוף את זה או לחטא איכשהו אך חושש שזה יתפרק לי ...
מה דעתכם בבקשה ?

מצרף תמונה ו[Image: uEYBhBL.png]קישור למוצר 
https://www.amazon.com/dp/B0002FP44A?ref=ppx_yo2ov_dt_b_product_details&th=1

RE: התוכי שלי, בן 11 חודשים, עושה מרק כופתיות בגלל שעמום או מחפש יחס - צבי דגן - 08-18-2022

אני לא בטוח שזה מתאים להיות צעצוע לתוכי.
הן בגלל הסיבים והן בגלל הצבע שאיננו יודעים את טיבו.
רני ממליץ לך לשטוף במים רותחים גם כדי לנסות להוריד את הצבע.
מלבד זאת אין צורך להוציא כספים על צעצועים, אם תיתן לתוכי בקבוק סגור ובתוכו בוטן או אגוז הוא יהיה מאוד מרוצה מהאתגר להוציא את המזון מהבקבוק.